Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tıkır tıkır çalışan 14 yıllık arçelik çamaşır makinem var. aldığımda zamanın en iyi modeliydi. malum kuraklık derdimiz gittikçe kötü boyutlara ulaşıyor.
    günümüzde satılan 1000-1400 ytl lik modern makinalarla kullanmış olduğum arçelik makina arasında su tüketimi olarak ne kadar bir fark vardır. konuyla ilgili litre değerleri olarak bilgi verirseniz çok makbule geçer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 6xx

tıkır tıkır çalışan 14 yıllık arçelik çamaşır makinem var. aldığımda zamanın en iyi modeliydi. malum kuraklık derdimiz gittikçe kötü boyutlara ulaşıyor.
    günümüzde satılan 1000-1400 ytl lik modern makinalarla kullanmış olduğum arçelik makina arasında su tüketimi olarak ne kadar bir fark vardır. konuyla ilgili litre değerleri olarak bilgi verirseniz çok makbule geçer.

normal pamuklu programını baz alırsak 20 litre farkediyordur ,siemens IQ serileri 39 litre su harcar
  • 2-3 gündür forumdaki hemen hemen tüm yorumları okudum
    arada baya bi tartışma olmuş:)
    bana 1000 ytl den düşük fiyatta ,kaliteli bir makina önerirmisiniz?
    bide ithal ve yerli malı diye ayrım yapıyorsunuz bizim bunu anlamamız mümkümmü?
    en iyisi siz bana bi makina söleyin kaliteli 1000 ytl den düşük ben onu alayım:)
    şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemix -- 3 Ağustos 2007; 21:41:04 >
  • benim düşündüğüm model bu, bide bu model hakkında yorum yaparsanız sevinirim

EWF 8070 W Time Expert
    800 dev.dak./, elektronik, Eco Valve yıkama sistemi, köpük önleme sistemi, üçlü güvenlik sistemi, 30 cm. çaplı kapak, hızlı yıkama fonksiyonu, gece programı, ekstra durulama, suda bekletme fonksiyonu

elektrolux alırsam servis durumu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemix -- 3 Ağustos 2007; 22:07:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: acemix

benim düşündüğüm model bu, bide bu model hakkında yorum yaparsanız sevinirim

EWF 8070 W Time Expert
    800 dev.dak./, elektronik, Eco Valve yıkama sistemi, köpük önleme sistemi, üçlü güvenlik sistemi, 30 cm. çaplı kapak, hızlı yıkama fonksiyonu, gece programı, ekstra durulama, suda bekletme fonksiyonu

Bahsettiğiniz model fena değil ama ben olsam bu makineyi alırdım

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155993&productid=mtsiewm10e460tr

Nedenleri ise 1000 devir, 7 kg kapasiteli, dijital ekrandan kalan süreyi takip edebilme, daha fazla program seçeneği.

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

EWF 8070 W Time Expert

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155993&productid=mtsiewm10e460tr

Nedenleri ise 1000 devir, 7 kg kapasiteli, dijital ekrandan kalan süreyi takip edebilme, daha fazla program seçeneği.

evet afacan arkadaş daha mantıklı bir tavsiyede bulunmuş siz

• quote:

Orjinalden alıntı: 6xx

tıkır tıkır çalışan 14 yıllık arçelik çamaşır makinem var. aldığımda zamanın en iyi modeliydi. malum kuraklık derdimiz gittikçe kötü boyutlara ulaşıyor.
    Şimdiki 1000-1400YTL'lik modellerde 5 kg çamaşır için su tüketimi genel olarak 42-45lt civarındadır.Sizdeki Arçelik ise modeline göre 120lt ile 95lt arasında su harcar
  • quote:

2-3 gündür forumdaki hemen hemen tüm yorumları okudum
    arada baya bi tartışma olmuş:)
    bana 1000 ytl den düşük fiyatta ,kaliteli bir makina önerirmisiniz?
    bide ithal ve yerli malı diye ayrım yapıyorsunuz bizim bunu anlamamız mümkümmü?
    en iyisi siz bana bi makina söleyin kaliteli 1000 ytl den düşük ben onu alayım:)
    şimdiden teşekkür ederim.
    Belirttiğiniz fiyat aralığında Siemens(Bosch-Profilo) arasında tercih yapabilirsiniz.Electrolux ve Whirlpool verdiğiniz fiyatı geçiyor.Tavsiye ettiğim modeller
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=153757&productid=mtboschwae20461
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155993&productid=mtsiewm10e160tr
    Carrefour'a gidebiliyorsanız Profilo CM1200HTR veya CM1201HTR modellerinden birini de alabilirsiniz.Bu iki model de Bosch'un bir önceki serisindeki cihazlarla aynıdır.Biri 650 diğeri 750YTL

• quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

EWF 8070 W Time Expert

evet afacan arkadaş daha mantıklı bir tavsiyede bulunmuş siz
    Elecrolux'ün en iyi ürünü çamaşır makinesidir.Time expert serisi de iyi.Malzeme kalitesi,kullanım kolaylığı,jetsystem yıkama tekniği ve sessizliğiyle memnun kalacağınız üründür.Alırsanız pişman olmazsınız.Yanında afacanın tavsiyesini değerlendirmekte de fayda var.Whirlpool da olabilir ama Whirlpool'un en alt iki modelini Vestel yapıyor sakın evinize sokmayın

• arkadaşlar indesit,moon diye bir çamaşır makinesi çıkarmış gördünüz mü?makinenin üzerinde sadece 4 düğme var,sadece 4 program seçebiliyorsunuz.deterjan çekmecesi yok deterjan,yumuşatıcı vs. gibi temizlik maddelerini makinenin kapağında bulunan bölmeye koyuyorsunuz,bayağı ilginç bir cihaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: killer queen

arkadaşlar indesit,moon diye bir çamaşır makinesi çıkarmış gördünüz mü?makinenin üzerinde sadece 4 düğme var,sadece 4 program seçebiliyorsunuz.deterjan çekmecesi yok deterjan,yumuşatıcı vs. gibi temizlik maddelerini makinenin kapağında bulunan bölmeye koyuyorsunuz,bayağı ilginç bir cihaz..

aman aman uzak durun bu firma durmadan isim değiştirir,daha önce merloni idi şimdide indesit oldu şirketin adı,aristonu alınamaz hale getirdikten sonra sıra bunda almayın yanarsınız
  • Indesit-Ariston firmasının tek esprisi iyi tasarım ve albenilik.Ama özellikle kalite yönünden felaket.Bence uzak durulmalı.Bahsedilen cihazı yabancı bir sitede görmüştüm.Ariston alıp da ürünü aldığı gibi orijinal kullanan kimseyi görmedim.Herkes şikayetçi.İngiltere'deki teyzem Ariston çamaşır makinesini sıkma esnasında yürümesin diye tutuyormuş.Makine de eski model değil Ariston margherita serisi.Tam rezillik.Ariston'a Arçelik'i bile gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
  • arkadaşlar selamlar

ben SIEMENS in WM06A160TR modelini almayı düşünüyorum, ne dersiniz?. Tek kişi için kullanacağım bir makine, o yüzden 5 kg yeterli diye düşündüm. İnternetten araştırdığım kadarıyla da SIEMENS gerçekten herkesin güvendiği bir marka.

şu model:

http://www.siemensevaletleri.com/?5=WM06A160TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2302_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d2302

Yorumlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür.

• 1994 yılı Ocak ayında babam Arçelik aldı, modelini unuttum, tek hatırladığım -çift su girişli- olduğu.
    1999 yılı haziran ayında ben Beko aldım (Yuları teslim ettiğim zaman :) )
    Şükürler olsun 2 makinada daha tık demedi.
    Bosch markayı evime hayatta sokmam.
    nedenini -Bosch marka buzdolabı- topiğinde okuyabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: patateskabak

arkadaşlar selamlar

ben SIEMENS in WM06A160TR modelini almayı düşünüyorum, ne dersiniz?. Tek kişi için kullanacağım bir makine, o yüzden 5 kg yeterli diye düşündüm. İnternetten araştırdığım kadarıyla da SIEMENS gerçekten herkesin güvendiği bir marka.

şu model:

http://www.siemensevaletleri.com/?5=WM06A160TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2302_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d2302

Yorumlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür.

