Şimdi Ara

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
937
Cevap
13
Favori
56.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar Prinha Grande kullanıcları olarak bu başlık altında sorularımızı ve kullanım tecrübelerimizi paylaşalım. Farklı konularda parça parça olan video, resim vs. detayları burada toparlayacağım. İlk mesajı lütfen alıntı yapmayın çok fazla resim var. Cevapla seçeneğini kullanalım.

TELE.FON ÖZELLİKLERİ

• Quad Core 4x1.2 GHz Dört Çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM
    • 5.7 inç IPS HD Ekran 1280x720px ve 16 Milyon renk
    • Corning® Gorilla® Glass 2 Ekran teknolojisi ile çizilmeye ve kırılmaya karşı koruma
    • Çift hat kullanım desteği (GSM 900/1800/1900 MHz) (WCDMA 900/2100 MHz)
    • 13 MP AutoFocus arka ve 5 MP ön kamera
    • Arka kamera için LED flaş
    • 16 GB Dahili hafıza ve 32 GB’ye kadar Mikro SD kart desteği
    • Android 4.2 Jelly Bean
    • OTA (Kablosuz veya 3G üzerinden kendiliğinden yazılım güncelleme ve sürüm yükseltebilme)
    • 30fps@1080P Full HD Video kayıt
    • PowerVR SGX544@450 MHz 3D Grafik işlemci
    • Işık senörü, hareket sensörü, Proximiti sensörü
    • 3G+ HSDPA+ 42 Mbps internet
    • 802.11 b/g/n Wi-Fi Bağlantı (150 Mbps)
    • Wi-Fi Hot Spot (Wi-Fi üzerinden internet paylaşımı)
    • USB Modem (USB kablo ile internet paylaşımı)
    • Bluetooth 4.0 En güncel versiyon
    • GPS ve A-GPS
    • OGS Full Lamine ekran
    • 2500 mAh Li-ion Batarya
    • 450 saat maksimum bekleme süresi
    • 18 saat 2G maksimum konuşma süresi
    • 15 saat 3G maksimum konuşma süresi
    • 157x82.9x9 mm ve 224 gr
    • 3.5 mm kulaklık girişi
    • Mikro USB girişi
    • Çift mikrofon
    • 2 yıl garanti
    • Paket İçeriği:

Batarya
      Kulaklık
      USB Kablo ve Şarj Aleti

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI ( huawei g301 ile çektim )

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

KİŞİSEL GÖRÜŞLERİM

Telefonu hepsiburada.com dan hediye çekim ile 500 TL ye aldım. Elimdeki telefonu da sattım telefon bana çok uyguna gelmiş oldu. Tercih sebebim geniş ekran , net ekran, geniş hafıza, email takibi, ofis işleri ve fotoğraf çekimiydi. Oyun ile işim olmaz. Benim ihtiyaçlarımı fiyat & performans olarak karşıladı. Kasa kalitesi olarak samsnung cihazlar ile aynı. Zaten görenler galaxy note 2 - 3 vs. sanıyorlar. Eski telefonum huawei g301 di.

Telefonu dark evo p60 ile kıyaslayanlar var , hatta antutu'da daha yüksek puan alıyor ama ekran çözünürlüğü düşük olduğu için öyle puan oluyor. Dark'ın cihazında yazılımsal problemler ve ölü pixel sorunları var. Grande özellikleri ile öne çıkıyor kararsız kalanlar bunu düşünerek alsınlar her iki telefonu da.

İphone 4s, huawei g301 , general mobile discovery, galaxy s3 kullandım. Prinha grande için söyleceğim özet ; telefon hızlı ve işinizi görüyor. Ortamda çıkardığınız zaman kendine baktırıyor. Donanımsal bir sıkıntı yaşamazsak bizi uzun süre götürür.

Telefonun orjinali Gfive G9 Big 7 adında bir telefon. Aksesuarları aliexpress.com da uygun fiyata var, hatta bu hafta çinden sipariş geçeceğim. Gönül isterdi ki piranha müşteri memnuniyetini düşünsün ürün yanında ücretsiz versin ama bizim Türk firmaları maalesef hala bunu oturtamadı, ufak hesaplar peşindeler...

