Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.376
Cevap
158
Favori
1.629.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaaaa.... :( Ama enerji, su tüketimi açısından bu çok daha iyi gibi. Bir de hassas program falan var. Ayrıca üst sepet ayarlanabilir raf avantajı var. Sipariş verdim. Değiştireyim mi yani???
  • candoğan üstad,

birkaç gündür bu beyaz eşyalar ile ilgili bölümleri okuyorum..sizin ve gürcan beyin bir hayli bilgili olduğunu gördüm..kardeşim yakında evleniyor ve buzdolabı ve çamaşır makinesi alacaklar..ben bosch siemens electrolüx alın diyorum ama onlarda bir arçelik özentisi var nedense..bana toplam fiyatı 2.300 civarında buzdolabı ve çamaşır makinesi tavsiye edebilirmisiniz?

birde bu electrolüx, bosch siemens ve diğer yabancı ürünlerin yerli üretim yada ithal olduğunu nasıl anlayabilirim..???
    örneğin siemens WM06A160TR modelindeki TR ifadesi yerli üretim olduğu anlamına mı geliyor ?

teşekkürler, saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Collezione -- 30 Nisan 2007; 15:44:00 >
  • Bir de Candoğan Bey, Rackmatic özelliği nedir, ne işe yarar?
    Bosch SE25E850EU bulaşık makinasında bu özellik var da.
    Valla sizden gelecej cevaba göre siparişimi değiştireceğim sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stto

yaaaa.... :( Ama enerji, su tüketimi açısından bu çok daha iyi gibi. Bir de hassas program falan var. Ayrıca üst sepet ayarlanabilir raf avantajı var. Sipariş verdim. Değiştireyim mi yani???

sayın stto bu saydığınız özellikler bosch ve siemens'te fazlasıyla var zaten. Üstelik rafların yüksekliğini doluyken de ayarlayabiliyorsunuz
  • evimde siemens camasır makınası var 15 dk da camasır yıkama ozellıgı gusel,kırısık onleme tusuna bastıgım zaman devir 1000 den 800 e dusuyor tusa basmadan ayar secenegınden 1000 ıle 0 devir arasında zaten secım yapabılıorum gereksız bı mantık demek ıstedınız sey burda ayrıntıda ortaya cıkıo fakat camasır makınasından cok memnunum sadece deterjan yumustıcı ve kırec cozucu kullanarak 60 derecede beyaz camasırları cok gusel yıkıor extra beyazlatıcı vs gerekmıor lekelerı gusel cozuyor bu anlamda siemens ten cok memnunum tavsıye ederım 15 dk camasır yıkama ozellıgınde asırı bı sarfıyat yuksek anı ısınma vb akla gelebılecek suphelere yer yok

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

Arkadaşlar o kadar para verdiniz aldınız şu özellik var bu özellik var peki tamamde bu özellikler cidden varmı yada siz kullanıyormusunuz bu özellikleri 1600 devirse niye 1600, kullanıyormusunuz yoksa komşununkinden daha devirli olsun diyemi aldınız, elektronik algılaması varmı yok be oda nemi diyorsunuz calgon kullanıyormusunuz yoksa aristonun 5 yıl giden parçasınımı aldınız calgon kullanmamak için, çamaşır makineniz evinizin neresinde benimki yatak odasında böyle absürd yere takılan makinesi olan varmı sesi ne kadar 7 mahalleyi ayaga kaldırıyormu kuruturken, hangi programda kaç kilo yıkıyosunuz sallamı diyorsunuz yoksa tartarakmı yıkıyorsunuz yumuşatıcının dogaya zaralı oldugunu biliyormusunuz, 100 program varsa makinede illede hepsini kullanıyormusunuz sizinki egimli kazanmı eski tipmi, 5 kilo kapasiteli makinede battaniye yıkıyarak makineyi katletmeye başladınızmı, evde en çok bayanlarmı yoksa erkeklerde eşlerine yardım ediyormu çamaşırda gerçi bir dügme çevrilecek yada basılacak ama maksat gönüller bir olsun,hangi deterjanı kullanıyorsunuz ariel,omomu dandik bir şey kullanıp bu çamaşır niye morardı diyormusunuz,sizin daha ariston ve lg nin deterjansız çamaşır yıkayan makinesinden haberiniz yokmu eletrik frekansı ile harikalar yaratıyor ama yurduma ne zaman gelir acep şimdilik yeter be gelsin ilginç arkadaşlar
  • Sayın Afacan,
    Ama ben yukarıda kodunu verdiğim üründen (SGS55E28EU)
    bahsediyorum. Onda üst sepet yükseklik ayarı vs yok sanırım.
  • vestel var memnun değilim
  • quote:

Sayın Afacan,
    Ama ben yukarıda kodunu verdiğim üründen (SGS55E28EU)
    bahsediyorum. Onda üst sepet yükseklik ayarı vs yok sanırım.

evet bende internetten baktım şimdi öyle bir özelliği yok sanırım. Bu konuda candogan62 arkadaşım size daha fazla yardımcı olur. O daha iyi biliyor bu makineleri iyi günler.
  • Evet, Candoğandan yardım istedim ama sanırım online değil. Benimse siparişimi değiştirmek için azami 1 saatim var. Sanırım Arçelik kalacak. Kısmet artık...
    Teşekkürler.
  • quote:

Evet, Candoğandan yardım istedim ama sanırım online değil. Benimse siparişimi değiştirmek için azami 1 saatim var. Sanırım Arçelik kalacak. Kısmet artık...
    Teşekkürler.
    Geçmediyse süreniz acilen değiştirin derim.Üst sepet yükseklik ayarı verdiğiniz modelde mevcuttur.Ancak sepet doluyken değil,boşken ayarlanır.
    Rackmatic'te ise doluyken de sepet yüksekliği değiştirilebilir.
    Arçelik kalitesizliği,üst sepette ortada amaçsız tümsek bölmesi oluşu(bardak konmasına engel,dengeli durmuyor)ayrıca iç süzgecinin çelik değil,metal olması(zamanla paslanması)ve sepet tellerinin özensiz yamuk yumuk olması nedeniyle önermiyorum.Bosch bulaşık makinesinde açık ara liderdir.Özellikle kalite ve kullanılan malzemede.Tuzu çok daha uzun süre kullanır.Orijinal Alman malıdır.
    Ayrıca Bosch'ta auto3in1 yani 2'si 3'ü 4'ü 5'i bir arada deterjanları otomatik olarak algılama ve bulaşıkların temiz ve kurumuş çıkmasını sağlama özelliği vardır.Bu özelllik başka hiçbir makinede yoktur.
    Bence süreniz geçmediyse değiştirin.Geçtiyse de iade etme hakkınız saklı,ambalajını açtırmayın ve para iadesi isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 30 Nisan 2007; 17:37:11 >
  • Şuan piyasasında olanlar son çıkan ürünlerden çamaşır+ bulaşık makinası için en uygun verilebilecek fiyat nedir?_
    Ben ikisi için en fazla 1600 ayırmayı planlıyorum ama hayalim suya düşmez umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

candoğan üstad,

birkaç gündür bu beyaz eşyalar ile ilgili bölümleri okuyorum..sizin ve gürcan beyin bir hayli bilgili olduğunu gördüm..kardeşim yakında evleniyor ve buzdolabı ve çamaşır makinesi alacaklar..ben bosch siemens electrolüx alın diyorum ama onlarda bir arçelik özentisi var nedense..bana toplam fiyatı 2.300 civarında buzdolabı ve çamaşır makinesi tavsiye edebilirmisiniz?

birde bu electrolüx, bosch siemens ve diğer yabancı ürünlerin yerli üretim yada ithal olduğunu nasıl anlayabilirim..???
    örneğin siemens WM06A160TR modelindeki TR ifadesi yerli üretim olduğu anlamına mı geliyor ?

teşekkürler, saygılar..
    Arçelik özentiliği Arçelik'in eskiden lisanslı olarak ürettirdiği veya direkt ithal ettirdiği malların kalitesinden gelir.(2100/2200 çm,leydi prenses bm,4562/4565 bul.mak.eski gri no frost buzdolapları gibi)Arçelik bu orijinal Siemens-Whirlpool üretimi modellerini çok sattığından halkın güvenini kazanmıştır.Ancak şu anki ürünleri direkt taklit ve kalitesi yerlerde.Zaten ondan önermiyoruz.Kime sorsanız memnun olduğu Arçelik'ler saydığım modelleridir.Kısacası kalite kavramı Arçelik'te mazide kaldı.

