Şimdi Ara

LG ALINDI MALESEF.ARTIK ÇOK GEÇ.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık çok geç.Bir aceleyle gidip lg alındı.Nasıl diyeceksiniz.İlk izlenim keşke almasaydık oldu.yeni kuruldu henüz bişey yıkanmadığından performans,ses v.s. bişey diyemem.sadece deneme maksatlı 30dk.lık kısa proğ.da çalıştırdık.Deterjan çekmecesi işe yaramaz.Alırken görmediniz mi?diyeceksiniz.İşte insan bazen düşüncesizce davranıyor.Ön yıkama ana yıkama,yumuşatıcı gözü var mı?var;farkedemiyorsunuz.Ama servis gelipte 1,2 sorudan sonra anlaşıldıki çok kullanışsız.Saçma sapan.Tozda kullansanız öyle dizaynı,hacmi v.s. kötü.Sıvı kullanamamaktan bahsetmiyorum.Dolayısıyle makinede kullanışlı olmayacak.Şuan evde kimse seçimden hiçmi hiç memnun değil.Baştada ben.Mümkün olsa kullanmadan ilk günden,hiç düşünmeden iyade ececeğim.Ama oldu bikere napalım.Bu arada diğer başlığa ilgilenipte cevap yazanlara teşekkür ederim.Yeni başlık açtım ki başkalarınında okuma ihtimali yükselsin.Bundan sonra LG makinelerini soranlara bu yazdıklarımı okumalarını söyleyin.

• Öncelikle dur bakalım biraz sakin ol bu kadar erkenden moralini bozma hızlı karar verme. Bazen eşyalarda alışmamışlıktan dolayı çöküntü hali moral bozukluğu olur. Alıştığında moral bozulacak bir durum olmadığını göreceksin.

Modelini yazmamışsın ürünün. Yeni kurulmuş bir ürünü daha kullanmadan elemişsin . Servisi boş ver sen eline kullanma kılavuzunu al iyice oku. makineni tanı öncelikle.

Deterjan çekmecesi neden işe yaramıyor diğer markalara göre gayet başarılı üstten duşlamalı su alımı deterjan bırakmayan tasarım var. ön yıkama ana yıkama yumuşatıcı gözü gayet belirgin kullanışlı . Nasıl bir beklentin vardı merak ettim.

Servise sorduğun sorular nedir.
  • LG F14A7FDS5 diğer mesajlarına bakınca bu modeli sormuşsun bu modeli aldıysan gayet güzel bir model .

Kafandaki senin düşüncen beklentin nedir bir çamaşır makinesinde onu yazarmısın.
  • Yaklaşık 3 sene önce 3 boyutlu ledler çıkınca herkes aktif iyidir vs diyordu pasif teknoloji lg ile geldi ve çoğu marka lg den bu teknolojiyi alıp kullanıyor aktif teknoloji ne oldu. LG son teknolojileri tüketicilere sunan bir markadır.

Sadece LG nin sinir eden tarafı müşteri hizmetleri, servisleri ve garanti süresini uzatmaması fakat global tüketici anlayışı bizim vasıfsız lg Türkiye yöneticilerinin değişmesi ile bizim ülkemize de gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 27 Mart 2014; 21:24:12 >
  • Geçen hafta LG'den G2 telefon aldım ve şarj olmadığının fakına vardım. Telefonumu geri iadeye verdim servis raporu istedim servis işlem yapmasın dedim servis arızasızdır diye bir cevap gönderdi telefon bendeyken şarj almıyordu şuan şarj alıyormuş hiç bir işlem yapmadan bu nasıl oluyor dediğimde beğenmiyorsanız başka servise gönderin diye cevap veriyorlar çağrı merkezi ilgilenmiyor sürekli size dönücez diyorlar ancak bir dönüş olmadı.Sonra bir arkadaşım banawww.kararvermeden.com adresine şikayet etmemi söyledi çünkü baya ilgileniyorlarmış.Siteye şikayetimi yazdım ve gerçekten bir saat sonra dönüş yaptılar.Ertesi gün bir baktım firma hemen bana ulaştı ve mağduriyetimi giderdi.Allah razı olsun onlar sayesinde mağdur olmaktan kurtuldum.

