Şimdi Ara

Logitech G502 Proteus Core; yüzeye uyum sağlayabilen gelişmiş oyuncu faresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
2.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Logitech G502 Proteus Core; yüzeye uyum sağlayabilen gelişmiş oyuncu faresi

Oyuncu donanımları denildiği zaman akla gelen sayılı üreticilerden Logitech, ürün gamına G502 Proteus Core adını verdiği yeni faresini eklediği duyurdu.

Logitech'in oyunculara özel donanımlarının yer aldığı G serisine dahil edilen G502 Proteus Core, sağ el kullanımına uygun olarak oldukça dikkat çekici bir tasarım ile karşımıza geliyor. Esas farkını teknik detaylarıyla koyan fare, Delta Zero teknolojisi ile 200’den 12.000’e kadar çıkan geniş bir DPI aralığı sunuyor ve kızılötesi sensörüyle oyuncuların farklı yüzeylere uygun ayarlamalar yapmasına imkan tanıyor. Böylece her yüzeyde maksimum performans vaat eden fare, beş tane 3,6 gramlık ağırlıkla da kullanım tarzlarına göre kişiselleştirilebiliyor. 32bitlik ARM tabanlı işlemci ve depolama birimiyle 11 adet programlanabilir tuşunun atamalarını hızlı şekilde yerine getirebilen G502 Proteus Core, daha fazla detaya inmek gerekirse maksimum 40G hızlanma, saniyede 300 inç hareket izleme, 20 milyon tıklama ömrü, 1 milisaniye rapor hızı, 3 DPI göstergeli LED, maksimum tutma performansı için kauçuk kavrama yerleri ve USB kablo bağlantısı gibi özelliklerle geliyor.

Logitech'in yeni oyuncu faresi G502 Proteus Core, 80$ fiyat etiketiyle bu ay içerisinde satışa çıkıyor. Fare hakkında hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• Farenin özellikleri iyi duruyor. Tasarım olarak ilgi çekici yine G serisinin diğer ürünleri gibi. Logitech yine sağlam bir ürün çıkartmış ortaya. 80$ olan yurt dışı satış fiyatı ülkemizde bakalım ne olacak ?

• G602 nin tasarım ve ergonomisini çok begendim; kablosuz olması ve tepki süresi yüzünden almadım.
    Ama bu fereyi görüp özelliklerini de okuyunca ne yalan söyleyeyim tebessüm ettim.
    Eğer TR ye de bu fiyat aralığında girerse Razer dan vazgeçecebilirim;
    Yalnız şu tuş kalabalığından bi vazgeçin arkadaş ya 11 tuş neymiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynal -- 8 Nisan 2014; 15:12:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G500 gibi olmasında elimde patladı 2 aya.

• Tamamen şişirilme bir ürün gibi duruyor.
    Sebepleri

-12.000 dpi? Gerek yok
    -Her yüzeyde çalışma? Zaten mouse pad alıcaz ,200 tl verdiğimiz farenin skatezlerini tahtada eritmeyeceğiz zaten.
    -Ağırlık? Ağırlıkları sağa yada sola dizmenin bir fark yaratıcağını sanmıyorum

Geri kalan bütün özellikler zaten 10 yıl öncenin ürünü olan g9'da var. Sanki yeni birşeymiş gibi gösteriyor : )
  • Tekerleği 4 yönlü yapmışlar yine. Fakat g700dekinden farklı görünüyor. Eğer düzeltildiyse çok güzel olur bu fare. Fiyat olarak da yaklaşık 200-250 tl arası olur gibi geliyor bana

• Logitech resmen kopyalamış.

Razer Ouroboros
    Logitech G502 Proteus Core; yüzeye uyum sağlayabilen gelişmiş oyuncu faresi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

G500 gibi olmasında elimde patladı 2 aya.

