Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.376
Cevap
158
Favori
1.629.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemali7

yo estrafurullah,

bende isterdimki Arçelik Beko olsun ama nedense itici geliyor, elbette insanlar yaşadığı tecrübeye göre
    bildiklerini önerilerini sunacak.

Bana Kalsa evimde 27 yaşından büyük AEG lavamatım var 800 devir 5-6 kg lık bir makina ama işimizi hayli görüyor
    makina gezmiyor az çok sesi var ama su atma pompasının bi yerinden su kaçırıyor, ve makinada baya yaşlı
    ha bizi yarı yolda koymayacağını bilsem hiç düşünmem, makina bi hayli işimi görüyor

Bu başlıkta Candoğan arkadaşımız beyaz eşya konusunda bayabir deyenimi olması nedeni ile onunlada bir paylaşım
    yaparak, en uygun fiyata uygun bir makina almak hedefimiz, elbette diğer arkadaşlarında bu düşüncede olduğunu düşünüyorum.

Tabi herkesin bütçesi alabilirlik olayı, kendi ekonomisine göre yaşantısına göre değişir.

Titizlikte evet biraz bu konularda hassas yaklaşıyorum ki bu beyaz eşyalar, dayanıklı tüketici ürünleri adı üzerinde
    her ay veya yıl değiştirilecek ürünler değil, o yüzden de hassas ve titizlikle yaklaşıyoruz.

Yorumlar için yinede teşekkürler, Sizinlede kesinlikle tartışmalı bir konumda değiliz sakın yanlış anlamayın,
    Herkesin Zevki, düşüncesi vardır ve saygı duymak lazım...

teşekkürler
  • arçelik 8104 HT çamşır makinası kullanıyoruz 8 kg kapasiteli 14 dk kısa programı çok işimize yarıyor ayrıca yorgan programıyla yorgan falan yıkayabiliyoruz.dinamik rezistans 1000 devir oldukça sessiz çalışıyor.gayet memnunuz ama şuna inanırım beyaz eşya şans işi biraz

http://www.arcelikten.com/?urun-390-ARCELiK-8104-HT-8-KG-1000-DEViR-CiFT-SU-GiRiS-CAMASIR-MAKiNASI.html
  • Arkadaşlar konuyla alakasız ama şu linke bakar mısınız? Teşekkürler
    http://resim.donanimhaber.com/m_25408938/mpage_7//tm.htm#45730393
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavicik

candogan usta,

bocsh 20763 mü LG F1402FDS alınır.

bi tavsiyede bulun. LG çok güzel duruyor. sanki LG alınabilir gibi geldi bana.

senin görüşlerin önemli.

bide zamanın varsa .

fırın, bulaşık, çamaşır, buzdolabı, süperge...

yani komple ceyiz seti tavsiyesi yapsana. ama 20763 seviyesinde olsun cihazlar.

şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar. İkisi de iyi cihazlardır. Farklarını daha evvel de birçok kez yazdım, gerideki sayfalarda bulabilirsiniz.

Bosch programları, menüsü, tambur hacmi ve mekanik aksam kalitesiyle önde
    LG de tambur hareketlerine hakim olan direct drive motoruyla, tercih sizin; hangisini beğenirseniz alabilirsiniz.

Diğer eşyalar beyaz olacaksa hem kaliteli hem ucuz yolda bulaşık makinesini Bosch SMS58M82EU, fırın Profilo FRS4011WML, buzdolabını da beğendiğiniz herhangi bir Samsung, LG veya Sharp olarak düşünebilirsiniz.(Bu iç markanın buzdolapları arasında kalite farkı bulunmuyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemali7

Merhaba Candoğan bey, ve Diğer Bilgili-İlgili Arkadaşlarım.

Forumda yaptığım incelemede birçok arkadaşımıza yardımcı ve yol göstererek, iyi ürünler almayı sağlamışsınız.