• 7 gün geçmediyse koşulsuz iade edebilirsin tüketici haklarını arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

7 gün geçmediyse koşulsuz iade edebilirsin tüketici haklarını arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsin

Makineyi internetten değil,bayiden aldık.Sizin söylediğiniz internetten yapılan satışlarda geçerli sanırım.Görerek alınmadığı için.Birde ürünün ayıplı olma durumu gerek.Ama koşulsuz şartsız dediğinize göre belki buda şart değildir,bilemiyorum.Benim durumumda da böyle bir hakkım olabilir mi dersiniz?Makine çalışır durumda olduğu için ayıplı sayılmaz.Şu var mesela;kullanım kılavuzunda "Eğer sıvı deterjan kullanmak isterseniz,deterjan üreticisi tarafından önerilen kullanma talimatlarına uyunuz.''yazıyor.Ama zaten kullanmak mümkün değil ki kapağı yok,ne talimatı.Bayide bilgilendirmiyor doğal olarak yada yanlış bilgilendiriyor.Hatta ''Eğer yıkamayı hemen başlatacaksanız,ana deterjan gözüne koyabilirsiniz.Eğer ön yıkama veya gecikmeli başlatma seçtiyseniz kullanmayınız,çünkü bekleme sırasında sıvı deterjan sertleşebilir.''diyor.Kullanıcıyla dalga geçer gibi.Bu kullanıcıyı yanıltmak olsada bununda sebep olabileceğini sanmıyorum.Saçmalıyorum değilmi?Şaşırdım iyice çünki.İnternetten birkaç numara buldum.Artık nereyi arayıp ne diyeceksem,en iyi ihtimal bir muhatap bulursam,oda bana bunu söyleyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhun1945

Geçen hafta LG'den G2 telefon aldım ve şarj olmadığının fakına vardım. Telefonumu geri iadeye verdim servis raporu istedim servis işlem yapmasın dedim servis arızasızdır diye bir cevap gönderdi telefon bendeyken şarj almıyordu şuan şarj alıyormuş hiç bir işlem yapmadan bu nasıl oluyor dediğimde beğenmiyorsanız başka servise gönderin diye cevap veriyorlar çağrı merkezi ilgilenmiyor sürekli size dönücez diyorlar ancak bir dönüş olmadı.Sonra bir arkadaşım banawww.kararvermeden.com adresine şikayet etmemi söyledi çünkü baya ilgileniyorlarmış.Siteye şikayetimi yazdım ve gerçekten bir saat sonra dönüş yaptılar.Ertesi gün bir baktım firma hemen bana ulaştı ve mağduriyetimi giderdi.Allah razı olsun onlar sayesinde mağdur olmaktan kurtuldum.

Hiç böyle bişey yapmadım.O sitelerede üye mi olunuyor şikayet yazmak için?Sizin durum biraz farklı,tlf.gerçekten arızalıymış.Bu yaptıklarındanda müşteriyi kandırmaya çalıitıkları aşikar.Bizim makinede görünüşte bir kusur yok,çalışıyor.iyi yıkamıyor bence o başka.Birkeresinde yeni bir laptop almiştık.Eve geldik bi baktık, bataryası 1saat bile dayanmaıyor.1 saat 10dk.da falan bitiveriyor.Öyle bişeyler falan izleyerek değil,internetede bağlanma normal açık kalsın öyle.Annem,kardeşim hemen götürdüler teknosaya;bakmışlar gerçektende 1dk.da %bilmem kaç iniyor demişler..İstanbu'la gönderilecek orada bakılacak,bilmem kim bey bakacak,ordan onaylanırsa bozuk olduğuna dair;o zaman değiştirebiliriz,başka bişey yapamayız...yepyeni şey gitti.Arıyoruz istanbu'lu falan,neyse 1 ay sonra bozuk değil diye geldi.Bilgisayarın altıda oturmamış yerine gibi duruyor.Batarya takılıyken farkediliyor.Bastırınca kırılacak gibi.Meğer başından belliymiş.Daha buradan gönderilirken ayıplı,kusurlu olduğuna dair yazılması gereken bişey yazılmamış,kelime oyunu yapılmış.O yüzden hakem heyetine yaptığımız başvuruda sonuçsuz kaldı.Şimdi kardeşim devamlı fişe takılı kullanıyor.O zaman bunu düşünmemiştik.Bişey değişmesede birileri okurdu.Şimdide öyle,belki firmada yetkili birileri görür,yada benim gibi almayı düşünüp araştıranlar.Verdiğiniz sitede beyaz eşya ile ilgili az şikayet var.www.şikayet var'a oranla.Hangisi daha mantıklıdır acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: squad.ln

