Şimdi Ara

BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
20
Favori
55.697
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hic kullanamadığım karta 100tl yuklemistim.ertesi gun cekmeye gittigimde 50tl sini hesap işletim ücreti diye kesmisler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BAE0C551 -- 10 Nisan 2014; 18:53:10 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • garanti bankası 57 tl kesmiş netten kapattım giden gitti ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: competan4

Bu kadar insan sayfalarca yazmış, soru sormuş ama kimsenin aklına da TBB sayfasına bakmak gelmemiş yahu. Link aşağıda. Özet olarak yazılanlar tamamen dezenformasyon. Kullanılmayan hesaplardan para alınamaması için yapılan bir düzenleme zaten. Panik yok.

http://www.tbb.org.tr/Content/Upload/Dokuman/2159/20140410.pdf

bir tek senin aklına gelmiş okumak.. hiç birimizin aklına gelmedi..

1.. aklına gelen yazı bu gün tarihli yani o sayfalarca yazı yazılırken bu açıklama yoktu...kaldı ki bu acıklamaya bakılırsa herkesin bir an önce hesabını kapatması gerek..

2..aklına gelen yazıyı anlayarak okursanız panik yok demek yerine panik yapmanız gerekir..cünkü o yazıya göre kullanmadığın hesabın varsa banka sana bilgi vermeden para kesemez diyor.. bankada bir cok kişiye bilgi veriyor ki para kesebilsin.. yani size yarın bir bilgilendirme maili gelirse ve siz hala o hesabı acık tutarsanız para kesme hakkı doğar bankaya..

3.. bazı hesaplar kredili hesaplar.. yani eksiye düşebilecek hesaplar.. bu hesaplardan para cekme hakkı olabilir bankanın bunu bilemeyiz ve riske atamayız.. bankalardan daha zengin değilim ben..

4.. akbankta bir borcum varmış ve hesabı kapatamıyorlar..sanırım zamanında actığım yatırım hesabından kaynaklı.. en son 5 yıl önce kullanmıştım o hesabı.. bu borcun ne olduğunu hala öğrenemedim iki gündür..heryere dilekçe yazdım ve bekliyorum.. kim bilir ne borcu ve faiziyle ne kadar olmuştur.. ve ben bu hesabı bi 10 yıl daha unutsam banka hiç haber vermeden sürekli faiz işletecek ve emekli olduğumda tüm mal varlığıma el koyacak

5.. cok iyi hatırlıyorum okulu biten bir öğrenciye fazladan öğrenim kredisi yatıran yurtkur yıllaarrr yıllar sonra parayı faiziyle geri almıştı..halbuki adamın haberi bile yok o paradan..ama faiziyle ödemek zorunda kaldı..

5.. sonuc olarak bırakın insanlar kullanmadıkları hesabı kapatsınlar ve bırakın panik yapsınlar.. milyonlarca hesaptan hakısz yere milyarlarca lira bankalara gitmesin vatandaşın cebinde kalsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: wesker7

quote:

Orijinalden alıntı: hidden

1 iş bankası, 1 hsbc bank, 1 ziraat bankası hesabını bu gün kapattırdım. Kapattıran kapattırana. Banka sms gönderiyor bankada çalışanların haberi yok. Tuhaf iş.

hsbc bankta benımde var hesabım.
    3-4 aydır kullanmıyorum kaparken para ıstedıler mı ?

Yalvar yakar sözleşme imzalatmışlardı bir arkadaşın hatırına. Kredi kartı gönderdiler almadım kuryeden. Vadesiz mevduat hesabı açmışlar adıma. Bu gün epey beklettiler, uğraştılar ek hesabı önce kapattılar sonra mevduat hesabını kapattılar dekont verdiler. Para talep etmediler. Umarım yakayı kurtarmışımdır. Üye yaparken yalvarıyorlar, kapattırırken azrail oluyorlar. Bankacı ve müteahhit sevdiğim samimi olduğum kimse yok. Düşününce hep kazık attıkları için pek sevilmediklerini anladım ve gördüm. Klişe laf olacak ama.(istisnalar olabilir ama istisnalar kaideleri bozmaz)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sioux kullanıcısına yanıt
    İcra takipleri için adliyeye gitmeye bile gerek yok.
    Uyap üzerinden aynı dakika harcını yatırıp açıyorum :)
  • Reklam olacak; ama en kralı Kuveyt Türk'te hesap açtırmak. Hem internet şubesinden Havale - EFT ücreti almıyor; hem de hesap işletim ücreti diye bir uygulamaları yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wesker7

quote:

1 iş bankası, 1 hsbc bank, 1 ziraat bankası hesabını bu gün kapattırdım. Kapattıran kapattırana. Banka sms gönderiyor bankada çalışanların haberi yok. Tuhaf iş.

hsbc bankta benımde var hesabım.
    3-4 aydır kullanmıyorum kaparken para ıstedıler mı ?

