Şimdi Ara

dahili hafiza sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi aksamlar arkadaslar piranha 9.7 tablet aldim yeni oldugum icin bu camiada birkac sorum olacakti.tablet 16gb hafiza 2 ye ayrilmis dahili ve sistem hafizasi diye sistem hafizasinda 40mb bi bos alan var dahilide ise 12gb on tanimli olarak dahili hafiza secili olmasina ragmen yukleme yapamiyorum israrla sistem hafizasina atiyor herseyi o yuzden maksimum 40 mb lik yukleme yapabiliyorum.dahili hafizayi nasi kullanabilirim hafiza dolu diye sorun veriyor surekli. Verileri silin duzelir denmi nette ama bir ise yaramadi.2.soruda google chrome cok verimsiz yavas ve surekli cokuyor neden olabilir video kalteside pek iyi degil pixeller sayiliyor resmen galiba tabletin dandik olmasindan kaynakli eger sebep bu degilse hayrina bi yardim edinde duzeltiverim.d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum çoğu uygulama ikinci hafızaya taşınabiliyor zaten

(bnim casper tablette öyle yani)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanc64

dostum çoğu uygulama ikinci hafızaya taşınabiliyor zaten

ya ben mesela bi oyun indirmeye çalışıyorum 300 400 mb bişe hiç indiremiyorumki taşıyayım 2. hafızaya :D direk hsfıza dolu sorunu alıyorum yükleme yapabilsem 2. hafızayya nasıl taşınır sorusuna cevap arayacamda hiç yükleyemiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: canavarcafer

quote:

ya ben mesela bi oyun indirmeye çalışıyorum 300 400 mb bişe hiç indiremiyorumki taşıyayım 2. hafızaya :D direk hsfıza dolu sorunu alıyorum yükleme yapabilsem 2. hafızayya nasıl taşınır sorusuna cevap arayacamda hiç yükleyemiyorum :D

anladım ben bi araştırıyım
  • quote:

quote:

quote:

dostum araştırmalarıma göre Evet bazı oyun ve uygulamaları sd kart bünyesinde çalıştırabilirsiniz. Fakat hepsi bu şekilde çalışmaz oyunun ya da uygulamanın yapımcısı eğer taşımaya izin vermediyse zaten taşıma butonu çıkmaz. Taşıma yaparak bir nebze yer açabilirsiniz ama yeterli olur mu bilemiyorum.
    Tablette toplamda 16 gb vardır fakat sistem belleğinden kullanıcıya ayrılan 1 gb'tır. Yani sistem belleği sizin uygulama ve oyun yüklemenize 1 gb 'lık kapasite ile izin veriyor. Geriye kalan 13.30 gb hafıza resim, müzik, film gibi şeyleri tablete atabilmeniz içindir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

dostum araştırmalarıma göre Evet bazı oyun ve uygulamaları sd kart bünyesinde çalıştırabilirsiniz. Fakat hepsi bu şekilde çalışmaz oyunun ya da uygulamanın yapımcısı eğer taşımaya izin vermediyse zaten taşıma butonu çıkmaz. Taşıma yaparak bir nebze yer açabilirsiniz ama yeterli olur mu bilemiyorum.
    Tablette toplamda 16 gb vardır fakat sistem belleğinden kullanıcıya ayrılan 1 gb'tır. Yani sistem belleği sizin uygulama ve oyun yüklemenize 1 gb 'lık kapasite ile izin veriyor. Geriye kalan 13.30 gb hafıza resim, müzik, film gibi şeyleri tablete atabilmeniz içindir.

ooo ben bu tableti boşa almışım o zaman 1 gb nedir la içinde zaten tableti kullanabilmen için gerekli programlar yüklü geriye 40 mb bişe kalmış.Teşekkür ederim dostum. Ozaman ben bunları dahili hafzaya nasıl taşıyabilirim birde hafıza kartı alsam oyunları direk oraya atabiliyor muyum ? bu kadar insan nasıl çıkıyor bu işin içinden acaba millet tablete 10 larca oyun yüklüyor bu mantıkla tüm sistem hafızasını boşaltsam ben 2 tane oyun ancak yükleyebiliyorum ? hafıza kartı mı almam gerekiyor ? birde güzel bi müzik ve film indirme programı önerebilir misin madem sadece onlar için kullanabiliyorum boşa gitmesin. :D

