Şimdi Ara

Trafik Canavarı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
1
Favori
2.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaşama amacımı tarif edersem daha iyi arabalara binip daha pervasızca lastik yakabilmek ve aracımı pert etsem bile dert etmeyeceğim bir konuma gelebilmek için yaşıyorum desem çok da yalan olmaz. Güzel bir eşim mutlu bir yuvam olsun falan filan da istiyorum da yaşım itibariyle şu an bunları çok takmıyorum. 20 yaşımdayım. 11 yaşımda babam bir hata yaparak bana otomobil kullanmayı öğretti. Hata mı değil mi bilemem belki 9 yıldır kullanmasam bu kadar iyi kullanır olmazdım ve ehliyetimi aldıktan sonra saçma sapan şeyler yaparken birilerinin canını yakabilirdim. En azından şu an ne yaptığımın farkındayım. Dağda bayırda çimenlikte boş bulduğum her yerde ehliyetim yokken o kadar çok saçma sapan hareketler yaptım ki ben kullanmayı öğrendikten sonra babam 2 defa araba değiştirmek zorunda kaldı. Xsara ve Meganımızın bayağı canına okumuştum. Belki de o arabaların kalitesizliğiydi bilmiyorum ama benim de payım yok denemez.
    11 yaşındayken babamla bir drag yarışına gitmiştik canım sıkılınca çıkalım baba dedim. Çıktık bozdağa doğru giderken ( babam da araba kullanmayı çok sever ve bazen o da müsait yer bulduğunda kendince eğlenir :D durduğu yerde el frenini çekip 90 derece döndürür coşardı :D kendince tabii ) baba dedim ne zaman kullanmayı öğreteceksin. Şimdi dedi ve çekti muttalıp çayırına. Eskişehirliler bilir orayı acemilerin mekanıdır. Neyse anlattı zaten çok fazla ilgim olduğu için prensiplerini falan biliyordum viteslerin yerleri falan ezberimdeydi. Küçüklüğümden beri şöfor koltuğuna oturur debriyaja basıp sırayla viteslere takardım :D neyse o gün öğrendim işte. Sonra her hafta ısrarlarımla gitmeye başladık falan derken ben bayağı öğrenmiştim. 17 yaşımdayken şehir içinde çoğu adamdan iyi kullanır olmuştum ama içimdeki heyecanı hala atabilmiş değildim. Ehliyeti alınca geçer dediler. ehliyeti aldım 1.5 yıl oldu bendeki heyecan hala artıyor. Mx-5 leri 240 sx leri rx-8 leri gördükçe içim bir fena oluyor.
    Ve bazen kendimi tutamayıp altımdaki aletin ne olduğuna dikkat ederek riskli hareketlere girişiyorum. Ailem arabadayken 3 kez hız cezası yedim. babam arabadayken 200 de yaptım. makas da attım. Ki onlar yokken kendimi tutmam çok daha zor oluyor. Bazen hareketi yaptıktan sonra arabayı sağa çekiyorum 5 dk duruyorum sakinleşiyorum. Bacağımın titremesi geçiyor bir süre sakince kullanmaya devam ediyorum. Benim durumumda olup da çözüm bulan var mı? Önerileriniz var mı? Şİmdi herkes kalkıp diyecek ki alın bu çocuktan ehliyeti diye. Haklısınız bazen ben bile trafiğe çıkmaya korkuyorum. Özellikle altımda sağlam araba olursa daha da korkuyorum varsa yanımda başka biri ona veriyorum arabayı. Şunu da söyliyim arabama binenler benim kullanışımdan korkmazlar daha kötü kullanıyorsun senden şoför olmaz diyeni duymadım. Özellikle uzun yollarda ben babam kullanırken uyuyamazken babam benim yanımda bütün yol uyuyor ablamla annem de öyle. Kullanmak istediğimde gerçekten çok sakin ve akıcı kullanıyorum. Özellikle park sensörü ve otomatik vitese ayrıca tüm 3 harfli yardımcılardan nefret ediyorum. Şoförlüğü öldürüyorlar ve bence dikkat dağınıklığına sebep oluyorlar. Arabada kimse ben kullanırken benimle konuşmaz mesela :D duymuyorum çünkü yavaş da gitsem hızlı da gitsem tüm dikkatim yolda oluyor şu ana kadar en ufak bir kazam yok. Kaza yapmadan şoför olunmaz lafına da inanıyorum bu da bir çelişki :D Neyse çok uzattım. Benim bu ani adrenalin patlamalarıma ve kendime hakim olamama varsa bildiğiniz bir çözüm çok iyi olur. Okuduğunuz için teşekkürler.

