Şimdi Ara

Samsung'dan 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip yeni monitör: U28D590D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'dan 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip yeni monitör: U28D590D

Diğer sektörler gibi monitör pazarında da iddialı bir marka olan Samsung, ürün gamına ultra yüksek çözünürlüğe sahip yeni monitörü U28D590D'yi eklediği duyurdu.

Dış kasa yapısı ve tasarımıyla oldukça modern bir çizgide gelen Samsung U28D590D, 28-inçlik panelinde toplam 1 milyar renk gösterebiliyor ve Full HD'nin 4 kat daha iyisi olarak nitelendirilen 3840 x 2160 piksel çözünürlük değeri sunuyor. 1ms tepki süresiyle ciddi bir rakip olduğunu gözer önüne seren monitör, Picture-in-Picture 2.0 teknolojisiyle aynı anda iki farklı bilgisayardan görüntü alabiliyor ve herhangi bir çözünürlük kaybı yaşatmadan bu görüntüleri yan yana gösterebiliyor. Arka tarafında bir adet DisplayPort ve iki adet HDIM 1.4 portları yer alan Samsung U28D590D, ince yapılı bacağıyla da konumlandırıldığı noktada çok fazla yer kaplamıyor ve kabloları bir arada tutabiliyor.

Samsung aynı zamanda SD390 ve SD590 model isimli iki yeni Full HD monitörünü de kullanıcıların beğenisine sundu. 23.6-inç ve 27-inç panel boyutlarıyla elde edilebilen ürünlerden SD390, şeffaf bacaklı bir tasarımla geliyor ve bünyesinde HDMI ile VGA portunu barındırıyor. U28D590D benzeri bir tasarımla gelen SD590 ise SD390'dan farklı olarak ekstra bir HDMI portu taşıyor.

Samsung'un yeni modellerinden ultra yüksek çözünürlüklü U28D590D 700$, SD390 boyuta bağlı olarak 250$ ile 310$ arasında, SD590 ise yine boyuta bağlı olarak 270 ile 330$ fiyat etiketiyle önümüzdeki haftalarda satışa çıkıyor.

Samsung'dan 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip yeni monitör: U28D590D

• Fiyatlar güzel, panel kalitesi de iyise tercih edilebilir.

• 4k, 1ms ve 700$ türkiyede 2000tl olursa yemede yanında yat.

• Bu çözünürlükler 10 yıl sonra kaç olur acaba?

• Samsung güzel bir iş çıkarmış.

• TN panel olan tüm monitör ler gözümde bildiğin koca bir 0 dır.

not: bunun TN olup olmaıdğını bilmiyorum.

• Artık Full HD panellerden kurtulma vakti geldi bence.Pikselleri telefondaki gibi görmemeliyiz şahsi fikrim :)

• bununla crysis 3 oynamak çok güzel olurdu.

• serdarcenk kullanıcısına yanıt
    tn panel ama 1 milyar renk paleti var klasik tn panel 16.7 milyon ve boyutuna istinaden 1ms tepki iyi bir süre + parlaklık 370cd/m² güç tüketimi ise max. 32watt
  • Ucuz malın kesin bir şeyi vardır. Boşuna ucuz yapmazlar.

• Yurt dışı fiyatları iyi ancak Türkiye'de durum ne olur kestirmek zor. Tasarım ve özellik olarak gayet iyi duruyorlar.

• ips değilse işe yaramaz...

• Bu yeni nesil bir " TN " panel. Çok kaliteli. Araştırınız.
    Türkiye fiyatı lazım bana...

• asus aldık dua ediyorduk bu teknolojinin sonu yok inadına 5 yıl daha fullhd.
  • TN panelin bende değeri yok. VA IPS OLED olsa düşünürdüm. 1080p devam bunda yazılar nasıl gözükürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Bu yeni nesil bir " TN " panel. Çok kaliteli. Araştırınız.
    Türkiye fiyatı lazım bana...

o nasıl tn panel 1 milyar renk 370cd/m² parlaklık oled ve 12 bit ips panelden iyi
  • DELL P2815Q tasarım olarak bana daha çekici geldi fiyatıda 699 dolar. Dell in sitesinde 661.99 dolar olarak gözüküyo. 4k monitör almayı çok istiyorum ama 1500TL+KDV verecek gücüm yok. Bir süre idare edicez sene ortasında daha ekonomik 21-24 inc modeller cıkarsa düşünülebilir.

• Tasarim yapanlar icin guzel olabilir ama oyun oynayanlar guzel scale olsun diye mmecbur Full HD oynayacaklar.

Oysa ekran kartlari su an QHD icin yeterli cogu oyuna(AA kapatarak). Bana simdilik QHD monitorler (2560x1440) daha mantikli geliyor.

Fiyat cok iyi olsa da benim korkum 30 Hz olma ihtimali. 4K olup uygun olan tum urunler 30 Hz cikti ve insanlar isletim sistemi kullaniminin bile 30 Hz monitorde cekilmez oldugundan bahsediyorlar.

• TN panel olduğu için fiyatı uygun ama ekran boyutu arttıkça TN panelden kaynaklı sorunlar artıyor. Renk derinliği ile Samsung müşteri çekmeye çalışmış ama görüş açıları hakkında hiçbir iddiası yok. 20" monitorde bile TN panelde renk bozulmaları belirgin şekilde fark ediliyor. Ekranın altı ve üstü arasında ton farkı belli oluyor. Bu boyuttaki bir monitorde daha da rahatsız edici olacaktır.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.