- x
lada samara mı şahin mi?
188 Cevap95328 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

25 Mesaj
29 Ağustos 2006; 19:05:39 

lada samara mı daha iyi yoksa şahin mi hangisini almak daha avantajlı bir de lada samara nın anadolu da parça bulma sıkıntısı oluyor mu? bende şu anda 91 alto gl var ilçelerde parçası bulunmuyor mesela bursa dan getirttiriyoruz o da ertesi güne tekabül ediyor lada nın parça durumu nedir? bilen varsa çok teşekkür ederim.

(o)\Y/(o)

2673 Mesaj
29 Ağustos 2006; 19:47:42 

1996 YILINDA KISITLI BÜTÇEYLE İLK ARABAMI ALACAKKEN, BEN DE 91 MODEL ŞAHİNLE, 93 MODEL LADA SAMARA ARASINDA KALMIŞ VE SAMARAYI ALMIŞTIM... BENİ ÇOK UĞRAŞTIRMIŞTI...

ŞAHİNDEN ŞAŞMA...

quote:

Orjinalden alıntı: yugun

lada samara mı daha iyi yoksa şahin mi hangisini almak daha avantajlı bir de lada samara nın anadolu da parça bulma sıkıntısı oluyor mu? bende şu anda 91 alto gl var ilçelerde parçası bulunmuyor mesela bursa dan getirttiriyoruz o da ertesi güne tekabül ediyor lada nın parça durumu nedir? bilen varsa çok teşekkür ederim.

14 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKSIN!

5302 Mesaj
29 Ağustos 2006; 19:50:34 

ikisi de değil

214 Mesaj
29 Ağustos 2006; 20:07:13 

Tabiki Samara

Chevrolet Lacetti Sedan WTCC

710 Mesaj
29 Ağustos 2006; 22:16:38 

ladadan uzak dur

4075 Mesaj
29 Ağustos 2006; 22:28:12 

bence şahin daha iyi bir seçim olacaktır..her ne kadar lada daha sportif ve modern görünse de teknolojisi şahin in gerisindedir..hem ileride şahin i satarken de zorlanmazsınız..ayrıca köylerdeki tamircilerde bile şahin in parçasını ustasını bulursunuz...

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

11050 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:40:32 

şahin her bakımdan lada'dan üstündür
özellikle parça sıkıntısı yaşamazsın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

542 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:59:18 

Şahin elbette ki.

DH Alfa Romeo

Kulübü

1589 Mesaj
30 Ağustos 2006; 1:23:26 

Şahin.. derim sakın samaraya el surme

The Ultimate Driving Machine

772 Mesaj
30 Ağustos 2006; 1:46:09 

Kaç model olduklarını yazsan daha iyi olurdu. Bikere şahin çok yakar lada daha az. Ayrıca ladanın fiyatı daha ucuzdur. Fazla sorun çıkarmaz. Tam 135.000 km lada kullandım.
Konfor, yedek parça bolluğu, düşük tamir ücreti ve ilerde tekrar satacaksan şahin. Bir de LPG taktırma imkanınız varsa eğer tereddütsüz şahin diyorum.

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK

761 Mesaj
30 Ağustos 2006; 2:13:56 

şahin yolların kralı

441 Mesaj
30 Ağustos 2006; 3:55:19 

Ufak bir detay : Lada'nın motorunda Porsche işbirliği vardır ;) İnanmayan arkadaşlar şuradan bilgi edinebilirler :

http://en.wikipedia.org/wiki/AutoVAZ

Şahin'in Lada'ya göre hangi konuda teknolojik üstünlüğü varmış gerçekten merak ettim..