• Gençsin normaldir. İleride kendi paranı kazanmaya başlayıp, ruhsatta kendi adının yazdığı bir arabaya bindiğinde bu yaptıkların çok saçma gelecek ve araban en ufak bir patinaj çektiğinde bile için acıyacak.
    Arabayı böyle saçma sapan şeyler yapmak için değil de A noktasından B noktasına gitmek için kullanacağın bir alet olarak göreceksin.
  • Kendine bi sevgili yap kardeş

Şaka bir yana bunun sebebi pist, trafiğe kapalı alanlar gibi yerlerin olmamasından dolayı bu hareketleri trafikte yapıyorlar oysa kimsenin canını tehlikeye atmadan yapacak yerler olsa trafik senin gibilerden kurtulur egolarinizi tatmin edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benzer olaylar bende de oluyor :) 18 yaşındayım henüz ehliyeti alamadım. En yakın abim v8 m3 e sahip ve lisanslı drift yarışcısı bugün pistde birlikte antreman yaptık. 4400 cc ve v8 in müthiş gücü ile kendimden geçtim diyebilirim. İmkan varsa bu tarz etkinlikleri kapalı alanlarda pistlerde yaşatın. Bahsettiğim abim hafta içi i20 kullanıyor işe git gel trafiği ve kendimi tehlikeye atmayacağım diye. Haftasonları da kapalı büyük kapalı alan kiralıyor ya da piste çıkıyor. Eğitmenliğini de yapıyor eğlenceyi de yaşıyor :) heyecanlı olmak canavar olmayı gerektirmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CrackerTurk kullanıcısına yanıt
    yazımın başında belirtmiştim. Hayat amacım pervasızca lastik yakabilmek diye. Zaten şu anda da arabaya bir şey olunca üzülüyorum. Ha babam bir şey demiyor o ayrı konu. O da biliyor beni. Benim istediğim şey parayı falan düşünmeyip s2000 le yanlamanın dibine vurmak. Canımın istediği günde 1 takım lastik yakmak. Araçlar kesinlikle benim için A noktasından B noktasına götüren bir araç olmayacak sadece. Sizler ailem de dahil bizleri anlayamıyorsunuz. Ben kendi paramla da olsa yakarak çöpe attığım lastik takımını keyfim için yaptım çok da iyi oldu diyebilecek biriyim. Sizler aynı parayla tatile gitmeyi tercih ediyorsunuzdur veya başka şeyler. Benim bununla bir sorunum benim sorunum kendimi sakinleştirememem. Gerekitği yerde sakinleşebildiğim zaman problemim kalmayacak. Hedefime varana kadar emin adımlarla gitmeye çalışacağım. Tek istediğim kendimi ve başkalarının canını yakmadan bu saçma( size göre bana göre makas atmak bir yetenektir veya bir virajı arabayı bile bile savurtarak kontrollü bir şekilde döndürebilmek veya en basitinden patiye sardırmadan olabildiğince hızlı bir kalkış yapabilmek.) şeyleri yapmaktan vazgeçmek.

• emreoz25 E kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız. 2 gün önce istanbul parkta kendi aracımızla turlayabileceğimizi öğrendim ve fiyatını öğrendim. 20 dk sı 250 lira dediler... Olmaz olsun böyle iş... Giden baskı balata lastik benim. 250 lira benim. ve sadece 20 dk ...
  • Benim gibi İtalyan arabalarına sarsaydın zamanında, o lastik yakanları görünce için acırdı.Sen kötü yola düşmüşsün kardeşim.
  • Bi kaç kez kaza yapıp 60 km yolu arabasız 5 vasıtayla gitmek zorunda kalınca akıllanırsın :)
  • Bazen öyle bir an geliyor ki şurada direksiyonu kırsam kaç takla atarım diye düşünüyorum :D Ve arabaya acımasam yapacağıma da eminim.
  • barisatlas B kullanıcısına yanıt
    O zaman boş yolları gece çıkacaksınız otobana sadece kamyonlar olur genelde kendinizi öldürürsünüz makismum.

Buraya değil onun yerine psikoloğa gidin.

Hız yapmak istemiyorsanız hız sınırlandırıcı koyun araca 120 km sınırlı mesela.

Bir tane de gaz altı korna alın basınca gcık edici bir ses çıksın ama elektronik alın.

