Şimdi Ara

TTNet ADSL 8 Mbps'ye Kadar Tarifelerin Satışı Durduruldu! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
4.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağ ol hocam
  • 3 MBPS artık 8 MBPS olsun olay çözülsün.
  • ttnet internetimi 3mb düşürdü kotada 28gb hız testinde 4mb aylık 44tl ödeyenlerdendim sanırım bu ay zamnlı olarak 72tl ödeyecez ama kapattıracam
  • Yahu zaten 8mbpslik pakette 4mbps hız alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Hangi kurumlara yazdınız hocam ben sadece Türk Telekom Genel Müdürlüğüne, genel sekretere elden verdim.

Türk Telekom, BTK ve Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı. Ama tek kişi yazarsanız işe yaramaz, biz 27 kişi yazdık onda bile 3 ay sonra geldiler. Mümkünse birkaç kişi daha bulun, dilekçeyi dediğim yerlere yazın. Tüketici hakları, Anayasa Mahkemesi hatta olmazsa Avrupa İnsan Hakları'na bile yazın..

Btk nın falan umrunda değil, btk falan bizim hakkımızı korumaz, hepsi devletin kimi kime şikayet ediyoruzki.

Btk ya şikayet yaparsın alır telekoma gönderir, telekom sallama basmakalıp bir cevap verir sonra btk telekomdan aldığı cevabı size bildirir, tüm olay bu yani ha direk şikayet etmişsiniz ha araya btk yı aracı koymuşsunuz birşey fark etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Hangi kurumlara yazdınız hocam ben sadece Türk Telekom Genel Müdürlüğüne, genel sekretere elden verdim.

Türk Telekom, BTK ve Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı. Ama tek kişi yazarsanız işe yaramaz, biz 27 kişi yazdık onda bile 3 ay sonra geldiler. Mümkünse birkaç kişi daha bulun, dilekçeyi dediğim yerlere yazın. Tüketici hakları, Anayasa Mahkemesi hatta olmazsa Avrupa İnsan Hakları'na bile yazın..

Btk nın falan umrunda değil, btk falan bizim hakkımızı korumaz, hepsi devletin kimi kime şikayet ediyoruzki.

Btk ya şikayet yaparsın alır telekoma gönderir, telekom sallama basmakalıp bir cevap verir sonra btk telekomdan aldığı cevabı size bildirir, tüm olay bu yani ha direk şikayet etmişsiniz ha araya btk yı aracı koymuşsunuz birşey fark etmiyor.

Fark, şikayetleriniz BTK'nın arşivinde kaydedilir. İlerde ki sorunlarda, mahkeme davalarında BTK'da ki o kayıtları alabiliyorsunuz. Çok fazla şikayet alırsa ceza da veriyorlar ama pek de caydırıcı cezalar olmadığı bir gerçek.

• Devlet özelleştirdiği kadar yatırıma teşvik etse vatandaş mağdur olmaz.
    yıllardır özelleştirme yapılmasın diye bağıranlar bu yüzden sesleri fazla çıkıyordu
    onları da gerici diye damgaladılar, özelleştiren firmalar verdiği hizmete ve yatırım yapmak için uğraşmazlar
    sadece ve sadece yıllık kar yüzdesine bakar bu kadar basit.

Bankalar sömürsün , elektrik firmaları sömürsün, internet sağlayıcı firmalar sömürsün, doğalgaz firmaları sömürsün o sömürsün bu sömürsün
    eski den bi kulağımızın arkası kaldı derdik oda kalmadı artık.
    (biraz siyasi oldu ama kusura bakmayın ama gerçekler ortada)

Türkiye Barolar birliğinin açacağı bir davaya bakar aslında oradan destek almak gerek.

bu da ttnet statik IP ücreti zam kazığı.

TTNet ADSL 8 Mbps'ye Kadar Tarifelerin Satışı Durduruldu!

• Zaten bu adsl-vdsl-fiber saçmalığı ve uygulanan fiyat politikası fiber'i olmayan,döşetilmeyen kullanıcılara büyük haksızlıktır.
    Arkadaş;
    biri adsl ile 5 mb zor alıyor aylık ortalama da ödediği para : 50 tl.
    diğeri fiber-vdsl2 ile 30-50 mb net alıyor onunda aylık ortalama ödediği para : 50 tl. civarı.

Sen ilk önce verdiğin-verebildiğin hizmet ile Orantılı bir fiyat politikası belirle adam 3 alabiliyorsa 15tl. falan yap adamın ne suçu var hızlı net kullanamamasında.
    Sen hem 1 mb net verebileceksin, hem de arsızlığı özründen beter ultra net 16 mb' e kadar deyip 50 tl fiyat çekiceksin.

Arkadaş insanları enayi yerine koymayı bırakın.
    Siz böyle yaptıkça bu ülkede kaçak,göçek çoğalıyor 80 Yıldır nerdeyse herşeyde insanlara böyle davranılıyor bu ülkede ,sonucunda da bu halk farklı yollara yöneliyor. Sonra işte bizim halkımız şöyle davranıyor böyle davranıyor diyorsun.

Yıllardır sürü ile katma vergili, dışarda 100 tl olan şeyi ülkede 250 tl. satıp herşeyle sömürdüğün millet az bile yapıyor aslında.

Anayasa'da, vergi kanunlarında saçma sapan 50 yıl önce koyulan bazı kanunlar duruyor hala.

Adam gibi çıkıp açıklama bile yapamıyorsun şu şöyle diye utanmadan sömürdükçe ben kar oranıma bakarım diyebiliyosun.

Bu ülkedeki en sağlıklı, en uygun internetin fiyatı; Avrupa'ya göre 3 kat daha yavaş ancak 3 kat daha pahalı olan akk'siz net 8 mb limitsiz 123 tl.'lik nettir.

