Şimdi Ara

Romoss 10400mah Harici Batarya $15.99 (Aliexpress) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
9
Favori
7.605
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berquay

Arkadaşlar, Aliexpress'te gittigidiyordaki havuz sisteminin aynısı var, ürün sahte ya da belirtilen kriterleri sağlamıyorsa(Kargoda oluşan hasarlar dahil) bir foto yada video ile dispute açın, ürünü göndermek istemiyorum paramı iade istiyorum diyin, size 15 gün içerisinde karar verip tam iade, kısmi iade ya da koşullu iade gerçekleştirsinler(kargoyu geri gönderin paranızı iade edelim).

Ben şu ana kadar 1 kargo hasarı 2 çalışmayan ürün için ticket açtım, üçüde kabul edildi, hatta birinde satıcı geri gönder ürünü beğenmediysen niye uğraştırıyosun ağzı yaptı, aliexpress partial refund(kısmi iade) kararı çıkardı ve paranın istediğim kısmını iade etti(etmek zorunda kaldı.

Bende ebay'i sevmiyorum, aldığım 5 üründen 2 si kayboluyor kargoda, o kadar çok ucuz şey aldım ve refund çıktı ki ebay uyarı gönderdi, çok fazla refund işlemi oluyor hesabınız izlemeye alındı diye. Artık takip nosu zorunlu olduğu için aliexpress ten alıyorum.

Teşekkürler güzel bilgiler için...

• ürünleri ellerine ulaşan arkadaşlar son durum nedir benim ürün 2 defa ancak şarj edebildi. Dispute açanlar sonucu ve ne yazdıklarını yazarlarsa ona göre hareket edelim...
  • Satici asla cevap vermiyor. Urunu yarin gonderecegim. En az 20-25tl kargo param gidecek. Ama bu saticiya kabir azabi gibi bir negatif feedback verecegim. Cok sinirlendim serefsize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmi refund istersen daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuis

ürünleri ellerine ulaşan arkadaşlar son durum nedir benim ürün 2 defa ancak şarj edebildi. Dispute açanlar sonucu ve ne yazdıklarını yazarlarsa ona göre hareket edelim...

Selam benim üründe ancak iki defa sarj ediyor. Bende 5 dolar eksik partial refund istedim. Sonucu paylaşırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuis

ürünleri ellerine ulaşan arkadaşlar son durum nedir benim ürün 2 defa ancak şarj edebildi. Dispute açanlar sonucu ve ne yazdıklarını yazarlarsa ona göre hareket edelim...

http://www.aliexpress.com/item/Romoss-Sense-4-10400mah-external-battery-pack-power-bank-charger-for-iphone-ipod-ipad-mini-samsung/1607485719.html

Ben bunu almıştım. Dispute açıp full refund talep etmiştim. Satıcı kabul etti ve paranın hesabıma iadesini bekliyorum. Sanırım paranın hesaba iadesi 7-10 gün sürüyor.

• resimlerde romozz mu yazıyo benmi yanlış okuyorum
  • http://www.aliexpress.com/item/12000mAh-power-bank-Portable-Power-charger-external-Backup-Battery-For-Nokia-Micro-USB-Samsung-Mini-USB/924776606.html

onun yerine bunu tavsiye ederim. toplamda 1000 taneden fazla satış var.
    kapasite 10400 yerine 12000 mah.
    ve daha ucuz 12.99 dolar. 2.2 dolar daha ucuz.

s3ü 3 kere sarj ediyor rahat, 4.yü denemedim,
  • Merhaba arkadaşlar.
    ROMOSS 10400 aldım aliexpress den.
    gerçek 10400 olduğunu nasıl test ederim?

bana sanki güçsüz gibi geldi.
    FULL refund yapınca ürünü kargo ile geri mi gönderiyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Bu markaların hepsi yan sanayi ürünü, yok o orjinal satıyor, yok bu sahte satıyor işini geçin. İçerikleri aynı fark etmiyor kısacası..
    Aynı satıcıdan aldım, taş gibide çalışıyor. Li-ion var bütün bu cihazlarda, ısıya maruz kalmadıkça 4,5 kere şarj ediyor benim htc'yi..
    Biriside çıkıp Türkiye yetkili satıcısı yapmış kendini, aynı ürünü satıyor boşuna 60 lira fazla ödemeyin

olaylara hakim olmadan insanları böyle yönlendirmek doğru değil. aliexpress'teki super seller'lardan birinden aldığım 10400 batarya 1500 mah çıktı.

note 2'yi %10 şarj'dan %60'a kadar şarj etti ve batarya kapandı. 10400mah'lık cihaz note 2'yi en az 3-3,5 kez şarj etmesi lazım. kapasitesi 1/7. yani 1500. o bataryanın maliyeti 2 dolar bile değil.

bizim cihazları da 3-4 kez şarj etse, orijinal/sahte demeden kullanırdık. bu kadar yaygara koparmazdık. kaldı ki, bu sahte cihazların patlama, yanma tehlikesi de var.

