Şimdi Ara

pioneer htp071 mi? yoksa logitech z906 mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her keze iyi günler bu 2 sistemden hangisi iyidir??

Kullancağım cihazlar=tv,pc,blu ray player,xbox 360

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• homebass H kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yari amatör olarak yaziyorum bu yorumumu...

Şansina tam konusunu açacak zamani bulmuşsun Çünkü hem ses sistemi kurma amaçli hemde sistemleri test etmek için bugun beylikdüzü mediamarkt'da gittim.. HTP-71 ve Z-906'i SON seste test etme imkanida buldum haliyle.. Genelde çoğu Teknoloji mağazasi izin vermez ordaki Adam sağolsun sistemleri özgürce incelememe, MAX Volume'lere kadar çikmama izin verdi.. Z-906'da Basslar doygun o titreşimi basslarin kalitesini aliyosun ama o hoparlörler çöp, Tiz sesler olmadan Kuru gürültüden başka bişiy değil, Kaldi ki twitter'i olmayan hoparlör olmaz ses sistemi olmaz... Tek eksiğide burda çikiyo zaten... Z-906'nin hoparlörlerini Şu Logitech bi Adam gibi yapabilse zaten başka derdimiz kalmayacak.. Neyse Sürekli Bassli şarkilar dinliyorsan senin için otomatikmen Tiz mid dengesinin bi önemi kalmiyor çok fazla.. Z-906 kaliteli bi sistem..

Eğer istediğin Daha dengeli, daha Ayrintili bi ses ise HTP-071 İdeal.. Kaldi ki HTP-071'de ileride AVR'e uyumlu daha kaliteli hoparlörleri kullanabilirsin.. Htp-071 daha fazla ses türünü desteklediği için Hem daha kaliteli hemde daha temiz bi ses alirsin.. Çünkü çakma decoderlerle Orjinal bi AVR arasinda çok fark var.. Zaten ikisinin teknik özelliklerini incelersen görürsün.. HTP-071'i önermeyenler ŞU sebeble önermez.. '' Madem AVR işine gireceksin daha düzgün bişiy al yoksa alma '' gibi bi öneriyle geliyolar.. Kismen doğru kismen yanliş bence... Şöyle ki Eğer senin düşüncen '' Bi sistem alayim takayim PC'e, TV'e v.b. şeylere Uğraşmayayim kurup filmide izleyeyim müziğide dinleyeyim ha bire orasiyla burasiyla uğraşmayayim '' ise HTP-071 yeter... Ama '' Ben bu sistemi alayim Sürekli yükseltmeye giderim '' diye düşünüyosan HTP-071 seni kisitlar.. HTP-071'i alacaksan bi kere alip kurup kullanacaksin... Yine 3 5 yükseltmeye gidersin ama Çok çok üst bişiylerde bekleme.. HTP-071 şuan 700 TL ve haliyle Z-906'dan Bence daha iyi bi seçenek.. Umarim yardimci olabilmişimdir yorgunum ve seni konunu görünce yazmadan geçmek istemedim.. Bence HTP-071 Z-906'dan çok daha iyi bi seçenek... Eğer kafamda ki Sistemi kurma imkanim olmazsa bende HTP-071 almayi düşünmüyor değilim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim ileride pioneer vsx323 amfi almayı düşünüyorum sadece amatör olarak alıcağım daha sonra elimden çıkarıp pioneer vsx323 amfi alıcağım genede pioneer htp071 ve logitech z906 yı dinleme şansı bulursam o zaman 2 sinden birisini alırım bilgiler için çok teşekkür ederim :)

• homebass H kullanıcısına yanıt
    Dostum 600tl'lik fiyatı ile Pioneer daha mantıklı bir çözüm. 3 adet Hdmi girişinin olması da bağlantı kolaylığı sağlayacaktır. HD ses formatlarını desteklemesi de bir diğer avantajı.

Hoparlörlerinin kaliteli olmadığı aşikar ama 906'nın hoparlörlerinden daha kötü değildir. Yalnız her iki setin hoparlörleri de müzik dinlemek için uygun değil. Film ve oyunlarda benzer performans alırsınız. Hâli ile arada ciddi bir fiyat farkı olduğu için Pioneer yine çok daha avantajlı oluyor.

