Şimdi Ara

Jelly Bean sürümleri düşüyor, KitKat kullanımı artışta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Jelly Bean sürümleri düşüyor, KitKat kullanımı artışta

Her geçen gün daha çok cihazın Android 4.4 güncellemesi alması ve yeni cihazların da Android 4.4 ile piyasaya çıkması kullanım oranlarına yansımaya başladı.

Mart ayı kullanım oranlarına göre KitKat sürümü yüzde 100 artışla yüzde 5.3 seviyesine çıktı. Jelly Bean sürümleri ise çok az bir düşüşle yüzde 61.4 oranına geriledi. Jelly Bean sürümleri ayrı olarak da düşüş gösterdi. Ekosistemde oranını sadece KitKat artırabildi. 

Android 4.x sürümleri haricinde tüm sürümlerin toplamı yüzde 19 bandına geriledi ve artık bu tarafa geliştiriciler çok fazla yatırım yapmıyor. Özellikle Moto G gibi maliyeti düşük akıllı telefonlar sayesinde KitKat sürümünün hızlı bir yükselişe gireceği belirtiliyor. 

Kaynak:http://developer.android.com/about/dashboards/index.html

• Kim ne derse desin IOS 7

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wp8.1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuzde 5 olmus kitkat bu mu artis?!

• Nexus 7 tablet kullanıyorum. En Son Android tarafında ICS kullanmıştım. Kit Kat o sürüme göre 5-10 kat daha iyi geldi bana.

• 4.3 ile artış gösteren ram kullanımı umarım kitkat ile düzelir.
  • Jelly Bean ı ne kadar çok sevsemde KitKat dan sonra iyi gelmemeye başladı kitkat çok ayrıcalık katıyor yükselişe geçmesi olağan bi durum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S4 telefonum da ram kullanımı 200mb civarı düştü

• Ben de Symbian derim

• quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

Kim ne derse desin IOS 7

• quote:

Kim ne derse desin IOS 7

Param olsa ah iphoneden baska bise kullanmam ama para yok her yenisi ciktiginda alacan nede olsa apple

• 4.3 ile artan ram kullanimi umarim kit kat ile duzelirde bizde rahatlariz telefonda

• quote:

Kim ne derse desin IOS 7

Böyle bi teknoloji formunda arge çalışmaları yapmak gerekirken, işletim sistemlerini, takım tutar gibi tutuyoruz. Vay halimize!

Not: IOS 7 daha iyi olabilir fakat tezini açıklamalısın. Böylece forumda daha sağlıklı bilgiler edinebiliriz. Ayrıca konunun içeriğinde Kitkat'ın IOS 7 'den daha iyi olduğu savunulmamış. Android'in eski sürümü ile yeni sürümünden bahsediyor. Yani böyle bi cümle kurman en başından hata!

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jun.Misugi -- 3 Nisan 2014; 22:49:05 >

• Benim dandik telefonuma güncelleme gelmemiş olsa da çevremde hemen herkes çok memnun kaldığını söylüyor kitkattan.
  • kitkat'ın artış hızı çok iyi ancak bu hız böyle devam etmeyecek gibi.
    Amiral gemisi telefonlar daha yeni 4.4 aldı. Hızlı artışın sebebi bu.
    Amiral gemisi olmayan telefonlardan hangileri 4.4 alır, bilinmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.