Şimdi Ara

EURO TRUCK SIMULATOR 2: Yakıt Tüketim Testleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
11.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belirlediğim 7 tırın ortalama yakıt tüketimlerini ölçüttüm oyunda ki. Araçların kabin içi görüntüsüyle birlikte yakıt tüketimi gösteren fotoğraflar ekleyeceğim.
    Testte yük ve yol sabit. Hız Sınırlaması açık. ve 90 km/h hıza ulaştığımda Hız Sabitleyici kullandım. Beni en çok yoran tır Renault oldu onu itiraf etmeliyim. Trafiğe yakalanmadım sadece dönüşlerde ve gişelerde biraz yavaşlamak zorunda kaldım onun dışında yavaşlama olmadı zaten. Sonuçlara başlayalım.

Bunlar benim beceri puanlarım Ekonomik Sürüş becerileri dolu.

Dorse

Yük ve Mesafesi (Elma- 22 Ton)(Toplam Mesafa: 613 km)

İlk Test aracım
    DAF XF Super Space | 510 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 45.3 Litre olarak gösterdi

2-Iveco Hi-Way Hi-Way | 560 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 42.9 Litre olarak gösterdi

3- MAN TGX XXL | 680 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 42.8 Litre olarak gösterdi

4-Majestic Across Megaspace | 598 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 42.4 Litre olarak gösterdi

5-Renault Premium High Roof | 460 bg | 4x2 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 41.1 Litre olarak gösterdi

6-Scania Streamline Topline | 730 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 39 Litre olarak gösterdi

7-Volvo Globetrotter CL | 750 bg | 6x4 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 38.9 Litre olarak gösterdi

ve son olarak 6x4 şasi ile 4x2 şasi arasında ki yakıt ve hız farkını merak edip test ettim

8-Scania Streamline Topline | 730 bg | 4x2 şasi

Teslimat tamamlandığında yol bilgisayarı Ortalama Tüketim 37.7 Litre olarak gösterdi

sonuç olarak 623 kmlik yolda ki veriler

Scania Streamline Topline | 730 bg 6x4 şasi: 243.1 litre harcanan mazot , 39 lt. ortalama tüketim, 7 saat 36 dk ile sefer tamamlandı.
    Scania Streamline Topline | 730 bg 6x2 şasi: 235.2 harcanan mazot, 37.7 ortalama tüketim, 7 saat 34 dk ile sefer tamamlandı.
    Volvo Globetrotter CL | 750 bg 6x4 şasi: 242.4 litre harcanan mazot, 38.9 lt ortalama tüketim, 7 saat 37 dk ile sefer tamamlandı.

• Hocam herşeyden önce emeğinize, ellerinize, gözlerinize sağlık

Merak ettiğim bir detaydı oyunla ilgili gerçekten. Farklılıklar olması güzel olmuş ancak bir sorum olacak, genelde yakıt tüketimini arttıran etmenlerin başında şehir içi ve sonrasında yol boyunca hızlanıp yavasladığımız yerler ve bu noktalarda hızlanmamız olarak biliyorum. Siz hızlanmaları da aynı, misal olarak hepsini tam gazda mı yaptınız hocam?

Tekrar elinize sağlık, sağlıcakla kalın
  • otomania kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yorum için hocam. özellikle dikkat ettiğim noktalardan birisi eşit davranmak oldu araçlara. araçların yavaşladıkları noktalar aşağı yukarı hepsinde aynı yerde oldu hocam. yavaşlamalardan sonra tam gaz frene yüklenilerek 90 km hızla ulaşıldı. vites geçişleri yumuşak olarak değilde gazdan ayağımı çekmeden yaptırdım bilerek. dediğiniz gibi yakıt tüketimini en çok şehir içi ve sonrasında otobana bağlanırken tam gaz yaptığımda arttı. belki yol daha uzun olsa değerler düşebilirdi genel olarak 623 km yolda veriler bunlar hocam.
  • fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Yok yok hocam gayet iyi yapmışsınız, o yolun fazlası size zarar

Kendi adıma teşekkür ediyorum hocam size
  • otomania kullanıcısına yanıt
    güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. bu kadar test beni tsmap çıkana kadar idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. bu kadar test beni tsmap çıkana kadar idare eder
    Hocam vallahi elinize emeğinize sağlık. Değişik bir inceleme olmuş Yakında kaza testleri de göreceğiz sanırım; araçlar ne kadar hasar alıyor diye

Volvo yine kalitesini göstermiş, gerçi ahım şahım bir fark yok; yine de 8-9 litre her 2 günde bir 600 km yola çıkan bir şoför için ayda-yılda büyük kar ettirir.

