Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung 2.900 TL (Bu kuru temizleme de yapıyor sanırım)
    http://www.samsung.com/tr/consumer/detail/detail.do?group=whitegoods&type=washingmachine&subtype=washingmachine&model_cd=WD6122CKC/YAH

Miele 2000 TL
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/1141_8009.htm

Arçelik 1000 TL

Şimdi sayfası açılmıyor

http://www.arcelik.com.tr/ProductCategoryList.aspx?categoryCode=CamasirVeKurutma

ilk makina

hangisini önerirsiniz?

aslında yabancı markalara da para vermek istemiyorum. Fiyat/performans açısından değerlendirirseniz sevinirim.

• Candoğan Bey
    Selamlar
    AEG Electrolux LV 72810 , 7 Kg., 1200 devir. makineyi aldık..
    Anlayamadığımız su konusu.. Makine hesapta suyu aldı ama yıkama başadıktan sonra bile çamaşırlarda kuru yer vardı????????????

Sonuçta yıkama bitti.

Bu su tasarruflu makine ama olduğu için biz mi içinde bol su görmeye alışmışız yoksa bunların sistemi mi böyle... Bir de çamaşırlar az su aldığı için (tasarruffff) çamaşırlar kokar deniyor..

İnşallah aldığı su yetiyordur yoksa eski makinemiz canavar gibi yıkıyordu bunu almakla hata mı yaptık...

Yorumunuz olursa memnun olurum..
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: zaladin

Merhaba arkadaşlar, forumları uzun zamandır araştırıyorum sanırım çamaşır makinesinde en iyi marka miele. Ben de paraya kıyıp taksitle filan w1612 modelini alayım diyorum tavsiye eder misiniz? Yaklaşık 1700TL

http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/1141_20647.htm

o fiyata 1612 almaktansa bi 300tl daha ekleyip 1712'yi almanı tavsiye ederim onda petek dokulu kazan var (çok araştırdım, çok güzel bir makine, az daha alıyordum ama 2000tl vermeye kıyamadım)...

1500tl civarında oynayan fiyatıyla aeg lavamat 84950 de alabilirsin, buda çok güzel bir makine ben bunu alacakttım ama nişanlım ona sunduğum 3 makine içinde (miele, aeg, samsung) samsung wf8800gpg almamı istedi (hem fiyatı az daha ucuz diye hemde görünümü daha güzel diye)... sonuç itibariyle ben wf8800gpg alıyorum... kullanmaya başlayınca buraya daha detaylı görüşlerimi yazacağım...

• quote:

Orjinalden alıntı: serayhefe

Samsung 2.900 TL (Bu kuru temizleme de yapıyor sanırım)
    http://www.samsung.com/tr/consumer/detail/detail.do?group=whitegoods&type=washingmachine&subtype=washingmachine&model_cd=WD6122CKC/YAH

Miele 2000 TL

Arçelik 1000 TL

Şimdi sayfası açılmıyor

http://www.arcelik.com.tr/ProductCategoryList.aspx?categoryCode=CamasirVeKurutma

ilk makina

hangisini önerirsiniz?

aslında yabancı markalara da para vermek istemiyorum. Fiyat/performans açısından değerlendirirseniz sevinirim.

samsungun 12kg modelleri çok büyük haricinde araştırdığım kadarıyla da bu kurutemizleme olayına pek kanmayın (tanıdığım bi samsung bayiide bunu dedi) ve çok para yazık günah 12kglık ne yıkıyacaksınız da bukadar büyük bi makine almayı düşünüyorsunuz, bu markayı düşünüyorsanız daha küçük ve ucuz modellerine bakın derim wf8700rpa ve wf8800gpg olabilir. 8700de airwash var, 8800de silver nano var (ben silver nano'yu tercih ettim...

paran varsa miele derim hatta linkte belirttiğin model gayet iyi (o modeli servisine kadar gidip araştırdım)

arçelikle ilgili bir yorum yapamıyacağım hiç bulaşmayı düşünmediğim için arçeliklerle ilgili araştırma yapmadım...

• quote:

Orjinalden alıntı: RKNMVS

quote:

Merhaba arkadaşlar, forumları uzun zamandır araştırıyorum sanırım çamaşır makinesinde en iyi marka miele. Ben de paraya kıyıp taksitle filan w1612 modelini alayım diyorum tavsiye eder misiniz? Yaklaşık 1700TL

o fiyata 1612 almaktansa bi 300tl daha ekleyip 1712'yi almanı tavsiye ederim onda petek dokulu kazan var (çok araştırdım, çok güzel bir makine, az daha alıyordum ama 2000tl vermeye kıyamadım)...

