Şimdi Ara

70m2 ev için kombi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    çocuk 1.40*60 - 9,5 m2 = 9,5 m2
    yatak 1.40*50 - 330*400 = 13,2 m2
    banyo 0.50*60 - 215*165 = 3,5 m2
    mutfak 1.40*60 - 400*240 = 9,6 m2
    antre petek yok = 9,5m2
    tuvalet petek yok = 1,8 m2

ısıtılacak alan: 70m2
    petek boyu : 7,30 m

merhaba arkadaşlar

Yeni bir eve taşınacağız inşallah. bölge olarak 3. ısıl bölgedeyiz (aksaray, niğde, kayseri, ankara). 5 ay soğuk var. ocak ve şubat sert geçer. Bina sıfır. dairemiz mantolamalı. 5.katta. 2+1 güney batı cephe. dairemiz saat 11'den sonra güneş görmeye başlıyor. yatak odası ve salon güneye, çocuk odası ve mutfak batıya cepheli. Kuzey tarafımız ve doğu tarafımızda diğer daireler var yani o cepheler kapalı. çatı dahil ısı yalıtımı mevcut. camlar pvc ısı yalıtımlı. salonda 2 büyük pencere var, tahmini 7m2. diğer odalarda tek pencere ve standart boyuttalar. radyatörler e.c.a. marka standart boyutlarda. Kombi mutfak içerisine takılacak, mutfağın hemen yanı çocuk odası, salon, yatak odası, banyo şeklinde. kombiye en uzak radyatör yatak odasındaki...

bu işin ustası arkadaşlardan isteğim;

kaliteli, güvenli, bize sorun çıkartmayacak, kullanım suyu sıcaklık dalgalanması yapmayan, sesi rahatsız etmeyecek, tasarruflu, dairemize göre bir kombi ve ekipmanları; ayrıca eğer gerekli ise oda termostatı ve termostatik vana tavsiyesi ve bunların nerelere takılıp takılmayacağı.

bütçe olarak orta halliyiz. fakat taksitle alacağım için biraz zorlayabilirim.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• erhan_emre E kullanıcısına yanıt
    Bütçenize uygun Demirdöküm Nitromix veya Baymak Falke Condense tercih edin, tesisat klasik sıvaüstü ise banyo ve kombiye en uzak petek hariç diğerlerine Danfoss RA 2000 serisi termostatik vana taktırın. Oda termostatı anacak çalışan ailesiniz ve sürekli evde olmuyorsanız tercih edin. Kombi altında bağlantı setini muhakak tam geçişli metal talep edin.
  • tesisat boruları sıva içerisinde yada parke altında. etrafta boru falan görmedim. evde devamlı birileri olacak. aynı zamanda üşümemesi gereken bir çocuk ve bir bebek olacak inşallah

fiyat aralığı 2000 altı ise; Bosch Classic Condense ya da Baymak Falke Condense
    2000 üstü ise Buderus GB042, Buderus GB072 alabilirsiniz. İkisi de çok sessizdir.
  • illla buderus olsun istiyorum. ben buderus gb072 düşünüyorum fakat evi kim görse bu kombi buraya çok yada burada yoğuşmalıya gerek yok diyorlar. hesap yaptım kafam karışıyor. yoğuşmalı %20 tasarruf etse fatura 150 geleceğine 120 gelse 30 lira eder. atıyorum 5 ayda 150 yapar. tahminim gb072 ile aradaki farkı en az 7 sene gibi bir zamanda amorti eder. bir kombinin ömrü ne kadar ki, 10 yıl gibi laflar ediyorlar. aklım buderus logamax U062 hermetik akıllı kombiye gidiyor, oda çok kaliteli bir kombiye benziyor. tek farkı yakıt verimi gibi. yanlışmı düşünüyorum.

Buderus GB072 2.550 TL, Buderus U062 1.830 TL, fark 720TL.

Buderus U062 aylık fatura 150 TL olursa, Buderus GB072 aylık fatura en fazla 110 TL olur (55°C altında kazan sıcaklığında), fark 40 TL beş ayda 200 TL yapar. 3.5 yılda farkı kapatırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Buderus GB072 2.550 TL, Buderus U062 1.830 TL, fark 720TL.

Buderus U062 aylık fatura 150 TL olursa, Buderus GB072 aylık fatura en fazla 110 TL olur (55°C altında kazan sıcaklığında), fark 40 TL beş ayda 200 TL yapar. 3.5 yılda farkı kapatırsınız.

Bir diğer korkum evin 55 derece kazan sıcaklığı ile ısınmaması. anladğım kadarıyla böyle olunca yoğuşmanın bir anlamı kalmıyor. hiç kombi ve son kat tecrübem olmadığı için tahmin yürütemiyorum. evin oturumu aşagıdaki gibidir. teşekkürler...

Yer neresi ve yalıtım var mı?
  • quote:

üstat konunun ilk mesajında hemen hemen bütün bilgiler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_emre

quote:

Verdiğiniz bilgilere göre her türlü 55°C altında ısınmanız gerekiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhan_emre

quote:

Verdiğiniz bilgilere göre her türlü 55°C altında ısınmanız gerekiyor.

cevap için teşekkürler. kombi ve ekipmanlarını internetten almak istiyorum, tavsiye edebileceğiniz güvenli bir site varmıdır. ne kadar doğru bilmiyorum fakat internetten alınan kombiler çalıntı çıkabiliyormuş. ucuz olsun derken kandırılmayalım. birde danfoss ra2000 gaz sensörlü termostatik vanayı nereden bulabilirim.

Termostatik vanayı alttaki linkten alabilirsiniz, zamanında bende oradan aldım.

https://www.termostatikvana.com/anasayfa/

Kombiyi ise akakçe sitesinden listelenen sitelerden herhangi birinden alabilirsiniz. Onlardan alışveriş yapan ve mağdur olan birisine henüz rastlamadık.
  • Buderus logamax U062 hermetik kombi nasıldır. önerirmisiniz, herhangi bir sorunu varmıdır. gb072 ve u062 arasında kaldım aralarında 800 tl civarında fark var. ne yapmalıyım sizce. siz ne yapardınız.
    Bu saatten sonra yogusmasiz kombi alinmaz.kesinlikle gb072 almalisin.verdiğin 800 TL farka değer çok kaliteli bir kombi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;

nihayet kombiyi taktırdım, buderus gb072.

70m2 ev için kombi tavsiyesi 70m2 ev için kombi tavsiyesi 70m2 ev için kombi tavsiyesi 70m2 ev için kombi tavsiyesi

evin planı aşağıdaki gibi.

mutfak, çocuk odası ve yatak odası danfoss ra 2000 trv taktırdım. salona rc10 oda termostatı takacaktım fakat; acaba antreyemi taksam daha iyi olur ikilemde kaldım. antrede petek yok fakat antre ufak 9m2 civarında ve bütün odaların kapıları mutfak dahil antreye açılıyor. sizce doğrusu nedir arkadaşlar. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan_emre -- 22 Nisan 2014; 22:53:47 >

Kombiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Oda termostatını antreye taktırmak daha isabetli karar olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.