Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.385
Cevap
160
Favori
1.631.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bu arada bir kaç yerde PHILCO diye bir marka gördüm. Ama hepsi eskiydi Bu marka günümüzde de var mıdır?

Gorenje; Tabikide var, ve Dünyada olmadığı ülke neredeyse yok(kutuplar hariç)Birçok tasarım ve Enerji ödülleri almış bir marka tek eksiği Türkiye'de pek tanınmıyor ve kendini tanıtmak içinde pek birşey yapmıyor Arçelik ve Vestel 2000Devirli dokunmatik çamaşır makinelerini Gorenje yaptı, ayrıca Türkiye'de fiyatlarıda çok yüksek değil Dokunmatik çamaşır makineleri 1800-2500TL, diğerleri 600-1800TL, kurutucular 800-2200TL, bulaşık makineleri 1000-2000TL, Fırınlar 700-2000TL, Buzdolapları 1200-6000TL arasında. Yakın Zamanda Annemin yeni evine Çamaşır-Kurutma-Bulaşık makinesi, Buzdolabı ve Fırın alacağım..Bu markayı sevdim
    Miele/Gorenje IMMER BESSER

Peki philco üzerine ne düşünüyorsunuz?

Bir İtalyan markası. Vestel 54X kullanmış kişilere yabancı gelmeyecektir

http://img3cdn.adoosimg.com/c9ceefda4842c764f1acd9d4a7674e0a-1-7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 9 Ocak 2011; 4:25:30 >

• SAMSUNG WF8800GPG modelini kullanıyorum,Daha 1 yıl oldu alalımTüm özelliklerini kullanıyorum.1000 devirde kurutuyorum.Gömlekleri 800 devirde suda bekletme modunda kurutuyorum ki kışıklık az olsun diye.Bi problem yok sesiz sakin çalışıyor.Yatak odasında duruyor.Boş bir oda.Makinanın iyi olup olmadığını 10. yılına geldiğinde söyleyebiliriz.Şimdilik bu kadar sürede bir çok makina zaten sorun yaratmıyor.Bakalım ömrü ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatmagül@Ketenci

abilerim ablalarım sizden özür dilemek isterim.benim yaşım daha oniki.sınıftan arkadaşlarım profilimi çalıp size yahlış bilgi vermişler.ben gerçekten beyaz eşyaları seviyorum.ama arkadaşlarım saçma yorumlar yapmışlar yalan haberler falan.çoookk ama çok özür dilerim.

bu arada bizim evdeki çamaşır makinemiz boschlogixx 8 vario perfect.1000 devir.bizde kurutma makinesi almak istiyoruz.buharlı bosch marka olandan.hatta adı avantixx 8 di.sizce şu anda almalımıyız?b sınıfı olduğu için kaç tl elektirik harcar???

candoğan 62 abi yardım edersen sevinirim

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

WTS86513TR modelini öneririm 512'nin hafif makyajlı modifiyeli hali..

• quote:

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almak İsteyenlere Duyuru;
    Herkes isterki kurutucuya yer yoksa kurutmalı Çamaşır Makinesi almak daha mantıklı ancak Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimleri çok yüksek ve Bazılarının(8-9-10 KG) boyurtları daha büyük sanayi tipi görünüm var, piyasada A, A+ kurutmalı Çamaşır makinesi bulmak zor(Bosch'dan başka) bulunsa bile fiyatları yüksek bu yüzden kurutmalı Çamaşır Makinesi alacaklara bir önerim olacak bildiğiniz gibi Gorenje pek tanınmış marka değil ancak Dünyada olmadığı ülke yok ayrıca Özel Tasarımlarıyla birçok ödül alan bir marka ancak Türkiye'de yeni olduğundan pek tanınmıyor Örneğin Swarovski taş kaplamalı Buzdolabı, Dokunmatik İnteraktif LCD Ekranlı Buzdolabı, çamaşır, kurutma ve bulaşık makineleri, Smartable Masa(Ortasında buzdolabu var ve tek dokunuşla 2 katlı raf asansörle önünüze geliyor)Pininfanina serisi gibi birçok mükemmel tasarım Önerime gelirsek Gorenje'nin yeni çıkardığı Kurutmalı Çamaşır Makinesi A+ Elektrik(Pamuklu 60'C, 1600 Devir ve Pamuklu Dolap Kuruluğu normu, 57L su tüketimi ve 1,04kw/H elektrik, 190dk) A+ yıkama, A sıkma enerji tüketimi var 9 kg boyutları 85x60x65, LED Ekran, 1600 Devir, XL yıkama programı(9 kg'a kadar Yorgan-Battaniye-Yastık-Nevresim yıkama ve kurutma)Ayrıca XL programında kurutma yaparken çift yönede dönebildiği için birbirine dolanma ve kırışma gibi sorunlar olmuyor, yıkama sesi 42dB, Sıkma Sesi 64dB(1600Devir), JET system ile yıkama ve durulama esnasında çamaşırlara su verilerek daha etkin temizlik sağlanıyor, Otomatik Açılıp kapanan deterjan çekmecesi, 17dk'lık Express program, Steril Kazan ve Sterilize programı(Makinenin içi boşken çok az deterjan ile sterilize işlemi başlar, makine suyu 100'C ye kadar ısıtır ve normal yıkama devrinden 1,5 kat daha hızlı dönerek mikropları öldürür ayrıca Jet system ile körük-laztik çevrelerinede su püskürtülerek mikroplar tamamen yok olur ve yıkama sonrasında koku-bakteri oluşumları önlenir)Kısacası yine Gorenje Gorenjeliğini yapmış ve Mükemmel bir çamaşır makinesi tasarlamış fiyatı 1700-1800TL..

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

gökoş, selam

bu ürünün modeli nedir?
    ve bu fiyatlara en iyisi bu mudur? Bosch falan yok mu?
    A+ enerji sınıfı, hem yıkama hem de kurutma olsun.
    Acil cevap lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: saitmustafa

@candogan62

merhaba,

1000-1100 TL aralığında hangi çamaşır mak. önderirsiniz, yarına almam gerekir, ACİLDİR.
    8 yıldır kullandığımız Bosch (maşallah süper çıktı bana göre), arızalandı 2 hafta önce.
    şurası burası değişecek vs. derken 300-400 lira masraf hesaplandı. bende yenisini alayım dedi.
    bu arada 2 hafta oldu elbise yıkanmıyor, koktuk resmen :)
    yardımcı olusanız sevinirm,

şimdiden teşekkürler.

1000-1100TL civarına Alman malı olan Profilo CM1000PTR modelini önerebilirim size. 65lt tamburlu, A++ enerji sınıfı bir model.

Bir de yetkili servisler sadece parça değişimiyle yetkili olduğundan pahalı fiyat verirler. Makinenizin problemi nedir? Çözülebilecek bir şeyse ben yardımcı olayım. Ya da makinenizi herhangi bir tamirciye gösterebilirsiniz.

merhaba candogan62
    yok makine eskidi, içten bi ses bombası gibi patladı. servis geldi, bosch. 300-400 aralığında fiyat verdi , en iyisi yenisini almak dedim ve tamir etmedim.
    Bosch süper üründü benim için. marka olarak tavsiye ederim herkese.
    bu arada sayın candoğan , forumda herkesin isteği gibi benim isteğimde öncelikle yıkama+kurutma sağlayan bir makina.
    fakat hem enerji çok harcar hemde gerçekten kurutmadığını iddaa eden bir sürü kişi duydum .
    biz çekirdek aileyiz, yani 8-10 kilo olmazsa da olur. Yıkama+kurutma yapacak bir ürün tavsiyen varmı?
    Gorenje önerenler var. 9 kg olanın resmini az önce gördüm, iyi bişeye benziyor. almışken 1 defa alalım, kurutma işi de aradan çıksın istedim ve bütçeyi arttırdım.
    Son tavsiyeniz nelerdir?
    teşekkürler.