Yalvar yakar sözleşme imzalatmışlardı bir arkadaşın hatırına. Kredi kartı gönderdiler almadım kuryeden. Vadesiz mevduat hesabı açmışlar adıma. Bu gün epey beklettiler, uğraştılar ek hesabı önce kapattılar sonra mevduat hesabını kapattılar dekont verdiler. Para talep etmediler. Umarım yakayı kurtarmışımdır. Üye yaparken yalvarıyorlar, kapattırırken azrail oluyorlar. Bankacı ve müteahhit sevdiğim samimi olduğum kimse yok. Düşününce hep kazık attıkları için pek sevilmediklerini anladım ve gördüm. Klişe laf olacak ama.(istisnalar olabilir ama istisnalar kaideleri bozmaz)

Bankacı ve muteahitin yanına birde emlakçıları ekleyelım
    Hepsi birbirinden fırıldak
    Cvp için saol yarın gidip hsbc kapatayım o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

hesap olmadan internet şubeye girilemiyordu halk ta. Hala öyle mi bilmiyorum

Halkbankta vadesiz hesabım hiç olmadı. İnternet şubeyi kullanıyorum. Şubeden form doldurmak yeterli. Cep telefon no girilmiş olmalı.
    Müşteri noyu 4440400 den öğrenip sesli yanıt sistemi'nden parola aldın mı tamamdır.

Nasıl yani? Vadesiz hesap açmadan internet şubesini kullanmak nasıl oluyor? Hesap işletim ücreti alıyorlar mı? Kurumsal hesabım var ( şirket değil şahıs firma hesabı ). Eft ücretsiz diye halkbankta açtım hesabı istemeye istemeye. 7 küsur lira hesap işletim ücreti kesmişler...

yukarıda yazdığım gibi oluyor.

ama tabi havale eft için vadesiz hesap olması şart.

• bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    Kuveytturk çalışanı olarak söyleyeyim hesap işletim ya da işletimsizlik ücreti almamaktadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

quote:

Orijinalden alıntı: achillus79

quote:

Orijinalden alıntı: achillus79

işbankası ve garanti bankasından internet şubesinden hesap kapama bölümü var ordan kapadım .

yalnız garanti hesabımda cep şube tanımlı oldugu için kapatlılamıyor dedi. boşa uğraşmayın bankaya git telefon ac . Gir internet şubesine orada var..

BOŞA BANKA BANKA GEZMEYİN ARKADAŞLAR.

işbankasından vadesiz hesaplarımı tıklayın oradan hesabı secince orda hesap kapama cıkıyor .

garantide durum aynı vadesim hesaplarıma gelin aynı şekilde hesap kapama butonu cıkıyor altta.

hocam bende 3 tane hsap vardı 2 sini kapattım hata vermedi. demekki en az bir tane kalırsa olmuyormus :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Aynstayn

quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

3-4 ay kullanmadim ilk para yuklememde kesinti oldu. Dayadim öğrenci belgesini aldım geri

Eğer bu işe yarıyosa benim çok alıcağım var Cidden oluyomu hocam? İşe yarıyosa öğrenci olduğum süre boyunca para çekilmez heralde dimi?

Isbankasi ile bu sekilde cozdum sorunu. Her sene yeniden verilmesi gerekiyormus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 lira yatırıp sonra sizi 40 lira borçlandırırlar :D
  • Yapıkredi ve hsbc şubeden kapatılıyormuş kapattım gitti.

• Kullanmadığım hesabın nasıl bir hizmeti varki para kesiliyor.

Kanun "para alabilirsiniz" şeklinde değil de "kullanılmayan hesapları haber vererek kapatabilirsiniz" şeklinde olmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 10 Nisan 2014; 20:01:30 >
  • Arkadaşlar benim durumumda olan var mı acaba? Ben Erciyes Üniversitesi'nde öğrenciyim. Üniversite bize HalkBank'dan hesap açtı ilk senede. Ben bu kartı yemekhane için kullanıyorum fakat hesabı değil. Yani internetten yükleme yapıyorum. Böyle bir şey var. Hesabı ise hiç kullanmadım. Şimdi ben bu hesabı nasıl kapatacağım. Eğer kapatırsam yemekhane hizmetinden nasıl yararlanacağım!!!!
  • Ben İşbankasında çalışıyorum. Ek hesabınız(nakit avans yani hesabınız eksiye düşmemesi lazım) olmaması lazım o paraların kesilmemesi için. Birde hesap işletim ücreti olarak kesilen parada hesaba para yatmadığı sürece sorun teşkil etmez.Yani hesabınız 10 yıl açık kalsada sizden para talep etmez banka. Ancak ne zaman hesaba para girer ozaman alırlar o parayı. İçiniz rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assona -- 10 Nisan 2014; 20:11:48 >
  • 2 tane Ziraat hesabımı anında ve hiç bir ücret ödemeden kapattım.

Vakıfbank aynı işleme 5 lira aldı "kart işletim ücreti" adı altında. Vakıfbank gözümden tamamiyle düşmüş oldu böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quidditch06

Arkadaşlar benim durumumda olan var mı acaba? Ben Erciyes Üniversitesi'nde öğrenciyim. Üniversite bize HalkBank'dan hesap açtı ilk senede. Ben bu kartı yemekhane için kullanıyorum fakat hesabı değil. Yani internetten yükleme yapıyorum. Böyle bir şey var. Hesabı ise hiç kullanmadım. Şimdi ben bu hesabı nasıl kapatacağım. Eğer kapatırsam yemekhane hizmetinden nasıl yararlanacağım!!!!

kullanmadigimiz hesaplari kapatiyoruz hocam. kullandigin hesabi niye kapatacaksin?

• Gaza getirdiniz,yarın gidip bankasya hesabımı kapatıyorum :D

Zamanında şirket maaş için açtırmıştı ama işsizim 6 aydır.
  • İşbankasına gittim.Sırada 4-5 kişi vardı.Hepside hesap kapattırmaya gelmiş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.