Edit : Kılıf aldım aliexpress'den. indirim vardı; 10 TL civarına bir haftada geldi. Gayet kaliteli ve telefona tam uygun. ( gfive g9 diye arayınca çok kılıf var )

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

Artıları ;

+ büyük ekran
    + net ekran
    + ölü pixel çıkmadı
    + ekran dokunamtiği ve akışkanlık güzel
    + 3g ve wifi de gayet hızlı. eski telefonum da 3g açıktı ama bu telefona geçince gerçekten internete daha hızlı girdiğimi fakettim.
    + arka ve ön kamera çok iyi - hızlı çekiyor. Ön kamerada tango görüşmesi yaptım, karşı taraf çok net görüntü onayını aldım.
    + kamera tek seferde durmadan 99 tane foto çekebiliyor. ( tabi netleme ve flash işlemiyor bu sırada )
    + kulaklık ses kalitesi güzel. nokia bluetooth kulaklık ile konuşmalarımı yapıyorum , çok rahat ve güzel ses akışı var.
    + aşağıdaki ekran görüntülerindeki oyunların hepsini takılmadan oynatıyor. Oyunların hepsi sdkart a kurulabiliyor. oyun oynamam denemek için kurdum.
    + pili 24 saati geçiyor

Eksileri;

- tek elle kullanmak zaman alıyor sonra alışıyorsun
    - kılıf hediye olmalıydı ( diğer rakiplerinde geliyor )
    - biraz daha hafif olabilirmiş
    - hoparlörden gelen konuşma sesi biraz düşük
    - kamera yazılım ile 13,normalde 8 mp
    - çift hat desteği var ama bir hat ile konuşurken diğeri çalmıyor.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

TELEFONA KURDUĞUMUZ PROGRAMLAR

BU LİNKTE DİREK APK'LARI İNDİREBİLİRSİNİZ :https://app.box.com/s/cjpqd8keb0ffbuf6vscs

Gelelim telefonun kullanım detaylarına birçok uygulama kurdum , çoğu zaten kurulu geliyor; aşağıda ekstra programları yazdım sadece.

Ben telefonu alır almaz aşağıdaki işlemleri yaptım; sorumluluk size aittir.

1. framaroot apk ' sını telefona yükleyerek telefonu root'ladım. İstemediğim uygulamaları kaldırdım, bazı özel işlemler yaptım.

İndirme linki :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

2. root uninstaller apk; tüm sistem ve kullanıcı uygulamarını kaldırma veya dondurmak için.

indirme linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.free&hl=tr

3. radyo apk : telefona kurdum, internet olmadan, çatır çatır çalışıyor :)

İndirme linki :https://app.box.com/s/cjpqd8keb0ffbuf6vscs

4. Smart Launcher 2 apk : Android standart arayüzü sevmediğim için Smart Launcher kurdum. daha hızlı, uygulamaları otomatik grupladığı için kullanımı rahat.

İndirme linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerfree&hl=tr

5. Auto hide softkey : Ve en önemli konu :) ekran sanal tuşlar var, bunlar yer kaplıyor diyenler; bu uygulama ile sanal tuşları alt pencereye gizleyip , parmakla çekince geri getirebiliyoruz. böylece hem ekranı tam kullanıyoruz hem de istediğimiz zaman tuşları çekip kullanabiliyoruz. ( bu program root izni istiyor )

İndirme linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys&hl=tr

6. 360 Security : Telefon hızlı ve temiz kullanımı için en ideal program. antivirüs , otomatik ram temizleme, telefon temizleme, çağrı - sms engelleme, hırsızlık önleme, yedekleme vs. gibi çok güzel özellikleri var. clean master dan daha iyi çalışıyor. ekran kapanınca hangi uygulamaların kapanacağını falan ayarlayınca telefon hep hızlı açılıyor, kullanılıyor. şiddetle tavsiye ederim.

İndirme linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security&hl=tr

7. Xposed Framework kurun; üzerine Gravity Box ( bir sürü programdan sadece bir tanesi ) yazılımını ekleyin. Telefonda eksin olan veya fazla gördüğünüz her görsel ve teknik özellik ile oynayabilirsiniz.

Birkaç ekran görüntüsü...