Bosch/Siemens'te şu an çoğu beyaz eşya Türk montajlı.İthal olanlar:5 prog. ve üstü bulaşık makineleri,XL,XXL buzdolapları,S ve IQ serisi çamaşır makineleri,kurutma makineleri elektrikli süpürgeleri,ankastre ürünleri diye sayabiliriz.Sonunda TR yazmasına aldanmayın bazı sonunda tr yazan modeller de Almanya'dan ithal olabiliyor.
    Electrolux'te ise Vestel'le birebir aynı kasaya sahip üstte donduruculu olan orta sınıf no frostlar dışında kalan ürünleri ithaldir.Ancak ithal ürünleri İsviçre,Avustralya,İtalya gibi değişik ülkelerden gelir.
    Toplamda 2300 civarı için alternatifler veriyorum.Ama net oalrak nasıl modeller aradığınızı(örneğin çamaşır makinesinde kapasite,devir,renk;buzdolabında yer ölçüsü sınırı var mı,renk gibi)söylerseniz daha net tavsiyelerde bulunabilirim.
    1)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155993&productid=mtsiewm10e160tr (carrefour'da 799 YTL)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232361&productid=mtsharpsj68mgy

2)Carrefour'a gidebiliyorsanız
    Profilo CM1201HTR(1200dev,6,5kg,A+) veya Siemens WM10E160TR(1000 dev.6 kg,A+) (ikisi de 799YTL)+Samsung RT49MAEW(400lt no frost) 1199 YTL toplam 2000YTL
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=8&intProductID=897
    http://www.samsung.com/tr/products/Refrigerator/topfreezer/rt49maew.asp

3)http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234838&productid=mtsieks59u920ne
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232928&productid=mtboschksu56920ne
    (bu ikisi aynı dolaptır)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155993&productid=mtsiewm10e460tr
    veya
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=153757&productid=mtboschwae1816ktr

Ayrıca Samsung buzdolaplarını da ucuza bulabileceğiniz mağazalar mevcut(1700-1200YTL arasında)
    http://www.samsung.com/tr/products/Refrigerator/topfreezer/rt58kaew.asp?page=Specifications
    http://www.samsung.com/tr/products/Refrigerator/topfreezer/rt62kaew.asp
    http://www.samsung.com/tr/products/Refrigerator/topfreezer/sr_l629evs.asp

Ürün seçenekleriniz bunlar olabilir.Toplamı 2300 YTL'yi geçmeyecek şekilde kendiniz seçebilirsiniz.
    Electrolux de alınabilir ama verdğiniz fiyat sınırını aştığından tavsiyede bulunamadım.

Bana sorarsanız şu an en ideal tercih 1200-1700YTL arasında Samsung dijital NF(değişik mağazalarda değişik fiyatlar var) ve Profilo CM1201HTR çamaşır makinesi almak.İkisi de fiyatlarına göre çok üstün cihazlardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

Şuan piyasasında olanlar son çıkan ürünlerden çamaşır+ bulaşık makinası için en uygun verilebilecek fiyat nedir?_
    Ben ikisi için en fazla 1600 ayırmayı planlıyorum ama hayalim suya düşmez umarım

Profilo CM1201HTR ve Siemens SE24E240EU iyi bir kombinasyon olabilir.İkisi de son özellikleri barındıran fiyatı uygun cihazlardır.(Carrefour'da cam.mak. 799 YTL-Bul.Mak 760YTL)Peşin fiyatına taksit de var.Özelliklerini incelemek için:

http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=8&intProductID=897

http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE24E240EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d2%2628%3d26%253d2320

