Şimdi Ara

>>Nokia 6233 Hakkında Herşey Burada Toplanıyor<< (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.382
Cevap
3
Favori
493.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: pulpa

arkadaşlar telefonu cumartesi aldım içindeki pil pazar bitti ve sarja bağladım 17-18 saat sarjda kaldı (pazartesi 5te söktüm) şu an salı günüsaat 11 17 ve bataryadan bir çizgi azalmış neden böyle bişey oldu daha hiç kullanmadım bile

pilin tam kapasiteye ulaşması için 3-4 kere tam sarj ve tam deşarj yapman gerekiyo ayrıca telefonun şarzı ne kadar oynarsan oyna en kötü ihtimalle 3 gün civarı gidiyor..
  • Adigehalil arkadaşım sanırım versiyon güncelleme işini evde yaptın. Eğer dediğim gibi ise serviste yapman gerekiyor keza 4,52 deki sorunlar evdeki kısmi güncelleme ile giderilmiyor.

Nedeni ise şu evde yapılan güncelleme tam olarak güncelleme diyebiliriz yani telefondaki dosyaların bazıları değişiyor. Ama servislerde phoenix ile yapılan güncelleme de tüm yazılım silinip yenisi yükleniyor. Bu nedenle versiyonu bir club nokia da yükletmelisin.

@Cezmi33

Arkadaşım hayırlı olsun, Kısaca cevaplayayım. Data kablosu modeli CA-53 tür. Fiyatı 10-15YTL kadar, gittigidiyor.com dan kargo ile kapına teslim alabilir ya da satan kişinin mağazası var ise elden alabilirsin.

Mavidiş kulaklık olarak ta markası Nokia olmak zorunda değil. Zaten bu kulaklıklar hakkında çok fazla bilgim yok ama pil süresi en önemli etkenlerden biri, bunu tahmin etmek pek zor değil.

Hafıza kartı fiyatı elden alacaksan iyi ama kargosu da var ise internetten daha ucuza temin edebilirsin.

Çevirici aparat olarak AD15(en kokay bulunan ve aynı zamanda en özelliksiz ve en ucuz olan.) AD46 (Bulması en zor olan ve en pahallı olan çevirici. Tabi 6233 için bahsediyoruz) ya da AD49 aparatlarını kullanabilirsin.

AD15: Sadece çevirme işlemi yapar bunun dışında bir işlevi yoktur. (5-10cm uzunluğunda ve 10-15YTL civarında bir fiyata sahip)

AD49: Çevirme işlemi dışında arama cevaplama, radyo kanalı değiştirme ve müzik çalarda şarkı değiştirme işlevine sahip aynı zamanda sesli arama yapmanı da sağlayan tek bir tuşa sahip. Uzunluğu yaklaşık 70cm ve ben bunu öneririm. Fiyatı 15-20YTL arası.

AD46: AD49 a ek olarak ses açma ve kapama tuşları bulunmakta. Aynı zamanda bulunması imkansız gibi. Fiyatı ise 20-35YTL arası değişebilir.

Versiyon olarak ise club nokia lardan 4,91 i yükletmeni öneririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

arkadaşlar telefonu cumartesi aldım içindeki pil pazar bitti ve sarja bağladım 17-18 saat sarjda kaldı (pazartesi 5te söktüm) şu an salı günüsaat 11 17 ve bataryadan bir çizgi azalmış neden böyle bişey oldu daha hiç kullanmadım bile

telefonun hayırlı olsun da yeni bataryaları öyle 3-15 saat şarj etmeye gerek yok,kaldıkı fazla şarj ettiğinde bu bataryanın deşarjına sebebiyet verebilir.6233 bataryasını sağlık kullanabilmek için ilk 3*4 şarjını telefon kapanana kadar bekleyip normal şarj süresinde ki o da 1.30 saat kadar şarj etmen yeterli oalcaktır..

quote:

eveeeet telefonun ilk sahipleri yavaş yavaş sıkıntı çekmeye başladı yakında forum canlanır yine herkeste bir sorun

ilk alanlardan biri olarak çok şükür ne bir gıcırdama ne de başka bir sorun olmadı bende ki versiyonum da 3.70..az önce 6288 ile üstüste koyup foto çektim,bizimki daha güzel sonuç verdi..

• hafıza kartına sıfre verıyorum ama
    bı gecerlılıgı yok
    ıcerıgıne gırıyorum sıfre sormuyor
    neden

cevap ltf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WESTSİDE -- 19 Nisan 2007; 8:33:20 >
  • Arkadaşlar telefonu alalı 5 ay oldu. Herşeyinden çok memnunum. Ancak bugün kulaklığın sağ tarafından ses gelmedi. Telefona bağlantı yerinden mi yoksa kulaklıktan mı kaynaklanıyor diye bir bakayım dedim ve arkadaşın 6233'üne taktım kulaklığı. Sağ hoparlörden kesik kesik ses geldi. Belliki ses gidecek. Yani sorunu tam anlayamadım. Sorun telefonun giriş yerinde mi kulaklıkta mı? Bu tür sorun ya da buna benzer sorun yaşayan oldu mu? Kulaklığım HS-23.
  • ARKADAŞLAR TELEFONUN İÇİNE ATIP FİLM İZLEYEBİLECEĞİMİZ REAL PLAYER GİBİ BİR PROGRAMIMIZ VARMI. SADECE TELEFONUN İÇİNDE MEDYA NIN DIŞINDA. YANİ BİLGİSAYARDA KULLANDIĞIMIZ PROGRAMLAR GİBİ BİR PROGRAM...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Adigehalil arkadaşım sanırım versiyon güncelleme işini evde yaptın. Eğer dediğim gibi ise serviste yapman gerekiyor keza 4,52 deki sorunlar evdeki kısmi güncelleme ile giderilmiyor.

