Şimdi Ara

Canon PIXMA MG7150 En Uyumlu Dolan Kartuş ve Mürekkep (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
6
Favori
11.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bir Acayip Adamm

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

şuan bu yazıcı için vatanda kampanya mevcut.. 160 lira gibi çok uygun bir rakama satılıyor..

Emin misiniz?
    7150 için mi yazdınız?
    Ben stokta olmadığını görüyorum.

yok pardon..

CANON PIXMA MG6450BK FOTOKOPİ, TARAYICI, Wi-Fi YAZICI .. benim bahsettiğim buydu..
  • tembeladam T kullanıcısına yanıt
    @tembeladam ben bu sizin yazıcının yeni modeli olan mg7550 yi almayı ve dolum kartuşlarla kullanmayı düşünüyorum.
    Acaba memnuniyetsizliğiniz ve l800 alırdım düşünceniz hala devam etmektemidir.
    l800'ün şu anki fiyatıyla mg7550 karşılaştırınca 3 kat fiyat farkı çıkıyor. Aradaki farka değer mi sizce?
    Son olarak şu anda hangi siteden dolum kartuşu ve mürekkep temin ediyorsunuz?
  • printer konunuzu bilemem ama ben dolan kartuş konusunda 2 yıldırhttp://www.dolankartuscu.com/ u kullanıyorum.. orada Murat bey var, her konuda yardımcı oluyor..
  • Herkeze merhaba! Öncelikle MG7150 yazıcımdan çok memnunum. Yaklaşık bir buçuk seneden beri kullanmama ( yoğunlukla fotoğraf) rağmen hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Kendi kartuşlarını bitirince dolan kartuş setinden kullanmaya başladım. Aliexpres den 15 *2 dolar civarında bir maliyetle iki takım kartuş seti aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Yanlız benim en büyük sıkıntım mürekkep konusunda. Şimdiye kadar etacolor dışında tüm markaları kullandım ve bariz ve hızlı bir şekilde solma yaşadım. Solmayan mürekkeplerde ise de siyah tonunun kurumaması ve sürekli elde siyah boya bırakması gibi sorunla karşılaştım.En son ocp mürekkep aldım ki hatırı sayılır bir fiyata, bu sefer de diğer renkler çok güzel ama siyah rengi boz olarak çıkartıyor. Her türlü denememe rağmen siyah renk oturmadı. Bu yazıcı ile kafasında soru işareti olan varsa eksi olarak sadece ilk başta gürültülü çalışması ve bilgisayar masasını deprem olur gibi sallaması diyebilirm. Saygılarımla...

• Canon mg7150 mi mg7550 mi önerirsiniz. Mevcutta mg5450 kullanıyorum.
  • En uygun fiyatlı muadil kartuşları nereden alabilirim?
  • set içeriğindeki chromalife 100+v2 mürekkeplerle orjinallerden farksız baskılar alabilirsiniz.

CANON "PGI-550 CLI- 551" (6 RENK) KOLAY DOLAN KARTUŞ SETİ "6X100" ML MÜREKKEPLİ

http://www.sanalpazar.com/Canon-Pgi-550-Cli-551-Dolan-Kartus-Set-6x100ml-Murekkep__isp56831344
  • TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    merhaba, mg7550 den bende aldım. acaba (yaklaşık 1 yıldır kullanıyorsunuz, epey tecrübe edinmişsinizdir :)) yorumlarınız nedir her konuda ve özellikle foto baskısı ile kağıt-mürekkep konusunda? paylaşabilirseniz memnun olurum. teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: devletlü05

merhaba, mg7550 den bende aldım. acaba (yaklaşık 1 yıldır kullanıyorsunuz, epey tecrübe edinmişsinizdir :)) yorumlarınız nedir her konuda ve özellikle foto baskısı ile kağıt-mürekkep konusunda? paylaşabilirseniz memnun olurum. teşekkürler..

