- x
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10290 Cevap993302 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     35 [37] 39 40 41 42 43 44      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3153 Mesaj
27 Mayıs 2010; 0:02:55 

quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar , hem 6 kg. hem de 7 kglık, uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için bosch yada siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için bosch yada siemens 1 tavsiye.

Ne yazık ki profilo alamıyorum.

Aslında modeller belli, Ancak bazıları Alman üretimi olabilir diyerek ve bunuda sizin bildiğinizi düşünerek bu soruyu yöneltiyorum.

Birde tavsiye ettiğiniz ürün İstanbulda zor bulunan bir ürün olacaksa nereden temin edebileceğimide yazarmısınız, Selamlar

Naçizane önerim

http://www.aeg.electrol...ode146.asp?ProdID=20632

3014 Mesaj
27 Mayıs 2010; 1:11:37 

Öneriniz için teşekkür ederim, Ancak mesajımdada belirttiğim gibi sadece siemens veya bosch düşünüyorum.

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar ,tabi bu 800de olur 900de 1100 de, ama dediğim gibi aşırı özellik aramıyorum,hergün çamaşır yıkandığından ve fazla yük bindirildiğinden tek etken dayanıklılık, hem 6 kg. hem de 7 kglık, tek su girişli,uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye.

Aslında modeller belli, Ancak bazıları Alman üretimi olabilir diyerek ve bunuda sizin bildiğinizi düşünerek bu soruyu yöneltiyorum.

Birde tavsiye ettiğiniz ürün İstanbulda zor bulunan bir ürün olacaksa nereden temin edebileceğimide yazarmısınız, Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 27 Mayıs 2010; 3:19:37 >

88 Mesaj
27 Mayıs 2010; 9:54:05 

Biraz nostalji yapalım: Benim evimdeki makina ise bir PHILIPS 808.

Makinanın ne zaman alındığı belli değil ama araştırmalarıma göre Philips bu seriyi 1981'de çıkarmış. 1989 yılında ise beyaz eşya bölümünü Whirlpool'a satmış. Nerden baksanız 25 yıllık bir makine.
Kapak kilidi bozulduğu için balkona atılmış. Aylarca yağmur ve güneş altında kaldığından biraz paslanmış durumda. Fakat iç kısımda hiç bir problem yok. Bozuk kilidini hallettikten sonra çalıştıralım dedik. Bu sefer su alma durmuyordu. Araştırdım, presostata giden borunun bazı yerleri çürümüş. Onu da eriyen bantla sarınca bu sorunda çözülmüş oldu. Şimdi tek kafama takılan tamburu 2200'lerdeki gibi rahat dönmüyor. Onun dışında sorun yok.

Bu o zamanların reklam afişi:
0

Bu da bendeki makine:
0

Panonun altındaki 2 tuşun biri kapak kilidini diğeri ise deterjan çekmecesini açıyor.

0

Soldaki gösterge programın ne durumda olduğunu gösteriyor. Dijital değil tabiki, ampul aydınlatmalı mekanik bir gösterge.(Analog kol saatlerindeki tarih göstergesi gibi dönen bir disk)

Programı seçtikten sonra program düğmesini kendinize doğru çektiğinizde yıkama başlıyor. Bu konumda program düğmesi elle döndürülmesi engellenmiş. Ayrıca kapağı da mekanik olarak kilitliyor.

Maksimum sıkma devri belli değil, ölçmek lazım. Min 350 devir olduğu kesin :)

Kazan içinde şimdiki makinelerde olan amortisörlerden yok yerine kazan yukardan 4 adet yay ile askıya alınmış. Alttan ise U şeklinde 2 adet demir çubukla tutturulmuş. Fakat sıkma esnasında çok titreşim yok. Makinanın üst kapı çıkarıldığındaki görüntüsü
0

Çamaşırları düzgün dağıtmak için makine sıkmaya daha içinde su varken başlıyor.
0

Gigabyte P35-DS3R / Intel E8200 / HIS HD4850 ICEQ4 / Kingston HyperX 2x1Gb 1066Mhz / Creative X-Fi XtremeGamer / 2x Seagate 7200.10 250 Gb (Raid0) / Samsung 932GW / Logitech X540 / MGE Nova AVR600 UPS / ArcticCooling Freezer Pro

12164 Mesaj
27 Mayıs 2010; 19:38:01 

quote:

Öneriniz için teşekkür ederim, Ancak mesajımdada belirttiğim gibi sadece siemens veya bosch düşünüyorum.

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar ,tabi bu 800de olur 900de 1100 de, ama dediğim gibi aşırı özellik aramıyorum,hergün çamaşır yıkandığından ve fazla yük bindirildiğinden tek etken dayanıklılık, hem 6 kg. hem de 7 kglık, tek su girişli,uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye.

1300TL civarına iyi bir araştırma yaparsanız Bosch WAS20460TR veya Siemens WM10S460TR modellerinden birini bulabilirsiniz. EcosilenceDrive fırçasız motorlu, A+++ enereji sınıfı, 8kg kapasiteli orijinal Alman modellerdir. Bence bütçeyi de biraz zorlamaya değer şayet 1400'e bulursanız.

@s_solak

Harika bir paylaşım. Makine de çok güzel duruyor hakikatten. Philips'in tarzında olduğu çok belli. 90'lı yıllardaki Philips-Whirlpool makineleri pek kaliteli olmasa da bu modelin oldukça kaliteli olduğu ortada. Ben de yıkamasını merak ettim açıkçası :) Pas lekeleri kolayca giderilebilir. Bence temizlenip onarılıp saklanması gereken bir makine :)

3014 Mesaj
27 Mayıs 2010; 23:23:38 

Candogan Bey, Oneriniz icin tesekkur ederim, Sanirim mesajimdaki 6 veya 7 kglık camasir makinesi olsun istegimi gormediniz, herneyse tercihimi siemens wm10e463tr yerine kullandim ve satin aldim, umarim memnun kalirim,

Cevabinizi dunden beri bekledim ancak gec cevap verdiginizden bu yonde tercih kullandim, umarim pisman kalmam.

