Şimdi Ara

Perde kalktı; Karşınızda Apple Store Zorlu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
2
Favori
10.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    apple store ınternet magazası da ne zaman geldı kı ? En fazla 6 ay olmustur.

Sahsı fıkrım google play daha gec gelır , cunku apple store kadar yaygın degıl dunyada
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: Milk with Oreo

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkan

Google ne iş yapıyor sana göre? dünyadan haberin yok. Google'un dünyanın hiçbir yerinde böyle satış yaptığı bir mağazası yok. Uçmuş lan buradaki bebeler.

Bak şimdi.
    Google Play'e gir ve iyi bir VPN uygulaması indir.
    Sonra Google'a Google Play Store Nexus yaz ve az önce koyduğum fotoğraftaki linke gir.
    USA'de sitesinden kendim cihaz aldığım mağazayı yok diyerek yok edemezsiniz. Bir şeyi eğer bilmiyorsanız araştırmadan burda bilgiçlik taslamayın, siz küçük duruma düşüyorsunuz.

kardeş senin türkiye'nin gümrük mevzuatından haberin var mı? benim var, yirmi üç yıl yaptım gümrükçülük. google play üzerinden türkiye'ye telefon satışı şu an ki mevzuat ile hayal. pasaportuna telefon işlenen bir ülkeden bahsediyoruz, anladın mı mevzuatın başladığı noktayı?

sen bilirmisin ki avrupa'da ithalatçının malı gümrüğe girmez, kendi deposuna iner, adam sonra beyan eder gümrüğe? niye, çünkü mevzuat denen saçmalık yok avrupa'da. o yüzden de google play üzerinden avrupa'ya cihaz satışı yapılıyor olabilir. bundan daha doğal bişeyde olamaz.

Benim anlatmak istediğimin gümrükle hiçbir alakası yok. Ben USA'den TR'ye cihaz getirtmedim, oradayken aldım. Şuan konuştuğumuz konu olan Apple Store'un aynısı şuan USA'de mevcut ve gidip Apple'ın sitesinden iPhone, iPad, MacBook alabildiğiniz gibi USA'de de Google Play Store'un sitesine girip Google cihazlarını (Nexus) alabiliyorsunuz ve bunun avantajı aynı TR'deki Apple Store'un işleyişi gibi aldığınız üründen ufak bir memnuniyetsizliğiniz olduğunda götürüp anında birebir yeni cihazla değiştirebiliyorsunuz. Apple, Apple Store'u TR'ye getirdiyse aynı şekilde Google'da getirebilir ama getirmiyor, şikayet ettiğim konu bu.

anlamadığın konu google nexus u para kazanmak için üretmiyor, android yaygınlaşsın diye üretiyor. maliyetine mal satan adam da müsade et abd dışı ile uğraşmasın.

Nexus cihazlar sadece ABD'de satilmiyor ki. Google kendi sitesi uzerinden italya, ispanya, fransa, finlandiya gibi bir suru ulkede de satiyor. Oralar ABDde disi olduguna gore, google oralarla ugrastigina gore, istese turkiye ile de ugrasir. Yani arkasasin veryansin ettigi durum gayet hakli.

arkadaşım abd dışı dediğim bizim gibi düzeni bozuk ülkelerdi. adam düzenini kurmuş, tıkır tıkır işleten ülkelerle neden iş yapmasın?

bu iş ürünün abd'den yollanması şekli ile olmaz. bu sistem avrupa'da çalışır bize sökmez. google burada bir şirket açıp önce kendi telefonunu ithal eder, sonra mağazadan alan olursa yurtiçinden adresine yollar. veya şu an nexus'u kim ithal ediyorsa onunla anlaşır, onun vasıtası ile yollar.

ama gördüğün üzere sistem çetrefilli ve google bu saçma sapan işlerle uğraşmaz. zaten türkiye pazarı küçük, neden uğraşsın ki?

• gduman G kullanıcısına yanıt
    Kaale almadığım kişiler listesine ekledim sizi bu yazdığınız yorumdan sonra.Ben sizin yaptığınız yoruma ilk defa hakaret içerdiğini düşünerek karşı çıktım her fırsatta bunu yapmadım.Ayrıca konu amacından sapıyor diye uyarıda bulunmak için yazdım ilk sayfada ve bu sayfada sizle karşılıklı yazan kişilerin mesajlarıyla dolu oldu.Sizi zamanla kaale almayan kişi sayısı artınca bu kirlilik azalacaktır.Bu olayın yaşla tecrübeyle alakası yok.Acaba nasıl anlaşılırım diye hep düşünen biri olarak sizinle boşuna tartıştığımı farkettim.
  • gduman G kullanıcısına yanıt
    Haha hocam tesekkurler yorum icin iyi ki okumusum
    Bi tek ben farkettim saniyodum trolu demek ki biliniyomus

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkan

Google ne iş yapıyor sana göre? dünyadan haberin yok. Google'un dünyanın hiçbir yerinde böyle satış yaptığı bir mağazası yok. Uçmuş lan buradaki bebeler.

