Şimdi Ara

Nokia Lumia 930 resmi olarak lanse edildi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
2
Favori
14.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hey allahım ya hala sd kartsız telefon üretmekte diretiyorlar geber nokia , kendi topuğuna değil beynine nişan alda komple kurtulalım bunlar yıl 2050 olur hala sd kartsız , flaşsız telefon üretir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: System X

Nokia Lumia 930 resmi olarak lanse edildi

lumia icon ekranından bir görüntü.yüzde 99 aynı ekran olduğunu düşünürsek ekran kesinlikle pentile...

sanırım cihaz 3. çeyrekte türkiyeye gelecekmiş... bence hiç sokmasınlar. lumia 1520yi 5 inç yaptıklarında anca satabilirler...

Pentile dizilime sahip 5" Full Hd bir amoled ekranda pikselleri görmek imkansız. L930 için bu durumun dezavantaj yaratacağını şahsen düşünmüyorum. S4 kullandım uzun bir süre, ekranından da gayet memnundum. Şu an g2 var, dokunmatik hassasiyetinin zayıflığı ve griye çalan siyahları hariç renk canlılığı iyi ancak siyahı seven biri olarak pentile de olsa amoled benim için birinci tercih.

• Tr@mmler kullanıcısına yanıt
    ekran güzeldir bişey demiyorum ama şahsen 5 inç full hd bir IPS karşısında keskinlik renk doğruluğu beyaz sıkıntısı gibi konularda geride kalacağı kesin.şahsen lumia 925in ekranı aynı teknolojileri içermekle beraber sadece ppı değeri daha düşük ve bu ekran beni ciddi manada
    rahatsız etti... ppı değerinin full hd ile yükselmesi bu teknoloji sorunlarını sadece minimize eder ve ortadan kaldırmaz.

sonuçta bu cihaz amiral gemisi ayrıca nokianın clear black teknolojisi ile IPS ekranlardaki siyah sorunu da kısmen engelleyebilirdi...neyse beklentilerle alakalı sonuç olarak ama şahsen ben bu modeli sırf ekran pentile olduğu için esgeçtim. htcden gelen telefon muhtemelen
    süper LCD 2 olarak gelecek çift stereo hoparlör koyarlarsa ve şu ultrapiksel saçmalığını ortadan kaldırır yada 8mp ultra piksel sunarsa yıllardır Nokia kullanmış biri olarak htcye trasfer olabilirim...

samsung bile farklı dizilimlerle pentile ekranlardankısmen vazgeçti. rgb dizilimli amoled üretemiyorlarsa IPS gibi bir canavar varsa bence yanlış yaptıkları ortadadır.artık şu teknoloji şartlarında kusur oldukça göze batan bir konu.üstelik 2000 lira fiyat bandını aşan fiyatlarla telefon
    satmak istiyorlarsa....

• quote:

Orijinalden alıntı: System X

ekran güzeldir bişey demiyorum ama şahsen 5 inç full hd bir IPS karşısında keskinlik renk doğruluğu beyaz sıkıntısı gibi konularda geride kalacağı kesin.şahsen lumia 925in ekranı aynı teknolojileri içermekle beraber sadece ppı değeri daha düşük ve bu ekran beni ciddi manada
    rahatsız etti... ppı değerinin full hd ile yükselmesi bu teknoloji sorunlarını sadece minimize eder ve ortadan kaldırmaz.

sonuçta bu cihaz amiral gemisi ayrıca nokianın clear black teknolojisi ile IPS ekranlardaki siyah sorunu da kısmen engelleyebilirdi...neyse beklentilerle alakalı sonuç olarak ama şahsen ben bu modeli sırf ekran pentile olduğu için esgeçtim. htcden gelen telefon muhtemelen
    süper LCD 2 olarak gelecek çift stereo hoparlör koyarlarsa ve şu ultrapiksel saçmalığını ortadan kaldırır yada 8mp ultra piksel sunarsa yıllardır Nokia kullanmış biri olarak htcye trasfer olabilirim...

samsung bile farklı dizilimlerle pentile ekranlardankısmen vazgeçti. rgb dizilimli amoled üretemiyorlarsa IPS gibi bir canavar varsa bence yanlış yaptıkları ortadadır.artık şu teknoloji şartlarında kusur oldukça göze batan bir konu.üstelik 2000 lira fiyat bandını aşan fiyatlarla telefon
    satmak istiyorlarsa....

hocam htc çok kaliteli ama windows phone'u bu kadar ileri taşıyan nokia, diğer telefonlarda aynı performansı vermeyeceğini hatta android gibi duracağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scavenger Of Human Sorrow

hey allahım ya hala sd kartsız telefon üretmekte diretiyorlar geber nokia , kendi topuğuna değil beynine nişan alda komple kurtulalım bunlar yıl 2050 olur hala sd kartsız , flaşsız telefon üretir..

