Şimdi Ara

Kickstarter, 2014'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kickstarter, 2014'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Sinema, müzik, spor, tiyatro, moda, oyun, fotoğraf, sanat ve özellikle Oculust Rift, Pebble, Pono Music Player  ve Ouya gibi teknoloji tarafında yer alan ürünlerin hayata geçmesine destek sağlayan popüler internet platformu Kickstarter, 2014'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.

2014 yılının ilk çeyreğinde de ciddi bir başarı elde etmeyi başaran Kickstarter, bu doğrultuda Ocak, Şubat ve Mart ayı itibariyle toplam 112 milyon dolar bağış topladı. Ayrıntılara inmek gerekirse günde ortalama 1.2 milyon dolar bağış alan, toplam 4,497 projeye başarı sağlayan, genel olarak 887,848 kişi tarafından desteklenen ve bu destekçilerin 679,413 kadarının ilk defa bağışta bulunduğu platform, aynı zamanda 91,585 kişi tarafından desteklenen Veronica Mars filminin de 291 farklı sinema salonunda gösterime girdiğini bildirdi.

Daha önce açıklandı kadarıyla kurulduğu 2009 yılında 2.5 milyon dolar bağış toplayan site, bu rakamı 2010 yılında 30 milyon dolar, 2011 yılında 130 milyon dolar, 2012 yılında 450 milyon dolar, 2013 yılında 931 milyon dolar, 2014 yılının Mart ayı itibariyle ise 1 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir seviyeye getirmeyi başarmıştı.

• Bu nasıl bir katlanmadır arkadaş rakamlara bak :O

• indiregandi yok degilmi
  • geliştiriciler için açılmış en faydalı site.
    keşke bizim tubitak da böyle projeler için Türkiyeyi kapsayan bir şeyler yapsa

• sadece amerikada şirketlere destek veriyor ama bağışlar tüm dünyadan geliyor. kazan kazan amerika.

• quote:

geliştiriciler için açılmış en faydalı site.
    keşke bizim tubitak da böyle projeler için Türkiyeyi kapsayan bir şeyler yapsa

Kickstarter'ın arkasında bir devlet mi var bilmiyorum ama her şeyi de tübitakdan beklememek lazım.
  • Kickstarter iyi niyetli ama proje sunanlar aynı seviyede değil dahası proje sunanların bir çoğu fikir tutarsa facebook google mogıl oluruz davasında olduğu için proje bitirme sonrası dağıtımı ücretsiz projeler değilde firmaların markalaşma süreçleri için finansal bağış toplanılması çok yanlış bir şey çünkü böyle giderse bağışçılar 1 verecek 2 verecek 3 de nah verecek !

programcı adam kendi firması olsun diye projeye destek istiyor ama projelerin aslı başlangıç ve bitişi olan işler olmalı yani kısacası bağışçıları sömürüyorlar böyle iş olmaz !

dahası çok ünlü bir firma bunları çağırsa çorba parasını projeyi bitiriyor dahası yapılan işte sürekli telif bile alamıyorlar ama sürekli telif için Kickstarter da proje açıyorlar buna ayıp derler !

• quote:

Orijinalden alıntı: Unduli
    Kickstarter sonuçta teoride kimsenin söz vermediği bir platform, o nedenle bağış yaparken dikkatli olmak lazım.

Sonuçta ben yarın çıksam beyler oyun yapıyorum milyon dolarlar aksın desem kimse ciddiye almaz, Peter Molyneux çıkınca akar (ki dandik Godus için aktı)

Ama kötü niyetli olan yok mu , var tabii ki

Kickstarter program projesi geliştirenleri bir çoğu bir çok ünlü oyun yapım firmasında geçici süreli proje bazlı çalışmaları var

örnek bir oyun programlaması için 10,000 $ alıyor sonra lafını dahi etmiyor anca CV sinde 2 satır olarak referans yapan tipler

Kickstarter a gelip benim bir projem var deyip 10,000 $ yerine bana 100,000 $ verin diyor sonra bu para ile kendi firmasını kurduğu gibi birde üstüne üstelik yaptığı oyunu piyasaya satıyor, ben satmasın etmesin demiyorum ama kendi sermayesi ile dilencilik yapmadan firma kuran programcılar var iken Kickstarter ticari açıdan haksız rekabet oluşturması bir kenara

dün karın açlığından tüm projeyi 10 K $ a yapan adam bu gün ortaya koyduğu proje için çok yüksek rakamlar istemesi yüzünden
    bağışçılar açısından büyük para büyük beklenti anlamına gelir uzun lafın kısası bu bir noktada toplumu kandırmak misali yanıltıcı reklam misali bir duruma doğru kayıyor,

dahası bazı ilginç projeler var ki ! plastik enjeksiyonda kalıp çıkarmak 100 $ ile 1000 $ arası dersek
    dahası bu kalıpla plastik model seri üretimin tanesi 1 $ a gelen bir şey bile neredeyse 100 $ a satışı söz konusu !

aynı zımbırtıyı doğuda üretenler tanesini taş çatlasın 2 $ a ticaret sitelerinde satıyorken
    elemen Kickstarter üzerinde aynı şeyi tanesi 100 $ a gelecek şekilde satmaya çalışıyor
    dahası kimler bağış veriyor ama veriyor işte

ben Kickstarter ın açık kaynaklı oyun proje üretim bağış destek sitesi olmasında yanayım yoksa bu şekilde bu kafa yapısı ile
    giderse ! Kickstarter başlangıç vuruşu yerine mala vuran bir siteye döner !

dahası geçenlerde habar olan bir Kickstarter isyanı söz konusu bu da ortaya proje koyanların gerçek emellerini gösteriyor :)
    http://www.chip.com.tr/haber/oculus-vr-a-paramizi-geri-verin-isyani_46218.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.