Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir akrabamda ARİSTON çamaşır makinası sık sık sorun çıkartıyordu. Birkeresinde makina evde kimse yokken burnunun üzerine yatık vaziyette bulmuşlar. Sıkma konumunda süper sesli ve salınımlı çalışıyor. En son arızası makina sürekli yıkamada durulamaya ve sıkmaya geçmiyor. Garantisi bitti. Kartında sorun varsa tamiri yapılabilir mi bir tanıdık elektronik kart tamirinden anlıyormuş. Yoksa tamir yapmaya değmez diyip yenisi mi alınmalı. Yenisi alınırsa hangisini tavsiye edersiniz.
    Teşekkürler.
  • Bu konu çok yavaş gidiyor galiba. Adam makinayı yeniledi bile . Arçelik 7084 aldı bayiden 1135 ytl'e almış. Sizce marka / fiyat nasıl? Alternatif daha kalite ürün alınabilirmiydi. Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adana19752004

Bu konu çok yavaş gidiyor galiba. Adam makinayı yeniledi bile . Arçelik 7084 aldı bayiden 1135 ytl'e almış. Sizce marka / fiyat nasıl? Alternatif daha kalite ürün alınabilirmiydi. Teşekkürler.

Çok kötü bir makine ve çok pahalıya almış.Bence iade etmeli.En başta malzeme kalitesi düşüktür ve Aplus değil A sınıfıdır.Eğer mümkünse acilen iade edin.Carrefour'dan aşağıda verdiğim modeli alın.Arçelik'e göre kat kat daha kaliteli,daha üstün ve yaklaşık 300YTL daha ucuz.850YTL/12 taksit.
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=8&intProductID=972

• Bizde arçelik 4120S var. Yumuşatıcı kullandığımız halde yıkanan çamaşırlar güzel kokmuyor. Hiç koku yok yani nedendir acaba. Alt muhafaza içindeki kapağı açtım bozuk para ve kürdan çıktı. Başka ne yapabilirim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adana19752004

Bizde arçelik 4120S var. Yumuşatıcı kullandığımız halde yıkanan çamaşırlar güzel kokmuyor. Hiç koku yok yani nedendir acaba. Alt muhafaza içindeki kapağı açtım bozuk para ve kürdan çıktı. Başka ne yapabilirim.
    Teşekkürler.

Pompanın temizlenmesinin yumuşatıcı ile ilgisi yok ama temizlemeniz iyi olmuş.
    Makineyi çalıştırdığınızda yumuşatıcı zamanında gidiyor mu?Yoksa hemen mi gidiyor?Makine program düğmesi üzerinde çiçek sembolüne geldiği zaman yumuşatıcıyı alması gerekmektedir.Yani son durulamada.Bundan önce alıyorsa yumuşatıcının bir etkisi olmaz.
    Deterjan çekmecesini sökerek bir güzel akan su altında yıkayın.Sonra da çekmece yuvasındaki delikleri pamuklu çubukla temizleyin.Çekmeceyi kurulayıp yerine takın.
    Sonraki yıkamada max seviyesini geçmeyin.Bakalım makine yumuşatıcıyı zamanında alacak mı?Daha önceden dediğim gibi son durulamada alması gerekli.
    Tüm bunlara rağmen yumuşatıcı halen erken gidiyorsa makinenin beynine bağlı olan suyu yönlendiren mekanik aksam arızalı demektir.Program düğmesi döndükçe mekanik aksam suyun akacağı yönü ayarlar.Bunda problem varsa makine deterjanları veya yumuşatıcıyı zamansız alır.

• Bu dediklerinizi kontrol edip burada paylaşacağım. Tavsiyeniz için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Orjinalden alıntı: jade

SIEMENS IQ 1633 çok memnunuz. Çamaşırlar yıkama işlemi sonrasında kuruya yakın çıkıyor. Kullanımı çok basit.