Aynen bende sizinle aynı konumdayım ve bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.
  • Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    hocam ben çok memnunum cescesor mürekkep ve rovi kağıt kullanıyorum. tavsiye ederim. atak marka kağıtlar da fena değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: devletlü05

hocam ben çok memnunum cescesor mürekkep ve rovi kağıt kullanıyorum. tavsiye ederim. atak marka kağıtlar da fena değil

Atak kağıtları nerden temin ettiniz hocam ve performansı hakkında detaylı bilgi vermeniz mümkün mü?
  • Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    mail atmıitım sağolsunlar örnek gönderdiler. güzel onlar da, ama rovi ler henüz bitmedi, bitince atak tan da sipariş geçeriz inşallah. rovi nin advanced glossy serisi çok güzel hocam. makinenizden memnun musunuz?
  • Ben rovinin ipekli kağıdını seviyorum hocam. Şimdilik memnunum fakat çok ciddi şekilde kullanmadım, deneyip göreceğiz :)
  • Bende de bu yazıcıdan var iki yıldan fazladır kullanıyorum ancak artık B200 hatası vermeye başladı ara ara veriyorum du yinede kapatıp açınca çalışmaya devam ediyordu şimdilerde hiç açılmaz oldu bu arıza ile karşılaşıp sorunu çözen oldumu forumlarda çok aradım ancak kesin bir bilgi yok kafa öldü deniyor yazıcının garantisi yok servis İstanbul'da sadece servisi aradık gönderin inceleyip fiyat çıkartırız deniyor. Yazıcı çok iyi özelikle fotoğraf baskısı için kullandım ben kendi kartuşlarını doldurarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atisaca283

Bende de bu yazıcıdan var iki yıldan fazladır kullanıyorum ancak artık B200 hatası vermeye başladı ara ara veriyorum du yinede kapatıp açınca çalışmaya devam ediyordu şimdilerde hiç açılmaz oldu bu arıza ile karşılaşıp sorunu çözen oldumu forumlarda çok aradım ancak kesin bir bilgi yok kafa öldü deniyor yazıcının garantisi yok servis İstanbul'da sadece servisi aradık gönderin inceleyip fiyat çıkartırız deniyor. Yazıcı çok iyi özelikle fotoğraf baskısı için kullandım ben kendi kartuşlarını doldurarak

Youtube da kafa temizliği videolarına bakmanı öneririm. Gerçi bildiğim kadarı ile B200 kafanın üzerindeki elektriksel devreler ile alakalı bir hata forumda meco var, ona sormak lazım o daha iyi bilir. Sanırım aliekspressten yeni bir kafa alman gerekecek bu da 30 40 dolar civarına mal olacak. Dediğim gibi mecoya sormak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasilyus

quote:

Bende de bu yazıcıdan var iki yıldan fazladır kullanıyorum ancak artık B200 hatası vermeye başladı ara ara veriyorum du yinede kapatıp açınca çalışmaya devam ediyordu şimdilerde hiç açılmaz oldu bu arıza ile karşılaşıp sorunu çözen oldumu forumlarda çok aradım ancak kesin bir bilgi yok kafa öldü deniyor yazıcının garantisi yok servis İstanbul'da sadece servisi aradık gönderin inceleyip fiyat çıkartırız deniyor. Yazıcı çok iyi özelikle fotoğraf baskısı için kullandım ben kendi kartuşlarını doldurarak

Youtube da kafa temizliği videolarına bakmanı öneririm. Gerçi bildiğim kadarı ile B200 kafanın üzerindeki elektriksel devreler ile alakalı bir hata forumda meco var, ona sormak lazım o daha iyi bilir. Sanırım aliekspressten yeni bir kafa alman gerekecek bu da 30 40 dolar civarına mal olacak. Dediğim gibi mecoya sormak lazım.

Bu b200 kodunu araştırdım forumlarda tam olarak neden kaynaklandığını kimse bilmiyor kafaların içini açan dahi olmuş mürekkep kanallarında hiç bir tıkanma da yokmuş gördüğüm kadarıyla sorunun kafadaki devre ile ilgili olduğunu düşünüyor herkes dediğiniz gibi çalışan kafanın içindeki kartta yolların bozulması devrenin fiziksel olarak hasar görmesi mümkün değil az da olsa anlarım bu işlerden. bana kalırsa mürekkep karışımını ayarlayan elemanların programlamaları hasar gördü yada elemanlar yavaşladı

bu birazda şuna benziyor elimizdeki akıllı telefon 3,4 yıl sonra nasıl yavaşlar takılmalar donmalar yapar ilk günkü gibi akıcı stabil çalışmaz bu da aynı şekilde donma olsada telefon çalışır ancak kafa yazıcının ana işlemcisinden gelen verileri gerektiği hızda algılayıp eyleme dönüştüremediği için bir gecikme oluyor e tabi kağıdın da bir akma hızı var işlemci belli bir hızda kağıdı çıkarıyor kafa bu hız da mürekkebi karıştırıp renkleri ayarlayamadığı için geç kalıyor bu da yazıcıda b200 hatasına sebep oluyor benim düşüncem bu şekilde çare kafayı değiştirmek yeni telefon almak.

