Şimdi Ara

H1Z1 (2015) [ANA KONU] (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.240
Cevap
69
Favori
206.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorularına tek tek cevap vereceğim
    1- Haritada öldüğümde arkadaşımın yanına gidene kadar canım cıkıyor. Ne istiyorsun kimse seni görmesin catışmaya girme mi ?
    2- CS Go da da aynı silahlar var o zaman oynamayalım. Skin tatmin ediyorsa seni birşey diyemem. Crossbowdan tut ak ye kadar normal hayattaki coğu silah var.
    3- Silahlarda hunter rifledan başka birinde dürbün olması beklenemez. Hangi oyunda ak de dürbün cıkıyor.
    4- Bahsettiğin sesi hiç duymadım.
    5- Uzaktaki adam senin renderınla alakalı iyi bir sistem kur renderını maxla paraşütle atladığın gibi şehrin içini görebilirsin.
    6- BR de kazanınca paketleri aynı ancak günümüzde coğu oyunda ranked tarzı maclarda birşey verilmiyor. Mesela Fifa 16 Ultimate Teamde lig 1 desin maçları kazanmışında gelmişsin ne veriyor sana gold çok mu anlamlı ? Cs goda aynı ama aynı oyundan bahsetmek istemiyorum.
    7- Çantaların aynı olmasının bir dezavantajını gören kimse olmamıştır. Survivalda bulursa zaten çanta bulması onun hoşuna gidecektir. BR de ise canta bulduysa 2 tane bandaj yapmayı düşünecektir. Yani ben loota baktığımda orange bag gördüm diye ''ıyyy ben bunu almayayım'' demem kaldı ki çoğu kimse demiyor.
    8- Normal mod dediğin oyunda her akşam birilerine karşı basemizi savunuyoruz. BR de öldüğünde birşey hissetmiyorsun ama survivalda öldüğünde elin ayağın titriyor. Heleki sağlam çanta varsa üzerinde.

Ek olarak oyunu güzelleştirecek olanlar sizlersiniz. Grup kurduğunuzda o basede geçen zamanlar cok iyi olabiliyor. Bazı akşamlar baseden dışarı çıkamıyoruz iş yapmaktan. Kimisi yemek hazırlıyor kimisi base onarıyor kimisde ethanol için tarlalardaki otları toplyor. Derken sabah 6 olmuş daha ne istiyorsun.

NOT. Ayrılan arkadaşlarımız oldu yeterli olamıyoruz karşı takımlara. Takım arkadaşlarına ihtiyacımız var. İlk defa oynayacak adam gelmesin oyunu öğretmek çok zor geliyor. Sadece gelip bana ak.,shotgun filan verin dağıtalım ortalığı deyip bi defa loot yapmayan adamda gelmesin.

Steam: Exvod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemler16 -- 3 Ekim 2015; 2:26:02 >
  • Arkadaşlar merhaba, oyuna girdiğimde 5-10 fps arası değerlerim var ve oynanmıyor sistemim iyi kaldırmama gibi bir lüksü yok 3570k ve gtx680 var iğer oyunlarda bu sorunum yok sadece h1z1 da var sorun ve araştırmalarda ne yaptıysam düzelmedi.Bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?
  • pvpside zevkli olsada bir br etmez oyuna yeni başlıyıpta yardıma ihtiyacı olan varsa pm atsın kapsamlı bir şekilde anlatabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorismund

Arkadaşlar merhaba, oyuna girdiğimde 5-10 fps arası değerlerim var ve oynanmıyor sistemim iyi kaldırmama gibi bir lüksü yok 3570k ve gtx680 var iğer oyunlarda bu sorunum yok sadece h1z1 da var sorun ve araştırmalarda ne yaptıysam düzelmedi.Bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?

aynı sorunu bende yaşadım. pc format ladım düzeldi. pc formatlamam dersen oyunu geri iade et gitsin o kadar zahmete deyecek bir oyun degil benim acımdan.
  • Steam hesabım Anarsist asker fotosu var ekleyin arkadaşlar oynayalım !
  • Son 2 ayda ne tür gelişmeler oldu? Byük çaplı bir şeyler var mı? Tekrar oynayasım geldide
  • Merhaba arkadaşlar. Oyuna ATV, Hastane ve Klan Sistemi geleceğini duydum. Ne derece doğru bilen var mı?
  • acemiyim ama oynamak isteyen arkadaşlar eklesin
    headshotci1
  • quote:

Orijinalden alıntı: d33p3r

Merhaba arkadaşlar. Oyuna ATV, Hastane ve Klan Sistemi geleceğini duydum. Ne derece doğru bilen var mı?