Sizden ricam olacak,

Yeni Bir çamaşır makinası almayı düşünüyoruz ve bütçemiz 600-750 şeklinde, dün akşam eşimle media markt da gezerken
    bugün için %18 kdv indirimi olacağını duyduk ve makinaları araştırmaya başladık

öncelikle gözümüze çarpan modellerde

Samsung WF 0700 NCE 1000 D/D 7Kg Liste Fiyat : 699 Kdv indirimli 592 lira
    Zanussi Modelini Hatırlamıyorum, 6 Kg 1000 D/D 499 kdv indirimli 425 lira
    Ariston ARXXF 106 Maxi 7 kg. 1000 Devir 660 lira (hızlıal) bunuda incelemiştim ek olarak yazıyorum

Samsung için servis ve yedek parça sıkıntılı şeklinde yorumlara daha sık rastlıyorum, Bu konuda siz, nasıl aydınlatabilirsiniz bizi ?
    Media markt da garanti süresi 2 yıl ve 80 lira (indirimli güne özel) ödeyerek +3 yıl daha garanti kapsamına alabileceklerini belirtiyorlar.

Sizin Bahsettiğiniz Profilo marka ürünü belirttiğim fiyat içeriğinde bulabilirsem almayı düşünüyorum
    veya Alternatif olarak neler söyleyebilirsiniz...

Şimdiden teşekkür ederim...

Merhabalar.
    Evinizdeki makine AEG Lavamat 550 ya da Lavamat 800 olsa gerek. Gerçekten çok iyi cihazlardır. Bence su akıtma sorununu da halledebilirsiniz, sadece çok su harcamaları problemdir; yoksa kullanmaya devam edin derdim.

İkincil olarak seçtiğiniz modeller günü kurtarma amaçlı güzel tasarımla donatılmış, ancak performans ve dayanıklılık yönünden çok başarısız cihazlardır.
    Ariston ve Samsung'un tambur hacmi idda ettiği kapasiteyi alamayacak kadar küçük, mekanik ve elektronik aksamları kalitesizdir. Servisleri de başarılı değil.
    Bu sebepten ötürü düşük bütçeyle size önerim Bosch üretimi olan Profilo CM0800BTR veya CM1001CTR modelleri olacaktır. Bu modeller fiyat/performans oranına göre diğer markalardan çok daha kalitelidir.

Zanussi zaten orijinal Avrupa üretimi ile ilgisiz, Çin malı fason bir model.

Aldığınız cihazlar böylesine uzun süre kullanmayı seviyorsanız ben size daha üst çıtadaki Electrolux, LG ve Bosch ürünlerini öneririm. Bunlar da 1200TL'den başlıyor, fark vermeye değer.

Arçelik konusunda ise size tamamen katılıyorum. Bugün akrabam için bir Arçelik servisine gittim ve yine problem yaşayarak sorunumu bir parçacı ile halletmek zorunda kaldım. Arçelik'in şu anki 1000-1500TL'lik ürünleri ancak 500-600TL'lik Samsung'larla yarışabilir.(Ki zaten Avrupa'lılar bizim 1300TL verdiğimiz Arçelik'leri 200 euro civarına alıyorlar!) Rulman, amortisör ve motor kalitesi yerlerde sürünüyor, sadece şık görünüm ve markalarıyla para kazanmaya odaklanmışlar. Arçelik'in şu an kendi ürettiği hiçbir çamaşır makinesini asla tavsiye etmiyorum. 2000-2002 yılı civarlarındaki modellerini beğenmezdim ama bugünkü ürünlerini dayanıklılık bazında kıyaslarsanız onlar kat kat daha kaliteliydi.

Bir Arçelik alacaksanız 3 senede rulman dağıtmasına, 5-6 senede motor kömürlerinin bitmesine ve elektronik kart arızalarına, gövdenin çürümesine hazır olmalısınız. Henüz istisnasını göremedim.

Ki arızaları bir yana; ön yıkamadan sonra sıkmaması, kısa programlara ön yıkama eklenememesi, yükleri düzgün dağıtamaması, kazan sarsıntılarını gövdeye yansıtması, sarkan kapak menteşesi, ağır yüklerde camdan su sızdıran kapak vs gibi sebeplerle Arçelik çamaşır makinesi bence alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Gorenje'nin çamaşır makineleri nasıldır? Kıyaslayacak olursak hangi markalarla kıyaslanabilir? Bildiğim kadarıyla çamaşır makineleri çelik kazanlı. Ağırlık olarak da 100 kiloya yakın. Bu 1800 devirlik modeli görünüş ve özellik olarak güzel gibime geliyor. Premium serisi de süper sessiz olarak niteleniyormuş.