1775 Mesaj
7 Eylül 2006; 18:20:41 

benim kuzenimde samara vardı 96 modeldi bendeki 92 doğan onun yanında civic gibi duruodu valla ladalar çok çabuk dökülüolar her tarafı gacır gucur direksiyonu kütük gibi dönmez şahin-doğandan az yakar ama konfor sıfır doğan-şahini ozamanın diğer arabalarından ayıran önemli özellik konforuydu oturumu çok rahat ben şuanda hala benzinli kullanıorum ocağıma incir ağacı dikti ama lpg taktırdıktan sonra doğanların üzerine yok araba güvenlik açısından çok sağlam diil ama ne kdr ekmek okdr köfte ladaya elini sürme derim sonra elinde patlar renault-tofaş satmaktan kolayı yok pazara çıktığın ilk gün bi alanı bulursun çünkü türkiyedeki yollara bunlardan uygun araba yok dağ taş dinlemez her tarafa çıkar iner

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

1786 Mesaj
16 Eylül 2006; 0:26:13 

arkadaşlar belki konuyla ilgisiz ama çok önemli bu lada samara'nın arka kapısı kaç lira'dır bi fikriniz varmı ya da bakabileceğim bir site çok lazım lütfen

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2006; 1:44:58 

quote:

Orjinalden alıntı: ilkergokban

arkadaşlar belki konuyla ilgisiz ama çok önemli bu lada samara'nın arka kapısı kaç lira'dır bi fikriniz varmı ya da bakabileceğim bir site çok lazım lütfen

bi aralar kilo ile satılıyordu hala öyleyse şanslısın

4234 Mesaj
17 Eylül 2006; 12:12:09 

şahin ile lada nın yakıtları arasında ne kadar fark vardır? günlük 35 km şehir içi ve dışı karışık yolda ne kadar fark eder. lpg li olacak

Asus N55SF S1194V
Iphone 5 16 GB Ios 7.0.4 Beyaz
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

214 Mesaj
17 Eylül 2006; 17:14:42 

quote:

Orjinalden alıntı:
fakat şu da bir gerçek, ladalar şahinin tüple yaktığını benzinde yakıyor.

Chevrolet Lacetti Sedan WTCC

4234 Mesaj
17 Eylül 2006; 17:27:35 

alcam bi lada samara yav. şu kredi bi çıksın

Asus N55SF S1194V

1714 Mesaj
17 Eylül 2006; 20:25:48 

Şahin tabikide.

2012 Kia Pro_Cee'd ConceptSR

245 Mesaj
17 Eylül 2006; 20:50:32 

quote:

Orjinalden alıntı: bekir__

alcam bi lada samara yav. şu kredi bi çıksın

Lada kullanmış birisi olarak söylüyorum SAKIN LADA ALMA

4234 Mesaj
17 Eylül 2006; 21:51:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Cleatur

Lada kullanmış birisi olarak söylüyorum SAKIN LADA ALMA

neden ?

lada az yakıyor
yedek parça sı ucuzdur diye tahmin ediyorum
sağlamlıkta falan şahinden aşağı kalmaz kesinlikle...

eksileri nedir? Bilmediğim şeyler mi var ?

Asus N55SF S1194V

83 Mesaj
17 Eylül 2006; 22:35:13 

heralde şahin. şuan şahinin parçası hem ucuz hem bakkalda bile satılıyor. yarın satmak istesen ladaya göre daha kolay elden çıkarırsın. bence şahin.

1709 Mesaj
17 Eylül 2006; 22:59:43 

quote:

Orjinalden alıntı: yugun

Arkadaşım sorduğun kabahat yaaa.. Hem anadoluda ilçede oturuyom diyosun hemde Lada mada diyosun, en ufak problemde bursaya hatta bazen istanbula gelmeye, gezmeye niyetin varsa o zaman lada al tabi, yok ben dert istemiyorum diyosan Şahin alıcan, parçasınıda köşedeki benzinciden bile alıcan icabında, ama şahinin tüplüsünü al mutlaka, yoksa ocağına incir durumları falan yani

Ben 2 sene bindim anamı ağlattı, gaz taktırdımda rahatladım sonra... Eğer ucuz araba alacaksanız Gazlı şahin hatta mümkünse gazlı broadwayden şaşma, Lada kimmiş yaaa???