Nedeni ise şu evde yapılan güncelleme tam olarak güncelleme diyebiliriz yani telefondaki dosyaların bazıları değişiyor. Ama servislerde phoenix ile yapılan güncelleme de tüm yazılım silinip yenisi yükleniyor. Bu nedenle versiyonu bir club nokia da yükletmelisin.

@Cezmi33

Arkadaşım hayırlı olsun, Kısaca cevaplayayım. Data kablosu modeli CA-53 tür. Fiyatı 10-15YTL kadar, gittigidiyor.com dan kargo ile kapına teslim alabilir ya da satan kişinin mağazası var ise elden alabilirsin.

Mavidiş kulaklık olarak ta markası Nokia olmak zorunda değil. Zaten bu kulaklıklar hakkında çok fazla bilgim yok ama pil süresi en önemli etkenlerden biri, bunu tahmin etmek pek zor değil.

Hafıza kartı fiyatı elden alacaksan iyi ama kargosu da var ise internetten daha ucuza temin edebilirsin.

Çevirici aparat olarak AD15(en kokay bulunan ve aynı zamanda en özelliksiz ve en ucuz olan.) AD46 (Bulması en zor olan ve en pahallı olan çevirici. Tabi 6233 için bahsediyoruz) ya da AD49 aparatlarını kullanabilirsin.

AD15: Sadece çevirme işlemi yapar bunun dışında bir işlevi yoktur. (5-10cm uzunluğunda ve 10-15YTL civarında bir fiyata sahip)

AD49: Çevirme işlemi dışında arama cevaplama, radyo kanalı değiştirme ve müzik çalarda şarkı değiştirme işlevine sahip aynı zamanda sesli arama yapmanı da sağlayan tek bir tuşa sahip. Uzunluğu yaklaşık 70cm ve ben bunu öneririm. Fiyatı 15-20YTL arası.

AD46: AD49 a ek olarak ses açma ve kapama tuşları bulunmakta. Aynı zamanda bulunması imkansız gibi. Fiyatı ise 20-35YTL arası değişebilir.

Versiyon olarak ise club nokia lardan 4,91 i yükletmeni öneririm.

Dijital World sagolasın. CA- 53 ve Ad-49 aparatı aldım. Satılmıs bir n72 kutusunun içinde kalmıs ikiside orjanal fabrikadan gelen. ca-53'e 18 ytl. Ad-49'a ise 10 ytl verdim. Ereyondan 2 gb Sandisk kart Ismarladım. Mesinde 2 gb satan hiçbir yer yoktu. Kargo dahil 60 ytl fiyatı. Aksam saat 5 gibi elimde olacak bakalım. Mp3 falan dolduracam telefonu. Ad-49 aparatla bilgisayarın 2+1 sistemine bağladım telefonu çok berrak ses veriyor amfili hoparlorden. Versiyon işini de şimdilik erteledim henüz bir sorun yok telefonu tamirciye bırakmaya gonlum razı gelmedi biraz hevesimi alayım belki yaptırırım

• hafıza kartıma dün bilinmeyen bir nedenden dolayı virüs bulaştı hafıza kartımı açtığım zaman her seferinde biçimlendirmemi istiyor ve ardından bir şeyler yüklediğimde menü ye dönüyorum tekrar hafıza kartını açıyorum hem hafıza kartını biçimle diyor hemde hafıza kartının ismini kendisi değiştiriyor.512 m cd
    .önerileriniz nedir arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: imhotep1382

hafıza kartıma dün bilinmeyen bir nedenden dolayı virüs bulaştı hafıza kartımı açtığım zaman her seferinde biçimlendirmemi istiyor ve ardından bir şeyler yüklediğimde menü ye dönüyorum tekrar hafıza kartını açıyorum hem hafıza kartını biçimle diyor hemde hafıza kartının ismini kendisi değiştiriyor.512 m cd
    .önerileriniz nedir arkadaşlar

lütfen yardım
  • Arkadaşlar bu telefon açma-kapama tuşunu bahane ederek telefonumu servise verip son versiyonu yükleticem.
    De bana nereyi önerirsiniz servis olarak, en iyi neresi?
    Benim telefonun bazı bölümleri gıcırdıyor, @ Karavanasam_03 abi sen kağıdı tam olarak hangi bölgeye koydun bize de söyler misin?
    Bir de versiyon 4.91'de ses kalitesi ve çıkışı az olsa artıyor mu 4.52'ye göre?
    Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Adigehalil arkadaşım sanırım versiyon güncelleme işini evde yaptın. Eğer dediğim gibi ise serviste yapman gerekiyor keza 4,52 deki sorunlar evdeki kısmi güncelleme ile giderilmiyor.