1500tl civarında oynayan fiyatıyla aeg lavamat 84950 de alabilirsin, buda çok güzel bir makine ben bunu alacakttım ama nişanlım ona sunduğum 3 makine içinde (miele, aeg, samsung) samsung wf8800gpg almamı istedi (hem fiyatı az daha ucuz diye hemde görünümü daha güzel diye)... sonuç itibariyle ben wf8800gpg alıyorum... kullanmaya başlayınca buraya daha detaylı görüşlerimi yazacağım...

w1712 gerçekten çok güzel makina da ben w1612ye bile anca güç yetiricem gibi görünüyor:) ikisi arasındaki tek fark petek dokulu kazan galiba.. Bir de Aeg-Electrolux'un 1000-1100 TL'lik modelleri var aslında bütçemize en uygun bunlar ama forumları o kadar çok araştırdım ki mileleyi hiç duymamışken kafamda birden en iyi makine oluverdi:)

• quote:

quote:

quote:

w1712 gerçekten çok güzel makina da ben w1612ye bile anca güç yetiricem gibi görünüyor:) ikisi arasındaki tek fark petek dokulu kazan galiba.. Bir de Aeg-Electrolux'un 1000-1100 TL'lik modelleri var aslında bütçemize en uygun bunlar ama forumları o kadar çok araştırdım ki mileleyi hiç duymamışken kafamda birden en iyi makine oluverdi:)

1200 civarında oynayan fiyatıyla aeg-electrolux lavamat 74850 var onu tavsiye ederim (miele'de aeg'de almandır ve aeg'de almanlar tarafından mieleden sonra en çok tercih edilen markadır) benim almayı ilk düşündüğüm makine 74850 idi sonra az bişi daha ekliyeyim 84950 alayım dedim, ama nişanlıma sunduğum 3 tercih doğrultusunda (miele 1712, aeg lavamat 84950 ve samsung wf8800gpg) samsungda karar kıldım... Ayrıca dediğin fiyatlara forumda bahsi çok geçen profilo'nun modellerinide bulabilirsin (profilo, bosch ve siemensden daha ucuz diye söylüyorum)...

• forumda da almış bir arkadaşın (tuas789'un yazdıkları) yazdıkları doğrultusunda vestel hidra 2000 modelinede bir bak derim... Ben makineme karar vermiş olmasaydım vestel'in bu modelinide araştırırdım... tuas789 bu makine ile ilgili bayağı bir bilgiye sahip...
  • Ariston kullanıyorum. Memnunum
  • Candogan 62 konuyla ilgili yorumlarınızı bir suredir takip ediyorum size soyle bir sorum olacaktı; Uzun yıllardır kullanmakta oldugumuz avrupa uretim beko camasır makinemiz arızalandı ve servis teki yetkili yerli uretim olmadıgı icin parca sıkıntısı oldugunu ve pahalıya patlayacagını soyledi yeni bir makine almak icin arstırma yapıyorum tavsiyeleriniz uzere AEG LAVAMAT 74850 modelini arastırıyorum fakat bugun gittigim bir buyuk magazada ELEKTROLUX EWF 14781 W ENERGY SAVER teshirde olan bir modeli on kapak alt kayıt ta ufak bir ezik oldugu icin 899 tl 5 taksitle veriyor tahmin ediyorum aeg'nin yukarıda bahsettigim modeli ile ortak uretim aralarında cok fark varmıdır? Bu fiata teshir de ve kapagında ufak bir ezigi olan bir urunu alamak mantıklımıdır? Birde bu markalar servis konusunda turkiyede nasıldır? Tesekkur ederhayırlı gunler dilerim.

Bilgisi olan arkadaslarda cevaplarsa sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar bosch was 20760 ile was 20761 çamaşır mak. arasındaki fark nedir ??
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serayhefe

Samsung 2.900 TL (Bu kuru temizleme de yapıyor sanırım)

Miele 2000 TL

Arçelik 1000 TL

Şimdi sayfası açılmıyor

ilk makina

hangisini önerirsiniz?

samsungun 12kg modelleri çok büyük haricinde araştırdığım kadarıyla da bu kurutemizleme olayına pek kanmayın (tanıdığım bi samsung bayiide bunu dedi) ve çok para yazık günah 12kglık ne yıkıyacaksınız da bukadar büyük bi makine almayı düşünüyorsunuz, bu markayı düşünüyorsanız daha küçük ve ucuz modellerine bakın derim wf8700rpa ve wf8800gpg olabilir. 8700de airwash var, 8800de silver nano var (ben silver nano'yu tercih ettim...

paran varsa miele derim hatta linkte belirttiğin model gayet iyi (o modeli servisine kadar gidip araştırdım)

arçelikle ilgili bir yorum yapamıyacağım hiç bulaşmayı düşünmediğim için arçeliklerle ilgili araştırma yapmadım...

Sağol verdiği bilgiler için

• quote:

1200 civarında oynayan fiyatıyla aeg-electrolux lavamat 74850 var onu tavsiye ederim (miele'de aeg'de almandır ve aeg'de almanlar tarafından mieleden sonra en çok tercih edilen markadır) benim almayı ilk düşündüğüm makine 74850 idi sonra az bişi daha ekliyeyim 84950 alayım dedim, ama nişanlıma sunduğum 3 tercih doğrultusunda (miele 1712, aeg lavamat 84950 ve samsung wf8800gpg) samsungda karar kıldım... Ayrıca dediğin fiyatlara forumda bahsi çok geçen profilo'nun modellerinide bulabilirsin (profilo, bosch ve siemensden daha ucuz diye söylüyorum)...