quote:

7 gün geçmediyse koşulsuz iade edebilirsin tüketici haklarını arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsin

Makineyi internetten değil,bayiden aldık.Sizin söylediğiniz internetten yapılan satışlarda geçerli sanırım.Görerek alınmadığı için.Birde ürünün ayıplı olma durumu gerek.Ama koşulsuz şartsız dediğinize göre belki buda şart değildir,bilemiyorum.Benim durumumda da böyle bir hakkım olabilir mi dersiniz?Makine çalışır durumda olduğu için ayıplı sayılmaz.Şu var mesela;kullanım kılavuzunda "Eğer sıvı deterjan kullanmak isterseniz,deterjan üreticisi tarafından önerilen kullanma talimatlarına uyunuz.''yazıyor.Ama zaten kullanmak mümkün değil ki kapağı yok,ne talimatı.Bayide bilgilendirmiyor doğal olarak yada yanlış bilgilendiriyor.Hatta ''Eğer yıkamayı hemen başlatacaksanız,ana deterjan gözüne koyabilirsiniz.Eğer ön yıkama veya gecikmeli başlatma seçtiyseniz kullanmayınız,çünkü bekleme sırasında sıvı deterjan sertleşebilir.''diyor.Kullanıcıyla dalga geçer gibi.Bu kullanıcıyı yanıltmak olsada bununda sebep olabileceğini sanmıyorum.Saçmalıyorum değilmi?Şaşırdım iyice çünki.İnternetten birkaç numara buldum.Artık nereyi arayıp ne diyeceksem,en iyi ihtimal bir muhatap bulursam,oda bana bunu söyleyecek.

Sivi deterjan aparati yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 31 Mart 2014; 13:32:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

quote:

Yook yook;sıvı olan herşey,deterjan,leke çıkarıcı,hijyen sağlayıcı,çamaşır suyu v.s. ne kullanacaksam önce çekmecedeki deliklerin önüne biraz toz döküyorum,bir nevi küçük istinat duvarı;sonra kalan yere zaten bodur bir çekmecesi var; kullanacağım şeyi bir miktar döküyorum ki tozla beraber akıp gitmesin.Servise bari beyazlara çamaşır suyu dökmek istesem dedim;o zaman ön yıkama yapmayacaksınız diyor.Direk yıkama yaparsınız, deterjan gitsede tamburun içine gider.Ne anladım ben bu işten?Zaten yıkamasınıda beğenmedim.Bir fırsatta uzunca yazacağım.Çamaşır yıkamaktan anladığı sadece ıslattığı çamaşırı paldır paldır döndürmek.yıkamasıda,durulamasıda böyle.Vestelinizin kıymetini bilin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

quote:

Yook yook;sıvı olan herşey,deterjan,leke çıkarıcı,hijyen sağlayıcı,çamaşır suyu v.s. ne kullanacaksam önce çekmecedeki deliklerin önüne biraz toz döküyorum,bir nevi küçük istinat duvarı;sonra kalan yere zaten bodur bir çekmecesi var; kullanacağım şeyi bir miktar döküyorum ki tozla beraber akıp gitmesin.Servise bari beyazlara çamaşır suyu dökmek istesem dedim;o zaman ön yıkama yapmayacaksınız diyor.Direk yıkama yaparsınız, deterjan gitsede tamburun içine gider.Ne anladım ben bu işten?Zaten yıkamasınıda beğenmedim.Bir fırsatta uzunca yazacağım.Çamaşır yıkamaktan anladığı sadece ıslattığı çamaşırı paldır paldır döndürmek.yıkamasıda,durulamasıda böyle.Vestelinizin kıymetini bilin.

