Şimdi Ara

Tipo ve Immobillizer ne kadar güvenli ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tipo 1.4 ie Immobillizer li arabam var bu sistem hırsızlara karşı ne kadar güvenlik sağlıyor çok rahat bir şekilde çalınabiliyormu, eğer bu konuda sıkıntı varsa ek güvenlik önlemleri almayı düşünüyorum mesela depodaki benzin pompasına gizli bir anahtar bağlamak gibi görüş ve yorumlarınız almak isterim.

• o zaman ki yıllara göre güvenliği yeterliydi
    kendi mavi ve kırmızı anahtarlarından başka anahtarla çalışmaz...
  • Tipo en kolay ve en sık çalınan araçlardan biridir...Sen aklındaki güvenlik önlemlerini uygulamaya geçir...
  • Bu immobillizer i yapmışlar ama mercedes bmw gibi güvenliği sağlam gibi görünen arabaları dahi çalıyolar. Benim anlamadığım ben kendi anahtarımın dandik kopyası ile arabayı çalıştıramazken bu hırsızlar nasıl oluyorda arabayı çalıp götürüyor, ayrıca immobillizer aracın kaput içindeki elektronik beyin (ECU) ile bağlantılı çalışıyor yani düz kontak yada benzer işlerle çalıştıramazsınız hatta arabanızın ECU su bozulduğunda başka bir arabanın aynı ECU ile çalışmamakta çünkü immobillizer kodları farklı.

Acaba hani 60 saniye filmindeki gibi kontağa özel bir anahtar sokup bütün code ları tarayıp çalıştırıyor sakın hırsızlar öyle bişi kullanıyor demeyin kafayı sıyırırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

Bu immobillizer i yapmışlar ama mercedes bmw gibi güvenliği sağlam gibi görünen arabaları dahi çalıyolar. Benim anlamadığım ben kendi anahtarımın dandik kopyası ile arabayı çalıştıramazken bu hırsızlar nasıl oluyorda arabayı çalıp götürüyor, ayrıca immobillizer aracın kaput içindeki elektronik beyin (ECU) ile bağlantılı çalışıyor yani düz kontak yada benzer işlerle çalıştıramazsınız hatta arabanızın ECU su bozulduğunda başka bir arabanın aynı ECU ile çalışmamakta çünkü immobillizer kodları farklı.

Acaba hani 60 saniye filmindeki gibi kontağa özel bir anahtar sokup bütün code ları tarayıp çalıştırıyor sakın hırsızlar öyle bişi kullanıyor demeyin kafayı sıyırırım

Bilinen bir gerçek var, o da şudur ki;

çalınamayacak araba, açılmayacak kilit yoktur. İnsan beyni iyilik için teknoloji ürettiği gibi kötülük için de harıl harıl çalışıyor. Yazılım sektöründeki virüs-anti virüs olayı gibi.

Otomobildeki mevcut güvenlik tedbirleri sadece çalınmayı geciktirici özellikte.

• Hırsıza güven olmaz arkadaşımın 307 Hd sini İstanbulda götürdüler.Hiçbir güvenlik önlemi tek başına güvenli değildir.
  • quote:

Bu immobillizer i yapmışlar ama mercedes bmw gibi güvenliği sağlam gibi görünen arabaları dahi çalıyolar. Benim anlamadığım ben kendi anahtarımın dandik kopyası ile arabayı çalıştıramazken bu hırsızlar nasıl oluyorda arabayı çalıp götürüyor, ayrıca immobillizer aracın kaput içindeki elektronik beyin (ECU) ile bağlantılı çalışıyor yani düz kontak yada benzer işlerle çalıştıramazsınız hatta arabanızın ECU su bozulduğunda başka bir arabanın aynı ECU ile çalışmamakta çünkü immobillizer kodları farklı.

geçen gün anahtarcıyla konuştum(adam 1974'ten beri bu işi yapıyor)
    bu immobilizerli anahtarlar hakkında
    yeni bir makine aldığını ve
    2004 modele kadar tüm immobilizerli anahtarları kopyalayabildiğini söledi!

• Evet çoğu aracın immobilizer li anahtarları kopyalanabiliyor, ama elinde anahtar yokken kopyalaması çok zor.

Benim şöle bir teorim var hırsızlar gözlerine kestirdikleri araçların plakalarından ön bir araştırma yaparak şasi ve motor numaralarını tespit edip daha sonra servisten bir eleman yardımıyla (Kimseyi zan altında bırakmıyorum sadece bir teori Türkiyede kime güvenilir tartışılır) bu bilgiler doğrultusunda aracın orjinal anahtarını yaptırıp aracı alıp götürüyorlar. Çünkü servislerde araçların kod ve diğer bilgileri bulunmakta.