En önemlisi, çok sessiz
    Bir çamaşır makinesinde aradığım ilk özelliktir sessiz olması

benim çamaşır makinası çalışırken gümbür gümbürr yerinde zıplıyo su hortumları olmasa koridorda dolaşçak kadar geziniyodu whirlpool aldım çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 11 Ekim 2007; 11:44:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: lazanya

arçelik var bence fena değil. arkadaş bekar evimize ariston almıştı daha sessizdi. ama yeni arçelik hiç kullanmadım, bizimki 7-8 senelik var. bence çoğu özellik gereksiz, hangimiz ipek, yünlü bilmem ne diye ayırıp çamaşır yıkıyoruz.

ben ayırıp yıkıyorum
  • Abi kolay gelsin,
    bölümün tamamını okudum, eve bir çamaşır makinesi alınacak ben de burada yazılanlar doğrultusnda (özellikle gürcan ve candoğan abinin hem fikir oldukları markalardan diye) Miele markasını almaya karar verdim.
    İzmir/Aliağa'da oturuyorum, (gürcan abi bu konuda yardımcı olabilir belki).
    Miele'nin 1200-1600 ytl arasındaki bir modelini almayı düşünüyorum, ama tavsiye etmezseniz siemens(bosch-profilo) nun ithal modellerinden (burada tavsiye ettiklerinizden not etmiştim) birisini alacağım.
    Bir de abi bir şey soracağım özellikle gürcan abi; sen mieleye çok iyi makine dünyanın en iyilerinden demşisin ama Siemens IQ almışsın baktım Mielenin yüksek fiyata olanları da var, peki neden miele tercih etmedin? Servis ağı yüzünden mi veya başka sebebi mi var, biz de mi almayalım
    abi 1200-1600 ytl arasında (10 veya 12 taksitli) alabilirim dediğim modeller sırasıyla bunlar arasından hangisini tavsiye edersiniz?
    Benim için sırasıyla gürültüsüzlük, enerji/su tasarrufu önemli bu arada makineyi koyacağım mekan ölçüleri Y x G x D : 87 x 62 x 65

1) http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=139&id=3955&PHPSESSID=f4af825bf80c52f8653486e349fdb188

bu model 12 taksit 1700 ytl filan ama başka yerde de bulamadım internette bu kadar fiyata alamam. düşük bir ihtimal, izmirde uygun bulabileceğim bir yer var mı gürcan abi? (fiyattan dolayı bu marka elendi gibi)

2) http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtsiewm14s760

3) http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtboscwas24760

4) http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtsiewm12e461

5) http://www.siemensevaletleri.com/?5=WM10E460TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2304_22%253d1%2629%3d1%26page%3d2%2628%3d26%253d2304

6) http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtboschwae20461

Bu akşam makineyi almayı planlıyoruz o vakte kadar inşaallah mesajı görüp cevap yazarsınız. iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shipmaster -- 17 Ekim 2007; 14:05:26 >

• sayın shipmaster

Miele izmirde alabileceginiz 2 numara vereyim alabilirseniz mieleyi alın,ama olmazsa siememns S serilerinden alın onlar ithaldir ,yerlilere sakın yanaşmayın ithallere nazaran fz sesliler.

miele satıcıları;

EGEMEN:0 232 482 10 10

EN PLUS;0 232 463 0034

SİEMENS İÇİNSE BURADA GÜRCAN BEYİNDE YAZDIGI GİBİ EN UCUZ SATAN YER ÜMİT TİCARETTİR

ÜMİT TİCARET:0 232 422 19 19
  • Teşekkürler yardımınız için. Miele markasından vaz geçmek zorunda kaldık, siemens veya bosch arasında karar veremem lazım, Siemens S serisini mi (wm14s760 )tavsiye ediyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shipmaster

Teşekkürler yardımınız için. Miele markasından vaz geçmek zorunda kaldık, siemens veya bosch arasında karar veremem lazım, Siemens S serisini mi (wm14s760 )tavsiye ediyorsunuz?

Arkadaşım zaten ikisie aynı,bana sordugunuz S serisimi (wm14s760 ) her ikiisde S serisi kısacası 8 kiloluk siemens çamaşır mekineleri S serisidir,çok iyi makinelerdir siz sıkma devrini ihtiyacınıza göre belirleyin.

WM12S760TR -

WM14S760TR -

WM16S740OE - bunlardan birini alın en iyieri bunladır içlerinde

http://www.siemensevaletleri.com/?7=1&28=26%3d2306&9=26%3d2306_22%3d1&29=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutklima -- 17 Ekim 2007; 16:39:30 >

• yok ben S serisini mi tavsiye ediyorsunuz diye teyit için sordum. Benim fikrinizi sorduğum modeller arasında da zaten bir tane S serisi model vardı dolayısıyla onu alacağım tavsiyeniz doğrultusunda. Devir sayısı olarak 1000 devir kafi gelir diye düşünüyorum.
    peki bu verdiğiniz modeller içinde sadece devir sayısı mı farklı varsa farklı özellikleri tercih ederken çok onemli midir?
  • quote:

yok ben S serisini mi tavsiye ediyorsunuz diye teyit için sordum. Benim fikrinizi sorduğum modeller arasında da zaten bir tane S serisi model vardı dolayısıyla onu alacağım tavsiyeniz doğrultusunda. Devir sayısı olarak 1000 devir kafi gelir diye düşünüyorum.
    peki bu verdiğiniz modeller içinde sadece devir sayısı mı farklı varsa farklı özellikleri tercih ederken çok onemli midir?