• bu arada sistem hafızası 500 mb :S hiçbirşe yaramazki bu
  • bu cihazdan geçen hafta bende almıştım bugün elime geçti. çok hoş çok güzel. uygulamarıda ana belleğe taşıyabilirsin ben öyle yaptım. hat takıyorum kullanıyorum süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin_0067

bu cihazdan geçen hafta bende almıştım bugün elime geçti. çok hoş çok güzel. uygulamarıda ana belleğe taşıyabilirsin ben öyle yaptım. hat takıyorum kullanıyorum süper

öyleymiş sistem hafızasını boşaltacan oraya yükleyecen yüklediklerini dahiliye atacan saçma sapan işler :D 350 tl lik tablet ahım şahım değil ama fiyatına nazaran oldukça tatmn edici en önemli özelliği şarjdı benim için o da 10 saati rahat görüyor.
  • dostum bu konuda yapabileceğin pek birşey yok internetten araştırıp öğrenebilirsin tek çare ipad almak onun içinde herşey tamam para eksik
  • valla ARKADAŞLAR CİHAZ ON NUMARA FAKAT LAPTOPUN 3 DİŞ ÇEKTİĞİ YERDEN TABLET ÇEKMİYOR. WİFİ çekim alanı çok düşük. ben eksi yön olarak bitek bunu gördüm. birde flv videolarını açmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin_0067

valla ARKADAŞLAR CİHAZ ON NUMARA FAKAT LAPTOPUN 3 DİŞ ÇEKTİĞİ YERDEN TABLET ÇEKMİYOR. WİFİ çekim alanı çok düşük. ben eksi yön olarak bitek bunu gördüm. birde flv videolarını açmıyor

Bende de wifi canavar gibi çekiyor ve internet şuan adil kullanım kotasında olmasına rağmen saniyede 2-3 mb arası yükleme hızı var pc 1mb göremezken galiba tabletlerde böyle anlamadım.Benimkinde de kulaklık girişi sıkıntılı çok kötü ses veriyor Çin malı işte süpriz yumurta gibi içinden ne çıkacagı belli değil bahtına artık :D
  • arkadaşlar sistem hafızasını boşaltmakla falan uğraşmayın. uygulama ayarlarına girin oradan uygulama yerini dahili hafıza olarak seçin. ondan sonra indireceğiniz her uygulama oyun 12 gb olan dahili hafızaya yükleniyor. piranha aristo 9,7 ile hiç bi uygulama taşımadan bu ayarı yapıp 1 gb uygulama ve oyun indirdim. direk dahili hafızaya atıyor.
  • metin_0067 M kullanıcısına yanıt
    o her uygulama için olmuyor işte 1 gblık oyunlar direk dahili hafızaya atılabiliyor ama 200 300 mb bazı oyunlarda izin vermiyor dahiliye sisteme yükletiyor o yüzden taşımak da fayda var ben öyle çözdüm sorunu herşeyi dahiliye taşıdım kafam rahat :D
  • bazı olmayan oyunların bi tanesini söylermisn bide ben deniyim bakayım hangisi olmuyo. navigasyon programları oyunlar video müzik programları indirdim hiçte taşımakla uğraşmıyorum. sadece telefon olarak kullanılmıyo. keşke oda olsaymış
  • Boyutu yuksek olmayan hicbirseyi direk dahili hafizaya atmiyor bende dahili hafiza secili olmasina ragmen mecuren tasiyyip yer aciyorum ben.sadece fifa 2014 gibi 1gb civari olan oyunlari dahiliye atabiliyorum direk

• canavarcafer C kullanıcısına yanıt
    Dostum ben bu uygulama ayarlarini bulamadim nasil yapicaz ve dahili hafizayi nasil aktarcam detayli bi anlatirsan cok sevinirim

• Uygulamalar yoneticisinden dahili hafizaya atabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.