Şimdi Ara

kiloluyum Bisiklet tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bisiklet sürerek aynı zamanda diger sporlarla ilgilenerek kilo vermeyi istiyorum. ne önerirsiniz bana? bütçem 1000-1100 e kadar gider

kilo:145
    boy:186

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 10 Nisan 2014; 12:49:27 >

• Model olarak kendi zevkine kalmış ama kadro yapısı olarak triple butted bir kadro almalısın. 100 kg'ım üstündeki bisiklet sürmek isteyen insanlara ben bu tripple butted kadroları öneriyorum. Diğer double'lara göre daha dayanıklı oluyorlar. Sedona'nın 2012 ile 2013'deki 741 ve 2014'deki 740 modeli triple butted kadroya sahiptir. Verdiğin fiyat aralığında tavsiye ettiğim bu bisiklet en iyisidir.

İyi günler.
  • 28" şehir veya 29er dağ bisikleti alın sürüşü daha kolay olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Model olarak kendi zevkine kalmış ama kadro yapısı olarak triple butted bir kadro almalısın. 100 kg'ım üstündeki bisiklet sürmek isteyen insanlara ben bu tripple butted kadroları öneriyorum. Diğer double'lara göre daha dayanıklı oluyorlar. Sedona'nın 2012 ile 2013'deki 741 ve 2014'deki 740 modeli triple butted kadroya sahiptir. Verdiğin fiyat aralığında tavsiye ettiğim bu bisiklet en iyisidir.

İyi günler.

hocam benim hiç bi bilgim yok burdan önerilere bakacam ve alacam sıfır almak istiyorum. verdigim fiyat aralıgında degiller 2012 ve 2013 tripple butted dediginiz kadrolu bisikletlerin 2. elleri var. siz bulabilirseniz bana link atarmısınız
  • Carraro 225

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana tavsiyem bisan-ihlas bisiklettir yemin diyom sana 3 kişi bindik biri ön kadroya biri arkaya toplamda 220 kg 8km kadar yol yaptık ama sen tek başına 2 kişilik kütlesin en sağlam kadro bu bisiklette bence sakın yarış bisikleti alma ince kadro 2 günde kırıp atarsın

o denilen triple butted yani 3 kat kalınlıkda kadrodur.Sahibinden.com da bisan ihlas türü eski tip bisikletler var çok kalın metal yapıda onuda kırıp bükersen git birader traktör al kendine derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackthunderx -- 10 Nisan 2014; 23:56:31 >
  • Tavsiyeler icin tskler arkadaslar kesinlikle su modeli almalisin dediginiz modeller varsa bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salcano astro hd 29" yada 27.5"
    mosso wildfire 3.29
    btwin rockrider 500
    carraro sportive serilerine bir bakın. Verdiğiniz fiyat aralığında size tavsiye edebileceğim bisikletler bunlar. Öncelikle bir bayiye giderek salcano astroyu deneyin. Boy nedeniyle 26 " üzerinde janta sahip bisikletlerin altınızda daha iyi duracağını düşünüyorum. Kadro boyu bir de sele size uygun ve rahat olmalı. Sadece bununla bitmiyor; kask, kilit, bisiklet ayağı gibi malzemelerde lazım. Spora yeni başlıyorsanız; diyet ile destekleyin. Başlarda çok zorlayıp sağlığınızı riske atmayın. Kolay gelsin..
  • bi bayiye gittim bisikletlere baktım carraro salcano ve kron vardı en cok begendıgım kron oldu. koltuguda özellikle dikkatimi cekti büyük tam popoma göre

arkadaşlar bu hafta alacam kron marka dikkatimi çekti o markaya odaklanın ve 1200 liralık bi model öneriverin bana bende bu hafta içinde alayım inşallah. hadi arkadaşlar bekliyorum. teşekkürler
  • Tarsuslu arkadaşlar varsabirlikte sürebiliriz. beni zayıgflatacak gönüllü aranıyor çabuk pes etmem. aynı zamanda uppp
  • Kron özellikle alt giriş sınıfı modellerinde sicili biraz kabarık bir marka. Ancak ille de Kron isterseniz TX500 modeline şuradan erişebilirsiniz. Kron TX500
    Dağ bisikleti olarak ise belirttiğiniz bütçe ile alınabilecek şu model mevcut : Kron XC 750

• Marka model konusuna girmeden söyleyeyim ki çatır çatır kilo verirsin.
    2 ay boyunca 2-3 günde bir düzenli aralıklarla ve mümkünse 40-50 km civarındaki turlarla bisiklete bindiğinde 2. haftadan itibaren çatır çatır kilo vermeye başlarsın.
    Öyle ki ilk başlarda inanılmaz hızlı kilo vermeye başlarsın, 100 kilonun altına düşersen bu süreç biraz daha yavaşlar.

Kaç kiloya inmek istersen antrenmanlarına o kiloya vardıktan 2 hafta sonrasına kadar devam et.

Tabi salt bisiklete binmekle değil bu iş, biraz da yeme içmene dikkat edeceksin. Önemli olan yaktığından azını tüketmen ve iyi uyku çekmen.

Allah kolaylık versin.
  • diyetisyen gidecem spor salonuna yazılacam ama herşeyden önce bisiklet alıp vucudumu aktifleştirmem gerek aktifleştikten sonra hepsini aynı anda uygulamaya calısacam bu yaz boyunca

Tavsiyeler için teşekkürler. tavsiyeleri beklemekteyim
  • up up upp
  • merhaba

alacağınız bisikletin 36 tel janta ve lastiğin yere değen yüzeyinin en az 2" genişliğe sahip olması gerekiyor. bu sayede uzun ömürlü bir kullanımdan bahsedebiliriz.

alacağınız bisikletin cromoly kadro olması daha iyi olurdu, ancak tripple butted aluminyum kadrolar da gayet iyi iş görecektir.
  • Kilolu insanlar katlanabilir bisikleyt kullanabilir mi taşıma ağırlıkları nedir?
  • Ben 110 kiloyum. Bende uzun süre araştırdım. Bütçem 1000 TL. civarıydı.

Carraro Sportive 225 ile Bianchi Touring 227 arasında kalmıştım. Biraz daha araştırınca, Bianchi Touring 227 aldım.

Kullanıyorum. genel olarak memnunum. Ancak arka tekerlek sanki jantın üzerinde gidiyor gibi geliyor bana. Onda da tekerleklerin havasını biraz fazla basarak (40 bar gibi) bu sorunun giderilebileceğini düşünüyorum.

http://www.bianchi.com.tr/#touring-727--_401
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansay

Ben 110 kiloyum. Bende uzun süre araştırdım. Bütçem 1000 TL. civarıydı.

Carraro Sportive 225 ile Bianchi Touring 227 arasında kalmıştım. Biraz daha araştırınca, Bianchi Touring 227 aldım.

Kullanıyorum. genel olarak memnunum. Ancak arka tekerlek sanki jantın üzerinde gidiyor gibi geliyor bana. Onda da tekerleklerin havasını biraz fazla basarak (40 bar gibi) bu sorunun giderilebileceğini düşünüyorum.

http://www.bianchi.com.tr/#touring-727--_401

Bilgi için teşekkürler bakmaya devam ediyorum beni taşıyacak bişey bulmam lazım :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.