- x
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10290 Cevap992784 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     36 [38] 40 41 42 43 44 45      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

374 Mesaj
14 Haziran 2010; 14:01:14 

sonunda kararımızı verip LG F1402FDS5 modelini aldık umarım sorun yaşamayız ilk dikkatimizi çeken çok sessiz çalışması ürünü 1550 ye 10 taksit olarak aldım
şunu sormak istiyorum bu model LG F1402FDS -LG F1402FDS5 olarak iki ayrı modeli var acaba aralarındaki fark nedir satıcıda bu model vardı bunu aldım model nosunun sonundaki 5 rakamı sonradan dikkatimi çekti candoğanın bilgisi vardır sanırım bir cevap verirsen sevinirim

3014 Mesaj
18 Haziran 2010; 15:41:25 

candogan ustad, foruma girmiyormusunuz, bu sorumuz cevapsız kalmıştı

quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

bende bu sorunun cevapını merak ediyorum açıkcası candoğan beyden bir yardim istesek:) bu arada candoğan bey sayesinde bosch was20460 aldık güzel bir oldukça sessiz
ama sorduğunuz soruyu bende merak ediyorum!

182 Mesaj
22 Haziran 2010; 14:28:19 

Candoğan Bey dahil uzman ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

siemens, profilo, bosch çamaşı makinesi ürünlerinden 7-8 kg yeni nesil uygun fiyatlı bir ürün tavsiye eder misiniz? 1000-1400 TL arası düşünüyorum... Bazı ürünleri incelediğimde özelliklerinin birebir aynı olduğu fakat fiyatlarında ciddi farklılıklar olduğunu görüyorum, sebebi nedir? mesela siemens ile 10S460 bosch 20460 ve profilo 1000str aynı özellikler...
Marka bağımlılığım yoktur. Ekonomik ve işlevsel olması önemli.

Saygılar

3152 Mesaj
22 Haziran 2010; 15:38:37 

quote:

Orijinalden alıntı: greatottoman

Candoğan Bey dahil uzman ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

siemens, profilo, bosch çamaşı makinesi ürünlerinden 7-8 kg yeni nesil uygun fiyatlı bir ürün tavsiye eder misiniz? 1000-1400 TL arası düşünüyorum... Bazı ürünleri incelediğimde özelliklerinin birebir aynı olduğu fakat fiyatlarında ciddi farklılıklar olduğunu görüyorum, sebebi nedir? mesela siemens ile 10S460 bosch 20460 ve profilo 1000str aynı özellikler...

Saygılar

Profilo cm 1001ctr

3 Mesaj
22 Haziran 2010; 18:19:11 

bizde bosch var 8kg almanyadan şthal şu eco silence nin exlusıve modeli gayet memnunuz.

.....EFSANELER ÖLMEZ,SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR.....
=D Bihter Ziyagil...... =D

9 Mesaj
23 Haziran 2010; 10:24:37 

Arkadaslar merhaba hayırlısıyla eylülde evleniyorum ve beyaz eşya telaşesi başladı

Buzdolabında Samsung RL-62 Z BSW ile Siemens KG-56 NA 00NE modelleri arasında kaldım

Samsungun kore malı olduğunu biliyorum. Şu an evimizdede Samsung buzdolabı kullanıyoruz ve memnunuz

Ama siemensin modelide nişanlımın dikkatini çekmiş kararsız kaldık. Siemens in bu modeli hangi ülke üretimi onuda bilmiyorum

Bu modellerden hangisini tercih edersiniz. Siemens hangi ülke üretimidir? bunuda bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

Hoşçakalın

4 Mesaj
23 Haziran 2010; 16:56:02 

evimde HOOVER VHD9124 kullanıyorum 9 kilo 1200 devir gayet memnunum.

HOOVER'in normal çamaşır makinesi ebatlarında 10 kilo yıkayan buharlı/buharsız modelleri ile 9 kilo yıkayan 6 kilo kuratan kurutmalı çamaşır makinelerini de tavsiye ederim.

ürünler ile ilgili bilgi almak için 0800 341 48 00 (sabit tel) veya 444 0398 (cep)

1477 Mesaj
23 Haziran 2010; 18:10:25 

bende evde bosh kullanıyorum almandan şaşmamak gerek

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3152 Mesaj
24 Haziran 2010; 11:17:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hasosman

Arkadaslar merhaba hayırlısıyla eylülde evleniyorum ve beyaz eşya telaşesi başladı

Buzdolabında Samsung RL-62 Z BSW ile Siemens KG-56 NA 00NE modelleri arasında kaldım

Samsungun kore malı olduğunu biliyorum. Şu an evimizdede Samsung buzdolabı kullanıyoruz ve memnunuz

Ama siemensin modelide nişanlımın dikkatini çekmiş kararsız kaldık. Siemens in bu modeli hangi ülke üretimi onuda bilmiyorum

Bu modellerden hangisini tercih edersiniz. Siemens hangi ülke üretimidir? bunuda bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

Hoşçakalın

Buzdolabı ise samsung tercih ediniz.

155 Mesaj
24 Haziran 2010; 23:47:45 

quote:

Orijinalden alıntı: reinanapster

Miele falan alacak gucumuz yok ama 1700 tl limitli bi çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz.
siemens 12s762 modeli ağır basıyor.
siz ne tavsiye edersiniz?

hoover?
electrolux?

urunun inox falan olmasına gerek yok tabi.

Merhaba 1700 tlye çıkabilirseniz 200tl daha verip miele alabilirsiniz.. biz geçen yıl miele ve electrolux arasında kalmıştık bu forumdan okuduklarım ve birazda satıcının tavsiyesiyle miele almıştık.. miele almazsanız da electrolux modellerini tavsiye ederim demişti satıcı...

Bir de candogan beye electrolux hakkındaki fikirlerini sormak isterim bi akrabamız yeni çamaşır makinesi almak istiyor 1400-1500 tl limitleri var, onlara electrolux veya siemens tavsiye etmek istiyorum ama bu fiyat aralığında candogan beyin tavsiyesine ihtiyacım var...