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Bence alınabilir. Soranlara direkt öneremiyorum, çünkü Gorenje ülkemize tamamiyle yerleşemedi.

Çoğu detayın düşünüldüğü ve en iyi makineyi nasıl yaparız mantığıyla üretilmiş bir ürün.

Arçelik 5200 ile bu cihazı kıyaslamak da doğru olmaz, makinecialt arkadaşımız bu cihazdan aldı ve çok memnun. Daha evvel Arçelik 5200 aldı ve iade etti. Arçelik'e ürün üretilirken kalite nedense düşüveriyor :)
  • beyaz eşya alacak olanlar bence ilk etapta şikayetvar.com da yorumlara bir göz atsınlar. amacım asla firmayı kötülemek değil ama az önce gördüğüm kadarı ile ilk üçte 1-Arçelik 2-Vestel 3-Samsung var :) bu kadar kullanıcı canı sıkılınca yazmış olamaz demekki tüketici sorunlar yaşıyor ki işi servisle çözemeyip taa şikayetvar.com a kadar götürmüşler :) herşey ortada karar sizlerin.
  • LG F1247 td izlenimlerim,
    1- Oncelikle gercekten de sessiz,özellikle yıkama yaparken su sesinden baska hic bir şey duyulmuyor.Sıkma da ise ıslık sesi gibi hafif bir ses dısında ses çıkmıyor.
    2-Tüm programlara on yıkama,yogun ve ekstra durulama gibi seçenekler ekleyebiliyor.
    3-Üstten duslama özelliği mevcut,ayrica birden fazla durulama seçeneği sunuyor,yani allerji problemi ya da bebegi olanlar için harika...
    4- Ben kurutma makinası da kullanıyorum ,bu nedenle 1200 devir olmasini istemiştim.Ayrica bunun yaninda camasir makinasının da kirişik onleme programı var onun da kullanıyorum ve çamaşırları kurutmaya attigimda hem daha çabuk kurudugunu hem de daha az kiristirdigini söyleyebilirim.Her iki makinam da A++ olduğu için sanırım elektirikten de oldukca tasarruf edeceğim gibi görünüyor ..
    5-Cok az deterjan kullanmama rağmen ki servis o sekilde tavsiye etti çamaşırlarım cok güzel temizlendi.
    6-Servis kurulum için söyledikleri tarihten bir gün once geldi (Umarım nazar değmez)
    7-yorgan programı var henuz kullanmadım .
    Yaklaşık 3 kez kullandım ama su anki görüşlerim olumlu.
    Basta CANDOGAN Bey olmak üzere tüm forum üyelerinin görüşleri dahilinde aldım (yoksa ben Samsung düşünmüştüm ilk baslarda) Herkese cok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gardenia59 -- 5 Ocak 2011; 9:51:10 >
  • merhaba,
    okuduklarımla çıkardığım bütçeme göre en iyi makina profilo cm1001ctr. ancak bu makina ile hazır tek veya çift kişilik yorgan yıkayabilirmiyim .yorganlarım silikon bazlı hafif türden yorganlar. evet olursa hemen alıcam yok şu daha iyi dediğniz bişey varsa aynı fiyatlarda önerirseniz sevinirim. saygılar
  • sorunsuz kullanım asla olmaz illaki bu elektronik eşyalarında aksamları zamanla yıpranıyor
    nasıl arabada parça değişiyorsanız bu eşyalardada değişiyoruz değişeceğizde bir üstteki mesajımda dediğim gibi geri dönüşüm meselesi
    evladiyelik bir makine yapılsa o marka batar çalışanlarıda işsiz kalır
    yeterki arkasındaki servisler ve parçalar sağlıklı çalışsın
    yoksa herkesin illaki bir markadan şikayeti oluyor
    bendede mesela acaip bir huy oluştu satıcıların tavsiye ettiği hiç bir şeyi almama huyu
    çünkü tavsiye edilen neyi aldıysam cortladı çabucak
    artık kendim seçiyorum özelliklerini değerlendirip karşılaştırıp almaya çalışıyorum
  • Mekanik aksam elbette yıpranıyor. Ancak iyi üründe 10-15 yıl arasında yıpranırken diğeri 3-7 sene arasında arızalanıyor.

