Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bgrbr Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.631.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: parshan

linkdeki makina hakkında konuya hakim arkadaşlardan yorum bekliyorum veya yerine tavsiye model önerisi birde site hakkında bilgisi olan varmıdır acaba bu makine burda baya hesaplı açıkcası almayı düşünüyorum ama site hiç duymadım sakata gelmeyelim
    http://www.biralisveris.com/index.php?p=show&pid=22169

1500 ytl ye boshun ecoslinse motorlu modelini alabilrsiniz,forumda da bu model tavsiye ediliyor
    http://www.hepsiburada.com/bosch-was24460tr-logixx-8-varioperfect-1200-devir-camasir-makinesi-8-kg/ProductDetails.aspx?productId=mtboschwas24460tr&categoryId=155121

• quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler candoğan bey.en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım.
    ayrıca çin malı pompalar takılabilir demişsiniz bunu nerde temin edilir.gösterdiğiniz alakaya teşekkür ederim.

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.
  • Selamlar,

Ben de burdaki tavsiyeler üzerine Profilo CM 1001 CTR çamaşır makinesi aldım bir süre önce. Ama renkli çamaşır yıkarken şöyle bir durum oluyor; normal yıkama süresi 2,5 saat civarında başlıyor, süre 30 dk. civarında kalmışken gösterge bir anda 2 saatin üzerine çıkıyor ve toplam 4-4,5 saat gibi bir yıkama yapıyor. Beyaz çamaşırlarda bu durum olmadı hiç, ama renklilerde neredeyse her seferinde oldu. Tıka basa da doldurmuyoruz makineyi. Sebebi nedir acaba, servisi aramadan burdaki üstadlara bir sorayım dedim.
  • Merhabalar. Renklileri hangi programda yıkıyorsunuz? Yeni nesil makinelerin kart tasarımlarından dolayı düşük voltajda süre uzayabilir ve takılma yapabilir. Ancak bu takılma ve uzama ısıtma safhasında olur. Yani ilk 20 dakika içinde uzama olur. Son 30 dakika yumuşatma veya durulama aşaması olmalı. Bu durum da pek normal değil. Servis çağırın isterseniz.
  • Merhabalar. Renklileri hangi programda yıkıyorsunuz? Yeni nesil makinelerin kart tasarımlarından dolayı düşük voltajda süre uzayabilir ve takılma yapabilir. Ancak bu takılma ve uzama ısıtma safhasında olur. Yani ilk 20 dakika içinde uzama olur. Son 30 dakika yumuşatma veya durulama aşaması olmalı. Bu durum da pek normal değil. Servis çağırın isterseniz.
  • candogan62 Bey Merhaba, biz dün çamaşır makinesi olarak Siemens WM10S361TR satın aldık. Ama başka bir forumda bu modelin kullanışsız olduğunu yazmışsınız. Sebebini öğrenebilir miyim acaba?
  • bosch un was24460tr ve was24762tr modelleri arasındaki farklar nelerdir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: estug03

bosch un was24460tr ve was24762tr modelleri arasındaki farklar nelerdir acaba ?

23 Şubat 2010;
    quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bu modelin 762'den farkı menü seçeneklerinin daha dar olmasıdır. Bunun dışında bir fark yoktur. 762'de olan artılara gelisek:

-En sık kullandığınız 2 programı her tür ayarı ile program düğmesinde size ayrılmış 2 konuma kaydedebilir ve bir hamlede çalıştırabilirsiniz. Her yıkamada baştan ayar yapmanız gerekmez.
    -Yük sensörü ile makineye doldurduğunuz çamaşır miktarını kg olarak görebilir ve çamaşır miktarına göre deterjan miktarı tavsiyesi alabilirsiniz
    -Seçeceğiniz 16 lekeden birine göre programın akışının lekeyi çıkaracak şekilde değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.
    -Daha geniş aralıkta sıcaklık geçimi yapabilirsiniz.
    -460'da pamuklu ve sentetik çamaşırlara ön yıkama eklenebilirken 762'de yünlü hariç tüm yıkama programlarına ön yıkama eklenebilir
    -762'de yıkama akışı hakkında daha detaylı bilgi alırsınız
    -762 modelinde programlara 0-3 arası durulama eklenebilir

Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 7 Haziran 2010; 16:08:39 >

• candoğan usta senden de bir yorum alabilirmiyim bu makine hakkında LG F1402FDS yoksa başka bir önerin olacakmı
  • Merhaba
    Benim WM10E160TR makinem var. Bu makinem iyimi ?
    7 yıllık Arçelik ç.makinesi vardı hem kırıştırıyordu hemde temiz yıkamıyordu. SİMENSİN BU MODELİNDEN ALDIK AMA 7 YILA CIKARMAK İCİN gec kalmışız 2 ay sonra gittiğimde olmaz dediler. inşallah bozulmaz.
    Şimdide komşumuz icin bir makine önermenizi istiyorum. Yorgan ve battaniye yıkamak istiyor. Onların sulale geniş sulalesininde battaniyeleri ve yorganlarını yıkamak için sağlam bi şey istiyoruz. Kuru temizlemecide 10 kg lık Arcelik makine gördüm. Gittim Arceliğe artık 10 kg makine yokmuş 9 kg lerden alın dedi. Almadan once ararken nette burayı gördüm seneler önce acılmış bu topik. Tavsiyeniz ne olur.
    Candoğan bey geç olmadan bakarda yardımcı olur bizlere :) Tşkler.