12163 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:13:09 

quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_
candogan ustad, makine yeni biliyorsun,

kafama bir soru takildi, ben normalde 1 saatten fazla makine çalıştırmam, makinede bir sürü program ayarı var, beyazlar renkliler, sentetik, gomlek, yunlu , mix gibi,

normalde mix 1 saat civari yikiyor, gomlek programi 40 dk. ancak ekonomiye alinca 1 saat oluyor, bende 1 saat mix yerine ekonomide gomlek programini seciyorum, aynisi sentetik icinde gecerli, tabi gomlek veya sentetik secince sadece devir 600 se 1000e sicakligida 30sa 40 a aliyorum.

Asil merak ettigim konu bu programlarin hepsi motoru ayni sekildemi calistiriyor, Yani aslinda tum programlar ayni ama sadece programlarin devir ve sicaklik ayarimi farkli,

Bunu soyle orneklendireyim, mixte makine normal çalışıyor, sentetik veya gomlek programinda makine yine ayni sekildemi calisiyor yoksa motor durarak mi calisiyor, yani programdan programa sadece devir ve ısı farkımı var yoksa başka farklarda varmı, yanlışmı yapıyorum.Eğer yanlış yapıyorsam hangi programlar böyledir, yani hangi programlar bir bütün şeklinde çalışırken hangileri gerek sıkmada gerek yıkarken dönme ve beklemede farklılık gösterir, Makine siemens wm10e463tr

Umarım anlatabilmişimdir,

Merhabalar, konuya şu şekilde açıklık getireyim.

En başta sizin makinenizin standart programları A sınıfı enerji ve A sınıfı yıkama sağlayacak şekilde normal yıkama süresine ayarlıdır. A++ sınıfı enerji tüketimi elde ederek uzun sürede çamaşırlarınızı yıkamak isterseniz ecoperfect, normalden %40 kadar daha az yükte çamaşırı hızlıca yıkamak için de speedperfect tuşunu kullanabilirsiniz. Bu durum dilerseniz az miktardaki kirli çamaşırınızı hızlıca(örneğin 4kg pamuklu çamaşır), dilerseniz tam kapasite çamaşırı(7kg) normal sürede A sınıfı enerji ile, bekleme derdiniz yoksa da tam kapasiteli çamaşırınızı A++ enerji tasarrufu ile uzun sürede yıkama imkanı sağlar.

Dolayısı ile herhangi bir programda eco perfect veya speed perfect tuşlarına basılması değişik programlarda aynı sürenin çıkmasına neden olabilir. Bu durum hepsinin aynı çamaşır için düzenlendiğini anlamına gelmemektedir.

Örneğin makineniz 4kg kirli pamuklu çamaşırı speedperfect seçeneğiyle, 3kg gömleği eco perfect seçeneğiyle, 3kg karışık kumaş tipindeki çamaşırı da 1 saatte yıkar. Açıklamamdan anlayacağınız üzere hepsi değişik çamaşırlar için düzenlenmiştir.

Programlar arasında ise birçok fark vardır. Tambur dönüş hızı, tamburun sağa ve sola dönüş süresi, 2 dönüş arasında beklediği süre, su seviyesi, durulama aralarındaki sıkma şekli ve hızı, son sıkma şekli ve hızı vd bir çok etken kumaşlara göre özel olarak düzenlenmiştir. Tavsiye edilen sıcaklık ve devir de program ayarlandığında otomatik çıkar, kumaşın izin verdiği ölçü aralığında tecrübelerinize göre değiştirebilirsiniz.

Makineniz eco perfect ile uzun yıkama programlarında enerjiden yüksek orandan tasarruf ederek iyi bir yıkama sağlar. Bu yüzden makineyi gece çalıştırdığınızda veya aceleniz olmadığında bu seçeneği kullanmanızda fayda vardır.

4kg pamuklu çamaşırınızı kirli olsa dahi(aşırı olmamak şartıyla) speedperfect tuşu kullanarak hızlıca beyaz/renkli programında;
Karışık çamaşırlarınızı (örneğin sentetik+naylon+pamuklu karışık) mix programında;
Gömleklerinizi de özel gömlek programında yıkamanız tavsiyemdir. Biraz uzun oldu ama kafanızdaki soru işaretlerinin tamamını aydınlatmak istedim

12163 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:20:36 

quote:

Saygılar

Profilo 1000STR ile Bosch/Siemens 460 arasındaki farklar şunlardır:

-Bosch/Siemens'te ecoperfect tuşu ile A+++ sınıfı enerji elde edilebilir, Profilo A++ sınıfıdır.
-Bosch/Siemens'te suyun bulanıklığına göre durulama süresi, sayısı ve su seviyesine karar veren aqua sensör sistemi vardır.
-Bosch/Siemens'te yıkamada sıfır, sıkmada ise az motor sesi duyulmasını sağlayan fırçasız ecosilence drive motor bulunmaktadır.
-Bosch/Siemens'te varioperfect özelliği ile program sürelerinde 3 aşamalı oynamak mümkündür, Profilo'da ise normal ve yoğun olmak üzere 2 aşamalı oynama vardır.
-Profilo'nun avantajı ise fazladan perde ve iç giyim programlarının olmasıdır. Bu farkların işinize yarayıp yaramayacağını hesaba katarak bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Aralarında kalite farkı bulunmuyor.

Profilo CM1000STR için spottan peşin 1000TL, taksitli 1070TL fiyat aldım akrabam için. 460 serisi de tahminim 1300TL civarıdır.

3014 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:21:21 

Candogan Ustad,

Asıl öğrenmek istediğim buydu,

"Programlar arasında ise birçok fark vardır. Tambur dönüş hızı, tamburun sağa ve sola dönüş süresi, 2 dönüş arasında beklediği süre, su seviyesi, durulama aralarındaki sıkma şekli ve hızı, son sıkma şekli ve hızı vd bir çok etken kumaşlara göre özel olarak düzenlenmiştir. Tavsiye edilen sıcaklık ve devir de program ayarlandığında otomatik çıkar, kumaşın izin verdiği ölçü aralığında tecrübelerinize göre değiştirebilirsiniz.
"

Ekstra cevapların için de ayrıca teşekkür ederim.