Selamlar

12164 Mesaj
27 Mayıs 2010; 23:42:21 

8kg makine rahat bir performans ve ekonomi ile 5, 7kg gibi yükleri de yıkayabilmektedir; bu yüzden 6,7kg kriterini önemsememiştim. Sizin seçtiğiniz makine de iyi ama benim şimdiye dek önerdiklerim tasarım, ses, tüketim ve kalite açısından daha üstün modellerdi. Makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kaça aldınız?

3014 Mesaj
28 Mayıs 2010; 0:50:00 

1050y di ancak kredi kartı 12 taksitle 1150 ye aldım.

7 Kg. luklar içinde bence en iyisiydi, Sizin dediklerinizin tamamı 8 Kg üzerine, Tabii ki 8 Kg.luklar daha iyi ancak dediğim gibi 7 Kg. ve Siemens olarak en iyisi buydu.

1416 Mesaj
28 Mayıs 2010; 9:18:07 

arkadaşlar selam,

dün siemens WM12S762TR çamaşır makinasının kurulumu yapıldı ve hemen akabinde çalıştırdım, makine çok sessiz az miktardaki pompa sesi haricinde ses yok makinanın çalıştığı belli olmuyor, 1200 devirde de oldukça sessiz, makine oldukça stabil titreşimden eser yok.
LCD ekran büyük ve şık her şeyi görebiliyorsunuz, dokunmatik tuşlar iyi çalışıyor menuler kullanışlı ve basit..

bosch - siemens çamaşır makinası alacaklara şiddetle S serisini tavsiye ederim..

3 Mesaj
28 Mayıs 2010; 17:25:45 

Sayın Candoğan Bey öncelikle bıkmadan sabırla verdiğiniz cevaplar yorumlar için size ne kadar teşekkür edilse azdır teşekkürler......
Benim sizden ricam yorgan battaniye yıkayabilecek güzel sağlam bir makine tavsiye etmeniz sizin tavsiyenizle alacağım çok teşekkür ederim Allah sizi bu forumdan eksik etmesin selamlar.

12164 Mesaj
28 Mayıs 2010; 21:12:01 

Rica ederim ben de, zevkle yardımcı oluyorum.

Boyut sıkıntınız yoksa Whirlpool AWM1000 modelini önerebilirim. Bunun dışında Bosch WAS24762TR/Siemens WM12S762TR ve LG F1402FDS modellerinden biri de olabilir. Bu modeller sağlam ve kullanışlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Mayıs 2010; 21:12:46 >

1416 Mesaj
28 Mayıs 2010; 22:40:27 

candoğan siemens fırın tavsiye başlığına bakabilir misin ???

88 Mesaj
29 Mayıs 2010; 1:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
@s_solak

Ben de yıkamasını merak ettim açıkçası :) Pas lekeleri kolayca giderilebilir. Bence temizlenip onarılıp saklanması gereken bir makine :)

Ist. Maltepedeyim. Her zaman beklerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:57:07 

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Öylesine faydalı mesajlar yazıyorsunuz ki,herbirinize teşekkür ederim. Yarın acilen çamaşır makinası almam şart..Elektronik,dijital istemiyorum.Bildiğimiz klasik modellerden,az programlı,7-8 kg,1000-1200 devir,kısa yıkama programı da olan,elektrik kesilip geldiğinde kaldığı yerden devam edecek olan,az sesli ya da sessiz basit bir makina istiyorum.Bütçem 700-1000 arası..

İncelemelerim sonucu listem şu şekilde:

1.siemens WM08E262TR

2.SİEMENS WM10S361TR

3.SAMSUNG WF6700N1V

4.LG-WD-12391TDK

Tecrübeli arkadaşlar ve Candoğan Bey'den yardım rica ediyorum.Bu özelliklere sahip,başka marka önerilerinize de açığım.

Çok teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle.

Boncukkedi71

12164 Mesaj
30 Mayıs 2010; 20:25:06 

Merhabalar. Size önereceklerim:
1)Profilo CM1000STR
2)Profilo CM1220CGTR veya CM1201CTR
3)CM1001CTR

CM1000STR Siemens WM10S361 modeline göre özelleştirilmiş kumaşş programlarına ve kısa süreli programlara sahiptir. Sıcaklık programdan bağımsız ayarlanabilir. Görünümü de daha şıktır.

Profilo CM1001CTR ve daha üst modeller de Siemens'in WM08E262TR modeline göre tambur hacmi daha geniştir, A++ enerji sınıfıdır, üstten duşlama özelliği vardır. Görünümü de daha şıktır ve daha ucuzdur.

Samsung'un sözkonusu modeli kaliteli değil.

LG'nin de 7kg modellerini tavsiye etmiyorum. Bunun yanında LG elektrik kesintilerinde kendini resetlemektedir. Bosch-Siemens-Profilo grubunda da elektrik kesilirse enerji geldiğinde start düğmesine basmanız gerekir. Programın kaldığı adım baştan alınır. Örneğin son sıkma 800 ve 1000 devir olmak üzere 2 parçadan oluşur, 1000 devirdeyken elektrik kesilir ve gelirse start'a basarsınız ve makine baştan 800 ve 1000 devirde sıkar.

