Şimdi Ara

[Stabil][Aosp][4.2.2] LeXuS Rom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda siz değerli kullanıcılara üzerinde çalıştığım LeXuS Romu tanıtacağım.Yoğun istek üzerine ve sorunsuz bir rom olması adına Nexus v2 romu base aldım.Emeğe saygı açısından bir teşekkür etmeniz beni mutlu eder.Unutmayın ben bu işi amatör olarak yapmaktayım elbette takdir siz değerli kullanıcıların.LegenD Rom kullananların bu roma geçmesini öneririm çünkü her yönüyle LegenD Romlardan daha iyi bir rom oldu.Romu benden izin almadan paylaşabilirsiniz tek şart ile alıntı olduğu belirtilecek ve indirme linki değiştirilmeyecek.

İNDİRME LİNKİ=>http://yadi.sk/d/-NbG8T4qLRps8

Rom Kurulumu:

- Dosyayı İndirin ve hafıza kartına atın
    - CWM menüsüne girin wipe data factory reset yapın
    - Advanced/Dalvik cache yapın
    - Romu kurun ve telefonu yeniden başlatın

Kurulumdan Sonra Yapılması Gerekenler:

- Ayarlar/Ses profilleri/Besaudenh aktif hale getirin
    - Ayarlar/Ekran/Yazı tipi boyutu/Normal yapın
    - Menüden Viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumunu yapın (High Audio seçin)
    - Menüden Xposed uygulamasını açın ve modüller kısmından Gravtiybox işaretleyip geri gelin framework bölümünden kurulumu yapın ve telefonu yeniden başlatın.

Teşekkürler:

- respect60 (resimler için)
    - semih60 (test ettiği için)
    - orochi (apk düzenleme için)
    - yavuz21 (test ettiği için)
    - serdar34 (test ettiği için)
    - memti (test ettiği için)

Bilinen Hatalar:

- Telefon kapalıyken şarj ederseniz pil animasyonu bozuk çıkıyor ama %100 dolduğunda düzgün görünüyor (Bir çok custom romda bulunan ufak bir görsel hata)

LeXuS Rom Genel Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

- Nexus v2 taban alındı (Bu sayede oldukça stabil bir rom ortaya çıktı)
    - Dokunmatik sapma sorunu yoktur.
    - Ekran Solma sorunu yoktur.
    - Kamera odaklama sorunu yoktur (Tüm discovery kullanıcıları romu yükleyebilir)
    - 4&16GB cihazlarla uyumludur.
    - Bildirim sorunu yoktur,anlık olarak gelmektedir tüm bildirimler
    - Sim1(Microsim) de 3G ve Görüntülü görüşme vardır
    - Boş ram 500-600MB arası değişmektedir.
    - Oyun performansı iyi seviyededir.
    - Pil performansı iyi seviyededir.
    - Es file,Omich player,Viper4android,Gravitybox,Xposed,Dualsim ringtone,Google play gibi uygulamaların güncel hali eklendi.
    - Modlu nova launcher ve bildirim uygulaması eklendi.
    - Antutu 13.500 - 13.900 arası çıkıyor.
    - Nenamark2 45 - 47 FPS arası çıkıyor.
    - İnit.d desteği vardır.
    - Odex
    - Root
    - Busybox
    - Boot.img düzenlendi
    - Ayarlar menüsü düzenlendi
    - Google logo ve Nexus 5 açılış animasyonu eklendi
    - Modem v8 kullanıldı (Bu sayede wifi ve şebeke çekim gücü arttırıldı)
    - Tarayıcı değiştirildi (Eski uygulama arama yapmıyordu)
    - Sony Bravia Engine eklendi (Daha iyi görüntü kalitesi için)
    - Ses performansında iyileştirmeler yapıldı
    - Pil,Ram,Akıcılık,İnternet,Görüntü kalitesi, gibi bir çok konuda build.prop kodları ve init.d tweak dosyaları eklendi.
    - Çift sim için ayrı zil sesi seçilebilir (Dualsim ringtone)
    - Markette uyumlu gözükür telefon
     [Stabil][Aosp][4.2.2] LeXuS Rom