12163 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:26:39 

quote:

Orijinalden alıntı: maslan7

sonunda kararımızı verip LG F1402FDS5 modelini aldık umarım sorun yaşamayız ilk dikkatimizi çeken çok sessiz çalışması ürünü 1550 ye 10 taksit olarak aldım
şunu sormak istiyorum bu model LG F1402FDS -LG F1402FDS5 olarak iki ayrı modeli var acaba aralarındaki fark nedir satıcıda bu model vardı bunu aldım model nosunun sonundaki 5 rakamı sonradan dikkatimi çekti candoğanın bilgisi vardır sanırım bir cevap verirsen sevinirim

LG FDS modeli beyaz, FDS5 modeli ise gri renklidir. Başka bir fark yoktur içiniz rahat olsun. Bu arada çok iyi bir fiyata almışsınız, forumda düşünen arkadaşlar varsa sizin aldığınız yerden temin edebilirler. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Tecrübelerinizi, resimleri ve mümkünse videoları paylaşırsanız sevinirim.

Seçtiğiniz model direct drive motor sayesinde tambur döüş hareketleri kontrolü, çift yöne sıkabilme özelliği, yünlüler için beşik yıkama hareketi, buhar jeti gibi özellikleri ile öndedir. Tek eksi yönü bağımsız durulama, sıkma programlarının olmamasıdır.

12163 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:32:47 

quote:

Orijinalden alıntı: karamsar_06

merhaba candoğan bey acil çamaşır makinesi almalıyz ve ben karar veremedim profilo cm 1000 str yi alışveriş yaptığım mağazada bulamadım ithal olduğu için bayisindede yok dediler kredi kartı kullanmıyoruz başka mağzadanda almak istemiyoruz. mağzada cm 1001 ctr modeli var sizce almalımıyım karasız kaldım yardım ederseniz sevinirim.ama aklım cm 1000 str de kaldı nedersiniz.

STR'nin avantajları:
-Alman yapımı yeni kasaya sahip olması
-Çamaşırların etkin ve hassas yıkanmasını sağlayan su damlası dokulu 65lt en geniş variosoft tambura sahip olması
-Kısa-uzun-hassas vb ayrımı olmaksızın bir çok programa ön yıkama veya kırışık azaltma fonksiyonu eklenebilmesi (CM1001CTR sadece uzun süreli ve kirli çamaşırlara özel sentetik ve pamuklu programlarına ön yıkama eklenebiliyor)
-Perde, gömlek, spor giyim, iç giyim ve koyu renk/nevresim gibi özel programlara sahip olması
-Yıkama aşamasında daha sessiz olması, sıkma sesleri aynıdır.

Kısacası ön yıkamayı sadece kirli çamaşırlarınızda ve uzun süreli programlarda kullanıyorsanız CM1001CTR işinizi görür.

10 Mesaj
25 Haziran 2010; 10:08:43 

Merhaba,

Forumda okuduğum kadarıyla Profilo CM1000STR Alman üretimi Peki CM1001CTR de Alman üretimi midir?

2 Mesaj
25 Haziran 2010; 10:42:05 

Merhaba,

Bosch WVH 28420
Bosch WAS 28762

Modellerini kurutma dışındaki özellikler açısından karşılaştırabilir misiniz?

180 Mesaj
26 Haziran 2010; 18:41:38 

Hoover VHD 9144ZD 9 Kg 1400 Devir Dijital GöstergeliTek Su Girişli Çamaşır Makinesi hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim? hızlı al fiyatı 1300 lira iken http://www.hizlial.com/...si_04.006.1080.0005.htm aynı ürün Erzurum Carrefour da 862 liradan satılmakta

180 Mesaj
28 Haziran 2010; 1:00:39 

Profilo CM1000 CTR çamaşır makinasını bir yıldır kullanıyorum ve yıkamasından da sıkmasından da memnun kalmadım. Çamaşırları inanılmaz kırıştırarak çıkarıyor. Servis beyazları 60 derecenin üstünde yıkamayın diyor. halbuki 30 derecede yıkadığım renklilerde bile aynı sorun oluyor. Servisleri çok ilgisiz ve kusuru size atıp işin kolayına kaçıyorlar. 17 yıllık annemin 2300 model arçelik çamaşır makinası hiç kırışıksız çamaşırı çıkarıyor. Demek ki profilo 17 yıl öncesinin teknolojisine yaklaşamamış bile. Yeni model arçelikler için yorum yapmıyorum. CM1000 CTR profilo çamaşır makinasını kimseye tavsiye etmiyorum.

3152 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:12:55 

quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

Profilo CM1000 CTR çamaşır makinasını bir yıldır kullanıyorum ve yıkamasından da sıkmasından da memnun kalmadım. Çamaşırları inanılmaz kırıştırarak çıkarıyor. Servis beyazları 60 derecenin üstünde yıkamayın diyor. halbuki 30 derecede yıkadığım renklilerde bile aynı sorun oluyor. Servisleri çok ilgisiz ve kusuru size atıp işin kolayına kaçıyorlar. 17 yıllık annemin 2300 model arçelik çamaşır makinası hiç kırışıksız çamaşırı çıkarıyor. Demek ki profilo 17 yıl öncesinin teknolojisine yaklaşamamış bile. Yeni model arçelikler için yorum yapmıyorum. CM1000 CTR profilo çamaşır makinasını kimseye tavsiye etmiyorum.

Merhaba aysedeniz. CM1000 CTR bu güne kadar pek çok kişiye tavsiye edilen bir modeldir. Alanlar da memnun olduklarını söylediler. Ürününüzde bir problem olabilir mi, servis çağırdınız mı? Çünkü kullanan bir kaç kişi daha var forumda ve onlardan böyle bir sorun duymadık.

Günümüzde üretilen ürünler, eski ürünlerin kalitesine yaklaşamıyor maalesef ki. Mümkün mertebe, iyi markaların üst seviyelerini seçmek en iyisidir ancak onlar da hiç ucuz değil.

2 Mesaj
28 Haziran 2010; 18:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hasbas

Merhaba,

Bosch WVH 28420
Bosch WAS 28762

Modellerini kurutma dışındaki özellikler açısından karşılaştırabilir misiniz?