3 Mesaj
30 Mayıs 2010; 23:55:21 

Candoğan Bey,

İlginize teşekkür ediyorum.Dediğiniz modelleri hemen not aldım.Yarın Profilo bayisine gidip inceleme yapacağım.

Bir de şu modeli buldum.Ne dersiniz?

Siemens WM10E462TR

Özelliklerini okuyunca bu model de basit geldi..Benim makina,Beko Ekomatik Süper 2820..Taş gibi idi,tam 13 yıldır kullanıyorum,o kadar pratik ki,onun gibi bir model arıyorum..13 yıldır 2 defa servis gördü,inanırmısınız ağladım bozulduğu için..Makinanın program,derece vs gösteren ön uzun dikdörtgen panelin altından şelale gibi su akıyor suyu alırken,bir de çürümüş bir kısmı,oradan daha da fazla akıtıyor.Emektarım gibi kullanımı kolay bulmak zorundayım.Dijital,elektronik gibi kullanamam. Sanırım eski kafalıyım hala:))

Teşekkürler.Sevgiler.

12164 Mesaj
31 Mayıs 2010; 11:35:47 

Çabuk alışırsınız yenisine merak etmeyin :)

Siemens'in verdiğiniz modeli yerine yenisi çıktı WM10E463TR olarak. Bu modelin farkı ise program süreleri ile ihtiyacınıza göre 3 aşamalı oynayabilmeniz.

Ekonomik olarak uzun(A++ enerji sınıfı), normal ve 4kg için kısa olmak üzere.

Bence CM1000STR'yi tercih edin. Geniş tamburlu, daha sessiz ve Orijinal Alman malı.

724 Mesaj
31 Mayıs 2010; 18:14:16 

Bosch 20762 almıştım geçenlerde ve kullanmaya başladık.
Makine gerçekten mükemmel ve çok sessiz.
Sadece su sesi duyuluyor yıkarken.
Büyük dijital ekran çok fonksiyonel.
Programları kullanmadaki esneklik, istediğin gibi ayar yapabilme özelliği çok iyi.
Yük sensörü ve deterjan miktar sensörü güzel ve kullanışlı.
Zaman erteleme de çok kullanışlı bir özellik.
Örneğin dün akşam yatmadan ayarladık,sabah kalktığımızda yıkanmış hazırdı çamaşırlar.
Bugüne kadar eski çamaşır makinesinin on off düğmesine bile basmamış olan ben bile programları ayarlayıp çamaşırı yıkayabiliyorum.
Bu en çok hanımın hoşuna gitti..
Yalnız birşey farkettim, yıkama bitip çamaşırı boşalttıktan sonra kapağın etrafındaki plstiğin içinde biraz su kalıyor.
bu normal mi? eski makinede kalmıyordu hiç.

Hayat bir roman değil, bir hikaye gibidir... Bu yüzden ne kadar uzun sürdüğü değil, ne kadar güzel olduğu önemlidir.

20 Mesaj
31 Mayıs 2010; 20:17:05 

nerde eski 2100 - 2200- 2300 ler..2200 ü tam 17 sene kullandım.hatta hatırlıyorum turgut özal ın vefat ettiği gün kurulumu yapılmıştı..yeni çıkanları onlar kadar uzun yıllar kullanabilsek keşke...

12164 Mesaj
31 Mayıs 2010; 22:33:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Brake

Bosch 20762 almıştım geçenlerde ve kullanmaya başladık.
Makine gerçekten mükemmel ve çok sessiz.
Sadece su sesi duyuluyor yıkarken.
Büyük dijital ekran çok fonksiyonel.
Programları kullanmadaki esneklik, istediğin gibi ayar yapabilme özelliği çok iyi.
Yük sensörü ve deterjan miktar sensörü güzel ve kullanışlı.
Zaman erteleme de çok kullanışlı bir özellik.
Örneğin dün akşam yatmadan ayarladık,sabah kalktığımızda yıkanmış hazırdı çamaşırlar.
Bugüne kadar eski çamaşır makinesinin on off düğmesine bile basmamış olan ben bile programları ayarlayıp çamaşırı yıkayabiliyorum.
Bu en çok hanımın hoşuna gitti..
Yalnız birşey farkettim, yıkama bitip çamaşırı boşalttıktan sonra kapağın etrafındaki plstiğin içinde biraz su kalıyor.
bu normal mi? eski makinede kalmıyordu hiç.

Lastiğin kıvrımının içinde kalıyorsa normal bir durum. Çoğu makinede böyledir. Memnun kalmanıza sevindim.

724 Mesaj
1 Haziran 2010; 9:29:51 

teşekkürler candoğan bey, önceki sayfada da söylemiştm, sizin yorumlarınıza istinaden bu makineyi aldım, yoksa bin lira civarı bişey alacaktık ama sayenizde buna karar verdik ve iyiki de almışız.

Tekrar teşekkürler

Hayat bir roman değil, bir hikaye gibidir... Bu yüzden ne kadar uzun sürdüğü değil, ne kadar güzel olduğu önemlidir.