Ayrıca hepsiburada.com'da Siemens bulaşık makinesinin fiyatı daha uygun
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese24e232eu

Yani çamaşır makinesini Carrefour'dan bulaşığı hepsiburada.com'dan alırsanız toplam 1478 YTL yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 30 Nisan 2007; 18:39:27 >
  • Yarın sabah ilk iş deneyeceğim şansımı. Çok teşekkürler.
  • quote:

Yarın sabah ilk iş deneyeceğim şansımı. Çok teşekkürler.

candogan beyinde dedigi gibi arçelik bulaşık makinesi alınacak ürün degildir, mutlaka almış olsanız bile geri verin,almak zorundalar ben neleri geri verdim 3 sene sonra bile
  • Zaten bugün ısmarladım Gürcan Bey. Henüz kargoya verilmedi. Yarın sabahtan siparişi değiştirmem mümkün olacaktır sanıyorum. Üstelik Boschun fiyatı yaklaşık 350 YTL daha uygun. Zaten o modeli de bana ya siz ya da Candoğan Bey önermişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stto -- 30 Nisan 2007; 21:35:30 >
  • candoğan teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

candoğan teşekkürler..

Önemli değil,bunları bir düşünün takıldığını birşey olursa bana her zaman sorabilirsiniz iyi günler
  • Arkadaşlar, bayiden aradılar ürünlerinizi yükledik diye. Ben de sabah erkenden aramıştım Arçelik yerine Bosch istiyorum demiştim. Mırın kırın yaptılar yüklendi vs diye. Gelse de geri göndereceğim dedim. Değiştirdiler. Aradaki farkı da iade yapacaklar. Umarım memnun kalırım makinadan.
    Fikirleriniz, özerileriniz için çok teşekkürler.

Beyaz eşya setimin son hali;

Bosch SGS55E28EU Bulaşık makinası

Bosch WFX 286S Çamasir Makinesi

Arçelik 5194NF Buzdolabı

(Herbiri ayrı renk oldu valla :)

Ben bunları Ağustostan itibaren kullanmaya başlayacağım.

Düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

Şimdi sıra geldi LCD TV ve elektrikli süpürgeye karar vermeye.

Onlarla ilgili fikirleriniz varsa da memnun olurum. Aslında LCD Tv nin ayrı forumları var ama burası kadar verimli bulmadım orayı.

Çok teşekkürler. (Özellikle Candoğan Bey ve Gürcan Bey)

Sevgiler.
  • quote:

Arkadaşlar, bayiden aradılar ürünlerinizi yükledik diye. Ben de sabah erkenden aramıştım Arçelik yerine Bosch istiyorum demiştim. Mırın kırın yaptılar yüklendi vs diye. Gelse de geri göndereceğim dedim. Değiştirdiler. Aradaki farkı da iade yapacaklar. Umarım memnun kalırım makinadan.
    Fikirleriniz, özerileriniz için çok teşekkürler.

Beyaz eşya setimin son hali;

Bosch SGS55E28EU Bulaşık makinası

Bosch WFX 286S Çamasir Makinesi

Arçelik 5194NF Buzdolabı

(Herbiri ayrı renk oldu valla :)

Ben bunları Ağustostan itibaren kullanmaya başlayacağım.

Düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

Şimdi sıra geldi LCD TV ve elektrikli süpürgeye karar vermeye.

Onlarla ilgili fikirleriniz varsa da memnun olurum. Aslında LCD Tv nin ayrı forumları var ama burası kadar verimli bulmadım orayı.

Çok teşekkürler. (Özellikle Candoğan Bey ve Gürcan Bey)

Sevgiler.

iyi yapmışsınız,inanın memnun kalacaksınız

süpürgede ise sulu sistemmi yoksa normal bir süpürgemi alacaksınız ona karar verin

LCD tv içinde samsunglara bakın benim düşüncem ,ama önce dediginiz gibi tv konularına şöyle bir genel bakıp ön bilgi sahibi olun kim nede sorun yaşamış,ama aklınızda şu bulunsun sakın yerli montaj bir ürün almayın çok problemler çıkıyor
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.