İşim elektronik olduğundan olasılıkları değerlendiriyorum gerçekten sıradan bir hırsız kodlu bir arabayı alıp götürmesi çok zor bir iş kesin bir yerlerden destek alıyorlar bence.
  • baston kilit+alarm taktır. baston kilidi kesmesi yarım saat sürer. bi yandan alarm çalarken kesemez.
    alacağın baston kilit mutlaka direksiyon-fren pedalı arasına bağlananlardan olsun. sadece direksiyona bağlananları vurarak kanırtıyorlar. markası da kale olsun.
    tabi hepsinden iyisi kasko.
  • 0 aracımızda kasko+alarm+baston kilt+gsm alarm mevcut bazen insanın aklı genede dışarda kalıyor yahu
  • Tipo ve tempra modellerinin de kapı cam direkleri(özellikle ön kapılar) çok zayıftır.Oraya bir levye yada tornavida sokarak kapıyı yukardan yamultup ellerini sokup açabiliyorlar kilidi.Immobillizer tabi ki avantaj sağlar bu konuda .Ama arabanın çalınmaması için.Ama sırf spor olsun diye içine girip 1 YTL lik el fenerini alan ............... larda yok değil.Arkadaşlarında dediği gibi en güzeli alarm +baston kilit.Alarmda sarsıntı sensörü ve ultrasonik göz (hareket algılayıcı) olmasına dikkat et.Bastonuda tak. Bayağı caydırıcı oluyor.Olmadı akşamları aç motor kaputunu bobin ile distirbitör kapağı arasında ki 1 m lik ana besleme kablosunu çıkar al yanına .Takması 10 sn.Gizli kontakta denenebilir tabi.
  • Alarm alırken çift taraflı olanlardan taktırın derim ben öyle bir alarmı 350 ytl ye aldım araca müdahale olunca alarmın uzaktan kumandası sinyal veriyor.Çok işime yaradı en azından dışarda bir alarım çaldıgında direkt cama koşmuyorum.yaklaşık 1500 mt mesafesi var.
  • Hırsız aracı açsın içindekileri alsın çalacak bişi varsa o sorun değil, anladığım kadarıyla immobilizer olduğunda aracı çalıştırıp götüremiyorlar? Aracımda alarm ve baston kilit mevcut. Tabi aracı polis kılığında çekici ile kaldırıp götüren hırsızlarda varmış onlara ne yapılabilir bilemiyorum
  • Hırsızların sağı solu belli olmaz birden fazla önlem en iyisi.
  • KARDEŞ WALLA TİPO YU FALAN BİLMİYORUM AMA YENİ İMMOBİLİZER SİSTEMLİ ARABALARI ÇALAMIYORLAR ÖRN:FİAT ALBEA 1.2 16V , MEGANE II SEDAN VB. MERCEDES , BMW İSE HİKAYE SADECE AD YAPMIŞLAR ONLARI SOYMANIN HİÇBİR ZORLUĞU YOK DİĞER ARABALARDA OLMAYAN NE GÜVENLİK SİSTEMİ VAR HİÇ BİŞE. BİZİM ALBEA 1.2 16V SERVİSİNE SORDUK ALARM VB. ÖZELLİKLER GEREKİRMİ DİE "HAYIR" DEDİLER ARABADA İMMOBİLİZER + KENDİ ANAHTARININ KOPYASI DAHİ OLSA ÇALIŞMIYOR ÇÜNKÜ ANAHTARININ İÇİNDE CHİP VAR ORADA ŞİFRE YAZIYOR ÇALMAK ÇOK ZOR ÇÜNKÜ ÇALINSA BİLE UYDUDAN ŞİFRESİNİ DEİŞTİRİYOLAR ANAHTARIN VE ARABA İSTOP EDİYOR VE TEKRAR ÇALIŞMIYOR BU BİLGİLERE İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN BEN BİRŞEYİ İSPAT ETMEYE ÇALIŞMIYORUM + SERVİSİNE SORABİLİRSİNİZ YENİ OLAN ÇOGU ARABADA VAR BU ÖZELLİKLER AMA BENCE YİNEDE EN İİİ Sİ KASKO ÇÜNKÜ ARABA ÇALMA HARİÇ ARABAYA ZARAR VERİLEBİLİR ÖRN. PARÇALARINI SÖKÜP SATARLAR AMA YİNEDE Bİ ALARM VB. GÜVENLİK ÖNLEMLERİNDEN ŞAŞMICAKSIN BEN TEKİRDAĞDA OTURUYORUM BURASI SAKİN BİR ŞEHİR AMA İST. VB. ŞEHİRLERDE OTURUYORSANIZ BENCE SORMANIZ HATA HER TÜRLÜ GÜVENLİK ÖNLEMERİNİ ALIN ÖRN Bİ KOL KİLİT DİREKSİYONA FENA OLMAZ

