- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
95 Uno 70s Aldım
115 Cevap53121 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

145 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:12:47 

Merhaba arkadaşlar bu gün gittim aldım valla :)

Araç özellikleri
Uno 70s
1995 model
ruhsatta 2000 trafiğe çıkış tarihi yazıyor
69 bin km de orjinal
merkezi kilit
alarm
pioneer teyp eski ama iyi çalışıyo
Rengi beyaz
Çok çok temiz bir araba
1 2 yerde parça parça boya var 95 model bir araba için normal değişeni yok
Lpg siz
Bayandan :)

Alış fiyatı 5300 YTL (kavga dövüş)

Sizce nasıl bir araba bakımlarını nasıl yaptırmalıyım
hangi parçaları önemli öneri ve görüşlerini beklerim

Panasonic 50" Plazma TX-P50G20E
Samsun Galaxy S
Kondenser

3604 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:46:51 

hayırlı olsun ne diyelim
hemen bi servise götür baktır arabaya ne olur ne olmaz

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

11050 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:50:24 

hayırlı olsun kardeş
Allah kaza bela vermesin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

971 Mesaj
30 Ağustos 2006; 1:11:50 

Hayirli olsun. LPGsiz ne yakiyor?

Behey yunus sana söyleme derler. Ya ben öleyim mi söylemeyince.

1392 Mesaj
30 Ağustos 2006; 1:28:41 

Hayırlı olsun iyi fiyata almışsın,servise veya tamirciye götürdüğünde özellikle salıncaklara baktır.

145 Mesaj
30 Ağustos 2006; 1:47:25 

Çok sağolun arkadaşlar valla daha ne yaktığına pek bakamadım yarım depo 50 milyonla doldu bakalım ilk anda yazsaydım keşke km sini anlardık artık bidahaki benzin alımında yazarım sonra hesaplarım.

Ben bu arabaya tipolarda olduğu gibi rüzgarlık taktırmak istiyorum ne gibi sakıncaları var orjinalliği bozulur galiba satarsam fiyatı düşermi
zaten düşşe düşşe ne düşecek 5 milyara aldım.
Şimdi satsam 6 ya satarım süper temiz bir araba.
Yarın farları koyulaşmış farları değiştireceğim 1 rüzgarlık öne tarafa 2 tane sis lambası arka koltuğun hemen üstüne 2 tane kolon

Samsun Galaxy S
Kondenser

53 Mesaj
30 Ağustos 2006; 2:18:05 

Hayırlı olsun bilader.
Ben de 3 ay önce Uno 97 sx ie aldım.6 milyara.Km. si yüksekti.105.000.Ben 3 ay dan beri kullanıyorum.Memnunum.Sende memnun kalıcaksın merak etme.Şehir içi çok rahat kullanımı var.Çokda seri arabadır Uno.Bence fiyatı uygun almışsın.Tüp taktırmayı düşün derim.Tüple çok az yakıt masrafın olur.Arkadaşımın Tüplü Uno su var. şehirdışı 100 bin. şehir içi 130-140 bin yakıyomuş.Enjeksiyonlulara tavsiye etmiyolar.Ben taktırmadım.Arabayı yavaş kullan derim.Unolar hız için uygun değil.Frenlerde zayıf.Rüzgarlıktan kolonlardan önce balatalara baktırmanı tavsiye ederim.Ön takımlarda hassas.Yani çukurlara kasislere dikkat et.Alarmıda varmış.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

ES ES liyim....

883 Mesaj
30 Ağustos 2006; 12:01:59 

Hayırl uğurlu olsun arkadaşım ... Kazasız belasız kullanmak nasip olsun

Ben de 98 model 70s uno mu 2006 başında almıştım.. ben çok memnunum aracımdan .. Tamam lüx olmayabilir ama her ihtiyacımı karşılıyor , hele kışın kaloriferi maşallah hamam gibi oluyor içi ... bir şey daha uno lar küçük olmasına karşın içi diğer bu tip araçlardan daha geniş... örnek : micra glx (eski kasa) , suzuki glx ( 2000 model) , citroen c2 vs. çünkü hatları köşeli ..