O makine yerine Profilo CM0800KTR modelini öneririm.Verdiğiniz Siemens ile %99 aynı makine.Aralarında özellik-kalite farkı yok,aynı fabrikanın ürünü.Ayrıca Profilo 600 değil 800 devirli yani sıkması daha iyi ve fiyat aynı.Ucuzluk da isim farkından kaynaklanıyor.
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=156818&productId=mtprocm0800ktr

• quote:

Orjinalden alıntı: Emperial

1994 yılı Ocak ayında babam Arçelik aldı, modelini unuttum, tek hatırladığım -çift su girişli- olduğu.
    1999 yılı haziran ayında ben Beko aldım (Yuları teslim ettiğim zaman :) )
    Şükürler olsun 2 makinada daha tık demedi.
    Bosch markayı evime hayatta sokmam.
    nedenini -Bosch marka buzdolabı- topiğinde okuyabilirsiniz.
    Bosch yerli buzdolaplarında iyi değildir.Ama çamaşır makinesi konusunda haksızlık yapmışsınız.Beko birebir Bosch taklidi bir üründür ve asla aynı kalitede değildir.
    Bir marka her şeyi iyi yapamaz.Bosch da buzdolabında iyi değil.
    Ama çamaşır-bulaşıkta Bosch en iyilerdendir
  • quote:

quote:

arkadaşlar indesit,moon diye bir çamaşır makinesi çıkarmış gördünüz mü?makinenin üzerinde sadece 4 düğme var,sadece 4 program seçebiliyorsunuz.deterjan çekmecesi yok deterjan,yumuşatıcı vs. gibi temizlik maddelerini makinenin kapağında bulunan bölmeye koyuyorsunuz,bayağı ilginç bir cihaz..

aman aman uzak durun bu firma durmadan isim değiştirir,daha önce merloni idi şimdide indesit oldu şirketin adı,aristonu alınamaz hale getirdikten sonra sıra bunda almayın yanarsınız

Arkadaşlar indesit moon gerçekten çok güzel bir makine birebir inceleme fırsatı buldum ürünü tamamen farklı bi tasarım.Ünlü İtalyan tasarımcı Giugiaro tarafından tasarlanan bir ürün. kontrol panelinde 5 adet düğme bulunuyor bunlardan biri açma kapamma düğmesi diğerleri ise program düğmeleri standart makinelerdeki kullanım ayarları devir hızı sıcaklık ve ekstra opsiyonlar (ekstra durulama - sıkma iptal - kolay ütü gibi) tamamen elektronik sensörler ile kontrol ediliyor ve makine herşeyi otomatik olarak kendi ayarlıyor kullanımı son derece kolay deterjan gözü kapağın içerisinde kalıyor ve kendi kendini temizlyen bir yapıya sahip ayrıca deterjan gözü tamburun içerisinde kaldığı için deterjan performansını %10 arttırıyor. detaylı bilgi almak isteyenler indesit.com.tr den bakabilirler.

portıkıl dostum firmanın ismi merloni electrodomestici idi 2005 senesinde kurumsallaşma adına ve diğer kardeşlerin firmalarından ayrırmak adına indesit company olarak değiştirildi. firmanın bünyesinde 5 adet marka bulunuyor bunlardan 3 tanesi global markalar Indesit Ariston Ve Hotpoint (hotpoint ingilterenin arçeliği durumunda 25 yıldır paar lideri) 2 adet te yerel markası scholtes fransada ankastre ürünlerde 1 numara olan markası stinol ise rusya pazarında 1 numara olan markası ındesit company beyaz eşyada avrupanın 2. dünyanın 5. büyük firması marka konumlandırılması türkiyede çok iyi değil hatta firmanın avrupada marka bazında pazar lideri olan Indesit markası türkiyede nerdeyse bilinmiyor.. yanlış satış politakaları nedeni ile bu günelere gelmiş marka.. kesinlikle kaliteden yana diğer markalardan hiçbir eksiği yok..!!

bu arada indesit company beyaz eşya san ve tic. a.ş türkiyede ilk 500 ihracatcı firması arasında 60. sıaraya yükseldi bu yıl manisadaki soğutucuu fabrikasından tüm dünyaya buzdolabı ve soğutucu ihraç ediyolar yıllık kapasite ise 1 milyon adet.