Aslında öğrenmek istediğim 28420 almam durumunda yıkama özellikleri açısından 28762 ye göre dez avantajları ne olur (7-8 kilo farkı dışında). Enerji sarfiyatı (yıkama için) ve diğer olanaklar açısından neler kaybederim. Genelde kurutmalı modeller tavsiye edilmiyor ama 100-200 TL fiyat farkıyla 28420 almayı tavsiye edermisiniz? Kurutma özelliğini sürekli kullanmayı düşünmüyorum ama bazen çok işe yaracağını düşünüyorum. Kurutmadan çok yıkama amaçlı kullanacağımdan yıkama özellikleri de iyi olan bir makina istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

180 Mesaj
28 Haziran 2010; 20:17:42 

Merhaba robotica. Benim bu modeli seçmemin en büyük nedeni burada sizin de dediğiniz gibi bu modelin genelde beğenilmesi ve alanların şikayet bildirmemesi idi. İşin açıkcası bu makinayı ev halkına ben empoze ettim desem yeridir. Forumda yazılanlarıda eşime göstermiştim. Benim ısrarımla alınan bu makinanın yıkadığı kırışık çamaşırları gördükçe, kendimi suçlu hissediyorum. Her bir çamaşırı ütülemeye de ne zaman nede sabır yeter. Servis iki defa geldi. İlkinde çamaşırları içinde çok bekletmişsinizdir ne kadar sonra astınız falan deyince sinirlerim zıpladı. Kullanma klavuzunu iyice okuyun falan deyip gittiler. Sonraki yıkamalarda hem beyazlarda hem renklilerde yıkama bitimini takiben çıkarıp asmama rağmen sonuç yine aynı. İster 30 derece olsun ister 60 farketmiyor yani. Üstelik çok temiz yıkayan bir makinede değil, yani bende ki ürünün durumu bu. Servisin ikinci gelişinde de 16-17 yaşlarında iki genç göndermişler servis elemanı diye... Beyazları 60 dan yukarı yıkamayın, çamaşırı bekletmeyin, mutlaka kırışık azaltmaya basın deyip gittiler. Eşim çok sinirli bir insan, bu konuşmaları duyunca çok sinirlendi, daha fazla olay uzamasın diye makineyi bu hali ile kabullendik. Balkondan atasım geliyor ama yenisini alabilecek koşullar oluşuncaya kadar kullanmak durumundayız. Herkes bu modeli övdüğüne, göre benim şansın çok kötüymüş diye düşünüyorum.

3152 Mesaj
28 Haziran 2010; 20:54:52 

quote:

Merhaba robotica. Benim bu modeli seçmemin en büyük nedeni burada sizin de dediğiniz gibi bu modelin genelde beğenilmesi ve alanların şikayet bildirmemesi idi. İşin açıkcası bu makinayı ev halkına ben empoze ettim desem yeridir. Forumda yazılanlarıda eşime göstermiştim. Benim ısrarımla alınan bu makinanın yıkadığı kırışık çamaşırları gördükçe, kendimi suçlu hissediyorum. Her bir çamaşırı ütülemeye de ne zaman nede sabır yeter. Servis iki defa geldi. İlkinde çamaşırları içinde çok bekletmişsinizdir ne kadar sonra astınız falan deyince sinirlerim zıpladı. Kullanma klavuzunu iyice okuyun falan deyip gittiler. Sonraki yıkamalarda hem beyazlarda hem renklilerde yıkama bitimini takiben çıkarıp asmama rağmen sonuç yine aynı. İster 30 derece olsun ister 60 farketmiyor yani. Üstelik çok temiz yıkayan bir makinede değil, yani bende ki ürünün durumu bu. Servisin ikinci gelişinde de 16-17 yaşlarında iki genç göndermişler servis elemanı diye... Beyazları 60 dan yukarı yıkamayın, çamaşırı bekletmeyin, mutlaka kırışık azaltmaya basın deyip gittiler. Eşim çok sinirli bir insan, bu konuşmaları duyunca çok sinirlendi, daha fazla olay uzamasın diye makineyi bu hali ile kabullendik. Balkondan atasım geliyor ama yenisini alabilecek koşullar oluşuncaya kadar kullanmak durumundayız. Herkes bu modeli övdüğüne, göre benim şansın çok kötüymüş diye düşünüyorum.

Anlıyorum sizi, makine istediğimiz sonuçlar vermeyince oluşan sinir harbi tanıdıktır.

Bir malda aynı sorundan ikiden fazla ya da farklı sorunlardan dört defadan fazla problem çıkarsa makine değişimi ya da ücret iadesi talebinde bulunabiliyorsunuz. Servisi aynı sorundan 3. defa çağırın ve ücret iadesi isteyiniz. Sorunlar için tüketici hakem heyetine başvurunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 28 Haziran 2010; 21:00:54 >

3152 Mesaj
28 Haziran 2010; 20:57:58 

quote:

Aslında öğrenmek istediğim 28420 almam durumunda yıkama özellikleri açısından 28762 ye göre dez avantajları ne olur (7-8 kilo farkı dışında). Enerji sarfiyatı (yıkama için) ve diğer olanaklar açısından neler kaybederim. Genelde kurutmalı modeller tavsiye edilmiyor ama 100-200 TL fiyat farkıyla 28420 almayı tavsiye edermisiniz? Kurutma özelliğini sürekli kullanmayı düşünmüyorum ama bazen çok işe yaracağını düşünüyorum. Kurutmadan çok yıkama amaçlı kullanacağımdan yıkama özellikleri de iyi olan bir makina istiyorum.

Kurutmalı modelin kurutma performansı B imiş, hatta forumda şöyle bir konuya rastladım. Tambur hacmi biraz dar, bir de 4 kg kurutma yapabiliyor.
http://forum.donanimhab...page_1//tm.htm#40496926

Bu duruma göre kurutmalı modeli seçebilirsiniz. Yine de son karar sizindir

1096 Mesaj
29 Haziran 2010; 11:40:59 

quote:

Yaşadığınız sorunlar için üzüldüm. Bizde 15 seneden daha fazla süre ile efsane Arçelik 2200 kullanmıştık. O makineden sonra yeni makineler insanı pek tatmin etmiyor.