• Rom Hakkında İpuçları:

- Kilit halkası ortada değil ise Gravitybox/Kilit ekranı açma halkası yata&dikey offset -17 yapın her ikisinide.
    - Geliştirici seçeneklerini tam olarak açmak istiyorsanız Gravitybox/Genel Düzeltmeler/Gelişmiş geliştirici seçenekleri ayarını aktifleştirin ve telefonu yeniden başlatın.
    - Eğer orijinal romdaki gibi bildirim çubuğunda kısayollar istiyorsanız Power Toggles veya Notification Toggle uygulamasını kurabilirsiniz.
    - Eğer ahize sesini en yükseğe aldığınız halde az geliyorsa Gravitybox/Mühendis moduna girin ve sağa kayarak hardware testing kısmından audio/normal mode girin type kısmından sph seçin ve level 6 seçip value değerini 155 yapın aynı şekilde type kısmından sph2 seçin ve level6 değerini 155 yapın geri çıkın ve telefonu yeniden başlatın.
    - Greenify kullanıyorsanız bildirim gelen uygulamaları uyutmayın aksi takdirde bildirimler gelmeyebilir
    - Titanium backup ile uygulama yüklemeyin sıfırdan kurulum yapın yoksa çeşitli sorunlar çıkma ihtimali var
    - Wifi ve şebeke çekim gücü iyi seviyededir. (Göstergeler tamamen sorunsuz ve hassas bir biçimde çalışmaktadır.LegenD Romlarda olan göstergenin yanlış gösterme sorunu bu romda yoktur)
    - Boş ram miktarı çok önemli değildir.Rom oldukça akıcıdır ve pil iyi seviyededir.
  • Ellerinizi sağlık ama LegenD V2 varken başka AOSP'e bakmam bile bi aralar AOSP olarak Nexus V2 vardı ama sorunluydu sen sorunsuz bir şekilde LegenD çıkardın. Teşekkürler sana.

Bi ara tartıştık ama kusura bakma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TırnakMakasındaKiZincir

Ellerinizi sağlık ama LegenD V2 varken başka AOSP'e bakmam bile bi aralar AOSP olarak Nexus V2 vardı ama sorunluydu sen sorunsuz bir şekilde LegenD çıkardın. Teşekkürler sana.

Yok önemli değil geçmiş geçmişte kaldı

bu rom bana göre şimdiye kadar ki yaptıklarım arasında en iyisi tabi tercih meselesi siz istediğinizi kullanabilirsiniz ama bir indirip denemenizi ve yorum yapmanızı isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

quote:

Ellerinizi sağlık ama LegenD V2 varken başka AOSP'e bakmam bile bi aralar AOSP olarak Nexus V2 vardı ama sorunluydu sen sorunsuz bir şekilde LegenD çıkardın. Teşekkürler sana.

bu rom bana göre şimdiye kadar ki yaptıklarım arasında en iyisi tabi tercih meselesi siz istediğinizi kullanabilirsiniz ama bir indirip denemenizi ve yorum yapmanızı isterim

Bir ara kesinlikle denerim ama LegenD'den Vazgeçmem.

Bu arada ROM piyasası neden durdu Buğra usta ya ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

quote:

Bir ara kesinlikle denerim ama LegenD'den Vazgeçmem.

Bu arada ROM piyasası neden durdu Buğra usta ya ?

arkadaşların çoğu artık yoruldu ve sıkıldı eski hevesleri kalmadı piyasadan çekildiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker-190e

Kalite bi rom daha.tesekkurler

Rica ederim

• Deneyebilirim nasıl yapıldığının anlatım linki varsa ve pc istemiyorsa yaparım?

• Teşekkürler.
  • Telefonu titreşime alınca kapasitif tuşlar tiremiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simaros -- 2 Nisan 2014; 6:29:33 >
  • Müthiş bir Custom ROM olmuş. Yapanın, test edenin, en ufak katkısı olanın ellerine kollarına sağlık. İleriki zamanlarda ayrıntılı raporumu sunacağım. İlk izlenimler.

