Şimdi Ara

Intel Pentium G3430 video inceleme '20.yılını kutlayan Pentium işlemci ailesinin yeni modeli testte'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in Pentium işlemci ailesi bu sene 20. yılını kutluyor. Serinin en yeni modellerinden biri olan ve Haswell mimarisini kullanan, çift çekirdekli Pentium G3430'u masaya yatırdık ve hem işlemci hem de dahili grafik biriminin performansını test ettik, rakipleriyle kıyasladık. Merak edilen her şey video incelememizde.

• yıl 2014 hala pentium

• Abi uyusana yaa sen uyumuyon bizi de uyutmuyon :D şaka bi yana inceleme için çok teşekkürler. hele de inceleme donanımla alakalı ki özledik böyle incelemeleri :)

• AAAAAA Donanım :D :D :D

• Vayy be bide core 2 ler devamı m etseydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Merak Ettiğim Bu işlemci ile Misal Gtx 760 Kullanıldığında Darboğaz Yapar mı İşlemci Oyunlarda? Çünkü Biliyorsunuz Artık Ekran Kartına Binen Yük Daha Fazla Oyunlarda.

• seste bi problem mi var?

• Athlon incelemesi istiyoruz vuuuuuuuuuu

• ahah donanım incelemesi la. Ağlayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17

yıl 2014 hala pentium

Amd nin 4 cekirdeklisinden daha iyi:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3430-vs-AMD-FX-4100

Edit: - verip kendine yediremeyen AMD cocuklarina gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MultiCore -- 4 Nisan 2014; 16:26:20 >
  • Pentium işlemci alacak kullanıcılar zaten oyundan ziyade günlük internet,video izleme, ofis programlarında çalışma gibi basit işlerde kullanacakları için G3430 yerine daha hesaplı pentium modellerine yönelebilirler. Bu seviyede @Fx57'ninde dediği gibi rekabet kızışık , Amd FX6300 bu sınıfın liderliğini uzun süredir taşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MultiCore

quote:

yıl 2014 hala pentium

evet amdlerin 8 4 6 çekirdek olması bişeyi ifade etmiyo yinede inteller hızlı mesela i3 4130 fx6300 den daha hızlı bu bi kesin yargı ama amd 6 çekirdekli i3 4 çekirdekli(2 sanal 2 gerçek) işte amd nin o artısı var

• Bildiğim kadarıyla çoklu çekirdek baskı altında tam performans sergilemektedir.
    Yani esasen 4 çekirdek ile 2 çekirdek arasında farklar anca yoğun baskı halinde hissedilir.

• Benim merak ettiğim bu pentium serisi Core2Duo ailesine kıyasla ne kadar başarılı. Yani Pentium G ile Core 2 Duo E serisi arasında nasıl bir performans farkı var?

• Bende Pentium G3220 bulunmakta, oyun performansıyla igili olarak şunu söyleyeyim; işlemciye yük bindiren oyunlarda afallıyor. bf3, bf4 ve CoD Ghosts oynuyorum, bf3'te 32ye kadar sorunsuz 64te işlemci bottleneck yapıyor 60 fps alabileceğim yerde 30 fpslere düşüyor. Bf4 stutteringden dolayı oynanmıyor kaç kişi olursa olsun, CoD Ghosts oynanabilir seviyede fakat bazen onda da anlık takılmalar oluyor. Fakat onun haricinde işlemciye yüklenmeyen her oyuna çatır çuturda yetiyor. Yani online oyun oynanmıyacaksa çoğu oyuna yetecek işlemci. Online oyun için i3 serisinden aşağısını tavsiye etmem. Ben hata yaptım siz yapmayın.
  • adamlar bize nostalji yaşatmaya gayretli :)

• Hala mı pentium diyen arkadaşlar. Siz ne saçmalıyorsunuz? İsimden bahsediyorsanız ona birşey diyemem ama performans konusunda hiçte kötü değil. Pentium G2020+hd7870 ekran kartı ile bütün oyunları ultra grafiklerde 1920x1080 oynuyorum. Al sana performans. Günlük kullanım ve oyun için almayacaksan bu işlemci sana hitap etmiyor demektir. O zaman farklı segmentteki işlemcilere bak.

Hala mı pentium? =)

• quote:

Orijinalden alıntı: 21olcaybaba21

quote:

quote:

yıl 2014 hala pentium

evet amdlerin 8 4 6 çekirdek olması bişeyi ifade etmiyo yinede inteller hızlı mesela i3 4130 fx6300 den daha hızlı bu bi kesin yargı ama amd 6 çekirdekli i3 4 çekirdekli(2 sanal 2 gerçek) işte amd nin o artısı var

Hahaha işte bu yoruma gülerim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

quote:

quote:

yıl 2014 hala pentium

Hahaha işte bu yoruma gülerim ben

gerçekler acıdır (lan sen benim küfür ettiğim adam değilmin )

• quote:

quote:

quote:

yıl 2014 hala pentium

Aynen katılıyorum

Bir de körü körüne AMD fanlari var anlamiyorum. Ortada testler var hala intel 22nm gecti de ne oldu diyorlar. Birseyden anladiklari olsa böyle konusamazlar zaten

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.