Şimdi Ara

Ubuntu One bulut depolama servisi kapılarını kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ubuntu One bulut depolama servisi kapılarını kapatıyor

En popüler Linux dağıtımı olarak gösterilen Ubuntu'unun kullanıcılarına ücretli bulut depolama alanı sağladığı Ubuntu One hizmeti kapılarını kapatma kararı aldı.

Google, Dropbox gibi devlerin henüz 1GB veya 2GB ücretsiz depolama alanı sunduğu bir dönemde Ubuntu One kullanıcılara yüksek depolama alanlarını belirli ücretler karşılığı kiralamaya başlamıştı. Ancak şu anda 50GB'a kadar farklı platformlarda ücretsiz depolama alanı bulunabiliyor ve bu da Ubuntu One'yi olumsuz etkiledi. 

Canonical yaptığı açıklamada şu anki bulut depolama rekabetine katılacak imkanlarının olmadığını zira büyük yatırımlara ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Ubuntu One 20GB'a kadar ücretiz kapasiteyi kadar farklı ortaklık programları ile kullanıcılara sunuyor olsa da gerek ekosistemin kullanıcı sayısının azlığı gerekse rekabetin kızışması nedeniyle başarı sağlayamadı.

Ubuntu One bugünden itibaren depolama alanı satışını iptal etti. 1 Haziran itibariyle de senkronizasyon özelliği kapanacak. 31 Temmuz itibariyle de sunuculardaki tüm veriler silinecek. Yıllık abonelere ise geri ödeme yapılacak. 

Bununla birlikte Ubuntu One şifreleri ile diğer Ubuntu servislerine erişim devam edecek. Canonical en azından senkronizasyon imkanının üçüncü taraf yazılımlarla devam etmesini sağlamak amacıyla Ubuntu One kaynak kodlarını herkese açık hale getirmeyi planlıyor.  

Kaynak:http://techcrunch.com/2014/04/02/canonical-shuts-down-cloud-storage-service-ubuntu-one/?txtlnkusaolp00000595

• Ubuntu One'yi den sonra bir gülme tuttu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akare+bkare=ckare

Ubuntu One'yi den sonra bir gülme tuttu.

Tdk dan araştır hocam. Doğrusu o dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: garip bir insancik

quote:

İngilizce kelimeler ingilizce okunur. Adı üzerinde ingilizce. Çince olsa nasıl okuyacaksın?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garip bir insancik

quote:

İngilizce kelimeler ingilizce okunur. Adı üzerinde ingilizce. Çince olsa nasıl okuyacaksın?

Hocam ben de öyle zannediyordum ama değilmiş. Ben de çok şaşırmıştım. Zaten dh gibi büyük bir forumda bir haber paylaşırken de bu gibi imla kurallarını araştırırlar diye düşünüyorum.
    İyi akşamlar.

• Pazar payı %1 bile olmayan bir sistem, bir de üstüne rakipler var. Ücretli olması başlı başına eksi. Çok doğal bir durum kapanması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 4 Nisan 2014; 1:42:57 >
  • Kullanıp övenler çok gördüm.Keşke devam etselerdi.
  • Bu ek konusu çok tartışıldı yanlış gibi gözükse de aslında doğru yazılmış.

• Aslında Android oyunlarının doğrudan Linux'ler üzerinde oynanabilmesi lazım. Böyle bir emulatör çok işe yarardı.
  • sıkıntı yok
  • Öyle bir emulator var ben Ubuntu da Euro Truck Smilator 2 yi oynadım.
    Grafik kalitesi iyi fakat emulator olduğu için bazı yerlerde görüntü kaybı oluyor.
    @shadowtr

• nedir bu ubuntunun çektiği. valla üzülüyorum, kullanmaya hevesleniyorum her seferinde. sonra terminalde sudo apk falan yazarken hevesim kaçıyor ve siliyorum :(

• Siz "ubuntu mobile os" yi çıkarın yeter, parası neyse verip alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadric -- 4 Nisan 2014; 12:59:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadric

Siz "ubuntu mobile os" yi çıkarın yeter, parası neyse verip alalım.

dediğin olay var zaten

http://www.ubuntu.com/phone
  • Yetkili Bi Abi kullanıcısına yanıt
    Onu diyorum zaten ama official olarak birçok telefona yok henüz. Mesela S3 için bekliyorum ben.
  • 5gb ücretsizdi ve ubuntu kullananlar bilirler ki hem ubuntuda hem android de hem windowsta çalışan bir ubuntu one bir de dropbox vardır, başka adam akıllı sorunsuz çalışan servis yoktur, dropbox sadece 2gb bedava veriyor, üstelik türkçe karakterlerle sorunları var onun da, örneğin büyük İ veya küçük ı harfi, bu harfleri içeren dosyaşları geri gelmeyecek şekilde siliyor dropbox, bu durumda tek seçenek ubuntu one dı, kullanan herkese geçmiş olsun

• Hep bu yuzden bulut olayindan korkuyorum bi gun kapanirsa diye ama caga ayak uydurmak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nepasvior

5gb ücretsizdi ve ubuntu kullananlar bilirler ki hem ubuntuda hem android de hem windowsta çalışan bir ubuntu one bir de dropbox vardır, başka adam akıllı sorunsuz çalışan servis yoktur, dropbox sadece 2gb bedava veriyor, üstelik türkçe karakterlerle sorunları var onun da, örneğin büyük İ veya küçük ı harfi, bu harfleri içeren dosyaşları geri gelmeyecek şekilde siliyor dropbox, bu durumda tek seçenek ubuntu one dı, kullanan herkese geçmiş olsun

Aynen katılıyorum. Hesabım vardı benim de ama daha bir şey yüklemek nasip olmamıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.