Elbette sizde biliyorsunuzdur ama birkez de ben belirtmek isterim. Kırışıklık bir miktar kullanım ile de ilgilidir. Eğer çok fazla çamaşırı sığdırmaya çalışırsanız kırışıklık artacaktır. Kırışık azaltma fonksiyonu açılsa bile, içi çok dolu olduğunda bu fonksiyon bi işe yaramaz. Yüksek devirde sıkmak da kırışıklığı arttıran bir diğer unsurdur. Deviri bir miktar düşebilirsiniz. Yeni makineler suyu az kullandığı için kırışıklığa az da olsa sebep vermektedir (direk tek sebep değil ama sebeplerden biridir). Bol su içerisinde rahat yıkanan çamaşır daha az kırışacaktır.

_-Pinokyo'yu yapan Gepetto Usta değilim ki, her odunu adam edeyim...-_

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

843 Mesaj
30 Haziran 2010; 9:22:23 

quote:

Saygılar

fiyat farkları soyle cıkıyor bosh la benim param var diyenleri daha iyi kazıklıyor siemensle orta duzeyi birazdaha makul oranda profiloylasa daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 30 Haziran 2010; 13:47:58 >

12163 Mesaj
1 Temmuz 2010; 0:02:45 

quote:

Merhabalar. Bir kaç geri sayfada kırışıklık sorunu gündeme gelmişti ve belli başlı sebeplerini sıralamıştım. Tekrar kopyalıyorum:

Çamaşırların kırışmasının başlıca sebepleri;

-Çamaşırların cinslerine göre ayrılmaması (örneğin kotlarla gömlekler aynı programda yıkanırsa gömleklerin ve bluzların kırışması kaçınılmazdır)
-Çamaşırların cinslerine göre doğru ayrılması durumda dahi maksimum dolum miktarının aşılması. Bu durumda pamuklu çamaşırlar da kırışabilirler.
Pamuklular için max 7kg, sentetikler için 3,5kg, hassaslar için de 2kg dolum miktarı aşılmamalıdır.
-Makine biter bitmez çamaşırlar dışarı çıkarılmalıdır. Böyle bir imkan yoksa eve gelinecek saate uyacak şekilde program erteleme fonksiyonu seçilebilir veya suda bırakma fonksiyonu ile çamaşırların son durulama suyu içinde beklemesini, böylece kırışmamasını sağlayabilirsiniz.
-Çamaşırlar için olması gerekenden yüksek sıcaklık seçiliyor olabilir. Çamaşır etiketlerinde belirtilen maksimum sıcaklıkları aşmamaya çalışın.

Aynı şekilde kırışık azaltma programından tam verim alınmak isteniyorsa 3,5 kg çamaşır doldurularak çalıştırılması gerekli. Bu durumda makine tamburda çamaşırı gevşetecek kadar hacim bulabilir.

Bunun yanında son olarak çamaşırların kuvvetlice silkelenerek asılmasını tavsiye ederim. Silkeleme ile kırışıklıkların büyük bir kısmı yok olur. Ancak silkelenmeden asılan çamaşırlardaki kırışıklıklar daha inatçı hale gelir. Gömlekler için de dolaba kaldırdığımız gibi askıya asarak kurutursanız büyük fayda göreceksiniz.

Çamaşır makinesindan kaynaklı kırıştırmanın sebebi ise makinenin NTC veya elektronik kartının bozulmasından dolayı suyu aşırı ısıtmasıdır. Suyun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek lazım. Büyük ihtimalle yukarıdaki maddelerin birinin ihmalinden kaynaklanıyor.

Sizin eski Arçelik 2300 çamaşır makineniz de, şimdiki Profilo çamaşır makineniz de Siemens teknolojisi ile üretilen makinelerdir. Eski çamaşır makineleri bol su ile yıkama yaptığından ve kilogram kapasitelerine göre geniş tamburlu olduklarından kırıştırma oranları yanlış kullanımda dahi düşüktür. Bu adımlara dikkat ettiğinizde kırışma problemi yaşamayacağınızı düşünüyorum.

İyi yıkamama konusunda da "normal" programı kullanıyorsanız bu program tam kapasiteli yüklemeler için ideal program değildir. Aceleniz olmadığı sürece ekonomik yıkama programlarını tercih etmenizi öneririm. Ekonomi programında düşük tüketim, uzun yıkama süresi ile yüksek temizlik gücü sağlanır. Tam olarak nasıl kullandığınızı açıklarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Servis konusunda da haklısınız, bazı yetkili servisler çoluk çocukla iş yaptığını sanıyorlar. Bu adımları uygulamanıza rağmen probleminiz çözülmüyorsa çağrı merkezini arayarak fabrika merkez servisini de çağırabilirsiniz. Ben yaptırdığım son montajda fabrika servis elemanı geldi ve montaj hizmetinden çok memnun kaldım.

12163 Mesaj
1 Temmuz 2010; 0:06:31 

quote:

28762 modelinin üstünlükleri:
-Diyalog ekran
-A+++ enerji sınıfı ile daha düşük tüketim(28420 modeli yıkamada A+ enerji sınıfıdır)
-Daha çok program alternatifi
-Kişisel olarak 2 program kaydetme ve tek hamlede çalıştırma özelliği
-Yük sensörü(ekrandan kaç kg çamaşır doldurduğunuz hakkında bilgilendirme) ve deterjan oranı tavsiyesi.
-Aquasensor(Su bulanıklık sensörü ile durulama sayı/süresi ve su seviyesine suyun bulanıklığını ölçerek karar verme)

Yeriniz müsaitse ayrı bir kurutma makinesi de düşünebilirsiniz. 28420 modelinin en büyük avantajı kuruturken su harcamamasıdır.