evet LPG olayına gir , senin araç da karbüratörlü , arkadaşın dediği 2 şey doğru .. birincisi bu araçların enjeksiyonlularında lpg de sorun çıkıyor(muş) bir uno su olan arkadaşımın tecrübelerinden öğrendim.. ikincisi LPG almalısın ama benim tavsiyem benim yaptığım gibi uzman serviste ( örneğin uludağ antalyada) ve marka TARTARINI almalısın BRC vs. markalara bakmana gerek yok derim.. ( ha onlarda kötü demek istemiyorum )

ben şehir içinde 105 kuruş yakıyorum LPG ile ( 1,51YTL litresi ) .. şehir dışına LPG taktırdıktan sonra hiç çıkmak nasip olmadı ama olursa tahminim 85-90 ykr arası olur... simit depo yaptırırsan da bagajdan feragat etmezsin uzun yola çıkarken istepneyi yine koyarsın bagaja ..

aslında aklımda hep şöyle UNO cuların yılda bir kez bir yerde toplanması gerektiği var.. aynı vosvos çuların yaptığı gibi ne güzel olurdu... bir ara biliyorsunuz UNO CUP vardı ne güzel.. varmısınız yılda bir kez bir yerde toplanalım 20-30 araç olsak ne şık olurdu...

796 Mesaj
30 Ağustos 2006; 12:15:20 

arkadaslar çok dogru söylemisler. Ama senin arabayi kullanim amaçlarin, aile genisligi filan önemli, lpg taktirmadan önce düsünmen lazim. Çünkü bagaj zaten küçük. Sakin kullanirsan çok yakmaz, belki bagajim böyle kalsin dersin.
Uno sirin bir araba. güle güle kullan. 95 model arabaya 60 küsür bin km çok az. iyi denk gelmis. Bayandan araba almanin böyle avantajlari oluyor bazen. Ben de 2004'te 2000 model Palio almistim bayandan, 11500 km civarindaydi.

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

11068 Mesaj
30 Ağustos 2006; 12:42:13 

hayırlı olsun arkadaşım

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

1605 Mesaj
30 Ağustos 2006; 12:46:19 

selamlar bu unolarin yedek parca fiyatlari ne durumda ?orneklerle yazarsak cok sevinirim.

145 Mesaj
30 Ağustos 2006; 13:29:12 

Çok sağolun arkadaşlar bende lpg taktırmayı düşünüyorum çünkü yakıt tüketimi biraz fazla geldi malum dönem tutum dönemi
Arabayı az önce motorcu bir ustaya götürdüm yağını ve yağ filtresini değiştirdim ikisi 23 milyon lira 4 litre yağ

Arabanın vites kolunun bağlı olduğu yerde ufak bir problem var vites çok sallanıyo çoğu unoda oluyomuş bu 3 4 ay daha bişi olmaz ondan sonra değiştir dedi 2 tane değişik usta 100 150 milyon a patlarmış.
4 tane jant kapağı aldım çok tatlı oldu 20 milyon lira
bide rüzgarlık taktıracağım oda 50 milyon lira
ilk başta bu masraflar normal çünkü kendinize göre yapılandırıyorsunuz arabayı yakında atarım resimlerini

Samsun Galaxy S
Kondenser

1291 Mesaj
30 Ağustos 2006; 13:37:33 

hayırlı olsun arkadasım kazasız belasız gule gule kullan...

145 Mesaj
30 Ağustos 2006; 14:07:47 

Resimleri çektim cep telefonuyla bazı resimler sarı çıkmış renk ayarı nedeniyle

resim1
resim2
resim4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhann -- 31 Ağustos 2006; 0:44:27 >

Samsun Galaxy S
Kondenser

1392 Mesaj
30 Ağustos 2006; 14:14:17 

güzelmiş araban,arkaya birde spoiler taktırırsan çok daha güzel olur

145 Mesaj
30 Ağustos 2006; 16:17:51 

Evet siparişi verdim bile 2 3 güne takarım herhalde :)

Samsun Galaxy S
Kondenser

883 Mesaj
30 Ağustos 2006; 16:19:33 

Hakikaten çok temizmiş araba tekrar hayırlı olsun.. jant kapaklarını da beğendim cuk oturmus güzel hava vermiş araca... ben unoları seviyorum yaw çok tatlı araçlar...

yılda bir toplanamasak da uno cu arkadaşlardan araçlarının resimlerini burada paylaşmalarını rica edeceğim.

ben şimdi koyuyorum birazdan...