209 Mesaj
2 Haziran 2010; 2:42:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ultraonr

nerde eski 2100 - 2200- 2300 ler..2200 ü tam 17 sene kullandım.hatta hatırlıyorum turgut özal ın vefat ettiği gün kurulumu yapılmıştı..yeni çıkanları onlar kadar uzun yıllar kullanabilsek keşke...

bizimki kurulduğunda yeni cumhurbaşkanı olmuştu :)halen takır takır çalışıyor

64 Mesaj
2 Haziran 2010; 21:07:39 

Candogan bey,

makinamın rulmanın değişmesi gerek sanırım ... sürekli bir ugultu var kazan dönerken.. bizde artık kendisini emekli edip yazlıkta kullanmaya yerine profilo 1001CTR almaya karar verdik...makinayı 1 aydır kullanıyoruz.ben fiyatindan hanım performans ve kullanım kolaylıgından dolayı ailecek memnunuz...önerileriniz icin sonsuz teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: sailor222

Candogan bey,

1 hafta sonra yine su verdi dışarı makina..Ama şunu farkettim..sadece önyıkama yaparsa su kacırıyor. ön yıkama yaptırmazsam problem yok...ventil mi arızalı ilk dediğiniz gibi? ventil önyıkama ve yıkama için ayrı mı? üst tablayı sökmek için arkada iki cıvata gördüm sadece ..ön tarafta cıvata göremedim??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor222 -- 3 Haziran 2010; 16:38:54 >

20 Mesaj
3 Haziran 2010; 0:03:42 

quote:

Orijinalden alıntı: eagle16

bizimki kurulduğunda yeni cumhurbaşkanı olmuştu :)halen takır takır çalışıyor

evet...1993 yılında almıştım ben ve 17 sene tık demedi makinem..şimdi evimdeki beko 7 kg nin 1 buçuk senede 3 kere amortisör 1 kere deterjan gözü değişti.ve hala da amortisörlerinden tngut tungur sesler geliyor servis gelse yine değişir yani..ve duyduğum kadarıyla 2200 de 5 tane bunlarda 2 tane amortisör varmış.makine hala duruyo elden çıkarmadım büyük yüklerde battaniye elyaf yastıklarda kilimlerde 2200 ü kullanıyorum çünkü yeni makinem dengelemeyir ve sıkmadan bırakıyor..değeri bilinmelik bir makine bence kullananlar en büyük arızasında bile onarıp kullanmalı diye düşünüyorum

12164 Mesaj
5 Haziran 2010; 12:30:50 

quote:

Orijinalden alıntı: sailor222

Candogan bey,

makinamın rulmanın değişmesi gerek sanırım ... sürekli bir ugultu var kazan dönerken.. bizde artık kendisini emekli edip yazlıkta kullanmaya yerine profilo 1001CTR almaya karar verdik...makinayı 1 aydır kullanıyoruz.ben fiyatindan hanım performans ve kullanım kolaylıgından dolayı ailecek memnunuz...önerileriniz icin sonsuz teşekkürler...

Yeni makineniz hayırlı olsun. Bence eskisinin de rulmanını değiştirerek kullanmaya devam edin yazlıkta. Size daha uzun yıllar rahatlıkla hizmet verebilecek bir cihazdır.

151 Mesaj
6 Haziran 2010; 1:00:44 

candoğan bey 13 senedir kullandığım (bosch wmv 1610 ) model makinam arıza yapmaya başladı.arızası ise şunlar:bazen suyu boşaltmıyor,ara sıra deterjan ve yumşatıcıyı almıyor,bir bakıyorsun suyu çok almış kazan dolmuş.bunları sürekli değilde ara sıra yapıyor.su boşaltma pompasını kontrol ettim motoru çalışıyor.
acaba program düğmesindemi hata var,düğmesi çalışma sesini duyuyorum.eğer sorun program düğmesinde ise bu parça bulunurmu ve pahalımıdır.
yardımların için teşekkür ederim.

3 Mesaj
6 Haziran 2010; 11:02:05 

Çamaşır makinası araştırmalarım ve Candoğan Bey'in de tavsiyesi üzerine Profilo'yu inceledim ve beğendim. Profilo 1001CTR'ye karar verdim ama bir de Bosch bayilerini gezeyim dedim ve WAE20463 modelini de beğendim..Buradaki eski yazışmalarda Candoğan Bey'in şu açıklamasını buldum:

Bosch WAE20463 modeli de iyidir, ancak Profilo Almanya'daki Bosch fabrikalarında üretiliyor. Tambur hacmi, malzeme kalitesi ve tasarımı, program alternatifleri yönünden yerli E serisi Bosch'tan daha üstün.

Bu durumda Profilo 1001CTR'mi? Bosch WAE20463 mü?

Sadece bu ikisi arasından hangisi dersiniz?Sebepleriyle açıklarsanız çok sevineceğim..Aman lütfen 3. öneri yazmayın,yoksa karar vermek çok zorlaşıyor:)))

Teşekkür ediyorum.

1076 Mesaj
6 Haziran 2010; 12:35:15 

Tabiki Profilo aynı işçilik aynı malzeme neden markaya daha fazla ödeyesinki ;)
Kayınvalideme aynı ürünü aldık gayet memnun

12164 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:41:21 

quote:

Orijinalden alıntı: boncukkedi71

Çamaşır makinası araştırmalarım ve Candoğan Bey'in de tavsiyesi üzerine Profilo'yu inceledim ve beğendim. Profilo 1001CTR'ye karar verdim ama bir de Bosch bayilerini gezeyim dedim ve WAE20463 modelini de beğendim..Buradaki eski yazışmalarda Candoğan Bey'in şu açıklamasını buldum:

Bosch WAE20463 modeli de iyidir, ancak Profilo Almanya'daki Bosch fabrikalarında üretiliyor. Tambur hacmi, malzeme kalitesi ve tasarımı, program alternatifleri yönünden yerli E serisi Bosch'tan daha üstün.

Bu durumda Profilo 1001CTR'mi? Bosch WAE20463 mü?

Sadece bu ikisi arasından hangisi dersiniz?Sebepleriyle açıklarsanız çok sevineceğim..Aman lütfen 3. öneri yazmayın,yoksa karar vermek çok zorlaşıyor:)))

Teşekkür ediyorum.