İyi Yanları
    +Hızlı
    +Kolay Kullanım
    +İyi şarj süresi
    +Nova Başlatıcının "Prime" versiyonunu içinde barındırıyor.
    Kısaca Stock Rom ve Custom ROM'ların iyi özellikleri bir araya toplanmış, kötü ya da problemli yanları düzenlelip sunulmuş. Gerçekten çok memnun kaldım... Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Bulamadığım ya da olmayan özellikler

- GM discovery Stock Rom'da olan "optimize et" özelliği burada yok ya da ben bulamadım. Açıkçası RAM temizleme ihtiyacı duymadım, hiç yavaşlamadı ama alışkanlıktan olsa gerek, bu tuşu masa üstünde görmek istedim.
    -Müzik dinlerken kötü bir ses alıyorum. Viper4Android'den kaynaklandığı belli. Çok uğraşmama rağmen düzgün bir ayar belirleyemedim. Anlayan arkadaşlar varsa viper4android için bir ayar şekli verebilirse süper olur.
    -Lewa os5 custom rom'a göre daha yavaş açılıyor. (Hiç önemli değil bence...)
    -Custom rom kurulumu konusunda az tecrübem vardı. Kurulum anlatımı tüm aşamalarıyla daha da açıklansa iyi olabilir.

Siz de iyi kötü yanlarını yazın. Ya da çözdüğünüz bir sorun varsa paylaşım, General Mobile Discovery için en iyi diyebileceğim bu rom'u geliştirelim.
  • Fırsatım olsa yapardım ama durumum malesef kötü. Kullanıp memnun kalan arkadaşlar varsa mutlaka çalışmalara yardımcı olmalıdır.

Çalışmalarıma Destek Olmak İçin=>https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=FA7PLER34DNZY
  • General Mobile Discovery'nin Stock ROM'unda yaşadığımız GPS geç bulma sorununu yaşamadım. Dün Avcılar tarafında alel-acele bir adres ararken Yandex Navigasyonla rahatça adresi buldum. GM Discovery'deki GPS problemi sonradan aklıma geldi.

Bu romda GPS i kullanırken hiç problem yaşamadım. GPS i önemseyen arkadaşlara duyurulur.
  • Akşam eve geçince deneyeceğim ama şu titanium backup sorunu olmasa iyi olurdu, başka program kullansak ondada sıkıntı yaratırmı?

• !3!ack kullanıcısına yanıt
    Normal stock rom (fabrikanın yüklediği orjinal rom) kullanırken titanium backup yüklemiştim. Titanium ile bir çok uygulama apk dosyasının yedeğini SD karta aldım. Lexus ROM'a geçtikten sonra "titanium backup" kurmadan SD kartta titanium backup klasöründeki yedeklenen apk'ları kurdum. Tüm uygulamalar sorunsuz çalışıyor.
  • Begenmenize sevindim arkadaslar
    Titanium backup sorunu yok ben sadece belki olabilir dedim sonucta yedek yukluyorsunuz

• elinize sağlık Buğra hocam . Gene kaliteli bir çalışma ortaya koymuşsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEZZARPAŞA

elinize sağlık Buğra hocam . Gene kaliteli bir çalışma ortaya koymuşsunuz.

Tek amacım herkesin kullanabilecegi stabil sorunsuz romlar ortaya cıkarmaktı kısmende olsa bunu basardıgımı dusunuyorum gerek legend gerek lexus ile

• Romu kurdum, hiç fena değil, biraz kullanalım bakalım, emeği geçenlere teşekkürler.
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Kutluyorum ve teşekkür ediyorum.
    Çok başarılı bir Rom, zirve yapmışsınız bu romla..

16Gb modeli ve Çift sim ile kullanıyorum.. 3G sadece bir kartda var ve mini sim için kullanılabiliyor.
    Şimdilik tek bulamadığım seçenek, 3G yi istediğimiz SimKarta aktarabilme seçeneği.. Bir önce kullandığım ME! v2.0 romda bu seçenek vardı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.