Şimdi Ara

iOS 7 benimsenme oranı yüzde 87 oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iOS 7 benimsenme oranı yüzde 87 oldu

Güncellemelerin çok hızlı bir şekilde benimsenmesi ile tanınan iOS işletim sistemi, son sürümünü de ekosistemin çok büyük bölümüne ulaştımış durumda. 

App Store veritabanından alınan istatistiklere göre iOS 7 işletim sistemi an itibariyle kullanıcıların yüzde 87'si tarafından benimsenmiş durumda. iOS 7 işletim sistemi indirmeye sunulduktan sadece 6 ay sonra bu orana ulaşmayı başardı.

Ekosistemin yüzde 11'i iOS 6 işletim sistemini kullanırken, yüzde 2'si ise daha eski sürümleri kullanıyor. iOS bu alanda Android'e fark atmış oldu. Hemen hemen aynı dönemde lanse edilen Android 4.4 sürümü yüzde 5.3 seviyesinde kalırken, Andorid 4.x sürümleri ise toplamda yüzde 70'e yakın bir oran elde ediyor.  

Kaynak:http://appleinsider.com/articles/14/04/07/apples-ios-7-reaches-87-adoption-still-growing-faster-than-android-44-kitkat

• iOS-Android kıyaslaması başlı başına bir fiyasko olmuş Ekrem.

iOS 7'ye geçiş oranı çok yüksek olabilir. Lakin memnuniyet seviyesi için aynı şey söylenemez. Hele bir imzalar açılsın da o %87 oranı kaça düşecek bir görelim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanki tüm android cihazlara kitkat geldi de biz burun kıvırdık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimsemek farklı şey denemek için,değişiklik için,yeni olanı yüklemek için ios 7 kurmak başka şey.
  • *siteci* kullanıcısına yanıt
    Telefonunuz ne

• geri donusu surum dusurmeyi serbest birak gorelim ne kadar benimsenmis peh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmeyeydim iyiydi diyenlerin oranı ?

• iPad 1'e ios 7 çıktı da biz mi yüklemedik :) Yüzde 2 den çıkamıyoruz :D

• muratti kullanıcısına yanıt
    Bu grafik muhtemelen iPhone 4 ve iPad 2 üstünü kapsıyordur

• Elimde 2 adet ipad iki iphone var sadece ipad minide ios7 var oda yuklu geldigi icin :)

• 7.1 de Tel sarjdayken geriye gidiyor yüzde

• Bence ekosistem ios 7 yi benimsemedi, benimsemek zorunda bırakıldı
    Arkadaşların dediği gibi imzaları açsınlarda bakalım kaç kişi 7 kullanacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: kain061

geri donusu surum dusurmeyi serbest birak gorelim ne kadar benimsenmis peh

Daha bunun üstüne diyecek birşey yok. İnsanları zorla en son işletim sistemini kullanmaya zorluyor Apple. Bu mac os x için de geçerli. En azından onda geri dönebiliyoruz. Bırak insanlar ne istiyorsa onu kullansın. Hem geri dönüşü engelle hem de yüzde bilmem ne kadar oldu diye artistlik yap.

O zaman bende bir grafik ekliyorum:
    (Orjinal makaleyi buradan okuyabilirsiniz)

iOS 7 benimsenme oranı yüzde 87 oldu

Ne olmuş ilk defa ücretsiz olan ve Lion (10.7) ile Mountain Lion'u (10.8) çalıştıran maclerin hepsini, Snow Leopard'ı (10.6) çalıştıran maclerin çoğunu destekleyen Maverics'e (10.9) ? Kaç olmuş yüzdesi Maverics'in ?

• İos 7 yi tercih etmelerinin sebebi çok açık sistem f-16 gibi oldu 7.1 ile iphone 4 bile hayat buldu ios candır.

• Zor yollardan değil de resmi olarak downgrade imkanı olsa grafik çok farklı olabilirdi. Ios 7.0.x ise eski cihazlar için kötüydü fakat 7.1 ile epey gelişme var yine de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.