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

[simage]http://i.imgur.com/sIqeMAq.jpg [/simage]- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_--  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_--  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_--  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

TELEFON İLE ÇEKİLEN ARKA KAMERA ÖRNEK RESİMLER ( Fotoları bilgisayara indirip bakmanızı tavsiye ederim )

Telefon kamera ayarlarında tam ekran seçeneği ile çekmenizi tavsiye ederim, hem daha geniş fotolar hem 8 mp ile çekiyor daha net güzel fotolar çıkıyor.

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- [simage]http://i.imgur.com/svlLN6W.jpg [/simage]  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- [simage]http://i.imgur.com/z28ORle.jpg [/simage]  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

TELEFON İLE ÇEKİLEN ÖN KAMERA ÖRNEK RESİMLER

Kedi fotoları gündüz loş odada çekildi.

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-  -_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_-

TELEFON İLE ÇEKİLEN VİDEO ÖRNEKLERİ

indirmek isteyenler :https://app.box.com/piranhagrande

izlemek isteyenler vimeo normal :http://vimeo.com/user26377889/videos

izlemek isteyenler youtube hd :http://www.youtube.com/playlist?list=PL42A24i2GW8la8shw9XM8xN-A-ym_iM49

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

STOCK ROM DOSYASI

Piranha yetkilisi tarafından paylaşılan orjinal rom.

Piranha Grande Stock Rom

https://disk.yandex.ru/public/?hash=Laj6Dck%2B/A4Yl%2BQv2xZImWsjghpFlIptP8xY5sW154g%3D

Yedek Rom

(volkan44 arkadaşımız kendi telefonunda yedeklemiştir )

http://forum.donanimhaber.com/m_90442913/tm.htm

Yurtdışı Rom

Bu adreste ise telefonun yurt dışı versiyonu için yayınlanmış veya düzenlenmiş çeşitli romları var.

http://www.needrom.com/phone-roms/gfive/gfive-g9/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 5 Temmuz 2014; 1:40:57 >

• Elinize sağlık gerçekten gerekliydi böyle bir konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sörf 360 derece fotosnu bulamadigim için bu cihazdan vazgcms biriyim geçen aydan Piranha ya 50 tane msj Atim facs sayfasnada sitesinde bi ilgilenip cihazin ftosunu atmadilar bende LG nexus4 aldim cihaz çok hoş duruo hayirli olsun allah pişman etmesin

• awakado kullanıcısına yanıt
    Hocam radyo fm radyo degilmi internet gerektirmeyen bu arada elinize saglik cok guzel olmus kamera sarj wifi gmd ile grande arasinda ne gibi farkliliklar var bunlarin haricinde gozlemlediginiz farklilik varmi bilgilendirirmisiniz.
    Emege saygi cok tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

Hocam radyo fm radyo degilmi internet gerektirmeyen bu arada elinize saglik cok guzel olmus kamera sarj wifi gmd ile grande arasinda ne gibi farkliliklar var bunlarin haricinde gozlemlediginiz farklilik varmi bilgilendirirmisiniz.
    Emege saygi cok tesekkurler.

evet fm radyo. internetsiz calisiyor.

discovery fiyat arttirmasina kizdim, bir de o kadar ince telefon bana kaliteli gelmiyor. bir de kronik sorunlari var .

grandenin sarji beni tam gun goturuyor. gece yatmadan sarj ediyorum. 3g surekli acik. ben memnunum. bazen 1 gunu gectigim oluyor.

kameradan memnunum. ozellikle on kameraya bayilacaksiniz. 3g video gorusme bile super.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 28 Mart 2014; 12:25:00 >
    Piranhaya sordum zendeki kamera kullanilmamis keske sony kamerasi olsaydi o bitaz tereddut ettiriyor ama fiyat performans iyi yani yukardan asagi cekince wifi acma kapama gibi butonlar cekme menusu gibi aciliyormu ?
    Bide guncelleme korkusu var :(
    Gmd kirdi parayi yapti tabi guncellemesini :)

• hayırlı olsun hocam

piranha ya bak arkadaş.yıllardır piyasada .çok enteresan hocam.normalde çinliler çorap değiştirir gibi marka ismi değiştirirlerdi.

sanırım piranha türkiyedeki genel bir isim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

Piranhaya sordum zendeki kamera kullanilmamis keske sony kamerasi olsaydi o bitaz tereddut ettiriyor ama fiyat performans iyi yani yukardan asagi cekince wifi acma kapama gibi butonlar cekme menusu gibi aciliyormu ?
    Bide guncelleme korkusu var :(
    Gmd kirdi parayi yapti tabi guncellemesini :)

Bence sony sensör demesine bakmayın. çok fark yok pratikte. hatta yazılımla müdehale edildiği için isterse canon kamera olsun. benim için hızlı çeksin, net çeksin yeterli 13 mp değer çok önemli değil.