G500 pişmalıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

Tamamen şişirilme bir ürün gibi duruyor.
    Sebepleri

-12.000 dpi? Gerek yok
    -Her yüzeyde çalışma? Zaten mouse pad alıcaz ,200 tl verdiğimiz farenin skatezlerini tahtada eritmeyeceğiz zaten.
    -Ağırlık? Ağırlıkları sağa yada sola dizmenin bir fark yaratıcağını sanmıyorum

Geri kalan bütün özellikler zaten 10 yıl öncenin ürünü olan g9'da var. Sanki yeni birşeymiş gibi gösteriyor : )

Hocam oyle dusunurseniz her fare boyle yani. Ne guzel yenilik sunmuslar, yeni bir aliciyla geliyor. Bu yeniligin aslinda 2-3 yil oncesinde yapilmasi gerekiyordu.

Yeni fare uretmelerine de gerek yok sizin bu soylediklerinize gore.

Bu arada bende fareyi gayet begendim, fakat ulkemize 250-300 lira araliginda giris yapar gibi geliyor. 200 lira ustunun bir fareye verilmesi mantikli gelmiyor (kablosuzlar bu sozumun disindadir).

Umarim kur biraz daha dustukten sonra ulkemize giris yapar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ens1252

quote:

G500 pişmalıktır.

Aynen hocam , ama gittim gene 3 ay önce G500S aldım ergonomide de üzerine tanımıyorum namussuzun :)
  • Sanki canlanıp transformers'daki megatron olacak gibi duruyor :)

• Cyborg tarzı mause tasarımın sevenler için ve Logitech kalitesinden vazgeçemeyenler içim güzel bir ürün.

• Bu cihazları "Bunu alsam süper oynarım, LoL'de çok iyi stutter shot yaparım, daha skillshot kaçırmam" diye almayın sakın, asıl mesele bilekte. DPI ise size büyük ekranlarda fayda sağlar.

• harikaaaaaaaaaa
  • quote:

Benimde G300 patladi, 2.defa gönderdim servise yapilmadan geri geldi, bende mağazadan almadan geri çiktim. Mail attim degişim onayi gelene kadar teslim almayacağim diye, logitech çok bozdu çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Benimde G300 patladi, 2.defa gönderdim servise yapilmadan geri geldi, bende mağazadan almadan geri çiktim. Mail attim degişim onayi gelene kadar teslim almayacağim diye, logitech çok bozdu çok.

Benim de g9x'in sağ tuşu tutukluk yapıyordu, bu fps oyunlarında büyük bir sorun. Servis aynı şekilde sorun yok diye tamir etmeden geri yolladılar.
    Adamlar iyice test etmiyor anlaşılan 1 dk falan test edip sorun yok dediler gibime geliyor.
    Ben de "özel" yöntemimle iyice bozup yolladım bu sefer sıfır cihaz yolladılar direkt. Bunlara bu gerekiyormuş demekki. Bu arada logitech'in kendi müşteri desteği
    bildiğim tüm firmalardan iyi, bu sorun türkiye distribütörünün çok kötü olmasından kaynaklanıyor. Klavyesinden çok memnunum ama mouse'larda kaliteyi düşürmüşler gibi
    son modellerde milletin çok sorun yaşamaya başladığını görüyorum forumda. Bir daha bozulursa garantisi bitmiş olacak, o zaman başka marka tercih edeceğim. (razer, roccat vb.)

• Logitech materyal anlamında dışardan kaliteli görünüyor ama hiçte öyle değil.G500 kullandım 5 ay içinde çift tıklama sorunuyla servise gönderdim 1 ay kadar beklettiler daha fazla dayanamadım deathadder aldım ve 2 yıldan fazla oldu hala kullanıyorum.Logitech almayında razer alın roccet alın steel alın hatta a4tech alın daha memnun kalırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrivederci -- 8 Nisan 2014; 18:39:21 >
  • Özellikleri ve tasarımı yakıyor, çıkınca DH'den bir inceleme bekliyoruz.

• ne çok g500 mağduru varmış :) benimde sol tuş arasıra tıklamıyor basılı tutup çekerken kendini bırakıyor tokatlıyorum düzeliyor :) bir de altındaki kaymasını sağlayan yüzey eridi bari yedeğini koysaydılar a4 tek mause almıştım ona ikişer tane yedek altlık vardı
  • G500 sorunlu alettir ama şu bir gerçektir ki; G500, gerçekten iyi bir Mouse modelidir..
    Bunun aksini kimse söyleyemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 8 Nisan 2014; 20:07:14 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.