Mesele sadece arıza yapması da değil ki, eksik performansta makine alıyoruz sırf servisi yaygın diye.

Elin avrupalısının 500TL'ye aldığı ürüne ülkemizde üretildiği halde 1000-1500TL para veriyoruz. Ürün hakkını verecek kalite ve performansta değil ki. İsterse servisi 15 yıl ücretsiz olsun, ben eksik performanslı, birkaç senede bir parçası değişip orijinalliği bozulacak ürünü almam.

Mesela evimdeki Samsung buzdolabı 16 seneyi geride bıraktı. Buzdolabının kapısını hep ağır eşyaalrla yüklememize rağmen menteşesinde 1mm bile kayma yok, lastikleri çok iyi yapışıp vakum yapıyor, tüm raf ve aksesuarları plastik olmasına rağmen minicik bir çatlak bile yok (kullanırken de öyle nazik davranmayız)

Yerinde bir Arçelik olsaydı kapısı sarkacaktı, defrost arızası yapacaktı; belki de 1-2 desa motorunu değiştirmek zorunda kalacaktım. Yaşayacağım kalitesizlik hissi, sararma, çürüme vs dahil. Aldığımız Samsung da o zaman Arçelik'ten daha pahalı değildi, yanlış anlaşılmasın.

Kısacası servisi parçası yaygın diye Fiat Palio'yu Volkswagen Golf ile nasıl aynı kefeye koyamıyorsak aynısı Arçelik için de geçerli. Ki Arçelik'in servisi de öye ahım şahım değil, sadece parça fiyatları daha uygun, işçilik yine pahalı.

Dün akrabamdaki 7 senede kömürleri biten Beko çamaşır makinesi için kömür almaya gittim, yetkili servis vermedi. Neden? 6TL'lik çift kömür için makinenin motoru bozulmuş deyip 200TL'ye motorunu değiştirecekler de ondan. Allah kimseyi yetkili servislerin eline düşürmesin. Ki evimize senelerdir kombi bakımı haricinde yetkili servis girmemiştir.

Kısacası servisi bol diye arızası da bol ve düşük performanslı ürünü pahalıya almaktansa en başta iyisini alarak 10-15 sene kullanıp sonra yenisini alın daha iyi. Tabi bu benim fikrim, katılacaksınız diye bir şey yok. Benim hiçbir yetkili servise harcayacak param yok, üzgünüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Mekanik aksam elbette yıpranıyor. Ancak iyi üründe 10-15 yıl arasında yıpranırken diğeri 3-7 sene arasında arızalanıyor.

Mesele sadece arıza yapması da değil ki, eksik performansta makine alıyoruz sırf servisi yaygın diye.

Elin avrupalısının 500TL'ye aldığı ürüne ülkemizde üretildiği halde 1000-1500TL para veriyoruz. Ürün hakkını verecek kalite ve performansta değil ki. İsterse servisi 15 yıl ücretsiz olsun, ben eksik performanslı, birkaç senede bir parçası değişip orijinalliği bozulacak ürünü almam.

Mesela evimdeki Samsung buzdolabı 16 seneyi geride bıraktı. Buzdolabının kapısını hep ağır eşyaalrla yüklememize rağmen menteşesinde 1mm bile kayma yok, lastikleri çok iyi yapışıp vakum yapıyor, tüm raf ve aksesuarları plastik olmasına rağmen minicik bir çatlak bile yok (kullanırken de öyle nazik davranmayız)

Yerinde bir Arçelik olsaydı kapısı sarkacaktı, defrost arızası yapacaktı; belki de 1-2 desa motorunu değiştirmek zorunda kalacaktım. Yaşayacağım kalitesizlik hissi, sararma, çürüme vs dahil. Aldığımız Samsung da o zaman Arçelik'ten daha pahalı değildi, yanlış anlaşılmasın.