sizinki iyi çıktı diye insanları aliexpress'teki sahtekar çinlilerden mal almaya yönlendirmeyin. zira ben de bu arkadaşların gazıyla gittim. 70 liraya mal olan ürünün parasını geri almak için çin'e 28.5 lira kargo parası verdim. satıcının ürünü alıp almayacağı bile belli değil.

buyrun aldığım ürün:
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6032123432.html

buyrun satıcının feedbacki:
    http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/938656.html

Shenzhen electronic accessories co., LTD denilen profilin adresini fabrika beklerken bakın ne çıktı. xiang nan köyü, apartman:7 daire: 504

Seller's Address:
    Consignee: juangen Yi
    Street Address: Apt.7 Room 504,Xiang Nan Village
    Street Address2: 1 District,Minwang Road,Minzhi,Longhua,Town ,
    City: Shenzhen Province: Guangdong
    Country/Region: CN Zip: 518131
    Local Number: 086-186-76215137

baştan sona sahtekarlık. biz kazık yedik. diğer arkadaşların da kazık yeme ihtimali çok yüksek. o yüzden yazıyoruz. ülkeyi çinli sahtekarlar kefal avlama noktasına çevirmesin diye söylüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 27 Nisan 2014; 22:49:45 >

• ben de kısmi ödeme istemiştim, kabul etmiş satıcı.
  • Aklima usb hdd icine bitane flash bellek baglayip gonderenler geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    +1

Bende aldım 1 tane, derdimi ve burada yaşananları adama güzelce anlattım. Bana sağlam 10400mah çalışır ürün gönder dedim. Ödemem onaylandı gelişmeleri hepbirlikte göreceğiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Sen feedback'larini okuyup almıyormusun bu ürünü?
    Forumda o kadar konu açdılar romoss ile ilgili, bakar bi insan, millet hangi siteden, hangi satıcıdan alıyor..
    Ben siparişimi geçdim 16.gün elime geçti ürün 4 ışık yanıyordu 2 saat sarj'da bırakdım,
    3 gündürde kullanıyorum, deli gibi telefonda oynuyorum, 4 kere full doldurdu ben sana ne diyeyim ki şimdi?
    5 dolar fazla verip 1000 kişiye aynı ürünü satıp %99 oranlı satıcılarda var, onlardan alsaydın biraderim..

Aklını kullanan adam bu sitelerden orjinal ürün beklemez zaten, kaliteli ürün alır...

bravo sana biraderim
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

olaylara hakim olmadan insanları böyle yönlendirmek doğru değil. aliexpress'teki super seller'lardan birinden aldığım 10400 batarya 1500 mah çıktı.

note 2'yi %10 şarj'dan %60'a kadar şarj etti ve batarya kapandı. 10400mah'lık cihaz note 2'yi en az 3-3,5 kez şarj etmesi lazım. kapasitesi 1/7. yani 1500. o bataryanın maliyeti 2 dolar bile değil.

bizim cihazları da 3-4 kez şarj etse, orijinal/sahte demeden kullanırdık. bu kadar yaygara koparmazdık. kaldı ki, bu sahte cihazların patlama, yanma tehlikesi de var.

sizinki iyi çıktı diye insanları aliexpress'teki sahtekar çinlilerden mal almaya yönlendirmeyin. zira ben de bu arkadaşların gazıyla gittim. 70 liraya mal olan ürünün parasını geri almak için çin'e 28.5 lira kargo parası verdim. satıcının ürünü alıp almayacağı bile belli değil.

buyrun aldığım ürün:
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6032123432.html

buyrun satıcının feedbacki:
    http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/938656.html

Shenzhen electronic accessories co., LTD denilen profilin adresini fabrika beklerken bakın ne çıktı. xiang nan köyü, apartman:7 daire: 504

Seller's Address:
    Consignee: juangen Yi
    Street Address: Apt.7 Room 504,Xiang Nan Village
    Street Address2: 1 District,Minwang Road,Minzhi,Longhua,Town ,
    City: Shenzhen Province: Guangdong
    Country/Region: CN Zip: 518131
    Local Number: 086-186-76215137

baştan sona sahtekarlık. biz kazık yedik. diğer arkadaşların da kazık yeme ihtimali çok yüksek. o yüzden yazıyoruz. ülkeyi çinli sahtekarlar kefal avlama noktasına çevirmesin diye söylüyoruz

Kesinlikle katılıyorum.. Feedback lere kanmamak lazım çünkü gerçekten aptal insan çok dünyada..Bunu neden mi söylüyorum, çünkü bakıyorsunuz 15-16 dolara 64-128 gb fake flash bellek satan satıcılarda bile sayısız olumlu yorum olabiliyor...Eğer gerçekten yararlı bir feedback okumak ve dikkate almak istiyorsanız, "Harika ürün" "Süper çok beğendim" gibi feedbacklere kanmayıp "I tested it and capacity is OK" "I charged my galaxy phone 3 times" "I received fake product" gibi yorumları dikkate almak gerekir..