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

6039 Mesaj
17 Eylül 2006; 23:29:17 

lada mı şahin mi? Tabiiki şahin
Şahin mi başka bişey mi? Tabiiki BROADWAY

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1734 Mesaj
17 Eylül 2006; 23:48:53 

kardeş sen lada hakkında yanılıyorsun.Parçasını türkiyede bulamassın bulduğun parça kazalı araçlardan sökülmüştür yada bazı parçaları fason üreten yerler var.Kim uğraşır lada ile.Ama rusyada parça işinde uyraşan bir yakının varsa olur
quote:

neden ?

lada az yakıyor
yedek parça sı ucuzdur diye tahmin ediyorum
sağlamlıkta falan şahinden aşağı kalmaz kesinlikle...

eksileri nedir? Bilmediğim şeyler mi var ?

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

59 Mesaj
17 Eylül 2006; 23:53:00 

gazlı brodway al sahinden daha seri bir araba ben gazlı sahinle yaylaya cıkarken kriz geciriyorum...

94 Mesaj
18 Eylül 2006; 0:55:19 

sevgılı kardesım unıversıtede okurken bir arkadasımın babası lada samara aracına fan tertıbatını edırne cıvarında bulamamıs ve balıkesırden aldırıp kargoyla yollatmıstı.. sadece bunu ılave etmek ıstedım:)

okumadan imzalamam:)

4234 Mesaj
18 Eylül 2006; 8:31:40 

ben trabzondayım. rusyaya yakınız :D

şu parça işini burdaki ustalara bi sorayım bakalım. ne dicekler

lada yı tercih etme nedenim şahinden daha ucuz ve daha az yakmasıdır.

Asus N55SF S1194V

Uzaklaştırılmış
18 Eylül 2006; 9:26:54 

quote:

ben trabzondayım. rusyaya yakınız :D

şu parça işini burdaki ustalara bi sorayım bakalım. ne dicekler

lada yı tercih etme nedenim şahinden daha ucuz ve daha az yakmasıdır.

sence büyük oranda taksiciler niçin şahin kullanıyor?

256 Mesaj
18 Eylül 2006; 12:35:24 

SAHIN ALMANI TERCIH EDERIM BEN MADEM ANADOLUDASIN BIR TEK KUSURU VAR LADA DAN FAZLA YAKMASI ONUDA TUP TAKTIRIRSAN HALLEDECEGINI DUSUNUYORUM-LADA KONFOR YOK OZELLIK YOK BIDE BOZUK YOLDA CABUK DAGILIR TOFAS GIBI DEGIL BIYERDEN BASLADIMI IPLIK SOKUGU GIBI GELIR TOFAS-SAHİN

2945 Mesaj
18 Eylül 2006; 13:00:49 

ŞAHİN GİBİ ARABAMI VARRR YAAAA bendede 92 şahin var 1.6 84 HP walla LPG'li ne doğanlar solladım geçtim bi bilsenizzzz FOREVER TOFAAAAŞŞŞŞŞ ŞAHİİİİİNNNNN

M. KEMAL
ATATÜRK
8 saniye içinde yönlendirileceksiniz.
Reklam yeni sayfada açılır, gezintinizi etkilemez.
hade len...

144 Mesaj
18 Eylül 2006; 23:41:58 

Merhaba. 3 yıldır lada samara kullanıyorum. Alırken bende senin gibi tereddütte kaldım ve çok olumsuz şeyler söyleyen oldu bu araba hakkında. Ben 3 yıl boyunca hiç sorun yaşamadım. Parçası fiatınkiyle aynı ve her yerde bulabilirsin. Ayrıca turkiye genelinde kurduğumuz bir kulüp var. www.ladakulubu.com . Burada lada severler çok çeşitli organizasyonlar yapıyorlar.Ziyaret etmeni tavsiye ederim. Yakıt konusunda gönlün rahat olsun seni hiç üzmez. Performansı çok iyi . Çünkü bunların kasası 980 kg ve 1500 motor önden çekişli. Kalkışlarda tofaşlarla kıyaslanamaz bile. Bir çok samara 3. viteste 120 km/h rahatlıkla geçebilir. Tam bir soğuk ülke arabası. Dağa taşa vur korkma. Yalnız iç aksamda kullanılan malzemeler kalitesiz olduğu için çok ses yapıyor.Sebebi ise sert plastik kullanıldığı için zamanla gevsiyorlar ve heryerden ses geliyor. Tofaşlarda bu sorun kesinlikle olmas. Kışın donmuyor. İkinci el fiyatları tofaşlardan alırkende satarkende ucuz. O yüzden bu arabadan maddi olarak prim yapmayı bekleme. Bu arabanın en ufak civatasına kadar heryerini biliyorum. Ve inan bana tofaşın kuş serisinden üstün bi araba. Bana göre şahin-doğan -doğan s- doğan slx hepsi aynı araba.Çünkü hepsinin kasası aynı.Adamlar elektrikli ayna koymuş adı doğan s olmuş Bide yanına elektrikli cam koymuş doğan sl olmuş falan. Sana olduğu gibi anlatmaya çalıştım.
Eğer tofaş almaya karar verirsen düşük model al. Çünkü 88 modelin kasasıda 98 modelin kasasıda aynı.Sadece temiz olsun yeter.
Eğer lada samara almaya karar verirsen 90-95 model karbiratörlü al.Enjeksiyonlulardan uzak dur.