• quote:

quote:

Herkes isterki kurutucuya yer yoksa kurutmalı Çamaşır Makinesi almak daha mantıklı ancak Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimleri çok yüksek ve Bazılarının(8-9-10 KG) boyurtları daha büyük sanayi tipi görünüm var, piyasada A, A+ kurutmalı Çamaşır makinesi bulmak zor(Bosch'dan başka) bulunsa bile fiyatları yüksek bu yüzden kurutmalı Çamaşır Makinesi alacaklara bir önerim olacak bildiğiniz gibi Gorenje pek tanınmış marka değil ancak Dünyada olmadığı ülke yok ayrıca Özel Tasarımlarıyla birçok ödül alan bir marka ancak Türkiye'de yeni olduğundan pek tanınmıyor Örneğin Swarovski taş kaplamalı Buzdolabı, Dokunmatik İnteraktif LCD Ekranlı Buzdolabı, çamaşır, kurutma ve bulaşık makineleri, Smartable Masa(Ortasında buzdolabu var ve tek dokunuşla 2 katlı raf asansörle önünüze geliyor)Pininfanina serisi gibi birçok mükemmel tasarım Önerime gelirsek Gorenje'nin yeni çıkardığı Kurutmalı Çamaşır Makinesi A+ Elektrik(Pamuklu 60'C, 1600 Devir ve Pamuklu Dolap Kuruluğu normu, 57L su tüketimi ve 1,04kw/H elektrik, 190dk) A+ yıkama, A sıkma enerji tüketimi var 9 kg boyutları 85x60x65, LED Ekran, 1600 Devir, XL yıkama programı(9 kg'a kadar Yorgan-Battaniye-Yastık-Nevresim yıkama ve kurutma)Ayrıca XL programında kurutma yaparken çift yönede dönebildiği için birbirine dolanma ve kırışma gibi sorunlar olmuyor, yıkama sesi 42dB, Sıkma Sesi 64dB(1600Devir), JET system ile yıkama ve durulama esnasında çamaşırlara su verilerek daha etkin temizlik sağlanıyor, Otomatik Açılıp kapanan deterjan çekmecesi, 17dk'lık Express program, Steril Kazan ve Sterilize programı(Makinenin içi boşken çok az deterjan ile sterilize işlemi başlar, makine suyu 100'C ye kadar ısıtır ve normal yıkama devrinden 1,5 kat daha hızlı dönerek mikropları öldürür ayrıca Jet system ile körük-laztik çevrelerinede su püskürtülerek mikroplar tamamen yok olur ve yıkama sonrasında koku-bakteri oluşumları önlenir)Kısacası yine Gorenje Gorenjeliğini yapmış ve Mükemmel bir çamaşır makinesi tasarlamış fiyatı 1700-1800TL..

gökoş, selam

bu ürünün modeli nedir?
    Acil cevap lütfen

Modeli WD95140 Etiket programında(pamuklu 60'C+Pamuklu Dolap Kuruluğu) yıkama ve kurutma için toplam elektrik tüketimi 1,4kw/h A+ Yıkama A+ kurutma bu 9kg ancak 7kg kurutma yapılabilir.Bu model kurutmayı yaptıktan sonra nemli havayı tahliye borusundan atıyor(Bacalı gibi)ayrıca su pompası bölmesinde tiftik-tüy filtresi var, ürünün hava girişi arkadan.. Bunun gibi olan ancak yoğuşturmalı yani kondenserli olan Bosch var 7kg yıkama 4kg kurutma ama elektrik tüketimi yine aynı programda 5,67kw/h

• quote:

abilerim ablalarım sizden özür dilemek isterim.benim yaşım daha oniki.sınıftan arkadaşlarım profilimi çalıp size yahlış bilgi vermişler.ben gerçekten beyaz eşyaları seviyorum.ama arkadaşlarım saçma yorumlar yapmışlar yalan haberler falan.çoookk ama çok özür dilerim.

bu arada bizim evdeki çamaşır makinemiz boschlogixx 8 vario perfect.1000 devir.bizde kurutma makinesi almak istiyoruz.buharlı bosch marka olandan.hatta adı avantixx 8 di.sizce şu anda almalımıyız?b sınıfı olduğu için kaç tl elektirik harcar???

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

2 gün sonra fake profillere döner. Sonra evinde 3 tane makine çıkar.

• quote:

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

Sınıfındaki 12 yaşındaki arkadaşların profilini çalıyorlar, üzerine daha Türkiye'de adam gibi bulunmayan bir makinenin fotosunu ebay Almanya sitesinden bulup foruma koyuyorlar..
    Amacınız ne bilmiyorum ama sıktınız.