Doğru resmi facebook sayfasında görsel bulubilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kafayı yicem, oyunu resmen oynayamıyorum. BR giriyorum yere inip ilk lootu yapana kadar öldürüyolar. Normal serverlere giriyorum 45 dk loot kasmaya çalıştım en baba item balta.

Bu oyun gerçekten tek başına çekilcek gibi değil. Oyunu aldığıma pişmanlık yaşıyo muyum şuan için %50 kararsızım ama bir kerede grup olarak oynamak istiyorum.

Oynamak için eklerseniz sevinirim, 24 yaşındayım.

Steam ID: carlosulo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlosulo -- 7 Ekim 2015; 4:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d33p3r

Merhaba arkadaşlar. Oyuna ATV, Hastane ve Klan Sistemi geleceğini duydum. Ne derece doğru bilen var mı?

Test serverine dün geldi.
    Atv eklemişler aynı arabanın küçüğü gibi sparkla benzinle falan çalışıyor kolay devrilmiyor. 2 kişi binebiliyoruz ama kabak gibi hedef oluyorsun.
    Kurama hastanesini yapmışlar. Baraj büyüklüğünde. İçi baya kanlı baya odalar falan var. Son eklenen askeri bölgenin biraz daha kuzeyinde.
    Motosiklet kaskı artık daha kullanışlı oluyor. Yüzünüze gelen mermiyi de koruyor %50. Diğer tactical helmet %95 hasar koruyor ama yüze gelen mermiye etkisi yok. Yani karşı karşıya biriyle kapışırken motosiklet kaskı daha etkili koruma sağlar. Ayrıca 1-2 mermi yiyince kasklar parçalanıp düşüyor. Yedek kaskla gezmeniz lazım.
    Armor vucuda gelen hasarı %95 düşürüyor.
    BRde airdroptan sniper kostümü (kamuflajlı) çıkıyor. Blackbery otlarının içinde güzel saklanmanızı sağlıyor.
    BRde ölünce sizi kim vurdu adamın ne kadar canı var tüm bilgiler yazıyor.
    Shootgun 15-20 metreden sonra hiç hasar vermeyecek.
    Kadın zombiler eklenmiş.
    Aklıma gelen yenilikler şimdilik bunlar. Büyük ihtimal bi kaç güne normal serverlere de gelicek bu yenilikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VuvuzelaTR -- 8 Ekim 2015; 16:16:32 >
  • Oyunu baya once satin aldim.

Eksikliklerini yazayim.

Bana gore Donanim seviyesinden dolayi olusan render farki adil bir oyun olmamasini sagliyor.

Ayrica oyundaki bana gore eksik dedigim bir seyleri yazayim.

1.Ben oyunu satin aldik dan sonra oyuna Ak47 ve pistoller eklendi.
    Silah dunyasinda ak47 , Ar ve pistollerden ibaret edil.
    Kaldiki Sniper zaten muamma durumda.

Silah cesitliliginin artmasi oyundaki arac cesitliliginin artmasi sart.

Zirhli araclardan tutun ucan araclara kadar.

Lazer gudum ile Air strike'in nereye dusecegi belirle gibi bir cok sey gelmeli.

İnsanlarin kisisellestirme yapmasina imkan taninmali.

Crosshair cesitlenmeli.

Her oyuna girince yapilan kiyafet degisimi sabit olmali genel kiyafetler bir kere secilip degisitirilene kadar Br maclarida hep ayni kiyfet ile baslanmali.

En onemlisi olan.

Oyundaki INVENTORY kullanimi adam akilli duzenlenmeli.

Hotkeys sistemi aktif edilmeli.