5302 Mesaj
18 Eylül 2006; 23:51:43 

geçenlerde bi lada sürdüm ama Allah'ım o ne frendi öyle resmen fren tutmuyor illa kökleyeceksin yine zor duruyor alıpta hayatını tehlikeye atma derim sana şahin en azından ladadan çıok daha iyidir konfor desen ladya 5 çeker fraleride iyi ladaya göre yani lada yı salla ama şahin al derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nolamaz -- 18 Eylül 2006; 23:54:16 >

144 Mesaj
18 Eylül 2006; 23:59:42 

Hazır zamanım varken biraz daha yazayım.Şimdi yasa gereği bir araba üretildikten sonra 10 yıl boyunca yedek parça üretmek zorunda. Ladanın tüm yedek parçaları mevcut. Kaporta aksamı hariç hepsinin fiyatını söyleyebilirim. Bunlarında yan sanayi ve orjinalleri var. Arkadaşlar bu konuda yeterli bilgiye sahip değiller sanırım.
Rusyada ve burdaki samaraların çok farkı var. Rusyadakilerde yol bilgisayarı ve klima mevcut.Burdakiler en donanımsız modelleri. Tofaşa bindiğinde arabanın kasası gereği daha dik oturma pozisyonunda kalıyorusun. Ladada bu böyle değil.Birazdaha gömülüyorsun içine. Bu da güven duygusu veriyor.Ayrıca dünyada crash testi yapılmayan tek araba tofaşın kuş serisidir. Karayolları ile bu konuda mahkemeleri de vardı ama koç holding bu konuyu halletti mahkeme olayını bitirdi.
Ladanın en kötü özelliklerinden biriside frenleridir.Çünkü önler disk ve arkalar kampanadır.Bunlar birbirine çapraz bağlanmıştır. Frene ilk bastığın zaman ilk önce sağ ön ve sol arka; daha sonra sol ön ve sağ arka tutar.Bu şekilde olunca fren çok zayıf kalıyor. Bunun sebebini devrilmesini önlemek için düşünmüşler ama fren bu konuda yetersiz kalıyor.

144 Mesaj
19 Eylül 2006; 0:02:14 

lada samara teknik özellşklerini vereyim sana bak ;

Samara Hatchback 1.5i
Motor Hacmi (cc) 1499
Silindir Sayısı 4
Beygir Gücü (BG)/(d/d) 78/5500
En Yüksek Tork (d/d) 118/3400
0-100 km/s Hızlanma (sn) 13.1
Son Hız (km/s) 156
Yakıt tüketimi (100 km'de) 90 km/s hızda (litre) 5.2
120 km/s hızda (litre) 6.3
Şehir İçinde (litre) 8.1
Ağırlık (kg) 920
Dingil mesafesi (mm) 4006
Uzunluk (mm) 4006
Genişlik (mm) 1620
Yükseklik (mm) 1400
Bagaj Hacmi (litre) 280/953

144 Mesaj
19 Eylül 2006; 0:12:58 

kulüpten bir samaramız satılık. Eğer istersen arkadaş ile bağlantıya geçmeni sağlayabilirim. Ben aracın özelliklerini yazayım sen araştır bir. Buna benzeyen bir şahin bulabilecekmisin. Düşünürsen eğer derhal yardımcı olurum.