Teşekkürler AEGyi araştırıyım biraz:)

• forumdaki uzun arastirmalar sonunda :), 1220 TL'ye Siemens bayiinden(Ankara-Antares) bir tane WM12S761 aldim; usenmeden inceleyen, bilgilendiren arkadaslara tesekkurler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: haeroon

forumdaki uzun arastirmalar sonunda :), 1220 TL'ye Siemens bayiinden(Ankara-Antares) bir tane WM12S761 aldim; usenmeden inceleyen, bilgilendiren arkadaslara tesekkurler..

Hayırlı olsun..
    Ben karar veremedim daha bi yanım kıy paraya miele al.. öbür yanım verme o kadar para aeg-electrolux al diyo
  • Arkadaşlar ben candogan beyin tavsiyelerine uydum ve AEG lavamat 74850 modelini aldım nakit 1250 tl ye üstelik inverter motor piyasa fiyatı indirim olmadan önce 1900 lira 1600 tl ye indirimli liste fiyatı bütün aradıgım özellikler mevcud bir düşünün derim ...
  • frigidaire var 19 senelik daha tık demedi hala çalışıyo ama yedekte bosch var
  • Bende Bosch var, 2003 de evlendiğimizde almıştık. Geçen yıl arıza yaptı 250 TL., Parçaları biraz pahalı galiba.
  • bizde eve beko 8 kg 1000dv çamaşır makinası aldık. canavar gibi çalışıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Madem esmerce arkadaşım yorum yapmış ben de yapayım.Bizim evde de Siemens'in yerli montaj WM54060TR modeli var.İlk çıkan 6 kg seri.Siwamat XL

Olumlu yanları:
    -Temizleme ve durulama performansı oldukça yüksek.
    -İçinde kazan çok sallansa bile bunu şaseye kesinlikle yansıtmıyor.Yani makinenin titreşimi çok az.Kazan sallanınca amortisör ve yaylardan kesinlikle ses çıkmıyor.
    -Dengesiz yükleri toparlamada başarılı.Hemen hemen her zaman ilk denemede toparlayıp sıkıyor.Tek parça çamaşırları ise 2-3 toparlamayla dağıtabiliyor.
    -Sıkma sırasında sessiz olduğu söylenebilir.İçi boşken ve doluykenki sesi çok yakın.
    -Malzeme kalitesi oldukça tatmin edici.Tasarım sade ve hoş.Kesinlikle paslanma yok.
    -Fazla köpüğü algılayarak zaman zaman ek durulamayı otomatik devreye sokması da ince bir ayrıntı

Olumsuz yanları:
    -Pompa motoru biraz gürültülü.Bazen uğuldama yapıyor.
    -Durulama arasındaki sıkmaları iptal edilemiyor.Ondan dolayı sıkma istemiyorsam mecburen hassas programı açıyorum.
    -Plastik parçalarında az da olsa sararma oldu 6 sene içinde.Bunu da mutfakta durmasına ve sürekli güneş ışığı yemesine bağlıyorum.
    -Makine program ortasında durdurulamıyor,programın iptal edilmesi gerek.Yeni modellerde bunu çözdüler gerçi.
    -Yıkama aşamalarını göstermiyor ama zaten göstermesine gerek yok ben hangi aşamada olduğunu anlıyorum:) Hazır-Çalışıyor-Bitti lambaları var.
    -Ön yıkama sadece bir programda var.Bu bence sorun değil ama 90 derecelik programda da olsa iyi olurdu.

Ve en önemlisi 7. senesine girmesine rağmen çok şükür bir sorun çıkarmadı.Seviyorum yani makinemi:)

valla hortlamış ama bizdede aynı makina var

8 seneden fazla oldu ama artık heryıl bi arıza çıkarıyor

herseferinde 100-150 gidiyor

şuan yine arızalandı galiba motordan tıkır tıkır sanki dişliler kırılıyormuş gibi ses geliyor

annem yine servis çağıralım diyor ama ben artık sıkıldım diyorum yeni bişey bakayım hazır ötv inmiş

ama annem makinamdan vazgeçmem diyor

ne yapcam bilmiyom

olmasa yine servis çağırayım maliyete bakayımda ona göre diyorum

siemenste bu kalitede hangi model vardır acaba

• merhaba iyi akşamlar
    özellikle candoğan beyin tavsiyeleriyle profilo ctr 1000 almayı düşünüyorum ayrıntılı bilgileriniz için teşekkür ederim.
    burası yeri değil ama buzdolabı tavsiyeniz ne olur acaba çünkü onu da profilo almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.