Yukarıdaki koyu renkli açıklamam CM1000STR modeli içindir. CTR için değildir, CM1001CTR modeli de WME20463TR gibi yerli malıdır. WAE20463 modelinin üstünlüğü bir kaç program fazlası olmasıdır. Örneğin CM1001CTR modelinde ön yıkamayı sadece uzun sentetik ve pamuklu programında kullanabilirsiniz. WAE20463 modelinde ise ön yıkamalı programın süresi kısaltılabilir. Bir de ek olarak sensitive(hassas ciltler için bol durulamalı program)gibi 1-2 özel programı vardır. Kaliteleri, teknik değerleri, kasaları vs aynıdır.

Ancak WAE20463 almaktansa CM1000STR derim, şayet 1150TL bütçeniz varsa.

12164 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:55:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

candoğan bey 13 senedir kullandığım (bosch wmv 1610 ) model makinam arıza yapmaya başladı.arızası ise şunlar:bazen suyu boşaltmıyor,ara sıra deterjan ve yumşatıcıyı almıyor,bir bakıyorsun suyu çok almış kazan dolmuş.bunları sürekli değilde ara sıra yapıyor.su boşaltma pompasını kontrol ettim motoru çalışıyor.
acaba program düğmesindemi hata var,düğmesi çalışma sesini duyuyorum.eğer sorun program düğmesinde ise bu parça bulunurmu ve pahalımıdır.
yardımların için teşekkür ederim.

Merhabalar.

Bu modellerde plaset tipi pompa kullanıldığından zaman zaman kilitlenme yapabilir. Makinenin pompasını açarak içini temizleyin, hortumları iyice kontrol edin. Daha sonra hortumun ağzını bir kovaya yerleştirerek suyu süratle boşaltıp boşaltmadığını kontrol edin. Eğer süratle boşaltıyorsa ve kimi zaman takılıp devreye girmiyorsa pompa motoru değişmelidir. Çin malı pompalar 12,5TL, oldukça ucuzdur ve değiştirmesi kolaydır.

Suyu dengesiz alması ise prosestat hortumunun tıkanmasından olabilir. Üst kapağı açtığınızda kazana ince siyah bir hortumla bağlı yuvarlak bir parça göreceksiniz. O parça prosestattır.(su seviye şalteri) Kazana bağlı hortumu sökün ve temiz olup olmadığını kontrol edin. Bunun yanında su boşaltamıyorsa su üstüne su alıyor olabilir, yani sorun pompadan kaynaklı da olabilir.

Deterjan ve yumuşatıcı için de deterjan gözünü sökün ve yıkayın, daha sonra da çekmecenin içine girdiği yuvanın tepesinde bulunan su deliklerini iyice temizleyin. Makinenin program düğmesini elle ön yıkama, yıkama ve yumuşatıcı adımlarına getirerek doğru yerden su alıp almadığını kontrol edin. Bildiğim kadarıyla bu model 3'lü ventil ile çalışıyor. Önce ventile bakmak, en son beyinden şüphelenmek lazım.

151 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:03:02 

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler candoğan bey.en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım.
ayrıca çin malı pompalar takılabilir demişsiniz bunu nerde temin edilir.gösterdiğiniz alakaya teşekkür ederim.

43 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:14:29 

linkdeki makina hakkında konuya hakim arkadaşlardan yorum bekliyorum veya yerine tavsiye model önerisi birde site hakkında bilgisi olan varmıdır acaba bu makine burda baya hesaplı açıkcası almayı düşünüyorum ama site hiç duymadım sakata gelmeyelim
http://www.biralisveris.com/index.php?p=show&pid=22169

209 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: parshan

linkdeki makina hakkında konuya hakim arkadaşlardan yorum bekliyorum veya yerine tavsiye model önerisi birde site hakkında bilgisi olan varmıdır acaba bu makine burda baya hesaplı açıkcası almayı düşünüyorum ama site hiç duymadım sakata gelmeyelim
http://www.biralisveris.com/index.php?p=show&pid=22169

1500 ytl ye boshun ecoslinse motorlu modelini alabilrsiniz,forumda da bu model tavsiye ediliyor
http://www.hepsiburada....460tr&categoryId=155121

12164 Mesaj
7 Haziran 2010; 3:25:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler candoğan bey.en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım.
ayrıca çin malı pompalar takılabilir demişsiniz bunu nerde temin edilir.gösterdiğiniz alakaya teşekkür ederim.

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.

10 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:02:30 

Selamlar,

Ben de burdaki tavsiyeler üzerine Profilo CM 1001 CTR çamaşır makinesi aldım bir süre önce. Ama renkli çamaşır yıkarken şöyle bir durum oluyor; normal yıkama süresi 2,5 saat civarında başlıyor, süre 30 dk. civarında kalmışken gösterge bir anda 2 saatin üzerine çıkıyor ve toplam 4-4,5 saat gibi bir yıkama yapıyor. Beyaz çamaşırlarda bu durum olmadı hiç, ama renklilerde neredeyse her seferinde oldu. Tıka basa da doldurmuyoruz makineyi. Sebebi nedir acaba, servisi aramadan burdaki üstadlara bir sorayım dedim.

12164 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:20:07 

Merhabalar. Renklileri hangi programda yıkıyorsunuz? Yeni nesil makinelerin kart tasarımlarından dolayı düşük voltajda süre uzayabilir ve takılma yapabilir. Ancak bu takılma ve uzama ısıtma safhasında olur. Yani ilk 20 dakika içinde uzama olur. Son 30 dakika yumuşatma veya durulama aşaması olmalı. Bu durum da pek normal değil. Servis çağırın isterseniz.

