Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

arkadaşlar annemlerde de profilo pasific 5713 elektron veya elektronik adında bir makina var kullananlar veya servis işi yapanlar bilir. Resim bulamadım bu yüzden ekleyemiyorum. Ancak şöyle tarif edebilirim. Tüm tuşları dokunmatik yaklaşık 35-40 düğmesi var. çamaşır türü için 5-6 tuş, sıcaklık için ayrı tuşlar, sıkma devri için,yyıkama türü yarım tam durumala vs yani anlayacağınız bayağı gelişmiş bir modeli ve 1000 devirli bir makina yaklaşık 1995-1996 model idi. Öncelikle makinayı değiştireceğiz. Yine Profilo 1000 PTR alacağım.

Eski makina halen çalışıyor ancak programlamada bir sıkıntı yaşamaya başladılar. Şöyleki istenilen yıkama türü ve sıcaklığı seçilemiyor. Servise gitmeden önce cihazı sıfırlayacağımız bir kod veya kitapçığı var mı. Cihazı satmak ta istemiyoruz. Tamir ettirip Köyde evde kullanmak istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Elimde kullanılmış bir Pacific Electron resmi yok, ancak merak eden arkadaşlar için muadili olan AEG Lavamat Electronic LV64'ün resmini koyuyorum. Profilo'nun farkı da panonun tepesindeki çizgi rengi ve yazılar zaten. Bu cihazı Profilo 5500E'ye rakip olsun diye çıkarmıştı. Bir nevi çakma 5500E

5500E'nin ekranında sıcaklığı görebilirken bunda kalan sürey görüyorsunuz. Ancak kalan süreye su alma ve ısıtma süreleri dahil değil Su alma ve ısıtma aşamalarında süre sabit kalıyor, değişkenlikleri uyarlaymamışlar. Pamuklu 95'C 60 küsürlü bir dakikayı gösteriyor örneğin. Tuhaf bir makine

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
    Cihaz 1300 devirlidir. Bu makine çok az satıldığından test programına girişini bilmiyorum, kurcalama şansım da olmadı. Cihazda normal programları açarsanız makine sıcaklık ve sıkma devrine müdahale yaptırmaz. Özel programlar tuşuna basmanız gerekir, bu durumda sıcaklık ve sıkma devrini değiştirebilrisiniz. Makine tuşları algılamıyorsa panoyu söküp tuş arkalarını kontrol edebilirsiniz. En son ihtimal de kart arızası, cihaz banyo gibi nemli bir yerdeyse olabilir.

Bütçeniz 950-1100TL arasındaysa CM1000PTR olabilir, ancak daha yüksek bütçeniz varsa Bosch WAS20461TR daha iyi bir tercih olur.

candoğan bey bizim makina da tam olarak buna benziyor. bizim bu makinadaki sıkıntımız şu istediğimiz programlamayı yapamıyoruz. Yani hep renkli seçeneğinde yıkama yapmak zorunda kalıyoruz. Örneğin beyazlarda yıkama yaptıımızda makina yıkıyor duruyor sıkma su boşaltma işlemini yapamıyor makina suda bekkletme yapıyor(halbuki suda bekletme seçeneği aktif değil iken genelde son 8-10 dk sıkma ve boşaltma işlemi eksik kalıyor). Daha önceleri böyle değildir nasıl oldu bunuda anlamış değiliz.
    Şimdi bu makinayı fabria ayarlarına getirmek mümkün mü yada kitapçığını nasıl bulabilirim. İnternette araştırma yaptım bulamadım.

• Standart programlarla özel program seçeneğine dikkat ettiniz mi peki? Normalde bu makine sıkma tuşu söndürülürse son suda bırakır. Sadece sıkma yapmak için uygun programı seçtikten sonra sıkma tuşuna basılı tutmanız gerekir. O zaman sadece sıkma yapacaktır.

Özel programlar tuşu aktifse ve beyazlarda yanlışlıkla sıkma tuşu söndürüldüyse makine hep suda bırakacaktır. Bunu kontrol etmeniz gerekmekte.

Her şeyi doğru seçtiğinize eminseniz kartta problem vardır. Dediğim gibi az üretilip satılan bir cihaz olduğundan dökümanlarına ulaşmak zor, ben de bulamadım.