2706 Mesaj
30 Ağustos 2006; 17:09:40 

ilk arabamdı 96 70sx i.e. az gezdirmedi bizi.. sacı incedir hemen yamuluverir,kapı ayarları ve kilitleri çabuk bozulur ses yapar.. cantları yamulur balansı bozulur..şehir içinde az yakmaz ama geniştir,seridir,sessizdir bakım maliyetleri düşüktür..broadwayden filan kat kat iyidir..

3764 Mesaj
30 Ağustos 2006; 17:12:39 

the engine , orda dur istersen ... Broadway daha iyidir unodan ...

bu arada arabayı alan arkadaşımız güle güle kullan , araban hakikaten güzelmiş , allah kaza bela vermesin .

Allianz Sigorta Acentesi

3764 Mesaj
30 Ağustos 2006; 17:18:46 

http://img142.imageshac...p?image=dsci0002fq3.jpg

bu benim 2000 model 70 s im , paylaşalım fotoları tabiki :) , çok kilolu çıkmışım resimde kusura bakmayın :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 30 Ağustos 2006; 17:21:02 >

Allianz Sigorta Acentesi

883 Mesaj
30 Ağustos 2006; 17:39:18 

işte resimler bunlar aracımı cilaladıktan sonraki resimler

0

resim2:

0

230 Mesaj
30 Ağustos 2006; 19:19:07 

hayırlı olsun uno larda hararet sorunu var diye duymuştum aslı varmı net bilmiyorum ama yinede bi soruşturmak lazım

/center]
[DH] TOYOTA TAKIMI
2007 COROLLA D4D MMT TERRA SEDAN

1392 Mesaj
30 Ağustos 2006; 19:29:55 

quote:

Orjinalden alıntı: SCANIA-VABIS

hayırlı olsun uno larda hararet sorunu var diye duymuştum aslı varmı net bilmiyorum ama yinede bi soruşturmak lazım

Birçok uno sahibinden duydum bende,benim unoda da var öyle bir sorun,bu sorunu çözmek için arabanın içine arabanın fanını çalıştırmak için bir kablo çektim anahtar yaptım.hararet arttığı zaman çalıştırıyorum motor hemen soğuyor,özellikle sıkışık trafikte çok işe yarıyor.

53 Mesaj
30 Ağustos 2006; 19:33:28 

Bilader araban teretemiz. Spoyleri nerde na kadara taktırıyosun.Bende düşünüyorumda.Bilgi veririsen sevinirim.Guide ve diğer arkadaşlar unolarınız süper Ben resmi koymaya çekindim şimdi.

ES ES liyim....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ağustos 2006; 19:34:56 

hayırlısı olsun

53 Mesaj
30 Ağustos 2006; 20:07:44 

Spoyler ii gider. :) Arka camlarda film.Tabi herşey nakitte bitiyor.

local://upfiles/245160/340811DD58DA4611B269130C81836175.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esesemre -- 30 Ağustos 2006; 20:08:44 >

ES ES liyim....

1392 Mesaj
30 Ağustos 2006; 20:18:23 

73 Mesaj
30 Ağustos 2006; 20:21:06 

Kardeş, araban hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanasın.

Benim de ilk arabam 99 Uno S idi. Ben de bayandan almıştım, 17.000 km'de. Ama bir problemim vardı. Şanzuman dağılmıştı... Vitesler çok zor geçiyordu. 3-4 hafta sonra servise götürdüm; baskı balata ile 2. 3. ve 5. vites senkromeçleri değişti. 2002 yılının parası ile 200-300 milyon gibi bişey ödemiştim. Bayandan alınan düz vites arabalara o günden beri kuşkuyla bakarım hep. Sen de vitesteki sallanmadan bahsetmişsin. Bence ihmal etme detaylı bir kontrol yaptır. Sonra başın ağrımasın.

Onun dışında çok sıkıntı yaratmaz sana o araba. Parçaları çok ucuz, benim ayna kırılmıştı komple 20 kağıda halletmiştik. Egzosu kırmıştım bir çukurda, 50 milyona sıfır taktırmıştım (o zaman örneğim Corsa'nın sıfır egzosu 500 idi).

Tekrar hayırlı olsun, keyfini çıkar...

Become who you were born to be !