SCS oyuna daha fazla detay eklese, daha fazla testler görebiliriz. Mesela fren balataları vs değişse. Farklı markalar olsa, onları test etsek falan

• isterseniz sizin için çarpışma testleri çekebilirim hocam aslında güzel fikir isteyen olursa testlere başlayabilirim
    öncelikle teşekkür çok güzel olmuş ama bu sonuçlar her zaman birbirini tutmaz.yani bugün 45 harcayan daf insafa gelip 40 da yakabilir.bende 120 ile gidiyorum ama 44 yakıyor 480lik scania.biraz da sürüş stiliyle alakalı herhalde sen biraz fazla zorluyorsun tırlarını ben devirde 15i geçmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stadhouder

öncelikle teşekkür çok güzel olmuş ama bu sonuçlar her zaman birbirini tutmaz.yani bugün 45 harcayan daf insafa gelip 40 da yakabilir.bende 120 ile gidiyorum ama 44 yakıyor 480lik scania.biraz da sürüş stiliyle alakalı herhalde sen biraz fazla zorluyorsun tırlarını ben devirde 15i geçmem
    bir de edit şimdi aklıma geldi hani diyorum ya herzaman tek çeker daha iyi diye bakın tek çeker scania daha az yakmış çünkü çiftler her zaman daha çok yakıyor biliyorum ya ben

• zaten onun için sonun da tek şasili tırı test ettim bu orada maksat hangi tır en az yakıyor onu tespit etmek hocam. şartlar koşullar aynı olduğunda yakılan yakıtlar bunlar siz tutupta aynı sürüş performansıyla volvodan ettiğiniz tasarufu daf ile yapamazsınız mesela onu göstermek amaç
  • Çarpışma testleri yolda mı hocam
  • valla onlara hiç başlamadım. alınan darbeler hep aynı şiddette hasar vermiyor onu fark ettim oyunda. mesela bazen frene geç basıp yavaşlayamayıp gişelere çarpıp hasar almadığım oldu bu yüzden pek sağlıklı sonuçlar doğurcağını sanmıyorum ama sizin belirli bir hedef söyleyip ona göre deneme yapabilirim.
  • quote:

valla onlara hiç başlamadım. alınan darbeler hep aynı şiddette hasar vermiyor onu fark ettim oyunda. mesela bazen frene geç basıp yavaşlayamayıp gişelere çarpıp hasar almadığım oldu bu yüzden pek sağlıklı sonuçlar doğurcağını sanmıyorum ama sizin belirli bir hedef söyleyip ona göre deneme yapabilirim.
    bende bilmiyorum ya sen test yap eğlenceli oluyor :DDD farketmez herhangi bir test yani. örneğin yatanlar listesi şöyle ki 100 ile giderken aynı virajda aynı dorse ile yatanlar gibiMÜTHİŞ FİKİR

• Renault bu konuda sıkıntı çıkarır gördüğüm en yavaş hızlanan tır eziyet 100 e çıkmak
  • quote:

Renault bu konuda sıkıntı çıkarır gördüğüm en yavaş hızlanan tır eziyet 100 e çıkmak
    Emeginize saglık güzel bir çalışma olmuş.
  • yorum için teşekkürler hocam
    Yüksek beygirli tırlar her zaman çok yakar zannediyordum, sabit hızda gidilince 38 litreye kadar düşüyormuş meğer.
    Güzel bir test olmuş emeğine sağlık.
  • yorum için teşekkürler hocam zaten yüksek araçlar 90 km hıza daha çabuk ulaştıkları için bir yerden sonra benzin yakmamaya başlıyor. düşük beygirli araçlar 90 km hıza ulaşana kadar aşırı benzin tüketiyor
    Emeğine sağlık. Bu sonuçları alırken otomatik şanzıman kullandın sanırım, değil mi?
    Bir de gerçekçi yakıt tüketimi gibi bi ayar olacaktı. O açık mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 23 Nisan 2014; 14:33:43 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    evet hocam gerçek otomatik, gerçekçi yakıt tüketimi oda seçiliydi hız sınırlaması açık ve sabit 90 km hızla bu sonuçlar çıktı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.