çok saçma yorum gördüm , ama uzun zamandır böylesini görmemiştim.
  • System X kullanıcısına yanıt
    L925 modeli 4,5" ekranda Hd çözünürlük sunuyor. Galaxy S3 de kullanmış biri olaraktan diyebilirim ki; 4,5 ve üzeri hd amoled ekranlarda pentile dizilimi kendini belli ediyor ve detaycı birisi iseniz rahatsız edici bir görüntü oluyor, pikselleri görmek mümkün bu noktada. Full Hd ile bu pikselleşme sorunu tamamen ortadan kalkıyor ancak dediğiniz gibi renkler rgb dizilimine sahip paneller gibi doğru değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tr@mmler -- 3 Nisan 2014; 22:47:04 >
  • WestSyde4Lyfe kullanıcısına yanıt
    yav he he ,, iyi olanını sen yaz sonra yürü git işine.. her forumda bi fanboy , markaların gardiyanlığını yapıyorlar.. kafanız mı iyi arkadaş ?? forumda markalara yapılan bu eleştirilerde sanki kendinize yapılmış gibi ne diye gerim gerim geriliyorsunuz heryerde sizlerden var ... sd kart bana göre olmazsa olmazlardan, firmaların bu konudaki hatasına tepkimi gösteriyorum sen ne diye zıplıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scavenger Of Human Sorrow

yav he he ,, iyi olanını sen yaz sonra yürü git işine.. her forumda bi fanboy , markaların gardiyanlığını yapıyorlar.. kafanız mı iyi arkadaş ?? forumda markalara yapılan bu eleştirilerde sanki kendinize yapılmış gibi ne diye gerim gerim geriliyorsunuz heryerde sizlerden var ... sd kart bana göre olmazsa olmazlardan, firmaların bu konudaki hatasına tepkimi gösteriyorum sen ne diye zıplıyorsun

bunun fanboylukla ne alakası var anlamadım ? iPhone'a LG G2 ve Nexus'a da SD kart takamıyorsun.
    lg g2 iyi bir cihaz , almayı düşündüğüm bir ürün fakat sd kart desteği yok ,, bende geniş müzik arşivi olduğu için sd kart olmaması benim için büyük sıkıntı firmalara da bu yüzden tepkiliyim. htc wp8x alacaktım son anda vazgeçtim 16 gb ve sd kart desteği yok lumia alacaktım aynı , g2 de sd kart desteği yok nexus da yok ,, fiyatı 100 lira 200 lira fazla olsun şu telefonlarda fm radyo ile sd kart seçeneği olsun diyeceksin fm radyo root vs. ile aktif hale gelir ama ben roota vs. pek girmeyi düşünmeden direkt olmasını istiyorum..
  • Scavenger Of Human Sorrow kullanıcısına yanıt
    tamam bunlar normal istekler bunlara karşı lafım yok zaten.
    çevremde ve burada okuduklarımdan söylüyorum , g2 sd kart desteği olsa çok daha fazla satış rakamına ulaşacak bir cihaz. yine kardeşime nokia 525 alacaktım flaş yok diye vazgeçtik ,, bu tarz ufak şeyler firmaların kendi topuğuna sıkma oluyor bende durumu abarttım o anda başka bir durumdan da ötürü gergindim zaten olaya mübalağa katarak eleştirimi yaptım.. doğrudur veya yanlıştır herkes kendine göre ama senin saçma demen doğru değil. eksilersin veya katılmadığını belirtirsin tamamdır ama öyle yazman doğru değil
  • Tr@mmler kullanıcısına yanıt
    marketlere teşhir olarak düştüğünde incelerim ekranı. görmeden bişey diyemem. sonuç itibariyle herkes rahatsız olmayacaktır hatta kimi hayran bile kalacaktır.bu tamamen beklentilerle ve birazda deneyimlerle alakalı bir umarım inceledeğimde hemfikir olabiliriz.
  • performans olarak sıkıntı çıkarmaz en fazla Nokia uygulamalrından olurum.ama htc tarafında da iyi gelişmeler olabilir yazılım konusunda...
  • oo bu telefon olmuş.
    ideal ekran+kamera kalitesi. 1320 -1520 aşırı büyük idi, 1520 kamerası iyi idi, çok pahalıydı, 1320 büyük ekranlıydı, kamera dandikti, 1020 kamerası muhteşemdi, ekranı ufaktı... hepsinde kafaya takacak bir nokta oluyordu :)
    930 tam alınacak telefon olmuş, 1520 ile arasında ciddi fiyat farkı olursa tabi.
    20mp kamera (pureview olursa hele) ve 5" ekran 1020 - 1520 -1320 arasında benim gibi karar veremeyenler için biçilmiş kaftan yapıyor 930u. umarım adam gibi fiyatla gelir.
  • olmuş bu telefon.