BU ARAÇ PROFESYONEL MODİFİYE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUP YAKŞALIK 120 HP CİVARIDIR.
LADA SAMARA 1,3 GT

motor 1300 cc
silindir kapak komple işendi , bolisaj yapıldı , farklı sup takıldı... vs vs
motor komple blueprint işlemi yapıldı.crom sekman takıldı... vs
weber kabrt emme manifold , benzin basınc regulatorü.....
K&N acık hava filitresi , performance bujileri , beru buji başlıkları ....
egzoz sıtemi , Jetex Fortex dtm son susturucu ,
JSV PERFORMANCE 7 LEDLI GOSTERGE VAKUM
JSV PERFORMANCE 7 LEDLI GOSTERGE VOLTAGE
JSV DEVIR SAATI 9,5" SHIFT ISIKLI
MOMO champion deri DIREKSİYON
RACİNG V.topuzu
OBX-R PEDAL SETİ VE SOL AYAK DAYAMA
MOMO SAG AYAK DAYAMA
MOTOMET ANALOG zaman saati
SCHROT YARIS EMNIYET KEMERLERİ 4 nokta
MOMO E.Kemer PEDLERİ
RACİNG Paspas
OMP KAPUT MANDALI
KAPUT HAVA GIRIS .
KIRMIZI STOLAR
SIYAH ON FARLAR
DERİ DÖŞEME
ALCALTILMIS SÜSPANSİYON
BEYAZ SİNYALLER

Samara hakkında öğrenmek istediğin herşey için yazışabiliriz. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

1589 Mesaj
19 Eylül 2006; 1:17:52 

lada rus arabası ruslar yapmış kendi hava şartlarına göre -10 derece de araba hararet yapmıo tabi ama türkiyede araba 40 dereceye dayanamıor

The Ultimate Driving Machine

144 Mesaj
19 Eylül 2006; 18:25:00 

Öncelikle türkiyede hava şartları yılda kaç gün 40 derece oluyor.Samaranın kış arabası olduğu doğrudur haklısın. Arabayı devirli kullandığın sürece hararette sorun olacağını sanmıyorum. En azından ben öyle bir şey yaşamadım. Bazı yaz günlerinde asfaltın üzerindeki ziftin eridiğini görebilyoruz. Bu tür havalarda bir lada ne kadar sıkıntı çekerse bir kuş seriside o kadar sıkıntı çeker. Şöyleki bulunduğum yerdeki erciyes dağına olan tırmanışlarda bazı sürücülerin kuş serilerine hararet yaptırdığınıda gördüm. Bu yaklaşım yanlış bence. Ama şunu söyleyebilirim. Kış şartlarında üretildiği için apre boyaların macunu çok kalın atılmış ve bu kalın macun sıcaklarıda çatlama yapıyor. Bu da ladanın gerçeklerinden birisi.

3472 Mesaj
19 Eylül 2006; 20:55:52 

şahin forever

4234 Mesaj
19 Eylül 2006; 21:38:14 

bu konudan bi tane daha vardı az önce. o silindi mi yoksa ben mi bulamadım ???

Güzel yorumlar vardı orda kıyaslamalar falan...

Asus N55SF S1194V

902 Mesaj
23 Eylül 2006; 11:25:57 

quote:

bu konudan bi tane daha vardı az önce. o silindi mi yoksa ben mi bulamadım ???

Güzel yorumlar vardı orda kıyaslamalar falan...

http://forum.donanimhaber.com/m_8182769/tm.htm

Lada'yı aldığınız fiyata alıcağınız şahinden hayır gelmez o kadar pazar gezdik 3500-4000 liraya olan şahinlerin vites kolu dahil heryeri dökülüyor temizinede çok para istiyorlar.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_ok -- 23 Eylül 2006; 11:26:49 >