12164 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:28:17 

Merhabalar. Renklileri hangi programda yıkıyorsunuz? Yeni nesil makinelerin kart tasarımlarından dolayı düşük voltajda süre uzayabilir ve takılma yapabilir. Ancak bu takılma ve uzama ısıtma safhasında olur. Yani ilk 20 dakika içinde uzama olur. Son 30 dakika yumuşatma veya durulama aşaması olmalı. Bu durum da pek normal değil. Servis çağırın isterseniz.

163 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:42:00 

candogan62 Bey Merhaba, biz dün çamaşır makinesi olarak Siemens WM10S361TR satın aldık. Ama başka bir forumda bu modelin kullanışsız olduğunu yazmışsınız. Sebebini öğrenebilir miyim acaba?

8 Mesaj
7 Haziran 2010; 15:47:07 

bosch un was24460tr ve was24762tr modelleri arasındaki farklar nelerdir acaba ?

1724 Mesaj
7 Haziran 2010; 16:06:35 

quote:

Orijinalden alıntı: estug03

bosch un was24460tr ve was24762tr modelleri arasındaki farklar nelerdir acaba ?

23 Şubat 2010;
quote:

Bu modelin 762'den farkı menü seçeneklerinin daha dar olmasıdır. Bunun dışında bir fark yoktur. 762'de olan artılara gelisek:

-En sık kullandığınız 2 programı her tür ayarı ile program düğmesinde size ayrılmış 2 konuma kaydedebilir ve bir hamlede çalıştırabilirsiniz. Her yıkamada baştan ayar yapmanız gerekmez.
-Yük sensörü ile makineye doldurduğunuz çamaşır miktarını kg olarak görebilir ve çamaşır miktarına göre deterjan miktarı tavsiyesi alabilirsiniz
-Seçeceğiniz 16 lekeden birine göre programın akışının lekeyi çıkaracak şekilde değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.
-Daha geniş aralıkta sıcaklık geçimi yapabilirsiniz.
-460'da pamuklu ve sentetik çamaşırlara ön yıkama eklenebilirken 762'de yünlü hariç tüm yıkama programlarına ön yıkama eklenebilir
-762'de yıkama akışı hakkında daha detaylı bilgi alırsınız
-762 modelinde programlara 0-3 arası durulama eklenebilir

Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 7 Haziran 2010; 16:08:39 >

43 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:19:07 

candoğan usta senden de bir yorum alabilirmiyim bu makine hakkında LG F1402FDS yoksa başka bir önerin olacakmı

301 Mesaj
8 Haziran 2010; 4:28:23 

Merhaba
Benim WM10E160TR makinem var. Bu makinem iyimi ?
7 yıllık Arçelik ç.makinesi vardı hem kırıştırıyordu hemde temiz yıkamıyordu. SİMENSİN BU MODELİNDEN ALDIK AMA 7 YILA CIKARMAK İCİN gec kalmışız 2 ay sonra gittiğimde olmaz dediler. inşallah bozulmaz.
Şimdide komşumuz icin bir makine önermenizi istiyorum. Yorgan ve battaniye yıkamak istiyor. Onların sulale geniş sulalesininde battaniyeleri ve yorganlarını yıkamak için sağlam bi şey istiyoruz. Kuru temizlemecide 10 kg lık Arcelik makine gördüm. Gittim Arceliğe artık 10 kg makine yokmuş 9 kg lerden alın dedi. Almadan once ararken nette burayı gördüm seneler önce acılmış bu topik. Tavsiyeniz ne olur.
Candoğan bey geç olmadan bakarda yardımcı olur bizlere :) Tşkler.

Hoover 10 kg modeli var. 10146 olan 1400 devir Öteki 1600 devir olan 10166 modeli birde buharlı imiş. ama yuksek devire gerek yok devir azaldıkca parasıda azalıyor dahaiyi. Fiyat performan ürünü bir şey hangisi iyi olur modellerden acaba ? Marka bağımlılığım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi everest -- 8 Haziran 2010; 4:35:34 >

12164 Mesaj
8 Haziran 2010; 13:42:03 

WM10E160TR zamanının fiyat/performans oranı iyi olan bir modeliydi. İlk 3 ay içerisinde garantisini 7 yıla çıkarabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Arçelik'in 10kg modeli LG üretimidir. 9kg modelini asla tavsiye etmem, çünkü Arçelik'in kendi üretimidir, yorgan yıkamaya kalkarsanız makine 1-2 yılda rulman arızası yapar, sıkarken evde duramazsınız.

Eğer çok hacimli bir makine isteniyorsa Whirlpool AWM1000 modelini tavsiye ederim. Alman üretimi, 10kg büyük bir makinedir. Servis ve satışı ile Vestel ilgileniyor.

LG FD1402FDS modeli de olabilir. 9kg kapasiteli üründür.

Hoover'i de tavsiye etmiyorum. Kronik sorunları olan kalitesiz makineleri var.

Bu önerdiklerim size pahalı gelirse Alman malı olan Profilo CM1000STR modeline bakabilirsiniz. 8kg olsa da 65lt geniş tamburu vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Haziran 2010; 13:43:24 >

3014 Mesaj
8 Haziran 2010; 15:46:30 

Wm10e463tr içinde ilk 3 ay içinde garanti uzatma imkanı varmı, varsa şartları nelerdir.Mesela nereyi arayacağız, ne yapacağız gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 8 Haziran 2010; 15:47:57 >

12164 Mesaj
8 Haziran 2010; 17:33:16 

Servis vasıtası ile uzatılıyor diye biliyorum. Siemens çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsiniz.