Yada iyi ingilizce bilen birisi arayacak Canon un ana servisini soracak sebebi açıklaması ne muhtemelen söylemezler

Ben bayramda yazıcıyı İstanbul a gönderiyorum servise baksınlar fiyat versinler eğer sadece kafa değişecek derlerse fiyatına göre onlara yaptırırım pahalı gelirse aliexpres den buldum 140 tl cıvarı kafa var alırım bir tane yorumlar da olumlu ben 350 ye almıştım şimdi 450 (ne hikmetse fiyatı düşeceğine artıyor) 450 tl lik yazıcı çöpe gideceğine 150 tl ile yaptırırım çokta kaliteli fotoğraf basıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca283 -- 21 Ağustos 2016; 22:27:17 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hasilyus

quote:

Bu b200 kodunu araştırdım forumlarda tam olarak neden kaynaklandığını kimse bilmiyor kafaların içini açan dahi olmuş mürekkep kanallarında hiç bir tıkanma da yokmuş gördüğüm kadarıyla sorunun kafadaki devre ile ilgili olduğunu düşünüyor herkes dediğiniz gibi çalışan kafanın içindeki kartta yolların bozulması devrenin fiziksel olarak hasar görmesi mümkün değil az da olsa anlarım bu işlerden. bana kalırsa mürekkep karışımını ayarlayan elemanların programlamaları hasar gördü yada elemanlar yavaşladı

bu birazda şuna benziyor elimizdeki akıllı telefon 3,4 yıl sonra nasıl yavaşlar takılmalar donmalar yapar ilk günkü gibi akıcı stabil çalışmaz bu da aynı şekilde donma olsada telefon çalışır ancak kafa yazıcının ana işlemcisinden gelen verileri gerektiği hızda algılayıp eyleme dönüştüremediği için bir gecikme oluyor e tabi kağıdın da bir akma hızı var işlemci belli bir hızda kağıdı çıkarıyor kafa bu hız da mürekkebi karıştırıp renkleri ayarlayamadığı için geç kalıyor bu da yazıcıda b200 hatasına sebep oluyor benim düşüncem bu şekilde çare kafayı değiştirmek yeni telefon almak.

Yada iyi ingilizce bilen birisi arayacak Canon un ana servisini soracak sebebi açıklaması ne muhtemelen söylemezler

Ben bayramda yazıcıyı İstanbul a gönderiyorum servise baksınlar fiyat versinler eğer sadece kafa değişecek derlerse fiyatına göre onlara yaptırırım pahalı gelirse aliexpres den buldum 140 tl cıvarı kafa var alırım bir tane yorumlar da olumlu ben 350 ye almıştım şimdi 450 (ne hikmetse fiyatı düşeceğine artıyor) 450 tl lik yazıcı çöpe gideceğine 150 tl ile yaptırırım çokta kaliteli fotoğraf basıyor.

+1 yaptır yaptır lazım oluyor birader..

• ibo3182 kullanıcısına yanıt
    Senin o kemçük ağzını kırarım piligocuk yaptırınca masrafa ortak olacakmısın yok öyle beleşe cıktı alıp vesikalık bastırmak.

• Yazıcıyı servise göndermiştim cevap gelmiş baskı kafası için 195 tl istemişler başka bir parça daha değişecek miş QM4-2392 adında bir parça google da aradım bir kaç sonuç çıktı açıklaması sağ plaka ünitesi olarak geçiyor fiyatı 100 doların üzerinde ne işe yaradığını bilmiyorum hiç bir görsel de yok servis 135 tl istemiş son olarak da 50 TL işçilik ücreti var toplamda 380 tl yazıcının sıfır fiyatı 450 tl içinde de 6 tane kartuş var kartuşların fiyatı 300 tl zaten ya delirmiş bunlar yada bizi dedi sanıyorlar.

Baskı kafasını aliexpres den 140 tl ye buluruz kolay ancak diğer parçanın ne olduğunu ne işe yaradığını bulmamız lazım gerçekten değişmesi gerekli mi

Elinizde bununla ilgili bir bilgi varmıdır.

• Naber millet

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.