Ayrıca aradaki 400 tl'lik fark ile önler için raf tipi hoparlör alarak müzik kalitesini çok çok daha arttırabilirsiniz. Örnek olarak kullandığım Heco Victa 201 raf tipi hoparlörleri önerebilirim. Liste fiyatı 700tl ama sıkı bir pazarlık ile 400 tl'ye alabilirsiniz.
    http://gsaelektronik.com/urun/heco-victa-201-raf-tipi-hoparlor_622.aspx?CatId=249

• peki pioneer htp071 re böyle hoparlör takabilirmiyiz kaldırır mı?

hoparlörün ismi:Behringer EUROLIVE VS1220
     pioneer htp071 mi? yoksa logitech z906 mı?
  • omajı uygunsa takılabilir.

• Başka yardım edicek kimse yokmu???

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Öncelikle yari amatör olarak yaziyorum bu yorumumu...

Şansina tam konusunu açacak zamani bulmuşsun Çünkü hem ses sistemi kurma amaçli hemde sistemleri test etmek için bugun beylikdüzü mediamarkt'da gittim.. HTP-71 ve Z-906'i SON seste test etme imkanida buldum haliyle.. Genelde çoğu Teknoloji mağazasi izin vermez ordaki Adam sağolsun sistemleri özgürce incelememe, MAX Volume'lere kadar çikmama izin verdi.. Z-906'da Basslar doygun o titreşimi basslarin kalitesini aliyosun ama o hoparlörler çöp, Tiz sesler olmadan Kuru gürültüden başka bişiy değil, Kaldi ki twitter'i olmayan hoparlör olmaz ses sistemi olmaz... Tek eksiğide burda çikiyo zaten... Z-906'nin hoparlörlerini Şu Logitech bi Adam gibi yapabilse zaten başka derdimiz kalmayacak.. Neyse Sürekli Bassli şarkilar dinliyorsan senin için otomatikmen Tiz mid dengesinin bi önemi kalmiyor çok fazla.. Z-906 kaliteli bi sistem..

Eğer istediğin Daha dengeli, daha Ayrintili bi ses ise HTP-071 İdeal.. Kaldi ki HTP-071'de ileride AVR'e uyumlu daha kaliteli hoparlörleri kullanabilirsin.. Htp-071 daha fazla ses türünü desteklediği için Hem daha kaliteli hemde daha temiz bi ses alirsin.. Çünkü çakma decoderlerle Orjinal bi AVR arasinda çok fark var.. Zaten ikisinin teknik özelliklerini incelersen görürsün.. HTP-071'i önermeyenler ŞU sebeble önermez.. '' Madem AVR işine gireceksin daha düzgün bişiy al yoksa alma '' gibi bi öneriyle geliyolar.. Kismen doğru kismen yanliş bence... Şöyle ki Eğer senin düşüncen '' Bi sistem alayim takayim PC'e, TV'e v.b. şeylere Uğraşmayayim kurup filmide izleyeyim müziğide dinleyeyim ha bire orasiyla burasiyla uğraşmayayim '' ise HTP-071 yeter... Ama '' Ben bu sistemi alayim Sürekli yükseltmeye giderim '' diye düşünüyosan HTP-071 seni kisitlar.. HTP-071'i alacaksan bi kere alip kurup kullanacaksin... Yine 3 5 yükseltmeye gidersin ama Çok çok üst bişiylerde bekleme.. HTP-071 şuan 700 TL ve haliyle Z-906'dan Bence daha iyi bi seçenek.. Umarim yardimci olabilmişimdir yorgunum ve seni konunu görünce yazmadan geçmek istemedim.. Bence HTP-071 Z-906'dan çok daha iyi bi seçenek... Eğer kafamda ki Sistemi kurma imkanim olmazsa bende HTP-071 almayi düşünmüyor değilim..

Hocam teşekkürler forumda bu urunle ılgılı (pioneer) acılan farklı bır baslıkta AVR ustadları urunun cop oldugunu ve alınmaması gerektıgı bılgısını verdıler. Media markta urun kampanyalı hoparlorlerıyle bırlıkte ındırımde 700 TL . vsx 520 modelı sadece avr tek basına 700 Lira.

bende deneme sansı buldum pionerı ve farklı hoparlor ıle ınanılmaz farkı hıssettım. salonum 13m2 sımdılık ufak hoparlorler yeter dıye dusunuyorum kendı adıma tesekkurler.

• htp-071 e s750 uyduları taksam uyumlu olurmu? ayrıca uyumlu olursa ses kalitesi artar mı?
  • Hocam bir video da s730 un uydularını denon avr ye takmış videosu da var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.