145 Mesaj
31 Ağustos 2006; 0:43:24 

Çok sağolun arkadaşlar
Arabanın vitesini gösterdim vites bağlantı kablosumu kolumudur nedir orda aşınma var değişecek galiba 2 3 ay sonra maliyeti full set 120 150 civarı
Spoiler için 0 ı montaj dahil 80 milyon unodan çıkma orjinal spoiler var tam fiyatını bilmiyorum
Film taktırmayı pek düşünmüyorum

Araba biraz çok yakıyor yakşalık 300 bin filan
1995 Uno S bu gün bir usta gördü arabayı rolanti ayarı düşük geldi bir baktıralım dedim eleman bu araçlar yarım enjeksiyonlu filan dedi ulen dedim koskoca karbüratörü görmüyomusun yok bunlarda hem karbüratör hemde enjeksiyon var dedi ben tabi inanmadım

Bu arada arkadaşların arabaları çok güzel

Bide ben arabaya LPG taktıracam nereyi önerirsiniz bana kaça patlar. Hangi markayı önerirsiniz yani LPG hakkında bilgi verirmisiniz

Samsun Galaxy S
Kondenser

145 Mesaj
31 Ağustos 2006; 0:48:03 

Samsun Galaxy S
Kondenser

3764 Mesaj
31 Ağustos 2006; 10:06:53 

quote:

Orjinalden alıntı: erhann

Çok sağolun arkadaşlar
Arabanın vitesini gösterdim vites bağlantı kablosumu kolumudur nedir orda aşınma var değişecek galiba 2 3 ay sonra maliyeti full set 120 150 civarı
Spoiler için 0 ı montaj dahil 80 milyon unodan çıkma orjinal spoiler var tam fiyatını bilmiyorum

1995 Uno S bu gün bir usta gördü arabayı rolanti ayarı düşük geldi bir baktıralım dedim eleman bu araçlar yarım enjeksiyonlu filan dedi ulen dedim koskoca karbüratörü görmüyomusun yok bunlarda hem karbüratör hemde enjeksiyon var dedi ben tabi inanmadım

Bide ben arabaya LPG taktıracam nereyi önerirsiniz bana kaça patlar. Hangi markayı önerirsiniz yani LPG hakkında bilgi verirmisiniz

Evet 300 bin civarı yakıyor dostum, bir ara forumda olay olmuştu 300 bin yakıyor dediğimde , ama gerçekler bunlar Dolayısı ile tüp şart ...

Ben Aldesa marka tüp taktırdım , sende ya Aldesa ya da BRC marka tüp taktır , diğerlerine bakma bile bence.

Bu arada arabanı fazla kurcalatma insanlara , kendine yetkili servis bul veya ciddi bir tamirci , sürekli oraya götür arabanı , 5 10 sene tamirci dükkanı işleten adamla hiç işin olmasın , inan bana yarardan çok zarardır . Ben arabalarımı yetkili servisler harici bir yere götürmüyorum , hem kafam dinç oluyor , hemde arıza inan tam tespit edilip gideriliyor .

Allianz Sigorta Acentesi

883 Mesaj
31 Ağustos 2006; 11:13:02 

Aldesa ve BRC nin yanında TARTARINI yi de kesinlikle tavsiye ederim 10 numara Mixeri var.. her usta aynı şeyi söyledi taktırdıktan sonra

ayrıca TARTARINI 'yi 600YTL ye taktırdım 5 taksitle WorldCard a yaptılar...

taktırması 5-6 saatte bitiriyorlar sabah erkenden gidip öğleden sonra teslim alıyorsun aracı... taktırırsan kesinlikle benim tavsiyem Aygaz EURO LPG almandır sürekli olarak... çok sıkışmadıkça diğer gazlardan almanı pek tavsiye etmem... diğerlerini de denedim en performanslı bu...

evet hararet biraz fazla , gerçi bişürü var kendisi hararet çizgisini geçince çalışıyor şehir içinde trafikte...
benim aklıma şundan dolayı gibi geliyor hani motor kaputunun altına bataniye :) gibi birşey koyulmuş onu çıkartalım belki biraz daha serin olur :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatanQa -- 31 Ağustos 2006; 11:18:49 >

53 Mesaj
31 Ağustos 2006; 13:12:54 

Unocu arkadaşları bulmuşken bende bişey soracaktım.Benim Uno nun ön amortisörler değişecek.İst. anadolu yakasındayım.Yedek parça için tavsiye edeceğiniz bi yer varmı?Ne kadar girer pardon neye mal olur Bi de vites sorunu var ama şimdilik hiç bulaşmıcam.Bayandan olunca hırpalanmış doğal olarak. Burçlar aşınmış galiba ama aciliyeti yok gibi.Amortisörleri bi an önce değiştirmem lazım.Şimdiden teşekkürler.