Hoover 10 kg modeli var. 10146 olan 1400 devir Öteki 1600 devir olan 10166 modeli birde buharlı imiş. ama yuksek devire gerek yok devir azaldıkca parasıda azalıyor dahaiyi. Fiyat performan ürünü bir şey hangisi iyi olur modellerden acaba ? Marka bağımlılığım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi everest -- 8 Haziran 2010; 4:35:34 >

• WM10E160TR zamanının fiyat/performans oranı iyi olan bir modeliydi. İlk 3 ay içerisinde garantisini 7 yıla çıkarabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Arçelik'in 10kg modeli LG üretimidir. 9kg modelini asla tavsiye etmem, çünkü Arçelik'in kendi üretimidir, yorgan yıkamaya kalkarsanız makine 1-2 yılda rulman arızası yapar, sıkarken evde duramazsınız.

Eğer çok hacimli bir makine isteniyorsa Whirlpool AWM1000 modelini tavsiye ederim. Alman üretimi, 10kg büyük bir makinedir. Servis ve satışı ile Vestel ilgileniyor.

LG FD1402FDS modeli de olabilir. 9kg kapasiteli üründür.

Hoover'i de tavsiye etmiyorum. Kronik sorunları olan kalitesiz makineleri var.

Bu önerdiklerim size pahalı gelirse Alman malı olan Profilo CM1000STR modeline bakabilirsiniz. 8kg olsa da 65lt geniş tamburu vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Haziran 2010; 13:43:24 >
  • Wm10e463tr içinde ilk 3 ay içinde garanti uzatma imkanı varmı, varsa şartları nelerdir.Mesela nereyi arayacağız, ne yapacağız gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 8 Haziran 2010; 15:47:57 >
  • Servis vasıtası ile uzatılıyor diye biliyorum. Siemens çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsiniz.
  • Merhabalar. Sonunda yeni yazılan konulara nasıl ulasabilecegimi buldum. Uzun zamandır yorumları okuyorum ve bir çok konuda bilgi sahibi oldum, tesekkürler. Özellikle sayın candogan62 bana bir cok konuda yol gösterici oldu. Sayın candogan62 konuda size mail attım ama buraya ulasmısken birde buradan yardımıznızı isteyecegim. Bana buzdolabı, çamaşır ve bulasık makinesi tavsiye edermisiniz. Fiat önemli degil zaten sizde çok uçuk fiatlı markaları önermiyorsunuz. Yalnız benim için en önemli şey çok iyi yıkayan bir çamaşır makinesi olması. 4 sene önce aldığım Siemens WM10E463 çamaşır makinesini yenisi alınca hemen çöpe atacağm. Birde küçük buzdolabı istemiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
  • quote:

WM10E160TR zamanının fiyat/performans oranı iyi olan bir modeliydi. İlk 3 ay içerisinde garantisini 7 yıla çıkarabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Arçelik'in 10kg modeli LG üretimidir. 9kg modelini asla tavsiye etmem, çünkü Arçelik'in kendi üretimidir, yorgan yıkamaya kalkarsanız makine 1-2 yılda rulman arızası yapar, sıkarken evde duramazsınız.

Eğer çok hacimli bir makine isteniyorsa Whirlpool AWM1000 modelini tavsiye ederim. Alman üretimi, 10kg büyük bir makinedir. Servis ve satışı ile Vestel ilgileniyor.

LG FD1402FDS modeli de olabilir. 9kg kapasiteli üründür.

Hoover'i de tavsiye etmiyorum. Kronik sorunları olan kalitesiz makineleri var.

Bu önerdiklerim size pahalı gelirse Alman malı olan Profilo CM1000STR modeline bakabilirsiniz. 8kg olsa da 65lt geniş tamburu vardır.

Evet 1 yılı gecti bu olay 7 yıla uzatma zamanı gecti o zaman servis oyle dedi kaldı.
    1 ay icinde dediğini iyi hatırlıyorum. Neyse sağlık olsun.

Bu WM10E160TR modelle yorgan yıkamak istıyoruz. Şu silikonlu olanlardan hanım ben at diyorum o korkuyor. Rulamnları bozulur diye. Sıktırmassın diyorum olur. Bide size sorayım dedim olurmu ? Nası olsa nası olur :)

Bu kuru temizlikci 10 kg Arcelik icin iyi secim yapmış. Baksana Lg ninmiş makina. Adam yorgan ve battaniye yıkıyor. Servisi bozulunca yapacakmı simdi yani. Ticari olarak kullanıyor makineyi. ?Onların ticari model makineler 8 Milyar civarlarda Bende alam bi makine yorgan battaniye yıkanır. Gel vatandaş :)

Candoğan bey bu Profilo modelinde CM1000STR yorgan yıkama programı varmı. Bu programın makinede olması iyidir heralde. Arçelik 10 kg yazan makinede de Yorgan programı vardı.