• Benim de artık bir Arçelik'im var:) Kendisi özünde Almanya üretimi bir Bauknecht :) Vallahi harika bir makine, şimdilik çok memnunum.

Program alternatifleri, süreleri, sıkma profili vs harika. Videolar da yakında geliyor :) Çektim ama yüklemem lazım.

Yakından incelemek isteyenlere birkaç resim de ekledim;

• quote:

Benim de artık bir Arçelik'im var:) Kendisi özünde Almanya üretimi bir Bauknecht :) Vallahi harika bir makine, şimdilik çok memnunum.

Program alternatifleri, süreleri, sıkma profili vs harika. Videolar da yakında geliyor :) Çektim ama yüklemem lazım.

Güzel makineymiş hayırlı olsun. Siemense ne oldu peki

• Siemens canavar gibi duruyor. Güneş ışığı altında hafif sararması dışında bir sıkıntım yok. Yazlık aldığımızdan oraya makine arıyordum, ancak 5900E'yi daha çok sevdim,. Siemens yazlığa gidecek :)) Temennileriniz için teşekkür ederim.

Siemens 9,5 senede artık aile üyesi gibi olmuştu, kopması biraz zor olacak ama ne yapalım :)
  • quote:

Siemens canavar gibi duruyor. Güneş ışığı altında hafif sararması dışında bir sıkıntım yok. Yazlık aldığımızdan oraya makine arıyordum, ancak 5900E'yi daha çok sevdim,. Siemens yazlığa gidecek :)) Temennileriniz için teşekkür ederim.

Siemens 9,5 senede artık aile üyesi gibi olmuştu, kopması biraz zor olacak ama ne yapalım :)

Yazlıkta tatil yapar o da dinlenir Arçelik 1400 devirde sessizdir umarım ön yıkama tuşu olması da çok iyi. Ayrıca Bauknecht markasını da ilk defa sizin sayenizde duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 11 Ocak 2011; 1:29:09 >
  • Arçelik'in motor sesine hayran kaldım. Yıkamada sabir bir sesi var, Siemens ile eşdeğer ama Siemens'in sıcak sulu yıkamalarda yaptığı kayış inleme sesini Arçelik hiç yapmıyor. Motorun sesi hep sabit. 1400 devirde sıfır sarsıntıyla sıktı, 1100-1200 devir arasında çalışan bir Siemens havasında diyebilirim. Videolarını ekleyeceğim zaten :)

Bauknecht Whirlpool'un 9-10kg'lık Dreamspace çamaşır makinelerini de üretiyor. 5900E her detayıyla ben Almanya'da üretildim diyor valla :)
  • quote:

quote:

quote:

gökoş, selam

bu ürünün modeli nedir?
    Acil cevap lütfen

Modeli WD95140 Etiket programında(pamuklu 60'C+Pamuklu Dolap Kuruluğu) yıkama ve kurutma için toplam elektrik tüketimi 1,4kw/h A+ Yıkama A+ kurutma bu 9kg ancak 7kg kurutma yapılabilir.Bu model kurutmayı yaptıktan sonra nemli havayı tahliye borusundan atıyor(Bacalı gibi)ayrıca su pompası bölmesinde tiftik-tüy filtresi var, ürünün hava girişi arkadan.. Bunun gibi olan ancak yoğuşturmalı yani kondenserli olan Bosch var 7kg yıkama 4kg kurutma ama elektrik tüketimi yine aynı programda 5,67kw/h

merhaba,

nerden alcam bu ürünü?
    yardımcı olursanız sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.