ES ES liyim....

9743 Mesaj
31 Ağustos 2006; 13:20:39 

Bızım mavısehır ın burda bu araba 2 ye bolundu aman hızlı gıtme bu aracla kızın bırı kullanıyordu dırege carptı ortadan ıyıye bolundu araba allah kaza bela vermesın

56 Mesaj
31 Ağustos 2006; 15:21:57 

öncelikle hayırlı ugurlu olsun. kazasız belasız günlerde kullanırsın inşallah.
çukurlara ve tümseklere dikkat et, fazlada hız yapma. Sorunsuz, şikayetsiz götürür seni.

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 17:09:20 

quote:

Orjinalden alıntı: esesemre

Unocu arkadaşları bulmuşken bende bişey soracaktım.Benim Uno nun ön amortisörler değişecek.İst. anadolu yakasındayım.Yedek parça için tavsiye edeceğiniz bi yer varmı?Ne kadar girer pardon neye mal olur Bi de vites sorunu var ama şimdilik hiç bulaşmıcam.Bayandan olunca hırpalanmış doğal olarak. Burçlar aşınmış galiba ama aciliyeti yok gibi.Amortisörleri bi an önce değiştirmem lazım.Şimdiden teşekkürler.

ümraniye oto sanayisinde fatih sultan mehmet sanayi sitesi var.o sitenin ana kapısından girince karşında kocaman OTO MENEKŞE tabelası göreceksin..hem ucuzdur hemde orjinal parçalar satar.biz sürekli oradan alırız parçaları..

145 Mesaj
31 Ağustos 2006; 20:21:40 

Bu gün vites de sorun çıktı takılı kalıp duruyodu tamamen takıldı kaldı.

Servise götürdük vites i parçaladılar resmen kadın harbiden maffetmiş
1 2 parça ve 1 dişli değişti şimdi sallantı sorunu ve vites geçmeme sorunu düzeldi

ücreti 80 ytl.

esesemre hocam vites i hemen servise götür baktır sorun çok daha büyümeden 1 ay daha böle kullansam tüm vites sistemi değişekti maaliyeti 500 ytl

Samsun Galaxy S
Kondenser

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 20:26:21 

Hayırlı olsun ben 22 yaşındayım 2-3 seneye kadar bu arabadan ben de istemiştim am aşimdi olsa böyle bir araç bana küçük gelir çok, ama park sorunu vs. si olmaz...

LPG konusunda ise araç çok küçük ben olsam yaptırmaya korkarım ama yaptırmak şart yavaş gidersin...

Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 31 Ağustos 2006; 20:26:37 >

53 Mesaj
31 Ağustos 2006; 21:10:37 

Jackie ben Tuzladayım.dediğin yer bana baya ters oldu ama belli olmaz.Teşekkür ederim.

erhann hocam bende 3 ay oldu demiştim arabayı alalı.Tabi biraz sıkıntıdayım.Arabayı aldım ilk işim 4 disk vede fren balatalarını değiştirmek oldu.Şimdi de ön amortisör değişecek.Memur adam napcak işte sırayla :)

ES ES liyim....

83 Mesaj
1 Eylül 2006; 0:44:45 

hayırlı olsun. güle güle bin

145 Mesaj
1 Eylül 2006; 10:11:06 

"gerçekten 69.000 km de ise ve zincirli değil ise triger kayışı da hiç
değişmemiş ise hemen ilk fırsatta değiştirin derim" dedi bir arkadaş bende ustaya götürdüm değiştirirsen iyi olur dedi maliyeti 80 milyon lira
değiştirmezsem ne olur dedim eğer koparsa motor aşağıya iner dedi.
Araba 5600 e patlıyor bana ama genede iyi en azından parçalar 0 landı.