K tusuna Gazli bez
    L tusuna El bombasi
    P tusuna Sis bombasi
    N tusune medic kit

Gibi kisa yollar atayabilmeliyiz ama gene basarken sureyi bekleyelim

inventory ac ara bul ,sag tikla bas kapat

Zaten basli basina aksiyonda inventory acmak butun zevki baltaliyor birde inventory acip malzeme basarken oldurulursen hepten oyundan soguyorsun.

Br nin cazip hale getirilmesi.

Bunun gibi bir cok sey mevcut zaten ben br yi 30 -40 fps very low da anca oynadigim icin oyunu oynamiyorum.

Yerden lot alma ise cok kolay olmali kosarken e ye basinda etrafdaki malzemeleri almali illa hedef alip E basin yazisina gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan78689

oyun alınmalımı 23 tl ye düşmüş?

H1Z1 mi ARK mı? Hangisini alsam?

http://forum.donanimhaber.com/m_105888256/mpage_16/tm.htm
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Dünya zombi istilasında zaten. Herşey yıkılmış yok olmuş insan kalmamış silahlar neden çok fazla çeşitli olsunki. Ağaçtan bezden craft edip yay ok yapıoruz, silah dünyası-çeşitliliği dediğin şey burda diğer oyunlardaki gibi olmaz çünkü dünya yok olmuş teknoloji yok.
    Bu arada low da 30-40 fps aldığın pc ile foruma girmen mucize bırak h1z1 oynamayı kim bilir kaç yıllık pc ile oynuyorsun. Oyun yeni yani son çıkan oyunlarda kaç fps alıyorsunki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VuvuzelaTR

Dünya zombi istilasında zaten. Herşey yıkılmış yok olmuş insan kalmamış silahlar neden çok fazla çeşitli olsunki. Ağaçtan bezden craft edip yay ok yapıoruz, silah dünyası-çeşitliliği dediğin şey burda diğer oyunlardaki gibi olmaz çünkü dünya yok olmuş teknoloji yok.
    Bu arada low da 30-40 fps aldığın pc ile foruma girmen mucize bırak h1z1 oynamayı kim bilir kaç yıllık pc ile oynuyorsun. Oyun yeni yani son çıkan oyunlarda kaç fps alıyorsunki?

Dell 7537 laptop var bi yerden saldirmadan once biraz sakinles.

Zombi dunyasi olmasi mantikli amao dunyada silah olmasi mantiksiz ha ?

Dizi film ve oyunlarda mantik aranmaz ararsan zevk alamazsin.

• ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    Ben 1 gün ara ile iki oyunuda aldım bu hafta. Bence grubun yoksa ikisini de alma. Oynayacak kimse yok, tek başına oyunda hiç bişey yapamıyosun.

Özellikle H1Z1'de BR girersen zaten takımsız pek bişey olmuyo. Olur ama acemi olucağın için kolay avsın, pistol alana kadar adam m4le felan gelip dağıtıyo. Ayrıca harita bilgin olması lazım. Haritayı açtığında nerde oldugunu göstermiyo, sen düştüğün yere göre haritayı bilerek ilerlemelisin.

ARK'a gelincede pek bişey farketmiyo. Çoğu resmi serverde millet almış yürümüş zaten. Herkes yüksek level vs. Bu oyuna da tek başına girince PVE bile kassan bi süre sonra kasamıcağını farkediyosun. Çünkü teksin. Yapacağın şeyler kısıtlı oluyor.

Sonuç olarak arkadaş grubun yoksa iki oyuna da yanaşma. Git FPS online felan, RYO olmayan bir oyun buklmaya calıs.
  • Açıkçası oyunu aldığıma biraz pişman oldum.Oyunu ortalama 30-45 fps arası oynamama rağmen oyunda hiç akıcılık yok.Sanki karakter dona dona ilerliyormuş gibi oluyor bende.Ayrıca oyun şuanda baya boş.Çok az silah çeşidi var.Survival modu ise bir süre sonra sıkıyor.O dayz'deki hayatta kalma duygusunu yaşatamıyor.Bana her ölebileceğin korkusunu yaşatmıyor.Güle oynaya etrafta dolaşıyorum.Oyun beni tatmin etmedi.Şimdilik alınmasını tavsiye etmem.Bence tam sürümü bekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRLoSuLo

Ben 1 gün ara ile iki oyunuda aldım bu hafta. Bence grubun yoksa ikisini de alma. Oynayacak kimse yok, tek başına oyunda hiç bişey yapamıyosun.