Profilo servislerine danışabilirsiniz, ya da eskiden Profilo yetkili servisi olup sonradan tamircilik yapanlarda döküman vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanochemist

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam o makineye kimse 6000 küsür lira vermez, siz de 3-4 bin liraya satmaya razı olmazsınız, lojmandaki cihazın modeli nedir?

Lojmandaki cihazı sarın sarmalayın kaldırın, taşınana kadar miele'yi kullanın, taşınınca eski cihazı yerine koyarsınız yine.

Aslında ben de 6000 küsüre almadım, o yüzden değerinin altında bir fiyata vereceğim. Lojmanda Bosch Maxx 6 çamaşır makinesi ve Maxx 7 kurutma mevcut.

Sahibinden.com'a ilan vermeniz en doğrusu olur bence.
  • quote:

Standart programlarla özel program seçeneğine dikkat ettiniz mi peki? Normalde bu makine sıkma tuşu söndürülürse son suda bırakır. Sadece sıkma yapmak için uygun programı seçtikten sonra sıkma tuşuna basılı tutmanız gerekir. O zaman sadece sıkma yapacaktır.

Özel programlar tuşu aktifse ve beyazlarda yanlışlıkla sıkma tuşu söndürüldüyse makine hep suda bırakacaktır. Bunu kontrol etmeniz gerekmekte.

Her şeyi doğru seçtiğinize eminseniz kartta problem vardır. Dediğim gibi az üretilip satılan bir cihaz olduğundan dökümanlarına ulaşmak zor, ben de bulamadım.

Profilo servislerine danışabilirsiniz, ya da eskiden Profilo yetkili servisi olup sonradan tamircilik yapanlarda döküman vardır.

ilginiz için teşekkürler. Daha önce de sormuştum ama tam cevap alamadım. Profilo 1000 PTR model makinayı en uygun fiyata karta taksitle nereden alabilirim. Veya Peşin kapıda ödeme seçeneği ile nereden alabilirim

• O konuda cevap yazmıştım size. En uygun beyazesyam.com'da 948TL olarak gördüm. Daha evvel alışveriş yaptığım güvenilir bir site. Son zamanlarda çok araştırmadım, daha uyguna da bulmanız mümkün olabilir.

http://www.beyazesyam.com/PROF-Profilo-CM1000PTR-8-Kg-1000-Devir-Yikama-Makinasi_16884.html#0
  • Çamaşır makinesinde sessiz çalışması önemli. Program sayısına bakmayın çoğunu zaten kullanmıyoruz o programların. Çok kirli ise ön yıkamalı değilse normal yıkama yetiyor genelde.
  • Allah rızası için benim sorumada biri cevap verecekmi günlerdir cevap bekliyorum kaale bile alan yok ya da bu forumun soru sorma stilinimi bilmiyorum...

BUZDolABI SAMsuNG RT59EBPN

ÇAMAŞIR MAKİNESİ PROFİLO CM1000BGTR

buLAŞIK MAKİNESİ PROFİLO BM4293 750
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgins34

Dün Yetkili Bosch bayisinden BOSCH WAS28763TR model çamaşır makinasını aldım.Bugün kuruluma gelecekler.Makine her özelliğiyle mükemmel.İlk yıkamadan sonraki izlenimlerimi paylaşacağım.

Yıkama yaparken bir kaç fotoğrafını koyarsanız memnun kalırız. Almayı düşünenler için de faydalı olur. Hayırlı olsun...

Makinayı alalı 3 hafta olmuş ilk izlenimlerimi paylaşayım.

Öncelikle BOSCH WAS28763TR,eski makinamdan (10 yıllık) boyut olarak biraz daha küçük.Çamaşır makinasının bulunduğu dolabımıza 8 kg çamaşır makinesinin çok rahat girmesi şaşırttı beni.Ufak tereddütlerim vardı satıcı da standart boyutlar biraz daha küçülmüş doğrusu.Bu arada kurulumdan sonra garanti süresini 65 lira vererek 7 yıla çıkarmayı da ihmal etmedik.