3152 Mesaj
1 Temmuz 2010; 1:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhabalar. Bir kaç geri sayfada kırışıklık sorunu gündeme gelmişti ve belli başlı sebeplerini sıralamıştım. Tekrar kopyalıyorum:

Çamaşırların kırışmasının başlıca sebepleri;

-Çamaşırların cinslerine göre ayrılmaması (örneğin kotlarla gömlekler aynı programda yıkanırsa gömleklerin ve bluzların kırışması kaçınılmazdır)
-Çamaşırların cinslerine göre doğru ayrılması durumda dahi maksimum dolum miktarının aşılması. Bu durumda pamuklu çamaşırlar da kırışabilirler.
Pamuklular için max 7kg, sentetikler için 3,5kg, hassaslar için de 2kg dolum miktarı aşılmamalıdır.
-Makine biter bitmez çamaşırlar dışarı çıkarılmalıdır. Böyle bir imkan yoksa eve gelinecek saate uyacak şekilde program erteleme fonksiyonu seçilebilir veya suda bırakma fonksiyonu ile çamaşırların son durulama suyu içinde beklemesini, böylece kırışmamasını sağlayabilirsiniz.
-Çamaşırlar için olması gerekenden yüksek sıcaklık seçiliyor olabilir. Çamaşır etiketlerinde belirtilen maksimum sıcaklıkları aşmamaya çalışın.

Aynı şekilde kırışık azaltma programından tam verim alınmak isteniyorsa 3,5 kg çamaşır doldurularak çalıştırılması gerekli. Bu durumda makine tamburda çamaşırı gevşetecek kadar hacim bulabilir.

Bunun yanında son olarak çamaşırların kuvvetlice silkelenerek asılmasını tavsiye ederim. Silkeleme ile kırışıklıkların büyük bir kısmı yok olur. Ancak silkelenmeden asılan çamaşırlardaki kırışıklıklar daha inatçı hale gelir. Gömlekler için de dolaba kaldırdığımız gibi askıya asarak kurutursanız büyük fayda göreceksiniz.

Çamaşır makinesindan kaynaklı kırıştırmanın sebebi ise makinenin NTC veya elektronik kartının bozulmasından dolayı suyu aşırı ısıtmasıdır. Suyun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek lazım. Büyük ihtimalle yukarıdaki maddelerin birinin ihmalinden kaynaklanıyor.

Sizin eski Arçelik 2300 çamaşır makineniz de, şimdiki Profilo çamaşır makineniz de Siemens teknolojisi ile üretilen makinelerdir. Eski çamaşır makineleri bol su ile yıkama yaptığından ve kilogram kapasitelerine göre geniş tamburlu olduklarından kırıştırma oranları yanlış kullanımda dahi düşüktür. Bu adımlara dikkat ettiğinizde kırışma problemi yaşamayacağınızı düşünüyorum.

İyi yıkamama konusunda da "normal" programı kullanıyorsanız bu program tam kapasiteli yüklemeler için ideal program değildir. Aceleniz olmadığı sürece ekonomik yıkama programlarını tercih etmenizi öneririm. Ekonomi programında düşük tüketim, uzun yıkama süresi ile yüksek temizlik gücü sağlanır. Tam olarak nasıl kullandığınızı açıklarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Servis konusunda da haklısınız, bazı yetkili servisler çoluk çocukla iş yaptığını sanıyorlar. Bu adımları uygulamanıza rağmen probleminiz çözülmüyorsa çağrı merkezini arayarak fabrika merkez servisini de çağırabilirsiniz. Ben yaptırdığım son montajda fabrika servis elemanı geldi ve montaj hizmetinden çok memnun kaldım.

Tambur hacmi konusuna kesinlikle katılıyorum, geçenlerde 7 kg denilen indesit marka bir çamaşır makinesini inceledim, tamburu hakikaten 7 kg çamaşır için ufak üretilmişti. Bizim eski arçeliğin tamburu, 5 kg lık olmasına rağmen, o makineden daha geniş. (önden arkaya doğru)

81 Mesaj
1 Temmuz 2010; 16:35:11 

merhaba arkadaşlar

1000 liraya alınabilecek en iyi çamaşır makinası için tavsiyede bulunabilir misiniz? mümkün olduğu kadar sessiz ve büyük kapasiteli olsun.

3152 Mesaj
1 Temmuz 2010; 17:12:04 

Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Temmuz 2010; 17:12:59 >

3152 Mesaj
1 Temmuz 2010; 21:32:18 

Bu arada çok güzel bir Youtube kanalı buldum, güzel videolar var, ilgileneceğinize eminim

http://www.youtube.com/user/Wiljannn

374 Mesaj
3 Temmuz 2010; 4:57:58 

quote:

LG FDS modeli beyaz, FDS5 modeli ise gri renklidir. Başka bir fark yoktur içiniz rahat olsun. Bu arada çok iyi bir fiyata almışsınız, forumda düşünen arkadaşlar varsa sizin aldığınız yerden temin edebilirler. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Tecrübelerinizi, resimleri ve mümkünse videoları paylaşırsanız sevinirim.

Seçtiğiniz model direct drive motor sayesinde tambur döüş hareketleri kontrolü, çift yöne sıkabilme özelliği, yünlüler için beşik yıkama hareketi, buhar jeti gibi özellikleri ile öndedir. Tek eksi yönü bağımsız durulama, sıkma programlarının olmamasıdır.

teşekkrler,ürünü bulunduğum ilçede lg satıcısından teşhir ürünü olarak aldım o yüzden fiyat uygun geldi elinde başkada yoktu zaten umarım memnun kalırız ilk izlenimlerimiz oldukça olumlu sessiz çalışması çok dikkat çekici hanım oldukça memnun şimdilik umarım bu memnuniyet uzun yıllar sürer makinenin resimlerini ve videolarını önümüzdeki gönlerde paylaşıcam

182 Mesaj
3 Temmuz 2010; 14:13:24 

peki sonu 460 ile biten modellerle 762 ile bitenler arasında ne fark vardır acaba?
dediğim gibi marka bağımlılığı olmadığı için en uygun fiyatı bulmaya çalışıyorum.
Ayrıca bildiğiniz spotcu var mıdır?

1730 Mesaj
5 Temmuz 2010; 16:11:37 

Arkadaşlar bende LG'nin 7 kg lık direct drive modeli olan WD-12391TDK 1200 Devir Çamaşır Makinesi düşünüyorum. kullanan var mıdır ? Daha doğrusu LG'yi tanıyoruz ama çamaşır makinesi pazarını hiç bilmiyorum. Yani servis kalitesi nasıldır ? satış sonrasında hizmetleri iyi midir ? Ayrıca yeni evlenecek bir çifte bu ürünü tavsiye eder misiniz ?