Kısacası servisi parçası yaygın diye Fiat Palio'yu Volkswagen Golf ile nasıl aynı kefeye koyamıyorsak aynısı Arçelik için de geçerli. Ki Arçelik'in servisi de öye ahım şahım değil, sadece parça fiyatları daha uygun, işçilik yine pahalı.

Dün akrabamdaki 7 senede kömürleri biten Beko çamaşır makinesi için kömür almaya gittim, yetkili servis vermedi. Neden? 6TL'lik çift kömür için makinenin motoru bozulmuş deyip 200TL'ye motorunu değiştirecekler de ondan. Allah kimseyi yetkili servislerin eline düşürmesin. Ki evimize senelerdir kombi bakımı haricinde yetkili servis girmemiştir.

Kısacası servisi bol diye arızası da bol ve düşük performanslı ürünü pahalıya almaktansa en başta iyisini alarak 10-15 sene kullanıp sonra yenisini alın daha iyi. Tabi bu benim fikrim, katılacaksınız diye bir şey yok. Benim hiçbir yetkili servise harcayacak param yok, üzgünüm.

Ağzına sağlık can doğan, bilinçli tüketici diye ben sana derim.

Bizim halkımızın çoğu ürün alırken isme ve servisinin genişliğine bakarak ürün satın alır. Kimse demez, biraz daha para vereyim de beni sorunsuz 10-15 sene götürsün.

Adama miele diyorum, LG diyorum, ilk sorusu "O hangi ülkenin malı?" ikinci sorusu da "Ama şimdi onun servisi yoktur."

Adama anlatamazsın ki 10 sene boyunca servis gerektirmeyecek dayanıklılığı... Sonra arçelik arızalandı mı günlerce servis bekle.

O parça vermeyen yetkili servislere de bir çift lafım var ama içimden söylüyorum. Ben amortisorun çiftini 6 liraya alabiliyorken aynı sorunla makineyi onlara versem bana 70 liradan aşağı masraf çıkarmayacaklar eminim!
  • quote:

Mekanik aksam elbette yıpranıyor. Ancak iyi üründe 10-15 yıl arasında yıpranırken diğeri 3-7 sene arasında arızalanıyor.

Beko Arçelikten gercekten ben de bıktım. Yazarkasa var bi tane, degisim islemi olcak hafızada 165 tl istiyorlar. Yaw makinenin ederi su an et 125 tl.
    Makina 125 tl, adamlar bi islem yapcak 165 tl istiyor. Resmen sömürüyorlar.
    Samsung bende camasır makinesi var, super memnunum.
    Buzdolabı alırsam da Samsung alcam cunku Silver Nano özelligi süper icat.
    Aynen dedigin gibi servisi bol diye Arcelik Beko alsak nolur
    Aynı grup zaten senelerce Fiatın teneke gibi arabalarını satıyor hala da satıyor
    Bir Fiat Ivecomuz vardı eskiden Allaha emanet gidiyorduk, yaw yagmurda bir aracın freni nasıl tutmaz, tutmuyodu işte.
    Bu arada bizim evdeki buzdolabı Beko, defalarca menteseleri kırıldı, soldan acılan kapıyı su an sagdan acıyoruz, servisi öyle bir icat yaptı idare ediyoruz işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 5 Ocak 2011; 16:44:04 >
  • quote:

Merhabalar.
    Evinizdeki makine AEG Lavamat 550 ya da Lavamat 800 olsa gerek. Gerçekten çok iyi cihazlardır. Bence su akıtma sorununu da halledebilirsiniz, sadece çok su harcamaları problemdir; yoksa kullanmaya devam edin derdim.

İkincil olarak seçtiğiniz modeller günü kurtarma amaçlı güzel tasarımla donatılmış, ancak performans ve dayanıklılık yönünden çok başarısız cihazlardır.
    Ariston ve Samsung'un tambur hacmi idda ettiği kapasiteyi alamayacak kadar küçük, mekanik ve elektronik aksamları kalitesizdir. Servisleri de başarılı değil.
    Bu sebepten ötürü düşük bütçeyle size önerim Bosch üretimi olan Profilo CM0800BTR veya CM1001CTR modelleri olacaktır. Bu modeller fiyat/performans oranına göre diğer markalardan çok daha kalitelidir.

