Şimdi Ara

Monument Valley'i denedik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Monument Valley'i denedik

Bağımsız bir oyun stüdyosu olan Ustwo tarafından mobil cihazlar için geliştirilen "Monument Valley" adlı oyunu sizler için denedik.

Ida adlı bir prensesin eşsiz macerasına konuk olduğumuz yapımda görsel ilizyonlarla donatılmış mimari yapılardaki bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Gittikçe zorlaşan bu bulmacaları çözmek için çoğunlukla görsel ilizyonlardan faydalanıyoruz.

Özgün çizimleriyle son derece etkileyici bir görsellik sunan yapımın dünyasına izometrik bir açıdan bakıyoruz. Bu etkileyici görselliğe başarılı bir şekilde eşlik eden hafif tondaki müzikler ise, büyüleyici bir deneyim yaşatıyor.

Herhangi bir seslendirmenin yer almadığı oyunda hikaye anlatısı, yeri geldiğinde karşımıza çıkan yazılarla sağlanıyor. Türkçe dil desteği bulunan yapımın seslendirmelere sahip olmayışı eksiklik duygusu yaratmıyor. Her bir dokunuşun farklı bir nota olarak dile geldiği oyunun ses efektleri ise, en az müzikler kadar etkileyici bir deneyim yaşatıyor. Cihazımızın ekranında dikine konumlanan Monument Valley'in tek bir dokunuşla rahatlık kontrol edilebildiğini de belirtelim. 

Toplamda 10 farklı bölümün yer aldığı oyun biraz kısa sürüyor. Ancak, her bir bölümde farklı bulmacalar ve merak duygusunu taze tutan bir hikaye anlatısı bizleri bekliyor. Tadı damağımızda kalan mobil oyunlardan biri olan Monument Valley'i türü seven mobil oyunculara kesinlikle öneriyoruz. Şu an için iOS platformu için indirilebilir içerik olarak sunulan Monument Valley'in Android için de geleceğini müjdeleyelim.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Monument Valley'den yeni ekran görüntüleri

• Oyunu dün indirdim bugün bitirdim. Kısa sürmesi dışında bir sorun yok. Ayrıca görseller muhteşem.

• Bulmaca dediyseniz o zaman ben varım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun çok iyi lakin kısa sürmesi verdiğiniz fiyatı düşündürüyor güncelleme ile yeni bölümler gelebilir. (mi)

• güzele benziyor
  • Deniyelim sinirsiz nede olsa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 4'te performans nasıl ?
    Bende iPod Touch 4 var. Geekbench puanları aynı olunca oyun performansları da aynı olur diye düşünüyorum.
  • 8.bolumde takildim mantikli bisey gelmiyo aklima

Ama oyun guzel fakat o fiyata bu oyun cok bence.

Farkli bir havasi var ama oyunun ilginc bisey

• Deneyelim REstaorant Wifisi Nede Olsa:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.