.:. Android paylaşım alanı için TIKLAYIN .:.

15 Mesaj
5 Temmuz 2010; 18:22:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

Arkadaşlar bende LG'nin 7 kg lık direct drive modeli olan WD-12391TDK 1200 Devir Çamaşır Makinesi düşünüyorum. kullanan var mıdır ? Daha doğrusu LG'yi tanıyoruz ama çamaşır makinesi pazarını hiç bilmiyorum. Yani servis kalitesi nasıldır ? satış sonrasında hizmetleri iyi midir ? Ayrıca yeni evlenecek bir çifte bu ürünü tavsiye eder misiniz ?

arçelik 8144 bj yada beko 3018 A modellerinden de alabilirsiniz onlar da LG üretimi arçelik ve beko onlardan alıyo zaten modelleri.en azından servis bakımından sıkıntı olmaz..hem buhar jeti su jeti özellikleri de cazip gibi

12163 Mesaj
5 Temmuz 2010; 18:49:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

Soru sormadan önce forumda incelediğiniz model kodunu aratırsanız veya geri sayfalara göz gezdirirseniz önceden verilmiş cevaplardan faydalanabilirsiniz. LG'nin 7kg makineleri hem teknik açıdan hem de malzeme ve işçilik kalitesi yönünden iyi değildir. LG istiyorsanız 8kg modellere yönelmenizi veya yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi LG üretimi olan Kore malı 3018A ve 8144BJ modellerini inceleyebilirsiniz.

1044 Mesaj
6 Temmuz 2010; 22:26:54 

herkese selamlar

kısa ve öz bir sorum olucak bütçem 650-750 aralığı gibi gözüküyor çamaşır makinam arızalandı acil çamaşır makinasına ihtiyacım var önerilerinize nedenleriyle birlikte yazarsanız karar vermemde etkili olucaktır. şimdiden tşkler . iyi günler.

3152 Mesaj
6 Temmuz 2010; 22:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: shane

herkese selamlar

kısa ve öz bir sorum olucak bütçem 650-750 aralığı gibi gözüküyor çamaşır makinam arızalandı acil çamaşır makinasına ihtiyacım var önerilerinize nedenleriyle birlikte yazarsanız karar vermemde etkili olucaktır. şimdiden tşkler . iyi günler.

Profilo CTR 1001

1044 Mesaj
7 Temmuz 2010; 12:04:57 

@robotica tşkler başka tavsiler var mı birde ürünü inceleyebiliceğim bir link var mıdır .tşkler

1044 Mesaj
7 Temmuz 2010; 12:20:16 

ctr 1001 diye bir model yok ama ama cm 1001 var o olabilir mi? @robotica

12163 Mesaj
7 Temmuz 2010; 12:47:09 

quote:

CM1001CTR modelidir.

Ürün incelemek için:
http://www.profilo.com.tr/CM1001CTR.html

Tarafımca Youtube'a eklenmiş videoları:

Express 15' programın tamamı, sıcaklık 40'C ayarlandığından yıkama sonrası programa süre ekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 7 Temmuz 2010; 12:50:07 >

2166 Mesaj
7 Temmuz 2010; 13:17:46 

Sessizlik bakımından hangi makine öne çıkıyor.AEG, LG, Siemens-Bosch hangisi en sessiz? Özellikle sıkma sırasında.

12163 Mesaj
7 Temmuz 2010; 13:36:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Sessizlik bakımından hangi makine öne çıkıyor.AEG, LG, Siemens-Bosch hangisi en sessiz? Özellikle sıkma sırasında.

Gürültü bildiğiniz üzere 2 odaklıdır. Birincisi motor gürültüsü, ikincisi ise titreşimden kaynaklanan vuruntu, gıcırtı tarzındaki gürültüdür.

AEG'nin inverter serileri dengeli yükte oldukça sessizdir ama yük dengeleme algı sorunu vardır. Dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor, bu da tıkırdama sesine neden oluyor.

LG yük dengeleme konusunda çift yöne dönebilme vs dolayısı ile başarılı. Motoru da en sessiz makine LG'ye aittir.

Bosch'un S serisinin motoru sessizdir. Bosch yük dengeleme, dengesiz yüklerde tıkırtı, gıcırtı tarzında ses yapmamasıyla en öndedir. Yani darbe emici sistemi en başarılı seri Bosch'a ait.

3152 Mesaj
7 Temmuz 2010; 16:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

2166 Mesaj
7 Temmuz 2010; 16:25:01 

quote:

Gürültü bildiğiniz üzere 2 odaklıdır. Birincisi motor gürültüsü, ikincisi ise titreşimden kaynaklanan vuruntu, gıcırtı tarzındaki gürültüdür.

AEG'nin inverter serileri dengeli yükte oldukça sessizdir ama yük dengeleme algı sorunu vardır. Dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor, bu da tıkırdama sesine neden oluyor.

LG yük dengeleme konusunda çift yöne dönebilme vs dolayısı ile başarılı. Motoru da en sessiz makine LG'ye aittir.

Bosch'un S serisinin motoru sessizdir. Bosch yük dengeleme, dengesiz yüklerde tıkırtı, gıcırtı tarzında ses yapmamasıyla en öndedir. Yani darbe emici sistemi en başarılı seri Bosch'a ait.

Yanıt için teşekkür ederim.Biz 3 kişilik bir aileyiz ama bize 8 kglık bir makinenin şart olduğunu anlamaya başladık.Şu anki makinemiz iyi durulamadığı için annem yorganları balkonda yıkıyor.Geçenlerde Bosch'un yeni sessiz makinelerini bayide inceledik.Gerçekten görünüş ve özellik olarak harika. Bizim için ses seviyeleri önemliydi.Youtube'da LG'nin videolarına baktım az miktarda yükü geç dengeliyor gibime geldi.AEG'nin fiyatları da biraz yüksek gibi, Bosch'un fiyat/performans ve taksit olanakları iyi.Babamlar araştırma işini bana devretti bakıyorum artık.Forum baya yardımcı oluyor.