Romoss Türkiye den aldığım ürünle Aliexpress ten aldığım ürünler arasında dağlar kadar fark vardı. Sailing ürünleri Premium diye geçiyor ve üzerinde şarj ledi, led lamba gibi ekstraları var, Sense ürünlerinin kalitesi düşük. Tabi ben 2 farklı satıcıdan aldığım Sense 4 ürününe göre konuşuyorum. Bir de daha pahalı satan Romoss Official satıcısı var onun feedback leri epey iyi ama ona 26 dolar verene kadar Türkiye de ki satıcıdan 80 TL ye Sailing 4 almak çok daha mantıklı geliyor.. Eğer 19.90 falan yaparsa o satıcıdan alacağım indirim bekliyorum burada da paylaşırım.

http://www.aliexpress.com/item/Romoss-Sense-4-10400mah-external-battery-pack-power-bank-charger-for-iphone-ipod-ipad-mini-samsung/1473314539.html

• freefalcon kullanıcısına yanıt
    Hocam herbiriniz haklısınız fakat şöyle bişey var. Romoss ürünlerinden sense 4, anavatanında kendi sitelerinde 69 yuan gibi gülünç rakamlara satılıyor. Bizim paramızla 23 tl ye denk geliyor. Bu perakende fiyatı, toplu satışları düşünürsek 50-100 değil 1000-2000 adet alım yapıyor bu firmalar.. Neden 25 dolara satılıyor? Üstelik bunu satanda ROMOSS Official Store adını kullanıyor. Gelelim türkiyedeki sailing ürünleri 1.kalite ürünler (bizdekilerden bahsetmiyorum) çinde satılanlar. Buraya gelen ürünlerin kutusu plastikleşiyor kalbosu 50 cm den 10-15 cm lere düşüyor. Açıkçası güven vermiyor. Burada belgelerini sergileyen bir yetkili vardı, neden bize oradaki ürünleri değilde farklı kutuda ve aparatdaki ürünleri getiriyor? Böyle böyle sorulacak sorgulanacak çoook soru var. Bizim ülkenin halini perişan eden devlet adamlarındanda bahsetmek lazım aslında, halkı sömürmek için topladıkları vergiler vs. Hepsinin ithalatı öldüren yanı var, gelişmiyoruz gelişemiyoruz ithalat yapmamız bile güç hale getiriliyor bu sefer oradan buradan ucuz yollu sahte ürünler bizlere dayatılıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 28 Nisan 2014; 21:00:59 >

• tuis kullanıcısına yanıt
    Benimkini de bugün kabul etmiş...
  • bende bu elemandan aldım 10 gün önce ne geleceği belli dediklerinize göre adama söyledim eğer fake se dispute açacağımı cevap vermedi iyice emin oldum. sizce gelmeden ürün ben dispute açıp refund istiyim mi ?
  • Benim 10400 lük romoss da geçen hafta geldi. Tam doldurum 3 defa şarj ancak şarj edebildi iPhoneu. Kısmi ya da full refund açanlar metni paylaşabilir mi biz de o şekilde yazıp gönderelim
  • Shenzhen Smecta Technology, bu satıcıdan aldım ismi Andy Luo.
    1. ürünüm gayet güzel çalışıyor, 4 kere %100 dolduruyor ve şarjı bitiyor. Yolculuklarda çok işime yarıyor. Mont cebine koy ağırlık bile yapmıyor.
    2. siparişi geçtim 16$ fiyatı var, 2. gün swiss post kodunu gönderdi, 6. ürün istanbul pim'e geldi, öbür hafta elime ulaşır ve arkadaşıma hediye ederim.

Türkiyede satılan üründe çakma hatta 3 katına satıyor adam. Sadece malzeme kalitesi iyi.
    Çeşit çeşit satıcı var hepsinin ürünü farklı, çoğu geri dönüşümlü 2.kalite malzeme kullanıyor..
    Aliexpress dünya çapında ebay ve amazondan sonra kendini kanıtlamış bir site güven sorununuz olmasın. orada herşey çakma asıl iş kalitelisini bulmak..

Ayakkabı alıyorum, 3. hafta geliyor ürün %100 aynı kalitesi çok iyi, ama hafif yapıştırıcı kokuyor öylesine bir resim atıp paranın yarısın istiyorum,
    Telefon kılıfı geliyor ama çok ufak bir çizik, şapka alıyorum köşesinden iplikler çıkmış, bıçak alıyorum yine kılcal çizikler var, telefon bataryası alıyorum paketlemesi sorunlu geliyor ve köşesi ezilmiş, paracord alıyorum farklı desen geliyor resim çekip yolluyor istediğim ürünü hızlı kargoyla İstanbula yolluyor, ptt evime getiriyor.
    Adamlar biliyorki feedback düşerse satışlarda düşer. Orjinale yakın şeyler var ama hiçbiri kusursuz değil.
    İtiraz bile etmeden kabul ediyor kimisi, kimisi yenilerini gönderiyor, kimisi ücretin yarısını veya benim yazdığım meblayı geri ödüyor...
    3.-4. gün para hesabıma yatmış oluyor. Kısacası risk almaya değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 3 Mayıs 2014; 5:48:52 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.