Zanussi zaten orijinal Avrupa üretimi ile ilgisiz, Çin malı fason bir model.

Aldığınız cihazlar böylesine uzun süre kullanmayı seviyorsanız ben size daha üst çıtadaki Electrolux, LG ve Bosch ürünlerini öneririm. Bunlar da 1200TL'den başlıyor, fark vermeye değer.

Arçelik konusunda ise size tamamen katılıyorum. Bugün akrabam için bir Arçelik servisine gittim ve yine problem yaşayarak sorunumu bir parçacı ile halletmek zorunda kaldım. Arçelik'in şu anki 1000-1500TL'lik ürünleri ancak 500-600TL'lik Samsung'larla yarışabilir.(Ki zaten Avrupa'lılar bizim 1300TL verdiğimiz Arçelik'leri 200 euro civarına alıyorlar!) Rulman, amortisör ve motor kalitesi yerlerde sürünüyor, sadece şık görünüm ve markalarıyla para kazanmaya odaklanmışlar. Arçelik'in şu an kendi ürettiği hiçbir çamaşır makinesini asla tavsiye etmiyorum. 2000-2002 yılı civarlarındaki modellerini beğenmezdim ama bugünkü ürünlerini dayanıklılık bazında kıyaslarsanız onlar kat kat daha kaliteliydi.

Bir Arçelik alacaksanız 3 senede rulman dağıtmasına, 5-6 senede motor kömürlerinin bitmesine ve elektronik kart arızalarına, gövdenin çürümesine hazır olmalısınız. Henüz istisnasını göremedim.

Ki arızaları bir yana; ön yıkamadan sonra sıkmaması, kısa programlara ön yıkama eklenememesi, yükleri düzgün dağıtamaması, kazan sarsıntılarını gövdeye yansıtması, sarkan kapak menteşesi, ağır yüklerde camdan su sızdıran kapak vs gibi sebeplerle Arçelik çamaşır makinesi bence alınmaz.

Candoğan bey teşekkür ederim, sizin yaptığınız yorumlara dayanarak ağırlığım,

Profilonun 7 kg 800 d/d veya 1000 d/d uygun fiyatlı olarak bulabilirsem alacam.
    Yanlız anlamadığım, Profilo yetkili satıcıları kendi aralarında da tutarsız fiyatlar vermekle birlikte, internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonunda
    tekcarsi diye bir sitede 760 liraya CM 801 CTR buldum Max. Karta 9 ay taksit yapmakta yanlız 40 lira kadar kargo bedeli çıkıyor.
    O yüzden Mersin de 1 bayi yakın bir fiyat verdi onunla fiyat konusunda anlaşabilirsem, büyük olasılıkla makinayı alacam

Herkes için yinede çok teşekkür ederim. Özellikle Candoğan bey için...
  • 17 senelik Candy camasir makinama sadece 1 kez servis geldi o da filtre ile ilgili küçük bir problemdi.Daha sonra motor kayısı koptu ,aynısını bulamadım ,benzer bir tane taktım o da makinada sorunlar yarattı ama makina yine de calisiyor.
    Bulaşık makinam da aynı marka ve aynı yasta, arada icini,borularını temizliyoruz aynen devam ediyor,su ana kadar servis yüzü görmedi.
    Candy buzdolabım ise tasinirken o kadar hirpalandi ki sanırım delindi ve gazı azalıyordu.Bir ıkı kez gaz eklettik ama hadi uğraşmayalım deyip Ariston buzdolabı aldık.Gerçi 6 senedir kullaniyoruz ama neresine dokunsak elimizde kalıyor. Şikayet var daki yorumlari okuyunca beterinde de beteri varmış dedik yine de.. Daha kullanmaya başladığımız ilk günlerde hafızası değiştirildi.Allahtan hakkını yemeyeyim servis iyiydi,hallettiler.Yine de Candy den aldigimiz verimin çeyreğini alamıyoruz.Üstelik yeni teknoloji sözde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Gorenje'nin çamaşır makineleri nasıldır? Kıyaslayacak olursak hangi markalarla kıyaslanabilir? Bildiğim kadarıyla çamaşır makineleri çelik kazanlı. Ağırlık olarak da 100 kiloya yakın. Bu 1800 devirlik modeli görünüş ve özellik olarak güzel gibime geliyor. Premium serisi de süper sessiz olarak niteleniyormuş.

