Şimdi Ara

Diplomada açık lise yazması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
6.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Orta düzeyde bir anadolu lisesine gidiyorum. Açık liseye geçmek istiyorum ama ailem ve öğretmenlerim karşı çıkıyor. Sebebi ise diplomada açık lise yazacak olması. Ama okul +dershane+ders çalışma ya zaman yetmeteck. Sizce diplomada açık lise yazması kötü bir şey mi? (Not: 11. Sınıfım)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sen iyi bir üni.yi kazan oku inan bana kimse lisene bakmayacak ben de son senemde açık liseye geçtim yani bu sene, hiç pişman değilim
  • Cv'ye liseni yazmak zorunda değilsin, çok iyi bir lise olmadığı sürece kimse dikkat etmez liseye.
  • Bende geçtim son senemde tavsiye etmiyorum ama bu sebepten değil Üniversite diplomasını aldıktan sonra lisenin bi önemi yok tavsiye etmeme sebebim okuldan uzaklaşınca derslerden biraz soğuma oluyor bütün gün evde ders çalışmak zor gerçekten. bide türev integral organik gibi baba konuları göremiyosun dershaneler sona bırakıyo genelde orda da tam anlamıyla öğrenmesi zor

Ama dersenki ders çalışmayı seviyorum bütün yıl düzenli bi şekilde çalışırım dediğin baba konularıda hallederim o zaman geç.
    Tabi şahsi fikirlerim bunlar başkalarına da sor

• Öğretmenlerin haklı bence, özgeçmişinde Anadolu Lisesi yazması ilerde etkili olacaktır. CV' lerde genelde lise yazılıyor yazmasan da sorulacaktır. Kesinlikle bırakma diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensmcr

quote:

Orijinalden alıntı: kloroflorokarbon

Cv'ye liseni yazmak zorunda değilsin, çok iyi bir lise olmadığı sürece kimse dikkat etmez liseye.

Öğretmenlerim çok önemli diyor anadolu lisesi yazması

Anadolu lisesinin bi özelliği kalmadı ki zaten düz liselerin hepsini anadolu lisesine çevirdiler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kloroflorokarbon

Cv'ye liseni yazmak zorunda değilsin, çok iyi bir lise olmadığı sürece kimse dikkat etmez liseye.

Öğretmenlerim çok önemli diyor anadolu lisesi yazması

Anadolu lisesinin amacı üniversiteye hazırlamak sen iyi bir üniversiteyi kazandıktan sonra meslek lisesinden mezun olmuş ol ne farkeder.Fen lisesi, robert koleji gibi okullar olmadığı sürece emin ol diplomandaki liseye kimse dikkat etmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Robert da Galatasaray da okumuyorsan kim ne yapsın senin 9. sınıfda 10 saat gördüğün İngilizceyi :)
  • Hiç alakası yok bence.İşverenler senin şu anki durumuna bakar yoksa istersen imam hatip mezunu ol
  • Teşekürler sağolun

• quote:

Teşekürler sağolun

kardeş hangi liseye gidiyosun. ben atatürk anadolu(ankaradaki) dan açıkliseye geçtim türkiyedeki çoğu fen lisesinden daha iyi hiç bişey olmaz . hatta sana şunu söyleyim hangi tıp ta okuduğun bile o kadar önemli değil. sen atıyorum kardiyolog olduktan sonra kimse hangi üni den mezun diye bakmaz
  • Ben 450 puan la girdiğim bir anadolu lisesinde okuyordum okuldaki hocalar önerdi açık lise yazması önemli değil

• Arkadaşlar çok güzel söylemiş galatasaray robert gibi ilerde lobisi olan veya ankara fen gibi gerçekten duyulmuş gibi okullar haricinde mezun olduğunun lisenin neredeyse hiç önemi yok üniversiteden sonra. ygs lysde başarının bu sayede çok yükseleceğine inanyorsan ve buna uygun çalışabileceksen geç derim
  • quote:

Hakan yutkun anadolu lisesi bursa 415 civarı bir puanı var. Günüm çok boş geçiuor. Sayısal olmama rağmen 35 dersin sadece 15 i sayısal

üstteki arkadaşın dediği robert koleji falan olsa belki lazım olur ama sana lise diplomasının lazım olacağı tek yer üniversiteye kayıt . sonra deponun uç köşelerinde çürüyecek emin ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntas

Arkadaşlar çok güzel söylemiş galatasaray robert gibi ilerde lobisi olan veya ankara fen gibi gerçekten duyulmuş gibi okullar haricinde mezun olduğunun lisenin neredeyse hiç önemi yok üniversiteden sonra. ygs lysde başarının bu sayede çok yükseleceğine inanyorsan ve buna uygun çalışabileceksen geç derim

Yaparım diye düşünüyorum. Ailem mf istedi diye 2 sene mf okudum. Her dönem 1 lerim eksik olmadı. Seneye tm + açık lise düşünüyorum.

• quote:

Beyler Orta düzeyde bir anadolu lisesine gidiyorum. Açık liseye geçmek istiyorum ama ailem ve öğretmenlerim karşı çıkıyor. Sebebi ise diplomada açık lise yazacak olması. Ama okul +dershane+ders çalışma ya zaman yetmeteck. Sizce diplomada açık lise yazması kötü bir şey mi? (Not: 11. Sınıfım)

Bende açık liseye geçtim üniye gittikten sonra kimse diplomana bile bakmaz zaten açık lise ile örgün eğitim diploması aynı statüye sahip sıkıntı cıkmaz hocaların seni bırakmamak için söylüyorlardır :)
  • BaYoFFHeLL kullanıcısına yanıt
    Aynen. Sadece geçtikten sonra zamanı iyi kullanmak sıkıntı

• quote:

Aynen. Sadece geçtikten sonra zamanı iyi kullanmak sıkıntı

aynen öyle dostum :) ben geçtim hiçte pişman değilim ama zamanı kullanmak içi güzel bir program yapman lazım
  • Merak etme çoğu işveren hangi lisenin iyi olduğunu bile bilmez.
    Zaten CV'lerde de çok sık yazılmaz lise adı.
  • la lisesnin ne önemi var marka değeri yoksa tabi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.