Ön ve yan camları değiştirin eski cam tipi bulun kaza da daha kötü sonuç verir ama size daha hızlıymışsınız hissi verir
  • Üzgünüm ama boş yolda hızlı gitmenin hiç bir amacı yok. Ve evet psikologla görüştüm pek bir şey demedi. teşhis koydu geçti :D
  • barisatlas B kullanıcısına yanıt
    Seni anlıyorum ancak bahsettiğin şeyler profesyonelce yapabileceğin işlerdir. Meraklıysan pistlere çıkıp sabahtan akşama kadar lastik yakarsın. Pist bulamıyorsan boş bir alan bulur dilediğini yaparsın. Ama trafikte yanlama, makas atma gibi hareketleri hiçbir zaman tasvip etmiyorum ve gördüğüm zaman da küfrü basıyorum. Her ne olursa olsun kimsenin ailesinin, çocuğunun hayatını riske atmaya hakkınız yok. O yollar siz rahat rahat makas atasınız, yarış yapasınız diye değil insanlar güvenle seyahat edebilsinler diye yapılıyor.
  • CrackerTurk kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Diyebilecek bir şeyim yok. Tek söyleyebileceğim şey İstanbul parkın 20 dklık çok arabalı kirası 250 lira. Yani kendi arabanızla gidiyorsunuz. pistte sizden başkaları da oluyor. Adına da halk günü demişler... Kim 20 dk için 250 lira verir ki?daha önemli soru kaç kişi verebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisatlas

yazımın başında belirtmiştim. Hayat amacım pervasızca lastik yakabilmek diye. Zaten şu anda da arabaya bir şey olunca üzülüyorum. Ha babam bir şey demiyor o ayrı konu. O da biliyor beni. Benim istediğim şey parayı falan düşünmeyip s2000 le yanlamanın dibine vurmak. Canımın istediği günde 1 takım lastik yakmak. Araçlar kesinlikle benim için A noktasından B noktasına götüren bir araç olmayacak sadece. Sizler ailem de dahil bizleri anlayamıyorsunuz. Ben kendi paramla da olsa yakarak çöpe attığım lastik takımını keyfim için yaptım çok da iyi oldu diyebilecek biriyim. Sizler aynı parayla tatile gitmeyi tercih ediyorsunuzdur veya başka şeyler. Benim bununla bir sorunum benim sorunum kendimi sakinleştirememem. Gerekitği yerde sakinleşebildiğim zaman problemim kalmayacak. Hedefime varana kadar emin adımlarla gitmeye çalışacağım. Tek istediğim kendimi ve başkalarının canını yakmadan bu saçma( size göre bana göre makas atmak bir yetenektir veya bir virajı arabayı bile bile savurtarak kontrollü bir şekilde döndürebilmek veya en basitinden patiye sardırmadan olabildiğince hızlı bir kalkış yapabilmek.) şeyleri yapmaktan vazgeçmek.

Lastik işi o kadar basit değil keşke 1 set yetseydi bugçn saat 10 da başladık 15.00 gibi bıraktık drift antremanını 12 set lastik bitirdik :) bir tanesi hele 3 dakikada delindi nasıl gaza geldiysek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hevesini daha tam almamışsın ileriki senelerde düzelirsin. Takma kafana

• Gecenin bir köründe cikip; bacak titremesiyle eve kadar zor gelmisligim var cok kez; adrenalin çarpar
    Bir boradway bir de clio yu cacık etmisligim var
    15 yasindan 19a kadar hep kaçırdım arabayi; sonra ehliyet alinca mecbur verdiler.. yaş oldu 27 ; 3 senedir adam akilli kullandigimi dusunuyorum.. bosa harcadigim yakitla uluslar arasi nakliye yapardim bazen yine kayış kopariyorum;bu durumda yanimda reis-i cumhur olsa tanimam valla

• Arabanin masraflarini sen cek depoyu sen doldur coluk cocuga karis ev masraflarin olsun gecer bunlar

• Aynı durumlar bendede vardı.Noldu sonra dersen hevesim geçti 98 VTI'ı sattım aile otomobili gibi bir araç aldım şimdi otoyollarda giderken bile 90 km ile gittiğim oluyor.Tavsiyem çık geceleri 11-12 den sonra anasını ağlat yolların ancak dikkatli olarak yap bunu 6 ay ile 1 sene sonra pek heyecan adrenalin uyandırmayak artık sende bir gün durup kendi kendine zevk almıyorum artık boşwer evde tv vs izleyeyim diyeceksin.EMİN OL BÖYLE OLUCAK.
  • Bir piskoluğa görün derim ben.
  • Daha performanslı araçlar aldıkça daha az basasın geliyor ha bide arada bi m3 filan bul bi 5dk onla bas eglen ondan sonra hiç basasın gelmiyor kendi arabana geçince.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.