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Bence alınabilir. Soranlara direkt öneremiyorum, çünkü Gorenje ülkemize tamamiyle yerleşemedi.

Çoğu detayın düşünüldüğü ve en iyi makineyi nasıl yaparız mantığıyla üretilmiş bir ürün.

Arçelik 5200 ile bu cihazı kıyaslamak da doğru olmaz, makinecialt arkadaşımız bu cihazdan aldı ve çok memnun. Daha evvel Arçelik 5200 aldı ve iade etti. Arçelik'e ürün üretilirken kalite nedense düşüveriyor :)

Bulunduğum ilde bir esnaf Gorenje bayiliği almış ve kapılara broşür bırakmış. Makinelerin özelliklerine bakınca iyi gibi göründü gözüme. Yakından inceleme fırsatı bulamadım daha. :) Youtube'da 2000 devirli bir modelinin videosunu izlemiştim. Son derece sessizdi. Yanılmıyorsam Vestel'in de bu makineden vardı. Arçelik ile aynı anda piyasaya sürmüştü Ülkemizde yeni oluşu, satış sonrası hizmet yeterliliği konusunda biraz düşündürüyor.
  • ben teka bulaşık makinesi kullandım 2 aya yakın parça bekledim
    bana kralı yabancı marka ürün aldıramaz bulaşık çamaşır fırın ve buzdolabında
    tabi buda benim bilinçiz bir kullanıcı olduğumu göstermez benim şahsi fikir kanaatimi gösterir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatmagül@Ketenci

bende logixx 8 idos war daha çok yeni.ben memnunum.güzel bir ürün müdür acaba?sayın candoğan bey cevaplarınızı bekliyorum...

birde kurutma makinesi almak istiyoruım.buharlı ve 8 kg olandan avantixxx 8.sizce güzel midir?vebenim faturama kaç tl yazar?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar lütfen yardımcı olun :D

I-DOS un bir kaç resmini çekip foruma koyabilirmisiniz yalnız sakın fotoğraf makinem yok yada cep telefonumun kamerası yok demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

ben teka bulaşık makinesi kullandım 2 aya yakın parça bekledim
    bana kralı yabancı marka ürün aldıramaz bulaşık çamaşır fırın ve buzdolabında
    tabi buda benim bilinçiz bir kullanıcı olduğumu göstermez benim şahsi fikir kanaatimi gösterir

Elbette yabancılar arasında da kötü makineler mevcut. Benim vurguladığım her zaman yabancı ürün almak değil; ürünün kalite, dayanıklılık ve performans kriterlerini servis yaygınlığının önünde tutmanın önemidir. Aksini düşünmeniz de elbette olası bir durumdur, sonuçta herkes kendi evinde kendi ürününü kendisi kullanıyor. Bilinçsiz tüketici hakkını bilmeyen, aramayan tüketicidir.

quote:

bende logixx 8 idos war daha çok yeni.ben memnunum.güzel bir ürün müdür acaba?sayın candoğan bey cevaplarınızı bekliyorum...

birde kurutma makinesi almak istiyoruım.buharlı ve 8 kg olandan avantixxx 8.sizce güzel midir?vebenim faturama kaç tl yazar?
    cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar lütfen yardımcı olun :D

I-DOS deterjan ve yumuşatıcı deposuna sahip ve uygun miktarı çamaşırın türüne, miktarına göre kullanan bir cihaz. Böylece deterjan ve yumuşatıcı miktarının kontrolünü makinenize bırakıyorsunuz. Bunun dışında teknik değerleriyle de oldukça iddalı.

Buharlı kurutma makinesi almaktansa A-%50 veya A-%40 enerji sınıfı makineleri öneririm. Buharlı olmasını istiyorsanız bir süre bekleyebilirsiniz, öylesi de çıkar.
  • candoğan bey kusura bakmayasın sakın umarım senide kırmadım bu konuda çok teşekkür ederim
    sizinde verdiğiniz bilgileri heybemde saklıycam tabiki
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.