1000 devir olanlarını tavsiye edemeyecegim,sanırım onların yerli olma hitimali var benim size örneklerini verdiklerimden başkalarına bakmayın onlarda bir keç eksiklik var aşagıya ortalama olarak yazacagım.

WM12S360TR olanda

hafızaya alma yok,LCd ekran yok,
    aquaSensor ,yok aşagıda açıklaması var.
    IQ çamaşır makinelerimizde bulunan bu özellik sayesinde cihazınızda bulunan bir elektronik göz, kirlilik oranını, yani sudaki bulanıklığı ölçer. Bu değere bağlantılı olarak cihaz daha sonra durulama sayısını ve süresini belirler. Böylelikle mükemmel yıkama sonucu elde edilirken, aynı zamanda çamaşır üzerinde deterjan artığı kalmaması da garantilenmiş olur.
    Süper Kısa yok,bunu dşındaaşagıda verecegim gene 1200 devirli ooanında bunların hepsi ve kalite biraz daha iyi.

WM12S760TR bu modeli tavsiye ediyorum buradasadece devir sayısı olarak degil genel anlamdada düşünün

WM12S360TR

WM12S760TR ikisini karşılaştırın ve sonu 760 ile biteni gönül rahatlıgı ile alın.

http://www.siemensevaletleri.com/?7=1&28=26%3d2306&9=26%3d2306_22%3d1&29=1

bu sayfada işaretliyerek sizde karşılaştırabilirsiniz.

WM12S360TR

WM12S760TR

• Çok teşekkürler hocam Siemensin WM12S760TR modelini tavsiyen üzerine almaya karar verdik. Hepsiburada'da uygun fiyat var söylediğiniz gibi Ümit Ticarete de sorduktan sonra hangisi uygunsa birinden alacağız inşaallah.
    Tekrar sağolun.
  • quote:

Çok teşekkürler hocam Siemensin WM12S760TR modelini tavsiyen üzerine almaya karar verdik. Hepsiburada'da uygun fiyat var söylediğiniz gibi Ümit Ticarete de sorduktan sonra hangisi uygunsa birinden alacağız inşaallah.
    Tekrar sağolun.

iyi bir ürün asla pişman olmayacaksınız,sizde sağolun
  • Sayın shipmaster.
    Doğru bir cihaz seçmişsiniz.S serisi özeLlik bakımından oldukça önde bir cihazdır.Ben makine alsam şu an düşüneceğim ilk cihaz olurdu.
    1000 devirli olan model klasik E serisi ile aynı özellikleri taşır.LCD ekranlı modelin farkları
    -Çamaşırı tartarak ne kadar çamaşır koyduğunuzu ekrandan gösterme ve buna göre deterjan miktarı tavsiye etme.(½ ölçek koyun gibi)
    -14 tane lekeyi seçmeniz durumunda programı lekeye göre özel olarak değiştirme.Mesela protein lekesi var derseniz makine yıkamadan evvel çamaşırları soğuk suya basar ve yıkama hareketlerini bu lekeyi çıkaracak şekilde değiştirir.Bu şekilde birçok leke seçilebilir.
    -Aqua sensör kirlilik/köpük sensörü(durulama sayısı/süresine çamaşır durumuna göre karar verme)
    -En çok kullandığınız 2 programı hafızaya alabilir ve bir hamlede çalıştırabilrsiniz.Böylece her makineyi açışınızda devir düşürme,ön yıkamayı devreye sokma gibi özel ayarlarları yapmakla uğraşmazsınız.
    -5kg çok kirli çamaşırı 60, 2kg az kirli çamaşırı 15 dakikada yıkayabileceğiniz özel programları vardır.