3 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:28:07 

Merhabalar. Sonunda yeni yazılan konulara nasıl ulasabilecegimi buldum. Uzun zamandır yorumları okuyorum ve bir çok konuda bilgi sahibi oldum, tesekkürler. Özellikle sayın candogan62 bana bir cok konuda yol gösterici oldu. Sayın candogan62 konuda size mail attım ama buraya ulasmısken birde buradan yardımıznızı isteyecegim. Bana buzdolabı, çamaşır ve bulasık makinesi tavsiye edermisiniz. Fiat önemli degil zaten sizde çok uçuk fiatlı markaları önermiyorsunuz. Yalnız benim için en önemli şey çok iyi yıkayan bir çamaşır makinesi olması. 4 sene önce aldığım Siemens WM10E463 çamaşır makinesini yenisi alınca hemen çöpe atacağm. Birde küçük buzdolabı istemiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

301 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:41:30 

quote:

WM10E160TR zamanının fiyat/performans oranı iyi olan bir modeliydi. İlk 3 ay içerisinde garantisini 7 yıla çıkarabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Arçelik'in 10kg modeli LG üretimidir. 9kg modelini asla tavsiye etmem, çünkü Arçelik'in kendi üretimidir, yorgan yıkamaya kalkarsanız makine 1-2 yılda rulman arızası yapar, sıkarken evde duramazsınız.

Eğer çok hacimli bir makine isteniyorsa Whirlpool AWM1000 modelini tavsiye ederim. Alman üretimi, 10kg büyük bir makinedir. Servis ve satışı ile Vestel ilgileniyor.

LG FD1402FDS modeli de olabilir. 9kg kapasiteli üründür.

Hoover'i de tavsiye etmiyorum. Kronik sorunları olan kalitesiz makineleri var.

Bu önerdiklerim size pahalı gelirse Alman malı olan Profilo CM1000STR modeline bakabilirsiniz. 8kg olsa da 65lt geniş tamburu vardır.

Evet 1 yılı gecti bu olay 7 yıla uzatma zamanı gecti o zaman servis oyle dedi kaldı.
1 ay icinde dediğini iyi hatırlıyorum. Neyse sağlık olsun.

Bu WM10E160TR modelle yorgan yıkamak istıyoruz. Şu silikonlu olanlardan hanım ben at diyorum o korkuyor. Rulamnları bozulur diye. Sıktırmassın diyorum olur. Bide size sorayım dedim olurmu ? Nası olsa nası olur :)

Bu kuru temizlikci 10 kg Arcelik icin iyi secim yapmış. Baksana Lg ninmiş makina. Adam yorgan ve battaniye yıkıyor. Servisi bozulunca yapacakmı simdi yani. Ticari olarak kullanıyor makineyi. ?Onların ticari model makineler 8 Milyar civarlarda Bende alam bi makine yorgan battaniye yıkanır. Gel vatandaş :)

Candoğan bey bu Profilo modelinde CM1000STR yorgan yıkama programı varmı. Bu programın makinede olması iyidir heralde. Arçelik 10 kg yazan makinede de Yorgan programı vardı.

Yoksa Arçelik 10 kg modelini araştırayım Bursada buluruz bi yerlerde. Yada profilo alalım gitsin mi ?

Teşekkurler.

2734 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:44:45 

quote:

Wm10e463tr içinde ilk 3 ay içinde garanti uzatma imkanı varmı, varsa şartları nelerdir.Mesela nereyi arayacağız, ne yapacağız gibi

Bildiğim servisin söylediği açılış yapıldıktan 3 ay içinde 58 TL ye garanti uzatılıyordu.

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

12164 Mesaj
9 Haziran 2010; 2:15:22 

quote:

Orijinalden alıntı: everest
Evet 1 yılı gecti bu olay 7 yıla uzatma zamanı gecti o zaman servis oyle dedi kaldı.
1 ay icinde dediğini iyi hatırlıyorum. Neyse sağlık olsun.

Bu WM10E160TR modelle yorgan yıkamak istıyoruz. Şu silikonlu olanlardan hanım ben at diyorum o korkuyor. Rulamnları bozulur diye. Sıktırmassın diyorum olur. Bide size sorayım dedim olurmu ? Nası olsa nası olur :)

Bu kuru temizlikci 10 kg Arcelik icin iyi secim yapmış. Baksana Lg ninmiş makina. Adam yorgan ve battaniye yıkıyor. Servisi bozulunca yapacakmı simdi yani. Ticari olarak kullanıyor makineyi. ?Onların ticari model makineler 8 Milyar civarlarda Bende alam bi makine yorgan battaniye yıkanır. Gel vatandaş :)

Candoğan bey bu Profilo modelinde CM1000STR yorgan yıkama programı varmı. Bu programın makinede olması iyidir heralde. Arçelik 10 kg yazan makinede de Yorgan programı vardı.

Yoksa Arçelik 10 kg modelini araştırayım Bursada buluruz bi yerlerde. Yada profilo alalım gitsin mi ?

Teşekkurler.

Yorgan çok ağır değilse yıkanabilir. Hassas 30'C programını seçip ön yıkama+yoğun yıkama tuşuna basın, suda bırakma pozisyonuna ayarlayın. Makine bol suyla yıkayacaktır. Program su içinde durunca program düğmesini kapama konumundan geçirmeden beyaz/renkliler kısmındaki herhangi bir programa çevirip start a basın 1000 devirde sıkacaktır.

CM1000STR modelinde yorgan programı yoktur. Yorgan programlı makine için Arçelik 8144BJ/Beko 3018A modellerine bakılabilir, ancak biraz pahalı makinelerdir.(LG üretimi) Bir de tamburları 60lt'dir çok büyük değildir. CM1000STR'de yorgan yıkanabilir diye düşünüyorum yine hassas program kullanılarak.

10kg modeli araştırabilirsiniz de. Ancak Arçelik'in önerdiğim modelleri dışına çıkmayın derim. Satıcılar 9kg modellere yönlendirmeye çalışacaktır, kanmayın.