Bendede sivi deterjab aparati yoktu uygun ölçüdeplastik kestim sivi deterjan sifonu yaptim çok iyi oldu size fotosunu atarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 1 Nisan 2014; 12:53:55 >

• squad.ln S kullanıcısına yanıt
    Evet evet siteye normal siteler gibi üye olunuyor.Gerçekten çok memnunum.Her türlü sorunumu ya da şikayetimiwww.kararvermeden.com sitesine yazıyorum ilgililer de...Bireysel üye ol seçeneğinden üye olunuyor benden söylemesi
  • squad.ln S kullanıcısına yanıt
    Ayrıca şikayet var'dan farkı da var şöyle söyleyimwww.kararvermeden.com sitesinde sadece şikayetler yok tavsiye teşekkür bölümü de var.Bu gibi kriterler herhangi bir elektronik ya da başka bir ürün almaya yardımcı oluyor.En azından fikir sahibi oluyorum.
  • quote:

Artık çok geç.Bir aceleyle gidip lg alındı.Nasıl diyeceksiniz.İlk izlenim keşke almasaydık oldu.yeni kuruldu henüz bişey yıkanmadığından performans,ses v.s. bişey diyemem.sadece deneme maksatlı 30dk.lık kısa proğ.da çalıştırdık.Deterjan çekmecesi işe yaramaz.Alırken görmediniz mi?diyeceksiniz.İşte insan bazen düşüncesizce davranıyor.Ön yıkama ana yıkama,yumuşatıcı gözü var mı?var;farkedemiyorsunuz.Ama servis gelipte 1,2 sorudan sonra anlaşıldıki çok kullanışsız.Saçma sapan.Tozda kullansanız öyle dizaynı,hacmi v.s. kötü.Sıvı kullanamamaktan bahsetmiyorum.Dolayısıyle makinede kullanışlı olmayacak.Şuan evde kimse seçimden hiçmi hiç memnun değil.Baştada ben.Mümkün olsa kullanmadan ilk günden,hiç düşünmeden iyade ececeğim.Ama oldu bikere napalım.Bu arada diğer başlığa ilgilenipte cevap yazanlara teşekkür ederim.Yeni başlık açtım ki başkalarınında okuma ihtimali yükselsin.Bundan sonra LG makinelerini soranlara bu yazdıklarımı okumalarını söyleyin.

Merhaba..

Makinanız hayırlı olsun öncelikle. Attığınız mesajların hemen hepsini okumaya çalıştım. Deterjan çekmecesinin nesinden memnun değilsiniz? Malzeme kalitesinden mi yoksa deterjan koyulan gözlerle ilgili mi bir sorun var?
    Bosch ve sıemensler'de sıvı deterjan aparatı yok.

Çamaşırlardaki lekelerin çıkmadığından bahsetmişsiniz hangi deterjanı kullanıyorsunuz? Bryazlarda en iyi sonuç alabileceğiniz bir kaç çeşit deterjan var. Ariel,omo,persil ve domol.

• Hocam siemens i bilmiyorum ama bosch ta deterjan aparatı görmüştüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Way serisinde varsa bilmiyorum. Eski seride görememiştim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Hocam siemens i bilmiyorum ama bosch ta deterjan aparatı görmüştüm

Senin makine hayal oldu galiba.

• Was serisindede vardı

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hala kargoda . iki haftaya rahat rahat gelmiş olmuş çamaşırlarımızı yıkayıp incelememi açacağım inşallah ( tabii beğenirlerse )

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Yok hocam hala kargoda . iki haftaya rahat rahat gelmiş olmuş çamaşırlarımızı yıkayıp incelememi açacağım inşallah ( tabii beğenirlerse )

Hangi marka model ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.