Bu saydıklarım WM10/12 S360TR modellerinde yoktur.
    S serisinin tamamı Alman malıdır.Arkasında made in Germany yazar.
    Kodlarının TR ile bitmesi Türkiye'de satılmak üzere Almanya'da üretildiğini gösterir.WM16S740OE kodlu cihaz ise hem Türkiye hem Rusya için üretilmiştir.

Ayrıca Türk montajlı olan E serisi ile arasında aşırı ses farkı yoktur.E serisi yıkamada 60dB sıkmada 76dB,S serisi yıkamada 56dB sıkmada 73dB.Ultra sessiz cihaz istiyorsanız IQ bu konuda rakipsizdir ama bir o kadar da pahalı.Yıkamada 51dB,sıkmada 74dB (1800 devir ama,diğer cihazlar 1200 devir.)

• türk montajlı siemens çamaşır makinesi ile 8 kilo ithal olanları eger boş dahi 1200 devirde çalıştırırsanız aradaki bana göre aşırı sesin farkını anlayacaksınız,katalogdaki degerleri ciddiye almamak lazım eger işin içine yerli montaj giriyorsa
  • Sonuçta bilimsel ölçüm bunlar.Zaten 3dB farkedilecek ölçüde bir ses farkıdır.Kulağı olan anlayabilir.Ben aşırı ses farkı yok dedim.Ses farkı yok demedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: makinecialt

Benim ilk çamaşır makinam da arçelik 2200dü fakat su an whirlpool AWM8900 kullanıyorum.acıkcası artık bu makinayı degistirmeyi de dusunmuyorum cunku hem cok sessiz,hem enerji acısından mukemmel,hem de yıkama sure esnekligi acısından da her ihtiyacı karsılayacak durumda.biraz fazlaca para bayıldım ama degdi kesinlikle :)

Muhteşem bir makineniz var.Alman malı ve malzeme kalitesi gerçekten oldukça önde olan bir cihaz.
    ARY22 çamaşır makinesi konusundaki görüşlerinize katılıyorum.Ancak benim yukarıda mesajda demek istediğim o makine yerine Arçelik alanlar hata yapıyor.Benim önüme Arçelik'in SJ serisinin en üst modelini koysalar yine de 2200 almayı tercih ederdim.İnsanlar o makineleri Arçelik'in ürettiğini sanıyorlar sonra beş para etmez makineler alıyorlar.Halbuki Siemens'in 80'li yılların başında yaptığı modelle birebir aynı bir cihaz.
    Bence imkanları kısıtlı insanlar eski Arçelik 2200-2100 ve AEG lavamatlarını değiştirmemeli.Çünkü taş gibi cihazlar.Benim halamda 1993 model AEG lavamat 34 800 devirli bir model var.Makine Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna 10'dan fazla ev değiştirdi,zaman zaman içindeki su dondu,sürekli gelip giden elektrikle ve basınçsız sularla kullanıldı ama şimdiye dek parça değişimi gerektirecek bir arıza yapmadı.Ses seviyesi de şimdiki yerli Bosch'larla neredeyse aynı.Çok su alıyor,hatta Arçelik 2200'den de fazla su alıyor ama halam ½ tuşunu kullanıyor.Böylece az su ve elektrik kullanmış oluyor ve tatmin edecek düzeyde temiz çıkıyor çamaşırlar.Eski model çamaşır makinesi olanlara bu şekilde kullanmalarını tavsiye ederim.En azından dandik makine alacaklarına emektarlarla yola devam ederler.

2100-2200 efsane bir makinaymış cidden.
    Baksanıza hala konuşuluyor, eh bizimki de hala çalışıyor.
    Aile eşrafımızda da 3-4 tane hala çalışmakta olan makinalar var. Kimisi yazlığa götürülmüş, kimisi öğrenci oğlunun evine gönderilmiş ama hala ayaktalar.

@ candogan62
    Bende sizin gibi düşünüyorum.
    Daha öncede uzun uzadıya burada tartışmıştık, fikir alışverişlerinde bulunmuştuk.

Esasında konu hakkında detaylı bilgiye sahip,deneyimli üyelerin yeni evlenecek,kısıtlı imkanlara sahip olan çiftlere F/P oranı iyi olan ürünleri tavsiye etmelerinin çok daha yararlı olacağını söylemiştim. Belli fiyat aralıklarında belli ürün gamlarının tavsiye edilmesi çok daha yararlı olacaktır. Bir çok kişiden hayır duası alabilirsiniz.

@makinecialt
    Uzun bir süredir foruma uğramamışsınız. İyisinizdir umarım.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.