10734 Mesaj
23 Eylül 2006; 11:32:00 

Tüm arkadaşlar lada seni zora sokar,uğraştırır diyo ama... Tabi yinede son karar senin. Bu durumda şahin her ne kadar dökükde görünse ladadan iyidir. İlerde kendi kafana göre çok ucuza yavaş yavaş yaptırısın yine karda olursun.Ama ladayı bu kadar kolay yaptıramassın. Hele satarken ladada çok daha fazla zarar edersin. Şahini çok kolay satarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 23 Eylül 2006; 11:33:08 >

4234 Mesaj
23 Eylül 2006; 12:55:41 

ama şahin ler ladadan hem pahalı hem de daha çok yakıyor. lada fiyatına şahin baksak çok eski model oluyor.
bence lada samara iyi seçim.
Benim de araba alma ihtimalim var. Eğer olursa samara yı tercih edecem büyük ihtimalle

Asus N55SF S1194V

144 Mesaj
24 Eylül 2006; 15:17:03 

Lada tercih edilirse ve eğer tercih edilen ladanın toplanması gerekiyorsa bunu toplamak şahinden ucuza mal olur. Bunu kendi ladama harcadığım masraf ile tek tek ücretlendirerek ispatlayabilirim.Lada konusunda çok önyargılı davranmayın. Arkadaşlarınızın ne söylediği önemli değil.
Senin fikrin önemli. Sen bineceksin sen deneyeceksin.Ben şahini ve doğanı ve ladayı denedim.Ve ladaya ısındı içim. Onu tercih ettim.Kesinliklede pişman değilim. Maximum vereceğin para 4-4,5 ytl arası . Benim ladayı savunmam da kesinlikle çıkarım yok ama sen ladayı alırsan bana dua edersin. Herkesin ,çevremdeki insanlarda dahil ladaya önyargısı var. Bunu neye dair söylüyorlar bilemiyorum ama ben onların bu direncini kıramam. Çünkü koç holding öyle bir sindirmişki bizim milleti tofaşa , şimdi şahinin sıfırını çıkarsalar millet gider yine alır. Çünkü herkes ticareti alıp satmayı düşünür. Can güvenliği ve konfor öneml onlar için. Kime ne desem şimdi yok arkadaşımın vardı freni tutmuyordu,yok bir tnaıdığımın vardı dökülüyordu. Hangi araba olursa olsun bakmassanız dökülür bu ladaaya has bir özellik değil. Tavsiyem al eşek niyetine bin. seni üzmez.

94 Mesaj
24 Eylül 2006; 17:09:25 

Bence Şahin al.Derim Lada'ya kıyasla ama Broadway i ikisinide kıyaslarm.Bunu laf olsun diye söylemiyorum bildiklerim var.

Ayrıca Cathar kardeşim, Bi Lada'cısın ama Tofaş ile sahip olduğun bilgileri tekrar gözden geçir derim ben. s, sl, slx Davalarını özellikle.

144 Mesaj
27 Eylül 2006; 19:12:59 

madem öyle birazdaha gerçekçi konuşalım. şahin dediğiniz aracın asıl ismi regatadır. ve gerçek şudurki 1980 üretimine son verilmiştir. Halen brezilyada kısmen de olsa regata adı ile üretilmektedir. şimdi kasa ve şasi olarak şahin ve doğan arasında hiçbir fark yoktur. doğanın iç aksamında kullanılan malzeme biraz daha kaliteli olduğu için ağırlık olarak şahinden daha ağır ve ses izolasyonu şahinden daha iyidir. Onun dışında ikiside aynı arabadır. doğan slx lerde doksan küsür yılından sonra tempra motoru diye piyasa sürülmüşür ki bu araçlara lafım olmamakla beraber zaten konu doğanlarda değil. ama doğan,l,sl arasında bir fark yoktur.şahinin crash testi yoktur. bunun olduğunu kimse ispatlayamaz. yani 77 model kasanın üzerine oturtulmuş sıradan bir araçtır. sac kalınlığı ladadan ( 95 model samara dahil ve önceki modellerden ) incedir. inanmayan ölçer. arkadan çekişlidir ki artık bugün bütün modeller önden çekişli üretilmeye başladı. benim samaram 90 model orjinal rus. bu tür çocukça muhabbeti sevmem ama kendi arabamda 180 ' i gördüm. 16 yaşında bir araç için bence çok iyi. 3. viteste 120 civarına rahatlıla çıkıyorsunuz. ladaya binen bilir. 3. vitesi kuvvetlidir. yani performans açısından da bariz üstünlüğü vardır. AMA EĞER BİR YIL SONRA SATARIM DERSEN TABİKİ TERCİHİNİ ŞAHİNDEN YANA YAP.LAKİN BİNERİM DİYORSAN EN AZINDAN GÜVENLİĞİN İÇİN BUNU YAPMA LÜTFEN.

