Şimdi Ara

Casper'dan Windows 8'li tablet VIA T2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Casper'dan Windows 8'li tablet VIA T2

VIA serisi Android akıllı telefon ve tabletleri ile pazarda başarılı satışlar yapan Casper, bu kez Windows 8 işletim sistemi bir tablet cihazı ile karşımızda. 

Casper VIA T2, mütevazi donanımı ile uygun fiyatlı Windows 8 tabletleri arasındaki yerini alıyor. Cihaz 10 inçlik 1280x800 piksel çözünürlükte bir ekran taşıyor ve Bay Trail-M tabanlı 22nm fabrikasyon sürecine sahip Celeron N2805 işlemcisinden gücünü alıyor.

Celeron N2805 işlemcisi çift çekirdekli ve 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Beraberinde ise 667MHz saat hızında çalışan 4 yönetim birimli Intel HD grafik birimini getiriyor. Bu bakımdan cihazın orta seviye bir performans sunacağı söylenebilir. Cihazda ayrıca 2GB RAM, 64GB depolama kapasitesi, 2MP ön ve arka kamera, 9.9mm kalınlık şeklinde diğer özellikler mevcut.

Casper, VIA T2 tablet modelini 995TL fiyat etiketi ile satışa sunmuş durumda. Cihaz ile birlikte Microsoft Office Home and Student 2013 paketi hediye olarak veriliyor.  

• Arayüzdeki İnternet Explorer 'a for.
  • Bence gayet uygun olmuş. 999 TL'ye Asus Vivotab Note 8 var. onun ekranı 8" bunun 10". onda 32 GB rom var bunda 64. Cidden Casper'dan beklenmeyecek bir ürün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer fiyatta 4 çekirdekli Asus Transformer book t100 varken işi zor.

Bir tarafta asus diğer tarafta casper gerisini siz düşünün. Kasa vs. geçtim işlemcisi için bile t100 gözü kapalı alınır. Üstelik casper in klavye dock aparatı da yok.

Varsın 64 GB yerine 32 GB olsun. Zaten bu tabletleri ana bilgisayar olarak evde kullanacakların vay haline. İş - okul - gezi için kullanılacak cihazlar bunlar. Film izlemek istiyorsan flaş a at izle.

Casper fiyatı kırarsa düşünülebilir. 700 lira üstüne vermeye değmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

Benzer fiyatta 4 çekirdekli Asus Transformer book t100 varken işi zor.

Bir tarafta asus diğer tarafta casper gerisini siz düşünün. Kasa vs. geçtim işlemcisi için bile t100 gözü kapalı alınır. Üstelik casper in klavye dock aparatı da yok.

Varsın 64 GB yerine 32 GB olsun. Zaten bu tabletleri ana bilgisayar olarak evde kullanacakların vay haline. İş - okul - gezi için kullanılacak cihazlar bunlar. Film izlemek istiyorsan flaş a at izle.

Hocam Windows 8.1 tabletlerde normal Windows var değilmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

quote:

Rt donemi kapandi hocam, yani bu cihaz da bundan sonra cikacak olan win tabletlere istedigin exe dosyasini yukleyebilirsin, ornek torrent.exe, photoshop.exe vs
    masa ustunde ne yapabiliyorsan bundada aynisini yapabilirsin ancak sende kabul edersin ki cpu ve gpu gucleri fazla degil yani assasin creed 3 yukleyip oynayamazsin, yuklersin o ayri installiji de yaparsinde guc yetmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• forumda konusu açıldı.....
    ama hiç önermiyorlar bu ürünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

quote:

quote:

Rt donemi kapandi hocam, yani bu cihaz da bundan sonra cikacak olan win tabletlere istedigin exe dosyasini yukleyebilirsin, ornek torrent.exe, photoshop.exe vs
    masa ustunde ne yapabiliyorsan bundada aynisini yapabilirsin ancak sende kabul edersin ki cpu ve gpu gucleri fazla degil yani assasin creed 3 yukleyip oynayamazsin, yuklersin o ayri installiji de yaparsinde guc yetmez.

Bilgilendirme için sağolun hocam bende almayı düşünüyorum bir tane hayirlisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

eger illaki bir windows tablet alicam diyorsaniz ve bu aralar almayi dusunuyorsaniz 3770 islemcili thinkpad 8 disinda baska bir cihaza bakmayin, az biraz pahalidir ancak gerek tipi gerekse gucu bakimindan su an rakipsiz, ornek street fighter 4 u hic kasmadan normal ayarlarda oynayabilirsiniz, bir tablet icin sasirtici bir guce sahip.

• her ne kadar forumda casperın hakkında olumsuz bir imaj olsada,casper sanırım piyasa iyi iş yapıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

eger illaki bir windows tablet alicam diyorsaniz ve bu aralar almayi dusunuyorsaniz 3770 islemcili thinkpad 8 disinda baska bir cihaza bakmayin, az biraz pahalidir ancak gerek tipi gerekse gucu bakimindan su an rakipsiz, ornek street fighter 4 u hic kasmadan normal ayarlarda oynayabilirsiniz, bir tablet icin sasirtici bir guce sahip.

Ne kadar araştırdınız bilmiyorum fakat dedikleriniz diğer Windows 8.1, 8 inç tabletlerde de zaten bulunmakta hem de çok daha uygun fiyatlara.
    ThinkPad 8 1080p olması büyük bir dezavantaj. Şarjı diğerlerine nazaran çok daha hızlı bitiyor ve ısınıyor.
    Fiyatı da az biraz değil, 200 Dolar pahalı yahu. Dell Venue 8 Pro 64 GB şuanda 250 Dolar.