Fotoğrafları çekerken çok hızlı oto fokus yapıyor ve hızlı çekiyor . Bir telefondan zaten daha fazlası beklenmemeli. Hiçbir zaten fotoğraf makinesi gibi olmayacaktır.

Güncelleme geleceği söylediler, piranha yetkili ile görüştüm. Hatta farklı romlar ile deneme yapıyorlar şuan ( 4.4 kitkat, miui rom vs. gibi )

Yukarıdan tek parmak çekince bildirimler, çift parmak çekince simgeler geliyor ( bt, wifi, veri, profiller, ekran döndürme vs )

• Arkadaşlar sensörleri nasıl antutu testinde g sensör destekleniyor demişte

• Güzel Bir konu olmuş gercek ten alızımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equexks

Arkadaşlar sensörleri nasıl antutu testinde g sensör destekleniyor demişte

antutu da G sensör desteklenmiyor dedi ama yanlış biliyorsam düzeltin, G sensör sağa sola aşağı yukarı veya düz zemine koyduğumuzda aldığımız su terazisi mantığı ile ölçüyü ortalama değil mi ? Bu özellik çalışıyor aslında telefonda, antutu yanlış mı ölçüyor ?
    teşekkürler hocam onemli olan kamerade dediğin gibi hızlı ceksin net ceksin :D GMD den daha iyi diyebilirmiyiz iyi isene kadar iyi
    bi konu açtın bir sürü kişi başına bela olacak
  • Hangisi tercih edilebilir.

Grande mi Zen mi?

Aralarinda pek fiyat farki yok.

• itsfresh kullanıcısına yanıt
    Bence Zen, kipada gördüm Zen çok hoş gözüküyür kasa kalitesi gayet iyi. Kliksa'da kılıfıyla beraber Worldpuan ile 600 TL'ye getirebilirsiniz.
    Grande ile görünüş dışında hemen hemen bi fark yok içindeki parçalar Antutu da aldıkları puan aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axis45 -- 29 Mart 2014; 14:04:04 >
  • itsfresh kullanıcısına yanıt
    zen kasa kalitesi belki bir tık önde olabilir. benim tercih sebebim büyük ekran ve hafıza fazlalığı olmasından dolayı. bir de işim gereği hep çanta ile dolaşıyorum. yanında el, bel, omuz çantası taşımayanlar cepte taşırken zorlanabilir.
    Hocam yüklediğiniz oyunların hepsini akıcı bir şekilde oynuyabiliyor musunuz?
  • Axis45 kullanıcısına yanıt
    evet , yüksek grafik ayarlarında olmasına rağmen akıcı oynatıyor. ama başka arkadaşlar da görüş bildirsinler. ben oyun oynamadığım için grafik kalitesi hakkında bir şey diyemem; ama kişisel görüşüm gayet güzel oyunlar. arka kameranın bulunduğu bölümde ısınma oluyor biraz oyun sırasında...
  • Kardeş bende 500 tl civarı nakit para var sen hepsiburada.com dan 500 tl ye almışsın ben nasıl alacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cayli73 -- 1 Nisan 2014; 2:44:14 >
  • cayli73 kullanıcısına yanıt
    Dostum benim hediye çekim vardı. Öyle 500 e geldi. Ama sen kart puan kampanyalarını takip edip o şekilde de avantajlı alabilirsin. Ya da elinde hediye çeki olup satanlar var forumda. çek satış - takas bölümden hepsiburada çeki alabilirsin satan arkadaşlardan.
  • Hocam cihazı alalı belirli bir süre oldu galiba. Nasıl memnun musun? Tavsiye eder misin benim gibi önceliği oyun olmayan birisine
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.