49 Mesaj
1 Ekim 2006; 20:06:41 

şahin al bence. yedek parça sıkıntısı çekmezsin

Akıllı eşek at ile yarışmaz

69 Mesaj
2 Ekim 2006; 11:28:47 

cathar arkadaşa teşekkürler...
yorumları olabildiğince objektif geldi bana...
2000-2001 1.5i hb samara düşünüyorum....
6000-6500 arası bi param var....

1513 Mesaj
2 Ekim 2006; 16:42:00 

samaranın 1.3 modeli var mı?
quote:

Orjinalden alıntı: cathar
BU ARAÇ PROFESYONEL MODİFİYE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUP YAKŞALIK 120 HP CİVARIDIR.
LADA SAMARA 1,3 GT

4234 Mesaj
2 Ekim 2006; 16:55:59 

quote:

Orjinalden alıntı: 2become1

cathar arkadaşa teşekkürler...
yorumları olabildiğince objektif geldi bana...
2000-2001 1.5i hb samara düşünüyorum....
6000-6500 arası bi param var....

dediğin modeller senin de bildiğin gibi enjeksiyonlu motora sahip. enjeksiyonluların da sıkıntılı olduğunu soyluyolar. aklında bulunsun

Asus N55SF S1194V

1513 Mesaj
2 Ekim 2006; 17:10:27 

sıfır almadığına göre alırken de ucuza alacağı için zararı olmaz.

benim şahin de lada da arabam oldu. tavsiyem lada'dır. sebeplerini başka bir arkadaşın sorusunda uzun uzun yazmıştım. aratırsan bulursun.

quote:

Orjinalden alıntı: set
...Hele satarken ladada çok daha fazla zarar edersin. Şahini çok kolay satarsın.

Uzaklaştırılmış
2 Ekim 2006; 17:12:13 

quote:

Orjinalden alıntı: gordini

Ufak bir detay : Lada'nın motorunda Porsche işbirliği vardır ;) İnanmayan arkadaşlar şuradan bilgi edinebilirler :

http://en.wikipedia.org/wiki/AutoVAZ

Şahin'in Lada'ya göre hangi konuda teknolojik üstünlüğü varmış gerçekten merak ettim..

Aman hocam fiat hayranları şimdi çıkıp Ferrari motoru var bunda felan derler , neme lazım.

Ben kesinlikle Lada samara diyorum, Rusların yaptığı araçlar dayanıklı oluyor genelde.

Ben lada derim ama şahin çok ucuz , lpg takması kolay, satması/alması kolay.

294 Mesaj
3 Ekim 2006; 4:51:09 

İkisinide tercih etme bence ... İkiside miyadını doldurmuş araçlar....

1910 Mesaj
3 Ekim 2006; 5:47:26 

Şahin Ladadan rahat arabadır.
Arkadan itişli olması o kadar buyuk 1 kayıp deıldır.
Ladadan pahalıdır.
Lpg li alırsan yakıt konusunda lada ile karsılastırmana gerek kalmas(lada biras daha az yakar)
ayrıca ben de sevmem boyle muhabbetlerı ama 200 goruor o sahın.
1.6 sını gectım 1.4 une ruhsatına lada ile draga gırerım
Ahanda video

http://www.youtube.com/watch?v=OEzhj1zYQJY

21 Mesaj
4 Ekim 2006; 18:35:35 

arkadaşlar 2000 model lada samara hb için lastik ebatları nedir bilen var mı?enjeksiyonlu

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2006; 18:37:07 

quote:

Orjinalden alıntı: SeLiM_50

Şahin Ladadan rahat arabadır.
Arkadan itişli olması o kadar buyuk 1 kayıp deıldır.
Ladadan pahalıdır.
Lpg li alırsan yakıt konusunda lada ile karsılastırmana gerek kalmas(lada biras daha az yakar)
ayrıca ben de sevmem boyle muhabbetlerı ama 200 goruor o sahın.
1.6 sını gectım 1.4 une ruhsatına lada ile draga gırerım
Ahanda video

http://www.youtube.com/watch?v=OEzhj1zYQJY

O videonun fake olduğunu cümle alem biliyor. O hızı yapamaz, heleki 1.4'ü.