Samsun Galaxy S
Kondenser

1 Mesaj
10 Eylül 2006; 17:39:27 

arkadaşlar merhaba ben ilk arabamı almak üzereyim. bulabildiğim en uygun araç 97 Fiat Uno 1.4 70 S 6000 ytl. 140000 km de. izmir deyim.
üzerinde lpg var. beyaz renkli.
bana tavsiyeniz nedir. fiyatı km si tutarlımı tabi alırken ustaya baktırıcam ama benim dikkat etmem gereken noktalar neler uno ya özgü arıza veya sorun olan yerler nereleri.
veya tavsiye edebileceğiniz başka araç varmı.

318 Mesaj
22 Eylül 2006; 0:11:22 

Eveet bende bi uno cuyum gerçekten çok şirin ve seri bir araç bence 140 tan sonra biras kasıo ama
benimkide 95 model 4000 YTL ye aldım çok memnunum lpg var bazı arkadaşlarda yaşanan sorunlar bendede var fren, vites, hararet vs. ama yinde seviorum aracı.
İstanbuldaki arkadaşlar bi Uno günü yapalım...
Gerçekten ii olur... Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onteo -- 22 Eylül 2006; 0:13:17 >

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
http://www.info-akademi.com/

336 Mesaj
22 Eylül 2006; 0:54:24 

hayırlı olsun. kullanışlı bi araç pişman olmazsın. bence kaydırmadan basmayı başarabilirsen frenleri çok iyi bu araçların. bendede var '97 model 70sx. tüp taktırdım ama yakıt şehir dışında 115000 liranın altına bi türlü inmedi. bilmem uygunmu. bu araçlarda ön takım hassas ama asfalt yolları gelişmil şehirler için süper bi araç. bendeki zamanla yol sesi almaya başladı. bu hafta içinde keyfi kaporta boyaya giricek araba akabindede içeriye döşeme altına yalıtım malzemesi falan yaptırmak istiyorum. bu konuda bilgisi olan varmı. toplanma olayına katılmak isterim. bizim harleycilerden ne eksiğimiz varki .resimleri boyadan sonra gönderirim arkadaşlar. bide son olarak kullanan arkadaşlar gördükleri son hız ne oldu. ben 180 km/hr gördüm ama çok uzun sürmedi tabii benzinliyken...

11050 Mesaj
22 Eylül 2006; 1:05:15 

bu da benim arkadaşın uno'su,98 model sx
turbolu
full modifiye
çok rahat 200'ü deviriyor
1.6 arabaları çok rahat geçiyor

uno alan arkadaş sende böle modifiye düşünür müsün?

0

0

0

0

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

336 Mesaj
22 Eylül 2006; 10:25:57 

süper olmuş ya, nerde yaptırdınız bunu. benim bi sorum var kullanan arkadaşlara malum bu aralara havalar soğumaya başladı. kaloriferin soğuk sıcak ayar düğmesini sıcağa getirnce su şırılıtısı geliyor bende sizdede oluyormu yokssa kaloriferciye falan göstersemmi.

541 Mesaj
22 Eylül 2006; 17:24:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ohreyn

süper olmuş ya, nerde yaptırdınız bunu. benim bi sorum var kullanan arkadaşlara malum bu aralara havalar soğumaya başladı. kaloriferin soğuk sıcak ayar düğmesini sıcağa getirnce su şırılıtısı geliyor bende sizdede oluyormu yokssa kaloriferciye falan göstersemmi.

2 ay oldu Unomu takasa vereli 8 yıl kahrımı çekmişti...Özlüyorum...(Anılarımı düşündükçe)

Kalorifer düğmesini çevirince şırıltı duyman normal...Zaten ses hemen kesilir..Her açmada olur...

676 Mesaj
22 Eylül 2006; 17:50:53 

quote:

Orjinalden alıntı: ohreyn

EVET 3-4 ay soğuktayken sıcağa aldığımda bendede oluyor.

318 Mesaj
22 Eylül 2006; 17:53:37 

quote:

hayırlı olsun. kullanışlı bi araç pişman olmazsın. bence kaydırmadan basmayı başarabilirsen frenleri çok iyi bu araçların. bendede var '97 model 70sx. tüp taktırdım ama yakıt şehir dışında 115000 liranın altına bi türlü inmedi. bilmem uygunmu. bu araçlarda ön takım hassas ama asfalt yolları gelişmil şehirler için süper bi araç. bendeki zamanla yol sesi almaya başladı. bu hafta içinde keyfi kaporta boyaya giricek araba akabindede içeriye döşeme altına yalıtım malzemesi falan yaptırmak istiyorum. bu konuda bilgisi olan varmı. toplanma olayına katılmak isterim. bizim harleycilerden ne eksiğimiz varki .resimleri boyadan sonra gönderirim arkadaşlar. bide son olarak kullanan arkadaşlar gördükleri son hız ne oldu. ben 180 km/hr gördüm ama çok uzun sürmedi tabii benzinliyken...

