Şimdi Ara

Microsoft ile Dell patent lisans anlaşması imzaladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft ile Dell patent lisans anlaşması imzaladı

Teknoloji dünyasının iki önemli ismi Microsoft ile Dell, yıldan yıla geliştirdikleri fikri haklarının ortak kullanımı için patent lisans anlaşması imzaladı.

30 yıldır süren ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açan patent lisans anlaşması ile her iki firma da birbirlerinin Android, Chrome OS cihazları ve Xbox ile ilgili olan patentlerinin kullanım hakkına sahip olmuş olacak.

Diğer bir deyişle Microsoft, Android ve Chrome OS’li cihazlarla ilgili patentler için Dell’e ; Dell ise Xbox’la ilgili patentler için de Microsoft’a lisans bedeli ödeyerek; patentlerin kullanım hakkına sahip olmuş olacak.

Yapılan anlaşmanın her iki firmaya yapacağı etkiyi ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

• Microsoft bir şeyler yapmaya çalışıyor ama hadi bakalım, ne yapacak göreceğiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft dell pclerde daha iyi yazılım yapacaktır artık dell pc alıyorum

• Yalnız baya akıllıca bişi yapmışlar

• Altında bişey yatıyor ama çözemedim, Elop u göre var mı ?
  • Microsoft bu antlaşma Googlenin kendine has olan her şeyi kendinde kullanmayı planlıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Microsoft bir şeyler yapmaya çalışıyor ama hadi bakalım, ne yapacak göreceğiz.

Microsoft isterse dünyayı ele geçirir ama biz görebilecek miyiz bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bence Microsoft Dell ile anlaşma yaparak Google'ın patentlerine ortrak olmaya çalşıyor, yani ucuz yolunu bulmaya çalışıyor diyebiliriz böylece ürünlerini geliştirirken patent sorunu çıkmaz.

• Dell in yeni ürünleri gelecek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.