Özellikle H1Z1'de BR girersen zaten takımsız pek bişey olmuyo. Olur ama acemi olucağın için kolay avsın, pistol alana kadar adam m4le felan gelip dağıtıyo. Ayrıca harita bilgin olması lazım. Haritayı açtığında nerde oldugunu göstermiyo, sen düştüğün yere göre haritayı bilerek ilerlemelisin.

ARK'a gelincede pek bişey farketmiyo. Çoğu resmi serverde millet almış yürümüş zaten. Herkes yüksek level vs. Bu oyuna da tek başına girince PVE bile kassan bi süre sonra kasamıcağını farkediyosun. Çünkü teksin. Yapacağın şeyler kısıtlı oluyor.

Sonuç olarak arkadaş grubun yoksa iki oyuna da yanaşma. Git FPS online felan, RYO olmayan bir oyun buklmaya calıs.

Kardes hakli oldugun noktalar var ama ben 2 oyundada solo cok buyuk isler basardim.

H1z1 da solo olarak 3 br win aldim mesela. Ama hep tedirgin ve dikkatli bir bicimde oynadim. Grup olan insanlarin genelinde gozledigim bir rambo havasi var. Ben bi sehire girmeden once 360 donup gerekirse yatarak zayif noktadan girerim.

Yani kisinin oyun tarzina bagli. Hic bu oyunlari oynicak arkadasim olmadigi icin butun grup oyunlarini solo oynarim ve o dediginiz gibi pistolle m4lulere kolay yem olmam. Sadece dikkatli oynamak lazim

Ark survival evoldda dedigin dogru millet almis basini gitmis. Solo oynamakda bazen zor bazen kolay oldugu anlarda oluyor. En buyuk hissetigim eksiklik baseimde benimle birlikte duran birinin olmamasi sanirim :(

Lafin ozeti Nothing is impossible YOU CAN DO IT

• Hocam zaten imkansız demedim, tabiki biraz sabır ve biraz yetenekle oynanır o konuda sıkıntı yok. Ayrıca iki oyununda kalitesi güzel, survival ve crafting içerikli oyunları her zaman sevmişimdir. Ki zaten bu iki oyun şuan alanında başı çekiyo.

Ancak demek istediğim nokta oyundan daha çok zevk alabilmek için grup lazım. Özellikle BR girmediğin zaman boş haritada saatlerce loot yaparken arkadaşlarla sohbet muhabbet daha zevkli olur. Aynı zamanda ARK içinde öyle, oyunun en kilit noktası craft zaten, materyal toplarken yanında biri olmayınca yalnız hissediyosun. Neyse oyunda gelişmem lazım ortam zaten zamanla olur diyip troll gibi crafta abanırken bi anda yüksek level biri yada bi dino gelip patates ediyo seni. Ama yanında başka arkadaşlar felan olsa ölmek bile koymaz.

İki oyunda güzel, her türlü zaman geçirilir. Özellikle senin dediğin gibi H1Z1'de tedbirli, saklanarak gerçekten survive duygusunu yaşarayak oynarakta zevk alınır. Ancak bu sabır işi birazda. Hadi işten geldim bi kaç oyun atayım stresim azalsın dersen o iş yaş oluyo biraz. Uygun zaman ve rahat kafa lazım. :) Aldığıma pişman değilim ama ilerde bi ortam kurarsam daha severek oynayabilirim durum böyle.
  • @CaRLoSuLo

İndirimdeyken ARK aldım. Oyunu daha anlamadım ama oynayamadım. Çünkü herşeyden önce DayZ ve Arma 3 gibi grafik kalitesine bakmaksızın FPS çok düşük. 20 civarı.
    AMD FX 6300 ile bu oyunda oynanmıyor. İstersen 640x480 yap fps 20.

3500MHz den 4500e OC yapıyorum değişen birşey yok.
    Üst seviye i7 işlemci alana kadar ARK, DayZ, H1Z1 imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 9 Ekim 2015; 14:20:54 >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.