@suvari25 , oyun oynamayacak (oyunla ilgili işleri de denemeyecek) ve render çekmeyecek herhangi bir kimse bunları ana bilgisayar olarak kullanabilir. Kimin neye ihtiyaç duyduğunu bilemeyiz.

• bu fiyataa bu donanım bir casper klasiği

• windows masaüstü sürüm yüklü tabletler bence çok büyük olay ama kimse farkında değil.

• Think pad 8 ne zaman gelecek turkiyeye
    10 inçde 1280 800 çözünürlük olmamış casper
    lenovo 8 ince 1920*1200 koyuyor

• Ben fikrimi söyledim ve öneride bulunmak istedim. 1000 liraya çok daha iyi performans veren ve ev kullanımına daha uygun bir çok masaüstü veya dizüstü seçenek mevcutken, tam PC deneyimini sunamayan, tablet olarak uygulaması olmayan, varolan x86 programları da dokunmatiğe uygun olmayan bir cihaza para vermesinin mantıklı olmayacağı düşüncesindeyim.

Bu cihazlar hafifliği ile yollarda veya dışarda içerik üretmek için birebir. film falan da izlersin. ama tabiki yolda. evde kocaman tv yerine bununla film izlemek isteyen varsa izlesin tabiki.
  • yıllardır takip ederim şu forumu bir türlü çözemedim.
    tavsiyeler bölümünde hep casper markası yerilir lanet okunur ama aynı marka aynı model ana sayfa haberlerinde yayınlanınca göklere çıkarılır.
    noluyoruz yaaaa
    galiba işin sırrı kalitede şöyleki; casper iyi reklam ve gösterişli ürün yapıyor ama iş kullanım tecrübesine gelince değişiyor yani alup eve gidiyorsunuz 3 gün sonra ürün elinizde patlayınca isyan edip tavsiyeler bölümünde önermiyorsunuz.
    Sonuç: uzun vadede casper yaramaz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkadım52 -- 30 Mart 2014; 23:52:24 >
  • quote:

Ben fikrimi söyledim ve öneride bulunmak istedim. 1000 liraya çok daha iyi performans veren ve ev kullanımına daha uygun bir çok masaüstü veya dizüstü seçenek mevcutken, tam PC deneyimini sunamayan, tablet olarak uygulaması olmayan, varolan x86 programları da dokunmatiğe uygun olmayan bir cihaza para vermesinin mantıklı olmayacağı düşüncesindeyim.

Bu cihazlar hafifliği ile yollarda veya dışarda içerik üretmek için birebir. film falan da izlersin. ama tabiki yolda. evde kocaman tv yerine bununla film izlemek isteyen varsa izlesin tabiki.

500 - 1000 TL arası bütün Windows cihazlar i3/Celeron/Atom işlemciye sahiptir ki masaüstü olayında monitörü de ayrıca bir almanız gerekir.
    Windows Store'da yeterince tablet uygulaması var artık ki hızla da artıyor (daha da hızlanacak çünkü Visual Studio artık daha kolay yayınlamaya entegre edildi).
    Eve bir de Miracast alırsanız büyük ekrana da yansıtırsınız

• arm varken Windows rt dönemi kapanmaz.windows rt ile daha ucuz Windows tablet üretilebilir. tabi ülkemizde Windows rt pek satılmıyor o ayrı
  • urunu teknosada ınceledım gercekten harıka bır urun..androidin karmasası yok ya da kullanmadıgım ıcın olabilir..metro arayu<den klasik win arayuzune gecıp kullandım videıo ızledım harıka..tabletlerde baslat bilgisayarıom çöp kutusu kısaca windows deneyimi yasamak guzel ve tanıdık..

casper standında dıger gozume carpan ıse casper t1e model tabletti..onu ınceledıkten sonra caspere bu sefer başardın dıye dusundum..dikdörtgen tasarım metal kaplama 9 inc ekran fullhd ve samsungu aratmayacak ekran kalıtesıyle muhtesem bır cıhaz..6500 mah pil olmasıda cabası..eğer bu pil 6-7 saati görürse casper bu yılın satış rekoru kırar.. satış fiyatı 749 tl eğer turuncu ındırımlerle 650 tl dıuserse ılk alanlardan biri ben olurum..ve cihazı takıbıme aldım..
  • Ürünü geçenlerde vatan da inceleme şansım oldu. ürün gerçekten güzel ve kaliteli alınabilecek bir ürün vatanda %30 kampanyası vardı. fiyatı 899 TL burada yazan fiyattan da daha ucuzdu.

ürün incelememe gelecek olursak cihaz içerisinde windows 8.1 gelmesi çok büyük artı exe dosyalarını da çok kolay bir şekilde açabiliyorsunuz, casper para ya kıymış ve cihazın dış kasasını metal kasa yapmış, bu da çok şık olmuş.

Bu cihazın yanında casper ın bir cihazı daha vardı ve o cihaza daha çok bayıldım. cihazın adı casper T1 tablet sizlerinde incelemesini öneririm. kasası fln muhteşem tabletin, bir de yanında kılıf hediyesi varmış, kılıfı ile beraber muhteşem görünüyor. en kısa sürede bu tablettten alacam bir tane

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.