374 Mesaj
10 Haziran 2010; 0:10:03 

Arçelik 8144 BJ bu modelde 10 kiloluk olan seçilmeli diyorsun candoğan62.bu model numarası 8 kg. 9 kg. ve 10kg. olarak ayrı ayrımı üretilmiş acaba benim baktığım hep 8 kg. olarak geçiyor lg üretimi olan bu değilmi açıklarmısın biraz candoğan

12164 Mesaj
10 Haziran 2010; 1:28:22 

quote:

Orijinalden alıntı: maslan7

Arçelik 8144 BJ bu modelde 10 kiloluk olan seçilmeli diyorsun candoğan62.bu model numarası 8 kg. 9 kg. ve 10kg. olarak ayrı ayrımı üretilmiş acaba benim baktığım hep 8 kg. olarak geçiyor lg üretimi olan bu değilmi açıklarmısın biraz candoğan

Yanlış anlaşıldım sanırım

8144BJ LG'nin Arçelik için ürettiği 8kg modeldir.

LG'nin 8 ve 9kg modelleri alınabilir.

Bir de LG'nin Arçelik'e bir zaman ürettiği 5980 modeli vardı. 10kg kapasiteli idi.

LG'nin de bu modelleri iyidir:
http://www.lg.com/tr/be...ding-drum-F1406TDSP.jsp
http://www.lg.com/tr/be...ading-drum-F1402FDS.jsp

10 Mesaj
10 Haziran 2010; 11:15:13 

Merhaba candoğan hocam. Normal yıkama seçiyorum renkliler için. Yıkama süresi olarak 2:39 gösteriyor başlangıçta. Sıcaklığı 40'a düşürüp devri 1000 yapınca da sanırım 2:36 gibi bir süre gösteriyor henüz program başlamadan önce.
Servis çağıracağız sanırım.
quote:

3 Mesaj
10 Haziran 2010; 12:40:29 

Yardımlarınız için teşekkür ederim... Gerçekten çok kararsız kalmıştım ama kimseden bir cevap alamadım.

3014 Mesaj
10 Haziran 2010; 14:37:04 

quote:

Orijinalden alıntı: åziz

Bildiğim servisin söylediği açılış yapıldıktan 3 ay içinde 58 TL ye garanti uzatılıyordu.

Bilgi için teşekkür ederim,

3014 Mesaj
10 Haziran 2010; 19:04:45 

candogan ustad, makine yeni biliyorsun,

kafama bir soru takildi, ben normalde 1 saatten fazla makine çalıştırmam, makinede bir sürü program ayarı var, beyazlar renkliler, sentetik, gomlek, yunlu , mix gibi,

normalde mix 1 saat civari yikiyor, gomlek programi 40 dk. ancak ekonomiye alinca 1 saat oluyor, bende 1 saat mix yerine ekonomide gomlek programini seciyorum, aynisi sentetik icinde gecerli, tabi gomlek veya sentetik secince sadece devir 600 se 1000e sicakligida 30sa 40 a aliyorum.

Asil merak ettigim konu bu programlarin hepsi motoru ayni sekildemi calistiriyor, Yani aslinda tum programlar ayni ama sadece programlarin devir ve sicaklik ayarimi farkli,

Bunu soyle orneklendireyim, mixte makine normal çalışıyor, sentetik veya gomlek programinda makine yine ayni sekildemi calisiyor yoksa motor durarak mi calisiyor, yani programdan programa sadece devir ve ısı farkımı var yoksa başka farklarda varmı, yanlışmı yapıyorum.Eğer yanlış yapıyorsam hangi programlar böyledir, yani hangi programlar bir bütün şeklinde çalışırken hangileri gerek sıkmada gerek yıkarken dönme ve beklemede farklılık gösterir, Makine siemens wm10e463tr

Umarım anlatabilmişimdir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 10 Haziran 2010; 19:07:49 >

374 Mesaj
11 Haziran 2010; 0:46:03 

quote:

Yanlış anlaşıldım sanırım

8144BJ LG'nin Arçelik için ürettiği 8kg modeldir.

LG'nin 8 ve 9kg modelleri alınabilir.

Bir de LG'nin Arçelik'e bir zaman ürettiği 5980 modeli vardı. 10kg kapasiteli idi.

LG'nin de bu modelleri iyidir:
http://www.lg.com/tr/be...ding-drum-F1406TDSP.jsp
http://www.lg.com/tr/be...ading-drum-F1402FDS.jsp

bilgilendirme için çok teşekkürler candogan karar aşamasındayım isabetli bir tercih yaparız inş.

3 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:26:52 

merhaba candoğan bey acil çamaşır makinesi almalıyz ve ben karar veremedim profilo cm 1000 str yi alışveriş yaptığım mağazada bulamadım ithal olduğu için bayisindede yok dediler kredi kartı kullanmıyoruz başka mağzadanda almak istemiyoruz. mağzada cm 1001 ctr modeli var sizce almalımıyım karasız kaldım yardım ederseniz sevinirim.ama aklım cm 1000 str de kaldı nedersiniz.

44 Mesaj
12 Haziran 2010; 12:30:33 

Miele falan alacak gucumuz yok ama 1700 tl limitli bi çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz.
siemens 12s762 modeli ağır basıyor.
siz ne tavsiye edersiniz?

hoover?
electrolux?

urunun inox falan olmasına gerek yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reinanapster -- 13 Haziran 2010; 11:10:11 >

3 Mesaj
12 Haziran 2010; 13:32:11 

candoğan bey ordaysanız bana bir cevap yazarmısınız acil lütfen yukarıda ki soruma

3 Mesaj
12 Haziran 2010; 13:35:32