• quote:

Arçelik'in motor sesine hayran kaldım. Yıkamada sabir bir sesi var, Siemens ile eşdeğer ama Siemens'in sıcak sulu yıkamalarda yaptığı kayış inleme sesini Arçelik hiç yapmıyor. Motorun sesi hep sabit. 1400 devirde sıfır sarsıntıyla sıktı, 1100-1200 devir arasında çalışan bir Siemens havasında diyebilirim. Videolarını ekleyeceğim zaten :)

Bauknecht Whirlpool'un 9-10kg'lık Dreamspace çamaşır makinelerini de üretiyor. 5900E her detayıyla ben Almanya'da üretildim diyor valla :)

merhaba Candoğan,

Öncelikle Arçaliğin hayırlı olsun,

Ben bu Gorenje Modeli WD95140 ile ilgileniyorum. Sağolsun forumda yardımcı olan arkadaşlar var, sizce f/P oranı nasıl fiyatı da bulamıyorum ya:)
    nerden alcam bu ürünü onuda bilmiyorum.Tavsiye edermisin

şimdiden teşekkürler

• Gorenje WD95140 modelinde 1,4kw tüketim sadece yıkamaya ait.

Kurutmada da ek olarak 4,72kw elektrik harcıyor.

Direct drive motor olması sebebiyle kazan hareketlerine hakimiyetinden alınabilir gibi geldi, ancak cihazı yakından inceleme şansım olmadığından kesinlikle alın diyemem. Yıkama+kurutma beraber ele alındığında B ya da A sınıfı enerjiye sahip olsa gerek.

Bence kurutmalı çamaşır makinesinde Electrolux'ün 1600 devirli modeliyle Siemens'ten şaşmayın.
  • quote:

Benim de artık bir Arçelik'im var:) Kendisi özünde Almanya üretimi bir Bauknecht :) Vallahi harika bir makine, şimdilik çok memnunum.

üstad benim makinenin aynısını almışsın hayırlı olsun güle güle kullan diyorum

• Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bende bir çamaşır makinesi var Aman Allahım düşman başına.Eşimin aklına uyarak almıştık.

Şimdi kendiside çok pişman.İki kere beyin bozuldu.Servis için gelen arkadaş orasına burasına baktı bir bahane bulamadı şimdi suçu prizden gelen yüksek voltaja bağladı.Makinayı bir kaç ay önce almış olmasam kaldırıp balkondan aşşağıya sallıyacam..Altı ayda beni bıktırdı.Dünde ayedaşa gidip evime yüksek voltaj geliyormuş diye dilekçe verdim.Bakalım sonuç ne çıkacak.Şuna eminimki voltajda bir sorun olsa herkezin makinası bozulur.Apartmanda herkeze sormama rağmen tek benim makina sıkıntılı.Markasını merak ediyorsunuz değilmi.Beko d2 5081b.Maddi açıdan kendimi bi toplasam,bu makineyi beykoz servisinin önünde yakıcam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

üstad benim makinenin aynısını almışsın hayırlı olsun güle güle kullan diyorum

Teşekkür ederim cantosman. Arçelik'in servis desteğini bu makine üzerinden anlamak mümkün. Olur da bir arıza çıkarsa, bu demode ürün parça veremiyoruz, deyip işin içinden çıkarlar. Zira 9,5 senelik LG üretimi buzdolabına yasal hakkım olduğu halde parça verememeleri gibi. Arçelik'ten memnun kalmanızı şimdi daha iyi anlıyorum :) Gerçekten harika bir cihaz. Çamaşır makinesinde her zaman Alman üretimi modelleri seçmenin önemini bir kez daha görmüş oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper_222

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bende bir çamaşır makinesi var Aman Allahım düşman başına.Eşimin aklına uyarak almıştık.

Şimdi kendiside çok pişman.İki kere beyin bozuldu.Servis için gelen arkadaş orasına burasına baktı bir bahane bulamadı şimdi suçu prizden gelen yüksek voltaja bağladı.Makinayı bir kaç ay önce almış olmasam kaldırıp balkondan aşşağıya sallıyacam..Altı ayda beni bıktırdı.Dünde ayedaşa gidip evime yüksek voltaj geliyormuş diye dilekçe verdim.Bakalım sonuç ne çıkacak.Şuna eminimki voltajda bir sorun olsa herkezin makinası bozulur.Apartmanda herkeze sormama rağmen tek benim makina sıkıntılı.Markasını merak ediyorsunuz değilmi.Beko d2 5081b.Maddi açıdan kendimi bi toplasam,bu makineyi beykoz servisinin önünde yakıcam...

D1 5081B modelini kullanmış biri olarak size kesinlikle hak veriyorum. Umarım en kısa zamanda kurtulursunuz.

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.