Yarım yamalak şişen bant'lara yok 16mb yok vdsl 30mb ama 75gb akk kotalı net sunacağına Adam gibi akk'siz 20mb yap 80 tl. iste onada razıyım.

Yapar mısın! yapmazsın tabii sen Düzgün bir patron, iyi hizmet veren bir şirket olsan Para kazandığın halk'ın sırtına binmeye çalışmazdın hala.

• 8 mbps veremiyorlar artık 16 mbps vericekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 15 Nisan 2014; 12:18:56 >
  • Bunlar cidden soygunculukda kazıçıklıkda çığır aştılar benim gibi hattı 16mb kaldırmayanlar ne yapsın ne olacak iyice düşük hız verip fazla para alıcaklar
  • O değil de zaten adil kullanım kotası olduktan sonra hızın bir önemi kalmıyor.
  • eric_cantona E kullanıcısına yanıt
    bende dogma büyüme istanbulluyum ataşehirde otuyorum geçen aradım fiber varmı dedim oturdugum semtte yok dediler o zaman neden reklamlardan türkiyenın her yerine fiber döşedik bas bas bagırarak reklam yapıyorsunuz dedim cevap yook daha fiberi görmeden öteki dünayaya gidecem vallahiyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

bende dogma büyüme istanbulluyum ataşehirde otuyorum geçen aradım fiber varmı dedim oturdugum semtte yok dediler o zaman neden reklamlardan türkiyenın her yerine fiber döşedik bas bas bagırarak reklam yapıyorsunuz dedim cevap yook daha fiberi görmeden öteki dünayaya gidecem vallahiyi

ben de ataşehir/esatpaşa'dayım.

2010 yılında vdsl yok dediler. teknik servise çıkıp santrale yakın olduğumu söyledim, sattılar. santralde dslam kartı yokmuş genel merkezden getirip taktılar hatta, mahalleye hızlı internet geldi sayemde :)

2013 yılında gittim, 16'dan yukarı çıkmak istedim. sizin orada max 16 dediler. teknik servise çıktım, değerlerime baktırtım. 5 ziyaretin sonunda 20 mbit bağladılar. hatta alt sokağımdakiler 35 mbit bile alabiliyorlar artık. sayemde :)

kısacası, gidin zorlayın. ölçsünler. hatta modemden kendiniz bile snr (signal-to-noise) ve attenuation (hat zayıflaması) alabilirsiniz. bunlardan bahsedin, inatçı olursanız kimse geri çeviremez sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkboys1905

ttnet çalışanı 8 mb ye kadar tarifeleri bu ay içinde 16mb yükseltilecek dedi. hızı yükseltilen varmı?

Yükselmeyi bırak, sürekli hızım 7 Mbps yi gösteriyorken artık 3-4 gösteriyor. Hemde AKK yı geçmediğim halde. Hızımızı daha da aşağılara çekiyorlar. BTK ya yazdım bakalım ne olacak sonuç beklemekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

quote:

Orijinalden alıntı: darkboys1905

ttnet çalışanı 8 mb ye kadar tarifeleri bu ay içinde 16mb yükseltilecek dedi. hızı yükseltilen varmı?

Yükselmeyi bırak, sürekli hızım 7 Mbps yi gösteriyorken artık 3-4 gösteriyor. Hemde AKK yı geçmediğim halde. Hızımızı daha da aşağılara çekiyorlar. BTK ya yazdım bakalım ne olacak sonuç beklemekteyim.

Hocam aynı durumdayız, dün akşam itibari ile internet hızım 7843 kbps oldu. TTNet'i aradım, kablo kopmuş, pazartesi günü halledilecekmiş. Meali; Ek yapılacak, 8'i bırak 7'ye alış.

Yeni hat değerlerim;

Gönderme Hızı 799 kbps
    İndirme Hızı 7843 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 32
    Gönderme Hızı Zayıflaması 20
    İndirme Hızı SNR Marjı 6.9
    Gönderme Hızı SNR Marjı 10.2
    Üretici ID'si TP-LINK
    Yazılım Versiyonu 4925ca26
    CRC hataları 3441
    Gönderme Hızı BER 0e-7
    İndirme Hızı BER 0e-7
    Gönderme Çıkış Gücü 12
    İndirme Çıkış Gücü 18.5

Bu arada şaka gibi birde arayıp bana 16 Mbps'ye kadar hız, 75 GB AKN 69 TL diyorlar. Ne küfürler ediyorum var ya...

• adsl hattım 28mbit hız alıyor, yalın netlimitsiz 8mb ye kadar tarifesi kullanıyorum, ayrıca kampanyam bu ay bitti, sizce ne yapayım 16mbit 75gb olan tarifeye mi geceyim yoksa daha uygun bir yol varmı?
  • Uydunet olsa oturdugum yerde hiç düşünmeden geçecem.hem yavaş hemde pahalı internet aliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurtulduğum güne şükürler olsunn... 8 mb adı altında maksümum 4 mb hıza 67 lira fatura ödediğimm üstelik sabit telefonu zorunlu tutup bide ordan yolan TTnet sana ne kadar sevgi sözcükleri sarfettim bilemezsinn...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildizz35 -- 17 Nisan 2014; 17:02:42 >
  • Bunun adı hız arttırma falan değil bal gibi zam yani yağlı kazık 70 tl ye adsl kullanacaksınız yakında 100 tl olursa şaşmayın !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildizz35

Kurtulduğum güne şükürler olsunn... 8 mb adı altında maksümum 4 mb hıza 67 lira fatura ödediğimm üstelik sabit telefonu zorunlu tutup bide ordan yolan TTnet sana ne kadar sevgi sözcükleri sarfettim bilemezsinn...!

Şimdi hangi şirketi kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.