Makina görünümüyle zaten ilk başta hayran bırakıyor kendisine.Bayiden alırken 2 model arasındaydık.ya bu modeli ya da bosch'un kurutmalı çamaşır makinasını gözümüze kestirmiştik.Satıcı BOSCH WAS28763TR'nin alman üretimi olduğunu ,kurutmalı çamaşır makinalarının Çin'de üretildiğini söyleyip BOSCH WAS28763TR makinasına yöneldik.Devir konusunda 1400 devir düşünüyorduk.Şuan yok ama ilerde kurutma makinası da almayı düşünüyorum.

BOSCH WAS28763TR'nin programlanabilir özellikleri Türkçe menüsü ile makinaya alışmak hiç uzun sürmedi.Makinanın yıkama sırasındaki inanılmaz sessizliğini anlatmama gerek yok.

Yıkama ve sıkma süresinde inanılmaz sessiz çalışan,çamaşırları mükemmel yıkayan (beyazlardaki değişim özellikler)makina hakkını veriyor dedirtiyor zaten.Yıkama modları,türkçe menüsüyle kolay adapte olabiliyorsunuz.(Annelerimiz bu konuda sorun yaşamıcaklardır)

BOSCH WAS28763TR için bütçenizi sonuna kadar zorlayabilirsiniz.Düşündüm ben de çok hangi marka hangi çamaşır makinasını alalım diye.Bu forumda da tavsiyeleriyle bu makinada karar kıldık.

• bosch un was... ile başlayan serilerinin hepsi alman üretimi mi? 7KGlık modellerde de alman üretimi varmı acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

arkadaşlar annemlerde de profilo pasific 5713 elektron veya elektronik adında bir makina var kullananlar veya servis işi yapanlar bilir. Resim bulamadım bu yüzden ekleyemiyorum. Ancak şöyle tarif edebilirim. Tüm tuşları dokunmatik yaklaşık 35-40 düğmesi var. çamaşır türü için 5-6 tuş, sıcaklık için ayrı tuşlar, sıkma devri için,yyıkama türü yarım tam durumala vs yani anlayacağınız bayağı gelişmiş bir modeli ve 1000 devirli bir makina yaklaşık 1995-1996 model idi. Öncelikle makinayı değiştireceğiz. Yine Profilo 1000 PTR alacağım.

Eski makina halen çalışıyor ancak programlamada bir sıkıntı yaşamaya başladılar. Şöyleki istenilen yıkama türü ve sıcaklığı seçilemiyor. Servise gitmeden önce cihazı sıfırlayacağımız bir kod veya kitapçığı var mı. Cihazı satmak ta istemiyoruz. Tamir ettirip Köyde evde kullanmak istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Elimde kullanılmış bir Pacific Electron resmi yok, ancak merak eden arkadaşlar için muadili olan AEG Lavamat Electronic LV64'ün resmini koyuyorum. Profilo'nun farkı da panonun tepesindeki çizgi rengi ve yazılar zaten. Bu cihazı Profilo 5500E'ye rakip olsun diye çıkarmıştı. Bir nevi çakma 5500E

5500E'nin ekranında sıcaklığı görebilirken bunda kalan sürey görüyorsunuz. Ancak kalan süreye su alma ve ısıtma süreleri dahil değil Su alma ve ısıtma aşamalarında süre sabit kalıyor, değişkenlikleri uyarlaymamışlar. Pamuklu 95'C 60 küsürlü bir dakikayı gösteriyor örneğin. Tuhaf bir makine

Cihaz 1300 devirlidir. Bu makine çok az satıldığından test programına girişini bilmiyorum, kurcalama şansım da olmadı. Cihazda normal programları açarsanız makine sıcaklık ve sıkma devrine müdahale yaptırmaz. Özel programlar tuşuna basmanız gerekir, bu durumda sıcaklık ve sıkma devrini değiştirebilrisiniz. Makine tuşları algılamıyorsa panoyu söküp tuş arkalarını kontrol edebilirsiniz. En son ihtimal de kart arızası, cihaz banyo gibi nemli bir yerdeyse olabilir.

Bütçeniz 950-1100TL arasındaysa CM1000PTR olabilir, ancak daha yüksek bütçeniz varsa Bosch WAS20461TR daha iyi bir tercih olur.

Bu orijinali galiba...