Bak şimdi.
    Google Play'e gir ve iyi bir VPN uygulaması indir.
    Sonra Google'a Google Play Store Nexus yaz ve az önce koyduğum fotoğraftaki linke gir.
    USA'de sitesinden kendim cihaz aldığım mağazayı yok diyerek yok edemezsiniz. Bir şeyi eğer bilmiyorsanız araştırmadan burda bilgiçlik taslamayın, siz küçük duruma düşüyorsunuz.

kardeş senin türkiye'nin gümrük mevzuatından haberin var mı? benim var, yirmi üç yıl yaptım gümrükçülük. google play üzerinden türkiye'ye telefon satışı şu an ki mevzuat ile hayal. pasaportuna telefon işlenen bir ülkeden bahsediyoruz, anladın mı mevzuatın başladığı noktayı?

sen bilirmisin ki avrupa'da ithalatçının malı gümrüğe girmez, kendi deposuna iner, adam sonra beyan eder gümrüğe? niye, çünkü mevzuat denen saçmalık yok avrupa'da. o yüzden de google play üzerinden avrupa'ya cihaz satışı yapılıyor olabilir. bundan daha doğal bişeyde olamaz.

Benim anlatmak istediğimin gümrükle hiçbir alakası yok. Ben USA'den TR'ye cihaz getirtmedim, oradayken aldım. Şuan konuştuğumuz konu olan Apple Store'un aynısı şuan USA'de mevcut ve gidip Apple'ın sitesinden iPhone, iPad, MacBook alabildiğiniz gibi USA'de de Google Play Store'un sitesine girip Google cihazlarını (Nexus) alabiliyorsunuz ve bunun avantajı aynı TR'deki Apple Store'un işleyişi gibi aldığınız üründen ufak bir memnuniyetsizliğiniz olduğunda götürüp anında birebir yeni cihazla değiştirebiliyorsunuz. Apple, Apple Store'u TR'ye getirdiyse aynı şekilde Google'da getirebilir ama getirmiyor, şikayet ettiğim konu bu.

anlamadığın konu google nexus u para kazanmak için üretmiyor, android yaygınlaşsın diye üretiyor. maliyetine mal satan adam da müsade et abd dışı ile uğraşmasın.

Nexus cihazlar sadece ABD'de satilmiyor ki. Google kendi sitesi uzerinden italya, ispanya, fransa, finlandiya gibi bir suru ulkede de satiyor. Oralar ABDde disi olduguna gore, google oralarla ugrastigina gore, istese turkiye ile de ugrasir. Yani arkasasin veryansin ettigi durum gayet hakli.

arkadaşım abd dışı dediğim bizim gibi düzeni bozuk ülkelerdi. adam düzenini kurmuş, tıkır tıkır işleten ülkelerle neden iş yapmasın?

bu iş ürünün abd'den yollanması şekli ile olmaz. bu sistem avrupa'da çalışır bize sökmez. google burada bir şirket açıp önce kendi telefonunu ithal eder, sonra mağazadan alan olursa yurtiçinden adresine yollar. veya şu an nexus'u kim ithal ediyorsa onunla anlaşır, onun vasıtası ile yollar.

ama gördüğün üzere sistem çetrefilli ve google bu saçma sapan işlerle uğraşmaz. zaten türkiye pazarı küçük, neden uğraşsın ki?

Duzen konusu tartisilir tabii haklisiniz. Ekleme yapayim sadece, avrupa ulkelerindeki satislarda da cihazlar amerikadan gonderilmiyor. Google un o ulkedeki deposundan yollaniyor, yani satisi google inc usa yapmiyor, google france yapiyor.

Neyse elbet bir gun google servisleri de tam anlamiyla erisilebilir, ulasilabilir hale gelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• pek mühim bir durum değil. teknomarketlere gittiğinizde zaten buna benzer bir bölge oluşturulmuş oluyor.
    fiyat olarak bana bir farklılık sunmayacak ise iphone ve ipad"i teknosa, bimeks gibi yerlerden almak daha keyif verici. sonuçta bi sürü çeşit var.

• Gayet güzel,gayet iyi. En kısa zamanda gidip gezmeyi düşünüyorum.
  • çok güzel oldu ilk fırsatta ziyaret edeceğim
  • apple is the best.

• quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

Gayet güzel,gayet iyi. En kısa zamanda gidip gezmeyi düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_89968144/tm.htm

Bekleriz
  • Her zaman ki şişirmeler yok avrupanın en iyisi beklediğimize değdi vs En nihayetinde apple store açıldı bence bu kadar.
  • Cam olsa ne olur tahta olsa ne olur. Boş işler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quartx

Haberin başlığına bak. Sanki uzaya üs kurmuşuz. Yıllardır Apple, Türkiye'yi adam yerine koymadı altı üstü üfürükten bi mağaza.

Ufurukten mi :) hamburg daki store dan daha guzel

• Apple store dan alınan ürünler temizlik ve yemek yapıyormuş.

• Mağazanın güzelliğine bak.
  • Tek umudum iphone alıcak adam gelir burdan alırda diğer marketlerin iphone fiyatlarında müşteri çekmek için azda olsa bi düşme yaşanır..
    Yoksa bize ne anasını satim, sanki her türlü standart piyasanın üstünden geçirmicek millete..
  • Memlekete hayırlı olsun ülkemizin prestiji açısından önemli bu mağazanın açılması ve apple turkiyeye değer veriyor.

• aman aman bir konsept değilmiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

dizayni begenmedim cok sade.bunun icinmi aylarca icerde calismislar?

Hayatinda hic gercek bir apple store gormedigin anlasiliyor.

Amerika'daki ve Avrupa'daki bir çok Apple Store'u gördüm ve içlerinde en rezil tasarımı olanı Zorlu diyebilirim.
  • Bunun ödeme yeri nerede? Kasa,pos cihazı falan göremiyorum?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.