Şimdi Ara

Xiaomi ilk 3 ayda 11 milyon akıllı telefon sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Xiaomi ilk 3 ayda 11 milyon akıllı telefon sattı

Çin'in yükselen yıldızları arasında gösterilen ve Google başkan yardımcısı Hugo Barra'yı transfer ederek ses getiren Xiaomi, yılın ilk aylarında satışlarda adeta patlama yaşıyor. 

Geçen yıl 18.7 milyon adet akıllı telefon satan Xiaomi, bu yılın sadece ilk üç ayında 11 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. 4 yıllık bir firma olmasına rağmen rekor bir satış rakamına imza atan Xiaomi gelecek ile ilgili beklentileri de artırıyor.

Maliyeti düşük ancak tatmin edici performans sunan akıllı telefonları dakikalar içerisinde ön siparişi tüketen Xiaomi, bu yıl ki satış hedeflerini de artırdı. Firmanın daha önce 40 milyon olan 2014 hedefleri 60 milyona yükseldi.

2013 yılında Samsung ve Apple haricinde diğer firmalar 50 milyon rakamının altında kalmıştı. Bu yıl Avrupa'ya da açılmayı planlayan Xiaomi, bu rakamları tutturabilirse akıllı telefon pazarında üçüncülük koltuğuna çok rahat bir şekilde oturabilir.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-sold-11-million-smartphones-in-three-months-aims-to-push-60-million-units-in-2014_id54573

• 3 mü acilsin dunya ya 1 inci olur bu fiyat performas mukemmel tasarimla :)

• Üstelik adamlar diğerleri gibi manyak reklam pazarlama stok giderleri olmadan direkt satışa çıktığı anda satıyorlar :)

• MIUI arayüzüyle Touchwiz arayüzünü kıyaslayın neden bu kadar çok sattığını anlarsınız. Avrupaya açılsınlar ortada Samsung falan kalmaz.

Bu da bonus olsun:

• 2 yıla piyasada ne Samsung kalır ne apple

apple isterse 6" telefon yapsın pazar payı global olarak %10 un altına düşecek. çünkü daha ucuz fiyata(200-300$ civarı) tüm ihtiyaçları karşılayan telefonlar piyasayı domine edecek.

zaten mac kullanımı %7 civarında. yani apple'ın hitap ettiği kesim oldukça kısıtlı.

"ben iPhone'dan başka telefon kullanmam" diyenler olacaktır. ancak dediğim gibi 1000 TL'ye iyi bir telefon alınabilecekken kimse 2 katını vermek istemez.

• 2 yıla piyasada ne Samsung kalır ne apple

apple isterse 6" telefon yapsın pazar payı global olarak %10 un altına düşecek. çünkü daha ucuz fiyata(200-300$ civarı) tüm ihtiyaçları karşılayan telefonlar piyasayı domine edecek.

zaten mac kullanımı %7 civarında. yani apple'ın hitap ettiği kesim oldukça kısıtlı.

"ben iPhone'dan başka telefon kullanmam" diyenler olacaktır. ancak dediğim gibi 1000 TL'ye iyi bir telefon alınabilecekken kimse 2 katını vermek istemez.

• Haftaya 2 adet Mi3 gelecek...
    Daha önce Tegra 4 lü versiyonu kullanmadan satmıştım. Şimdi Snapdragon lu versiyonlar geliyor.

Elinize alınca kaliteyi hissediyorsunuz zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baki_55

Haftaya 2 adet Mi3 gelecek...
    Daha önce Tegra 4 lü versiyonu kullanmadan satmıştım. Şimdi Snapdragon lu versiyonlar geliyor.

Elinize alınca kaliteyi hissediyorsunuz zaten...

Tegra 4 olanı çin dışında kullanılmıyor, S800 olanı uluslararası diye biliyorum doğru mu? Bu arada sıfır Mi3 nr kadara satıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

MIUI arayüzüyle Touchwiz arayüzünü kıyaslayın neden bu kadar çok sattığını anlarsınız. Avrupaya açılsınlar ortada Samsung falan kalmaz.

Bu da bonus olsun:

Bu mu len övdüğün arayüz ??!! Hayatımdan dakikalar çaldın vicdansız

• Doğrudur.

Tegra 4 lü versiyonun ; Çin dışında 3g özelliği kulalnılmıyor. Frekans farklı olduğıu için. Yani şebeke üzerinden internete Edge hızında (2G ) hızında bağlanabiliyorsunuz. Onun haricinde her şeyi ile kullanılabiliyor... Wifi ile normal bağlantı sağlanıyor.

Fiyat için şuan bir şey diyemeyeceğim. Hele bir gelsin bakacağız o zaman... Birini kendim kullanacağım zaten .. (İphone 4 ün emeklilik zamanı geldi maalesef.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baki_55 -- 1 Nisan 2014; 16:22:02 >
  • ahahaha satar tabi çinde 1 milyardan fazla insan var az bile satmış..

• miui`ı ancak kullanan bilir izin yönetim bilei yeter tercih için

• dünya nüfusu 7 milyar

çin : 1.3 milyar

komşusu hindistan 1.2 milyar

büyük bir pazar var burada.
  • Hedef kitlesi Çin olunca ucuz ve tatmin edici olmasın başarının anahtarı oluyor..
    Ancak Avrupa'da da insalanra özellikle amiral gemi yarışının dorukta olduğu pazarda giriş ve orta seviye telefonlarda patlama yaşayabilir.

• bu telefonun türkiye dispribütörü olan köşeyi döner.. mi3 modeli şuan türkiyede olsa 1saatte 100bin satar..

• keşke ülkemizde bu tür telefonlar gelse
  • Xiaomi bu satarrrr :) sor bkm htc kaç tane satmış 3 ayda :D:D:D
  • '' Çin'in yükselen yıldızları arasında gösterilen '' dendiği anda bitmiştir olay zaten. Şimdiden çin malı satan işportacılar doldurur konuyu.
  • Turkiye hala elizabeth

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Google Android'i kapatıp sadece kendi sistemi yapsa Apple gibi o zaman göreceğiz bu Android üreticilerini nasıl çil yavrusu gibi dağılacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.