• quote:

Orjinalden alıntı: kokomoko

quote:

quote:

Arkadaşlar indesit moon gerçekten çok güzel bir makine birebir inceleme fırsatı buldum ürünü tamamen farklı bi tasarım.Ünlü İtalyan tasarımcı Giugiaro tarafından tasarlanan bir ürün. kontrol panelinde 5 adet düğme bulunuyor bunlardan biri açma kapamma düğmesi diğerleri ise program düğmeleri standart makinelerdeki kullanım ayarları devir hızı sıcaklık ve ekstra opsiyonlar (ekstra durulama - sıkma iptal - kolay ütü gibi) tamamen elektronik sensörler ile kontrol ediliyor ve makine herşeyi otomatik olarak kendi ayarlıyor kullanımı son derece kolay deterjan gözü kapağın içerisinde kalıyor ve kendi kendini temizlyen bir yapıya sahip ayrıca deterjan gözü tamburun içerisinde kaldığı için deterjan performansını %10 arttırıyor. detaylı bilgi almak isteyenler indesit.com.tr den bakabilirler.

portıkıl dostum firmanın ismi merloni electrodomestici idi 2005 senesinde kurumsallaşma adına ve diğer kardeşlerin firmalarından ayrırmak adına indesit company olarak değiştirildi. firmanın bünyesinde 5 adet marka bulunuyor bunlardan 3 tanesi global markalar Indesit Ariston Ve Hotpoint (hotpoint ingilterenin arçeliği durumunda 25 yıldır paar lideri) 2 adet te yerel markası scholtes fransada ankastre ürünlerde 1 numara olan markası stinol ise rusya pazarında 1 numara olan markası ındesit company beyaz eşyada avrupanın 2. dünyanın 5. büyük firması marka konumlandırılması türkiyede çok iyi değil hatta firmanın avrupada marka bazında pazar lideri olan Indesit markası türkiyede nerdeyse bilinmiyor.. yanlış satış politakaları nedeni ile bu günelere gelmiş marka.. kesinlikle kaliteden yana diğer markalardan hiçbir eksiği yok..!!

bu arada indesit company beyaz eşya san ve tic. a.ş türkiyede ilk 500 ihracatcı firması arasında 60. sıaraya yükseldi bu yıl manisadaki soğutucuu fabrikasından tüm dünyaya buzdolabı ve soğutucu ihraç ediyolar yıllık kapasite ise 1 milyon adet.

portıkıl aman ha aman demiş iyi demiş ben ve 5 arkadaşımız bu firmadan yandık aman ha diyim hatta hene aman ha,sakın tipine şekline bakarak kanmayın alan biri varsa sesini programlarının kombinasyonun ne kadar su elektrik harcadığına bakarak miele ve siemens IQ ile mukayese etmeden sakın almayın 10 senedir bu makinelerden hayır gelmiyor gelecegini sanmam ,ama genede biri almışsa gidip inceleyin genede almak isterseniz o zaman Allah yardımcınız olsun sonrada buraya deneyimlerinizi yazın ama servisinin bile şikayeti oldgğu nadir markalardan biridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 14 Ağustos 2007; 10:25:47 >

• Candoğan Bosch b.makinamız cam eşyalarda ya süt rengi ya da rengarenk lekeler bırakıyor.

Biri tuz miktarıyla diğeri parlatıcı seviyesi ile halledilmesi lazım ama ayarlarıyla oynaya oynaya ayar düğmeleri yalama oldu!

İşin garibi her cam eşyada öyle olmuyor artık kaliteden midir nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Candoğan Bosch b.makinamız cam eşyalarda ya süt rengi ya da rengarenk lekeler bırakıyor.

Biri tuz miktarıyla diğeri parlatıcı seviyesi ile halledilmesi lazım ama ayarlarıyla oynaya oynaya ayar düğmeleri yalama oldu!

İşin garibi her cam eşyada öyle olmuyor artık kaliteden midir nedir?

Her cam eşyada olmaması bardaklardan kaynaklandığı sorusunu akla getiriyor.Ama yine de
    -Bardakların makineden beyaz çıkması(yıkanınca çıkan) tuz kutusunun bozulduğunun veya tuz dozajının çok az olduğunun
    -Kurumuş su lekeleri veya ıslak çıkan bulaşıklar az parlatıcı dozajının
    -Bardaklarda yıkanınca çıkan gökkuşağı renkleri,su yolları gibi lekeler yüksek parlatıcı dozajının işaretidir.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.