• quote:

Orjinalden alıntı: dark-blue-59

KARDEŞ WALLA TİPO YU FALAN BİLMİYORUM AMA YENİ İMMOBİLİZER SİSTEMLİ ARABALARI ÇALAMIYORLAR ÖRN:FİAT ALBEA 1.2 16V , MEGANE II SEDAN VB. MERCEDES , BMW İSE HİKAYE SADECE AD YAPMIŞLAR ONLARI SOYMANIN HİÇBİR ZORLUĞU YOK DİĞER ARABALARDA OLMAYAN NE GÜVENLİK SİSTEMİ VAR HİÇ BİŞE. BİZİM ALBEA 1.2 16V SERVİSİNE SORDUK ALARM VB. ÖZELLİKLER GEREKİRMİ DİE "HAYIR" DEDİLER ARABADA İMMOBİLİZER + KENDİ ANAHTARININ KOPYASI DAHİ OLSA ÇALIŞMIYOR ÇÜNKÜ ANAHTARININ İÇİNDE CHİP VAR ORADA ŞİFRE YAZIYOR ÇALMAK ÇOK ZOR ÇÜNKÜ ÇALINSA BİLE UYDUDAN ŞİFRESİNİ DEİŞTİRİYOLAR ANAHTARIN VE ARABA İSTOP EDİYOR VE TEKRAR ÇALIŞMIYOR BU BİLGİLERE İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN BEN BİRŞEYİ İSPAT ETMEYE ÇALIŞMIYORUM + SERVİSİNE SORABİLİRSİNİZ YENİ OLAN ÇOGU ARABADA VAR BU ÖZELLİKLER AMA BENCE YİNEDE EN İİİ Sİ KASKO ÇÜNKÜ ARABA ÇALMA HARİÇ ARABAYA ZARAR VERİLEBİLİR ÖRN. PARÇALARINI SÖKÜP SATARLAR AMA YİNEDE Bİ ALARM VB. GÜVENLİK ÖNLEMLERİNDEN ŞAŞMICAKSIN BEN TEKİRDAĞDA OTURUYORUM BURASI SAKİN BİR ŞEHİR AMA İST. VB. ŞEHİRLERDE OTURUYORSANIZ BENCE SORMANIZ HATA HER TÜRLÜ GÜVENLİK ÖNLEMERİNİ ALIN ÖRN Bİ KOL KİLİT DİREKSİYONA FENA OLMAZ

yaw içimi okuyon valla kardes aynısını ben diecektim

• valla bi kasko yaptırın yeter.zaten araç çalınırsa kasko karşılamıyo mu?
    ayrıca en kolay çalınan araba unodur.kapının üst tarafına tornavidayı sokun,üstüne bi bastırın küt atar.
    e tipo ve tempra da uno nun kardeşleri olduuna göre,tahminimce bunlar da böyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dire depeche -- 16 Eylül 2006; 17:11:31 >
  • Yaw bizim alarm korna sesi çalıyor. Orjinali öyleymiş. Allah muhafaza araba çalınsa korna sesi diye kalkıp bakmayacam bile. En kısa zamanda değiştircem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

baston kilit+alarm taktır. baston kilidi kesmesi yarım saat sürer. bi yandan alarm çalarken kesemez.
    alacağın baston kilit mutlaka direksiyon-fren pedalı arasına bağlananlardan olsun. sadece direksiyona bağlananları vurarak kanırtıyorlar. markası da kale olsun.
    tabi hepsinden iyisi kasko.

ben baston kiliti debriyaja bağlıyorum işe yaramazmı debriyaja bağlamak
  • quote:

Hırsız aracı açsın içindekileri alsın çalacak bişi varsa o sorun değil, anladığım kadarıyla immobilizer olduğunda aracı çalıştırıp götüremiyorlar? Aracımda alarm ve baston kilit mevcut. Tabi aracı polis kılığında çekici ile kaldırıp götüren hırsızlarda varmış onlara ne yapılabilir bilemiyorum

ONLARA YAPILACAK TEK ŞEY BEDDUA ETMEKDİR ZUHAHA YADA ARABANIN LASTİKLERİNDEN ARABAYI YERE ÇİVİLE ZUHAHA

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.