• Araştırmalara tatlı tatlı ve keyif ile devam ederken,akşam iş dönüşü banyoda biriken çamaşırlar acı gerçekle yüzleşmemi sağladıi.Araştırmanın sonu yok bir yerden alıp işi bitirmek lazım dedim ve evden 100mt uzakta olan Bosch bayisi ile kısa pazarlıkla 24763 alıp ,bir kaç gündür meşgul eden bu konuyu kapadım.Darıosı halen araştıran arkadaşların başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 9 Şubat 2011; 21:32:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Bu orijinali galiba...

Bu da benden

Ayrıca

Yanına da yeni bir Miele koymuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Şubat 2011; 22:27:11 >

• Üreticilerin 15 dakikada (bosch), 14 dakikada (arçelik) ve 12 dakikada (vestel) çamaşır yıkadıklarını iddia ettikleri makineler var, bu makinelerde ne tip program kullanılıyor, bir çamaşır 12 dakikada yıkanıp, durulanıp bir de sıkılır mı? 2 gömlek bile olsa çamaşırlar temizlenmez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miki

Araştırmalara tatlı tatlı ve keyif ile devam ederken,akşam iş dönüşü banyoda biriken çamaşırlar acı gerçekle yüzleşmemi sağladıi.Araştırmanın sonu yok bir yerden alıp işi bitirmek lazım dedim ve evden 100mt uzakta olan Bosch bayisi ile kısa pazarlıkla 24763 alıp ,bir kaç gündür meşgul eden bu konuyu kapadım.Darıosı halen araştıran arkadaşların başına.

Hayırlı olsun güle güle kullanın çok memnun kalacaksınız
  • quote:

Üreticilerin 15 dakikada (bosch), 14 dakikada (arçelik) ve 12 dakikada (vestel) çamaşır yıkadıklarını iddia ettikleri makineler var, bu makinelerde ne tip program kullanılıyor, bir çamaşır 12 dakikada yıkanıp, durulanıp bir de sıkılır mı? 2 gömlek bile olsa çamaşırlar temizlenmez?

Hocam zaten kirli çamaşırlar için değil kısa programlar. Günlük giyilen lekesiz kıyafetler için 2kg civarı çamaşır için bu tarz programlar. Mesela benim evdeki WAS serisi makine 30 derecede yıkama + durulama + yumuşatma + sıkma yapıyor 15 dakikada. Ayrıca yıkama ve her durulama sonraısıda sıkma yapıyor en son 1200 devirde sıkıyor program bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51
    Bu orijinali galiba...

Yok değil :) 1994 sonunda Profilo Arçelik 5500E'ye rakip olsun diye kendi kendine bir makine geliştirmiş. Geliştirme yaparken orijinal Lavamat'ı hiç baz almamış. İkisi farklı prensiplerle çalışıyor. Müsait zamanımda bu makinenin panosu ve kullanımıyla ilgilid etaylı bilgi veririm. Abartılacak bir makine de değil onu söyleyeyim, tekmelik kapaklı 5500E çok daha gelişmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: sukut57

Allah rızası için benim sorumada biri cevap verecekmi günlerdir cevap bekliyorum kaale bile alan yok ya da bu forumun soru sorma stilinimi bilmiyorum...

BUZDolABI SAMsuNG RT59EBPN

ÇAMAŞIR MAKİNESİ PROFİLO CM1000BGTR

buLAŞIK MAKİNESİ PROFİLO BM4293 750

Çamaşırı kaça buldunuz? Eğer detaylı programlama yapmaktansa standart programlar sizin için yeterliyse bu makine işinizi görür. Bulaşık ve buzdolabı hakkında ise birçok kez alınabilir olduğu konusunda yorumlar yapılmıştı. Tam fiyat/performans oranı iyi modellerden seçmişsiniz.
  • küçük ev aletleri ile ilgili bilgisi olan var mı ? markası vs.önemsiz kalite açısından iyi olması önemli olan..Hayırlı geceler
  • candoğan beyin yüklediği resimdekinin profilo olanından makina neyse bir ara memlekete gidince bakarım birkaç tuşuna birden basarım bakalım ne olcak. Birşey olursa emektara sorumlusu candoğan bey ile bu konuda yorum yapan arkadaşlardır.
  • Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size yakında bir sürprizim olacak :)
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.