2 Mesaj
30 Mart 2007; 22:13:25 

allah askına arkadaslar ben sahine de bindim ladayada .. yargısız infaz yapmayın ben lada ya bindigim zaman ne tofası alıyorum muhatap nede brodwayı direk palio clio megan gibi aracları alıyorum muhatap kendime alla sahit.. hayatımda tofas kadar hantal bi araba göemedim ..lada benzinle tofasın lpg sinden daha hesaplı okadar söylüyorum o kadar serii bi arabaki lada inannamassınız.. bende tesadüf eseri aldım ladayı ama arac müğkemmel tek derdi konforsuz oluşu..tofasların dış dizaynı cok zayıf insan emniyeti hiç düşünülmemiş ama lada saglam araba dogrusunu söylemek lazım lütfen..

MERCAN

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2007; 23:34:49 

quote:

Orjinalden alıntı: cathar

madem öyle birazdaha gerçekçi konuşalım. şahin dediğiniz aracın asıl ismi regatadır. ve gerçek şudurki 1980 üretimine son verilmiştir. Halen brezilyada kısmen de olsa regata adı ile üretilmektedir. şimdi kasa ve şasi olarak şahin ve doğan arasında hiçbir fark yoktur. doğanın iç aksamında kullanılan malzeme biraz daha kaliteli olduğu için ağırlık olarak şahinden daha ağır ve ses izolasyonu şahinden daha iyidir. Onun dışında ikiside aynı arabadır. doğan slx lerde doksan küsür yılından sonra tempra motoru diye piyasa sürülmüşür ki bu araçlara lafım olmamakla beraber zaten konu doğanlarda değil. ama doğan,l,sl arasında bir fark yoktur.şahinin crash testi yoktur. bunun olduğunu kimse ispatlayamaz. yani 77 model kasanın üzerine oturtulmuş sıradan bir araçtır. sac kalınlığı ladadan ( 95 model samara dahil ve önceki modellerden ) incedir. inanmayan ölçer. arkadan çekişlidir ki artık bugün bütün modeller önden çekişli üretilmeye başladı. benim samaram 90 model orjinal rus. bu tür çocukça muhabbeti sevmem ama kendi arabamda 180 ' i gördüm. 16 yaşında bir araç için bence çok iyi. 3. viteste 120 civarına rahatlıla çıkıyorsunuz. ladaya binen bilir. 3. vitesi kuvvetlidir. yani performans açısından da bariz üstünlüğü vardır. AMA EĞER BİR YIL SONRA SATARIM DERSEN TABİKİ TERCİHİNİ ŞAHİNDEN YANA YAP.LAKİN BİNERİM DİYORSAN EN AZINDAN GÜVENLİĞİN İÇİN BUNU YAPMA LÜTFEN.

lada ile 180 gördün demek yokuş aşağı ise mümkün tabi

2432 Mesaj
31 Mart 2007; 0:46:10 

Hocam şahinle ilgili bir anımı anlatayım 2 sene önce yazın bir pazar günüydü arkadaşlarla toplandık denize gidecektik gideceğimiz yer yaklaşık 80 km uzaktaydı.Arabası olan arkadaşın işi çıktı minibüste bulamadık hemen arka sokaktaki araba pazarına gittik bankadaki 3000 ytl mi çekip bir şahin aldım ve hep beraber denize gittik bi kaç gün kalıp 1 hafta sonra döndük ve ben aldığım şahini öbür pazar günü aynı pazarda tekrar sattım 1 hafta aradan sonra...

2432 Mesaj
31 Mart 2007; 0:48:53 

Tabi aynı fiyata sattım yani 3000 e