1520 büyüktü ama pahalıydı, 1320 fotoğraf kalitesi düşüktü, 1020 ekranı küçüktü... hepsinde kafada soru işareti bırakacak bir eksik oluyordu.
    bu telefon 5" ile tam kullanılacak boyutta, kamera 1020 den bir tık altta olsa dahi (Sensör 1520 ile aynı boyutta, 1020, hali ile 808 den daha ufak) klasik nokia kalitesiyle üzmeyecektir. birde fiyatı düzgün olursa (1500tl bandında) tam alınacak telefondur benim gibiler için. tipide güzel,renkleride :)

edit: yorumları okuyunca gelmesine 3 ay var denmiş de, 3 ay içinde 1520 - 1020 gibi modellerin fiyatı düşerse, hatta Xperia Z1 gibi tamda bu telefonun karşısındaki modelin (ekran boyutu,kamera kalitesi,3000mAh pil) alınabilir seviyeye inerse işi zor. ben hala nokia 808 symbian kullanıyorum ve açıkçası ne kadar istesemde platformlar arası geçişte wp takıntım olmadığı için (her ne kadar wp ilk tercihim olsada) benzer fiyat aralığında direk android telefon alabilirim.

3 ay nedir ya, daha çıkmadan eskir telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur7 -- 4 Nisan 2014; 11:40:03 >

• Şu tasarıma, asalete bak ya. Nokia isterse her zaman en iyisini yapıyor. Android cephesinde diğer kendini büyük sananlara iyi bir ders verebilirdi ama Microsoft'u tercih etti.
  • Gsmareba'nın batarya tedyinin hiç de güvenilmeyecek bir test olduğunu göstereyim size.

Tamamen aynı donanım, ekran, işletim sistemi ve pili kullanan iki telefon.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Gsmareba'nın batarya tedyinin hiç de güvenilmeyecek bir test olduğunu göstereyim size.

Belki Nokia, 1020'ye yanlış optimasyon yaptı?
    Lumia 1020'nin Kullanıcı yorumlarında pil şikayetleri var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Gsmareba'nın batarya tedyinin hiç de güvenilmeyecek bir test olduğunu göstereyim size.

Nokia kendi sitesinde bile farklı yazmış.41 mp kamera daha fazla şarj yer bataryaların performansı farklıdır bir sürü etken var fark oluşturabilecek.

1020
    En fazla 2G konuşma süresi: 19,1 s
    En fazla 3G konuşma süresi: 13,3 s
    En fazla müzik çalma süresi: 63 sa

925
    En fazla 2G konuşma süresi: 18,3 s
    En fazla 3G konuşma süresi: 12,8 s
    En fazla müzik çalma süresi: 55 sa

Ben adamların incelemelerine güveniyorum çıkar amaçları yok.
    929'un bataryası testte çok kötü sonuçlar alıyor 2400 mah ile alması normal zaten.

1520 ise inanılmaz bir performans gösteriyor 3400 mah ile beklenenin çok üstünde.

• Nokia'nın sitesindeki fark çok az. Ortada "bunun şarjı daha uzun gider" denecek bir şey yok. Hatta pratikge "aynı" dersin.

Gsmarena'nın verdiği sonuçlarda bildiğin uçurum var.

Neyine guvenilecek bu testin? Yanlış yapmaları için illa ki para yemelerine gerek yok.

Mesela "video playback" testinde ne bu farkı oluşturabilir? Aynı ekran, aynı işlemci. 2 kat fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 5 Nisan 2014; 20:38:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.