Yoksa Arçelik 10 kg modelini araştırayım Bursada buluruz bi yerlerde. Yada profilo alalım gitsin mi ?

Teşekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Wm10e463tr içinde ilk 3 ay içinde garanti uzatma imkanı varmı, varsa şartları nelerdir.Mesela nereyi arayacağız, ne yapacağız gibi

Bildiğim servisin söylediği açılış yapıldıktan 3 ay içinde 58 TL ye garanti uzatılıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: everest
    Evet 1 yılı gecti bu olay 7 yıla uzatma zamanı gecti o zaman servis oyle dedi kaldı.
    1 ay icinde dediğini iyi hatırlıyorum. Neyse sağlık olsun.

Bu WM10E160TR modelle yorgan yıkamak istıyoruz. Şu silikonlu olanlardan hanım ben at diyorum o korkuyor. Rulamnları bozulur diye. Sıktırmassın diyorum olur. Bide size sorayım dedim olurmu ? Nası olsa nası olur :)

Bu kuru temizlikci 10 kg Arcelik icin iyi secim yapmış. Baksana Lg ninmiş makina. Adam yorgan ve battaniye yıkıyor. Servisi bozulunca yapacakmı simdi yani. Ticari olarak kullanıyor makineyi. ?Onların ticari model makineler 8 Milyar civarlarda Bende alam bi makine yorgan battaniye yıkanır. Gel vatandaş :)

Candoğan bey bu Profilo modelinde CM1000STR yorgan yıkama programı varmı. Bu programın makinede olması iyidir heralde. Arçelik 10 kg yazan makinede de Yorgan programı vardı.

Yoksa Arçelik 10 kg modelini araştırayım Bursada buluruz bi yerlerde. Yada profilo alalım gitsin mi ?

Teşekkurler.

Yorgan çok ağır değilse yıkanabilir. Hassas 30'C programını seçip ön yıkama+yoğun yıkama tuşuna basın, suda bırakma pozisyonuna ayarlayın. Makine bol suyla yıkayacaktır. Program su içinde durunca program düğmesini kapama konumundan geçirmeden beyaz/renkliler kısmındaki herhangi bir programa çevirip start a basın 1000 devirde sıkacaktır.

CM1000STR modelinde yorgan programı yoktur. Yorgan programlı makine için Arçelik 8144BJ/Beko 3018A modellerine bakılabilir, ancak biraz pahalı makinelerdir.(LG üretimi) Bir de tamburları 60lt'dir çok büyük değildir. CM1000STR'de yorgan yıkanabilir diye düşünüyorum yine hassas program kullanılarak.

10kg modeli araştırabilirsiniz de. Ancak Arçelik'in önerdiğim modelleri dışına çıkmayın derim. Satıcılar 9kg modellere yönlendirmeye çalışacaktır, kanmayın.

• Arçelik 8144 BJ bu modelde 10 kiloluk olan seçilmeli diyorsun candoğan62.bu model numarası 8 kg. 9 kg. ve 10kg. olarak ayrı ayrımı üretilmiş acaba benim baktığım hep 8 kg. olarak geçiyor lg üretimi olan bu değilmi açıklarmısın biraz candoğan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maslan7

Arçelik 8144 BJ bu modelde 10 kiloluk olan seçilmeli diyorsun candoğan62.bu model numarası 8 kg. 9 kg. ve 10kg. olarak ayrı ayrımı üretilmiş acaba benim baktığım hep 8 kg. olarak geçiyor lg üretimi olan bu değilmi açıklarmısın biraz candoğan

Yanlış anlaşıldım sanırım

8144BJ LG'nin Arçelik için ürettiği 8kg modeldir.

LG'nin 8 ve 9kg modelleri alınabilir.

Bir de LG'nin Arçelik'e bir zaman ürettiği 5980 modeli vardı. 10kg kapasiteli idi.

LG'nin de bu modelleri iyidir:
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1406TDSP.jsp
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1402FDS.jsp

• Merhaba candoğan hocam. Normal yıkama seçiyorum renkliler için. Yıkama süresi olarak 2:39 gösteriyor başlangıçta. Sıcaklığı 40'a düşürüp devri 1000 yapınca da sanırım 2:36 gibi bir süre gösteriyor henüz program başlamadan önce.
    Servis çağıracağız sanırım.
    quote:

Merhabalar. Renklileri hangi programda yıkıyorsunuz? Yeni nesil makinelerin kart tasarımlarından dolayı düşük voltajda süre uzayabilir ve takılma yapabilir. Ancak bu takılma ve uzama ısıtma safhasında olur. Yani ilk 20 dakika içinde uzama olur. Son 30 dakika yumuşatma veya durulama aşaması olmalı. Bu durum da pek normal değil. Servis çağırın isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.