evet, kendim güncelledim. kullanıcı güncellemelerinin tam güncelleme olmadığı biliyorum fakat sorunların düzeleceğini ummuştum...

phoenix ca-53 kabloyla çalışıyor mu.? box gerekli mi...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigehalil -- 18 Nisan 2007; 14:40:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: köroğlu__

ARKADAŞLAR TELEFONUN İÇİNE ATIP FİLM İZLEYEBİLECEĞİMİZ REAL PLAYER GİBİ BİR PROGRAMIMIZ VARMI. SADECE TELEFONUN İÇİNDE MEDYA NIN DIŞINDA. YANİ BİLGİSAYARDA KULLANDIĞIMIZ PROGRAMLAR GİBİ BİR PROGRAM...

maalesef java platformun da böyle bir uygulama yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tayfa-140

Arkadaşlar bu telefon açma-kapama tuşunu bahane ederek telefonumu servise verip son versiyonu yükleticem.
    De bana nereyi önerirsiniz servis olarak, en iyi neresi?
    Benim telefonun bazı bölümleri gıcırdıyor, @ Karavanasam_03 abi sen kağıdı tam olarak hangi bölgeye koydun bize de söyler misin?
    Bir de versiyon 4.91'de ses kalitesi ve çıkışı az olsa artıyor mu 4.52'ye göre?
    Teşekkürler...

kağıdı batarya ile arka kapak arasına sıkıştırdım, küçük bir kağıdı bir kere ya da iki kere katlayıp bataryanın üstüne koyacaksın sonra arka kapağı kapatacaksın olacak bitecek..

• Arkadaşlar 2 gb sandisk kartım da az once geldi. Ereyondam aldım kargo ile 60 miiyona maloldu. Gercekten güzel bir siteymiş gece 3'te sipariş ettim sabah yola cıkmıstı. Boylece ca-53 data kablosu, ad-49 stereo çevirici ve 2 gb kart birtek bluetooth kaldı inşallah o da olur
    http://img470.imageshack.us/my.php?image=grnt010ps4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezmi33 -- 18 Nisan 2007; 18:34:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezmi33

Arkadaşlar 2 gb sandisk kartım da az once geldi. Ereyondam aldım kargo ile 60 miiyona maloldu. Gercekten güzel bir siteymiş gece 3'te sipariş ettim sabah yola cıkmıstı. Boylece ca-53 data kablosu, ad-49 stereo çevirici ve 2 gb kart birtek bluetooth kaldı inşallah o da olur
    http://img470.imageshack.us/my.php?image=grnt010ps4.jpg

güle güle kullan seti tamamlamışsın

• Sağolasın Kardeş
  • Danışmak istediğim bir konu var. Zil sesinin İlk başta duşuk gelip sonra yukselmesini gidermenin bir yolu var mı? Direkt yukses sesten başlasa
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezmi33

Danışmak istediğim bir konu var. Zil sesinin İlk başta duşuk gelip sonra yukselmesini gidermenin bir yolu var mı? Direkt yukses sesten başlasa

kısa cevap yok...
  • @ Karavanasam_03

Yardımın için sağolasın...
  • @Cezmi

bir de CX300 al varya o telefon tadından yenmez. Valla ben CX300 ü alalı ne kadar oldu hala naylon içinde gezdiriyorum aman toz kaçacak diye. Bir de o yükselerek çalmayı telefonun inanılmaz sesi düşünüldüğünde açıklayacak tek şey bizim rencide olmamızı engellemek olacaktır.

@adigehalil

Evet bu sorunlar ev güncellemesi ile gitmiyor. Tıpkı hafıza sorununun giderilemediği gibi. Ayrıca ben CA-53 ile Phoenix kullarak 5.10 a güncelleme yaptım yani çalışıyor.

@atikus

Bu sorun kulaklıktan kaynaklanıyor, bağlantı noktasında sorun çıkabiliyor. Bana telefon ile gelen kulaklık arızalı çıkmıştı, yerine başkasını verdiler o da sorunlu çıktı. En son 3. sağlam çıktı.

Bir de mesajlara bakarken V4.52 ile 4.91 in ses farkı sorulmuş. 4.91 de kendi kulaklığından gelen ssss sesi giderilmiş. Ayrıca basslar daha kaliteli ve ses daha yüksek.

Ve daha önce söyledim mi hatırlamıyorum, ama, bilindiği gibi java açık kaynağa açıldı. Yani yakın bir süre zarfında java tabanlı çok daha iyi programlara kavuşabileceğiz. Valla şu an için istediğim tek program video ileri geri sarma. Kim bilir belki de 6233 için kullanızılar tarafından değiştirilmiş bir versiyon bile çıkabilir. Bakalım gelişmeler ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 19 Nisan 2007; 15:03:18 >

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.