Şimdi Ara

Analiz : Son Android sürümleri iOS 7.1'den daha stabil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Son Android sürümleri iOS 7.1'den daha stabil

Genelde iOS işletim sisteminin ve cihazlarının stabilite konusunda daha iyi olduğuna inanılır. Ancak son analizler bu anlayışın değiştiğini gösteriyor.

Crittercism, 1 milyar mobil cihaz kullanıcısından gelen saniyede 30 bin isteği analiz ederek platformların stabilite grafiğini ortaya koymuş. Analizde uygulamaların 100 kere yüklendiğinde kaç kere çöktüğü yüzdesel olarak hesaplanmış.

Analize göre iOS 7.1 sürümü yüzde 1.6 çökme oranına sahip ve ekosistemin en stabil sürümü. iPhone 5 ise yüzde 1.7 ile en stabil cihaz. Tablet tarafında iPad 4 yüzde 2.4 ile en stabil ürün.

Android ekosisteminde ise Android 4.0, 4.1, 4.2, 4.3 ve 4.4 sürümleri yüzde 0.7 ile en stabil sürümler. Gingerbread ise yüzde 1.7 ile daha az stabil. Ancak bu haliye bile iOS ekosistemini geride bırakmış durumda. 

Cihaz tarafında ise Galaxy S4 yüzde 0.9 ile en stabil cihaz. Tablet cihazları arasında Galaxy Tab 2 7.0 yüzde 1.2 ile en stabil model durumunda. Yine Android cihazların stabilite konusunda iOS cihazlarını geride bıraktığı görülüyor.

Uygulama açısından ise oyunlar yüzde 4.4 ile en çok çöken uygulamalar. E-ticaret uygulamaları ise yüzde 0.4 ile bu alanda rekoru elinde tutuyor. 

• Kan çıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.4.2=Evolution

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vengace -- 30 Mart 2014; 22:40:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru bir karşılaştırma olmamış. Android 3 GB ramle stabil çalışırken ios 1 GB ramle çalışıyor.

• Yav he he.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker

Doğru bir karşılaştırma olmamış. Android 3 GB ramle stabil çalışırken ios 1 GB ramle çalışıyor.

öyle de , ios da 1 gb ram e 2000+tl verıyosun.

• Yillardir android kullanıyorum ama bu habere hakkaten yav he he

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce ip5 kullanıyordum şuan Z1 compact kullanıyorum 4.4 ile Android ve İOS arasında fark kalmadı diyebilirim.Zaten İOS 7 ile Apple ayağına sıktı.Ancak bu durumu büyük ekranlı iphone ile telafi edecek başka şansı kalmadı.

• En stabil cihaz Galaxy S4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adını nick koydum

quote:

Doğru bir karşılaştırma olmamış. Android 3 GB ramle stabil çalışırken ios 1 GB ramle çalışıyor.

Ne alaka? Bu kadar saçma bir cevap olabilir. iOS Android gibi RAM sömüren, her şeyi arka plana atıp RAM'in anasını belleyen bir sistem mi ki 3GB RAM'e ihtiyaç duysun? Sistemleri ihtiyaçlarına göre değerlendirmek ve ihtiyaç duydukları donanımlar üzerinde verdikleri performansa göre o donanımın hakkını verip vermediğine göre karşılaştırmak daha doğrudur. Hayır 1GB RAM olunca 2000 TL olması mı saçma? iOS daha düşük donanımla daha iyi kalite, kullanıcı deneyimi ve performans sunuyorsa gerisi ancak laf salatasıdır. Kağıt üzerindeki verilere değil pratikte sunduğu deneyime bakmak gerekir. iOS kullandığı donanımın hakkını tam manasıyla veriyor. Peki Android veriyor mu?

• Sorun şimdi uygulama geliştiricilerde değil mi ?

• Androidin tutunma çabaları .
  • quote:

Orijinalden alıntı: adını nick koydum

quote:

O kadar parayı verip vermemek kişinin kendine kalmış. Ben sadece karşılaştırmalı doğru olmamış onu belirtmek istedim. Kaldı ki Android deki kutuplaşma bariz Android olan herhangi bir cihazın güncelleme ömrü 1-1.5 sene iken Apple cihazların bu süreç içerisinde kesintisiz güncelleme veriyor.

• Bunu ios ve android kullanan herkes bilir zaten, android çöktugunde "durduruldu" diye hata verir, ama ios hiç bozuntuya vermez programi pat diye kapatir, bu nedenle insanlar iosta çökme olmadigini zannederler

• S4 kullanıyorum hemde snapdragonlu versiyonu kasmadığı zaman söylerim size

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Bunu ios ve android kullanan herkes bilir zaten, android çöktugunde "durduruldu" diye hata verir, ama ios hiç bozuntuya vermez programi pat diye kapatir, bu nedenle insanlar iosta çökme olmadigini zannederler

Wp8de de öyle. Uygulama çökünce pat diye atıyor. Çaktırmıyor yani

• S4 ile kitkat kullanıyorum. Hiz ve stabilite gayet güzel şu anda. Ancak ikinci mesaj programı kullanamama ve SD carta yazdirma sinirlamasi baş gösterdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Bunu ios ve android kullanan herkes bilir zaten, android çöktugunde "durduruldu" diye hata verir, ama ios hiç bozuntuya vermez programi pat diye kapatir, bu nedenle insanlar iosta çökme olmadigini zannederler

Wp8de de öyle. Uygulama çökünce pat diye atıyor. Çaktırmıyor yani

Wp yi bilmiyorum ama ios kullanan biri olarak söylüyorum ki ios tam bir göz boyama sistemi

• Android 4.4.2 ile çağ atladi stabillikte ama onceki surumler icin bunu soyleyemecegim ve android de biraz kurcalamayi seviyosaniz en stabil sistem olabilir

• quote:

Cihaz tarafında ise Galaxy S4 yüzde 0.9 ile en stabil cihaz.

Yalnız 1 Nisan yarın değil mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.