70 sx kasayla az bile görmüşsün yaw ben 70 s 95 model UNO yla rahat 180 km/h gördüm (herkese önerilmez)
Benim arkadaş gazla 200 km/h görmüş.....
[font="Verdana"]Eğer bi Uno günü yaparsak ayrıntılı görüşürüz...
Biri organize etsin hafta sonu buluşalım arkadaşlar...

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
http://www.info-akademi.com/

276 Mesaj
22 Eylül 2006; 17:55:37 

Hayırlı olsun güle güle kullan. Yakıt gercekten fazla gelmisti bana da. 1991 Nissan sunny
satıp almıstım ozaman. 1995 model beyaz; cok temiz bir aractı. Kullanımı daha zert geldi nissannın üstüne bi de yakıtı.
3 ay kullanıp satmıstım. Zaten 1.6 sunny yakıt tükemi simdiki bircok kullandıgım aractan iyiydi.
LPG gercekten iyi olur o araca.

1368 Mesaj
1 Ekim 2006; 1:05:15 

Bende 99 uno s aldım şimdilik memnunum.İ.e ler sorun çıkartıyor diye s aldım. Ön takım biraz zayıf ona baktırcam bir tek.

883 Mesaj
1 Ekim 2006; 21:16:23 

evet öntakımlara baktırın eğer uzun süre kötü yollarda kullanırsanız... genelde salıncaklarda çatlama yapabilir... alırken salıncakları biraz pahalı olan orjinalden alın o zaman çok sorun olmuyor sonrasında...

LPG kesinlikle tavsiye ederim !!! ama sx ler yani enjeksiyonlular sorun çıkarıyormuş ben de almadan önce aynısını çok kişiden öğrenmiştim.

486 Mesaj
1 Ekim 2006; 23:15:54 

dostum naptın bu araç 30 kuruş yakar mı yahu?
Benim 2498 cc lik 1376 kilogramlık aracım 32,5 kuruş yakıyor...Uno da 30 kuruş yakarsa yuh yani...
quote:

Orjinalden alıntı: erhann

Çok sağolun arkadaşlar

O sa mirë me qenë Shqiptar! Proud to be Albanian!

145 Mesaj
2 Ekim 2006; 10:09:05 

Valla arkadaşlar aldığımdan beri daha yakıtda km başına 300 den aşağı bir değer göremedim genelede 400 450 yakıyo bazen 500 e bile çok rahat çıkıyo deli etti beni bu benzin sorunu bu gün lpg taktırdım hayırlısıyla bakalım ne kadar yakacak Voltran markası

Ama diğer yönlerden arabadan çok memnunum eskilerin deyimiyle deli kaçıyo :)
Rüzgarlık taktırdım bide yakıştıki sormayın 4 tane pioneer kolon 2 tanede büyük sunny kolon taktım süper ses sistemi oldu valla 1 sene sonra satacam ama nasıl kıyacam bilmiyorum çok bağlandım arabaya :)

Artık para biriktirip pederden satın alıcam arabayı 0 arabalara değişmem :)

Samsun Galaxy S
Kondenser

3764 Mesaj
2 Ekim 2006; 11:12:00 

hehehhe , kazasız belasız sür inşallah , çok sevindim arabandan bu kadar hoşlanmana , marka model ne olursa olsun insanın arabasını sevmesi çok güzel ya .

bu arada benim uno sıkıntı çıkardı , hafiften bir ses geliyor araba giderken , debriyaj baskı diski dedi bir arkadaşım , yani debriyaj seti değişmesi gerekiyormuş , bugün yaptırmaya gideceğim bakalım ne kadar sıkışmış debriyaja

Allianz Sigorta Acentesi

676 Mesaj
2 Ekim 2006; 14:04:11 

Arkadaşlar sağa doğru dönüşlerde direksiyonu toplarken sanki teli gerdiriyormuşsun gibi ses gelmeye başladı, daha önce başına gelen varmı neden yapar?