3152 Mesaj
7 Temmuz 2010; 16:33:04 

quote:

CM 1001 CTR olacaktı Candoğan da yazmış zaten.

1044 Mesaj
7 Temmuz 2010; 23:06:14 

@candoğan62 ve robotica cevaplar ve videolar için tşkler fakat bu makina düşündüğüm bütçenin üzerinde 899tl civarı ayrıca 7kg ve 1000devir olması dışında herhangi bir katma değeri yok gibi geldi ben 699 tl ye teknosada şunu gördüm indesit ıwe8128 ne dersiniz A+ 8kg 1200 devir v.s
tşkler

quote:

CM 1001 CTR olacaktı Candoğan da yazmış zaten.

12163 Mesaj
8 Temmuz 2010; 1:17:44 

quote:

@candoğan62 ve robotica cevaplar ve videolar için tşkler fakat bu makina düşündüğüm bütçenin üzerinde 899tl civarı ayrıca 7kg ve 1000devir olması dışında herhangi bir katma değeri yok gibi geldi ben 699 tl ye teknosada şunu gördüm indesit ıwe8128 ne dersiniz A+ 8kg 1200 devir v.s
tşkler

Profilo CM1001CTR peşin fiyatla 750TL'ye alınabiliyor. Ben 10 gün kadar önce aldım.

Indesit kalite ve performansı bakımındn Profilo'nun yarısı kadar etmez. Indesit kronik hataları olan çok dayanıksız ve düşük performanslı bir makinedir. Maksimum ömrü 5-6 senedir.

Profilo'nun aynı bütçedeki diğer modellere göre artıları:
-A++ enerji sınıfıdır
-İster %60 hızlı, ister normal, ister A++ enerji sınıfıyla uzun sürede yıkama seçimine imkan veren MultiPlus özelliği vardır
-55lt tambur hacmi ve 3 boyutlu duşlama sistemi vardır
-2 kg çamaşırı 15 dakikada yıkayan express15' programı mevcuttur
-Kalan süreyi geri sayan, erteleme, sıcaklık seçimi ve sıkma devri ayarı yapılabilen ekran mevcuttur
-Darbe emici sistemi çok başarılıdır, kazan çok sallansa dahi vuruntu, gıcırtı vs kesinlikle yapmaz. Kazan sarsıntılarını gövdeye geçirmez. Videoda izlediyseniz tek parça ağır yatak örtüsünü bile 2-3 denemede sıkabiliyor. Indesit'te bu parçayı yıkasanız ya sıkmaya geçemez, ya da zıplar ve yürür.

12163 Mesaj
8 Temmuz 2010; 1:23:47 

quote:

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

3152 Mesaj
8 Temmuz 2010; 1:30:49 

quote:

tşkler

Candoğan gerekeni yazmış. İndesit almayın.

3152 Mesaj
8 Temmuz 2010; 1:38:11 

quote:

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?

12163 Mesaj
8 Temmuz 2010; 1:43:21 

10kg için Whirlpool Dreamspace veya LG olabilir.

1044 Mesaj
8 Temmuz 2010; 12:11:14 

cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
tşkler

quote:

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?

6579 Mesaj
8 Temmuz 2010; 15:19:26 

10 kg çamaşır makinesinde lg alsanız daha iyi.lg nin beyaz eşyaları kaliteli oluyor.

3152 Mesaj
8 Temmuz 2010; 20:50:06 

quote:

Orijinalden alıntı: s_solak

Biraz nostalji yapalım: Benim evimdeki makina ise bir PHILIPS 808.

Makinanın ne zaman alındığı belli değil ama araştırmalarıma göre Philips bu seriyi 1981'de çıkarmış. 1989 yılında ise beyaz eşya bölümünü Whirlpool'a satmış. Nerden baksanız 25 yıllık bir makine.
Kapak kilidi bozulduğu için balkona atılmış. Aylarca yağmur ve güneş altında kaldığından biraz paslanmış durumda. Fakat iç kısımda hiç bir problem yok. Bozuk kilidini hallettikten sonra çalıştıralım dedik. Bu sefer su alma durmuyordu. Araştırdım, presostata giden borunun bazı yerleri çürümüş. Onu da eriyen bantla sarınca bu sorunda çözülmüş oldu. Şimdi tek kafama takılan tamburu 2200'lerdeki gibi rahat dönmüyor. Onun dışında sorun yok.

Bu o zamanların reklam afişi:
0

Bu da bendeki makine:
0

Panonun altındaki 2 tuşun biri kapak kilidini diğeri ise deterjan çekmecesini açıyor.

0

Soldaki gösterge programın ne durumda olduğunu gösteriyor. Dijital değil tabiki, ampul aydınlatmalı mekanik bir gösterge.(Analog kol saatlerindeki tarih göstergesi gibi dönen bir disk)

Programı seçtikten sonra program düğmesini kendinize doğru çektiğinizde yıkama başlıyor. Bu konumda program düğmesi elle döndürülmesi engellenmiş. Ayrıca kapağı da mekanik olarak kilitliyor.

Maksimum sıkma devri belli değil, ölçmek lazım. Min 350 devir olduğu kesin :)

Kazan içinde şimdiki makinelerde olan amortisörlerden yok yerine kazan yukardan 4 adet yay ile askıya alınmış. Alttan ise U şeklinde 2 adet demir çubukla tutturulmuş. Fakat sıkma esnasında çok titreşim yok. Makinanın üst kapı çıkarıldığındaki görüntüsü
0

Çamaşırları düzgün dağıtmak için makine sıkmaya daha içinde su varken başlıyor.
0

Dostum harika bir makine nereden buldunuz bunu Ricam olursa, çalışırken de bir fotosunu koymanız mümkün mü? Sol taraftaki kırmızı gösterge dijital gösterge mi, onu merak ettim

151 Mesaj
8 Temmuz 2010; 23:05:19 

quote:

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.

öneriniz üzerine Afyonkarahisarda internet üzerinde satış yapan bir firmadan tahliye pompasını aldım 20 tl ye.
Montajını yapıp çalıştırdım.bir aydır sorunsuz çalışıyor.verdiğiniz destek için teşekkür ederim.