Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.377
Cevap
158
Favori
1.629.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dragotreis

candogan hocam tekrar selamlar..

daha önceden yardımcı olduğun şu beyin arızası yapan arçeliğin yerine bir makine bakıyoruz bir yakınımıza,, wae 20460 var bizde, çok memnunuz.. onun yenisi olan 20462 yi en son 1000 liraya bulduk, 10 takisitle de 1150 lira.

20460 dan çok memnun olduğumuzdan üst modelini alalım dedik ama, 700-800 lira civarına da aynı/yakın özellikte makina tavsiyelerin olabilir mi? ya da en son işte 1100-1150 civarına kadar tavsiyelerin ne olur?

Şimdiki WAE20462 modeli 60 derece ekonomik programda A++ sınıfıdır ve 5kg kirli çamaşıra özel 1 saatlik hızlı program eklendi. Bunun dışında şu an 700 küsüre satılan Profilo CM1000CTR ile aşağı yukarı aynıdır. Sadece programlama şekilleri değişik. A++ sınıfı ve power programı çok önemli değilse Profilo tercih edilebilir. Profilo A+ sınıfıdır.

1100-1150TL bütçe ile tavsiyem Bosch WAS20361TR veya Profilo CM1000STR olur ama fiyatı iyi araştırmanız lazım, bu fiyata bulunur ama sormak, pazarlık etmek lazım. Hatta bazı yerlerde WAS20761TR bile bulunabilir ki çok güzel bir makinedir.

@epsilon7

Bence düşünülebilir güzel bir model. Sıkmada sessizdir ama pompası gürültülüdür biraz. Programları son derece kullanışlı ve yanında Miele kalitesi var. Yıkamasından memnun kalmayan bir arkadaş vardı ama yıkamasını 150lt su harcayan 22 senelik AEG Lavamat ile karşılaştırarak söylemişti. Onun problemini de msn den su seviyesini artırarak çözdüm. Miele'nin menülerine girerek su seviyesini ve durulama sayısını değiştirebilir, 90 derece kullanımda suyu ılıştırma işlemini yapıp yapmayacağına siz karar verebilirsiniz. Buna özel ayarları mevcut. Ne de olsa Miele, başkası yetinmektir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Şubat 2009; 10:45:59 >
  • ben de Profilo CM 0801 KTR aldım 550 lira mağazadan,
    internette de bu civardaydı fiyatı, mağazadan almak daha güvenilir geldi.
  • Bizim evde 1951 de alınıp 2001 e kadar faal olarak(daha sonları 2.makine olarak kaldı)kullanılmış Miele makine vardı!!
    Merdaneli+elle sıkmalı v.s bir makine idi,50 sene çalıştı,tık demedi,sonunda taşınınca verdik birisine!!

++
  • Forumda yeniyim şimdiden yanlışlıklarım için afedersiniz...

Arkadaşlar merhaba...

Kısmetse yaza düğünüm var ve herkez gibi beyaz eşya bakmaktayım. Buradan okuduğum kadarıyla, sizlerin (özellikle Candoğan Bey'in) tavsiyelerinizle marka takıntım kalmadı. Çamaşır makinası tavsiyesi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

aklımda birkaç marka var, makinalarda sessizlik önceliğimdir ama işlevselliği ve sorunsuzluğu da göz ardı edemiyeceğim, aklımadaki makinalar aşağıda (verdiğim sıralamanın önemi yok)

1 - samsung WF8700RPA
    2 - aeg LAVAMAT 84950
    3 - electrolux EWF 16981 W yada EWN 14991 W

(bu ürünler yerli üretim mi acaba)

şimdiden teşekkürler...
  • Ben 1 hafta önce ELECTROLUX EWN 14991 W aldım. Son derece memnunum. Made in EU ama Avrupa'da neresi bilmiyorum.
    AEG LAVAMAT 84950'de Avrupa diye biliyorum ancak hangi ülkede üretildiğini bilmiyorum. Candoğan bey bilir belki.
    Diğerini hiç bilmiyorum.
  • candogan
    teşekkür ederiz..
  • Candoğan hocam çok sorulan bir sorudur ama insan gene de almadan önce kendisi de sormak istiyor. Altınhandaki spotçulardan beyaz eşya almak ile bayiiden almanın ürün açısından herhangi bir farkı var mı?

Mesela Bosch WAS24761TR çamaşır makinesi Altınhanda 1300 TL. Bunu bir Bosch bayiinden 1500 TL den aşağıya alamayız.

Ben evlilik için bütün beyaz eşyaları Altınhandan almayı düşünüyorum da, uyaracağın bir konu var mı?

Çok teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

candogan hocam tekrar selamlar..

daha önceden yardımcı olduğun şu beyin arızası yapan arçeliğin yerine bir makine bakıyoruz bir yakınımıza,, wae 20460 var bizde, çok memnunuz.. onun yenisi olan 20462 yi en son 1000 liraya bulduk, 10 takisitle de 1150 lira.

20460 dan çok memnun olduğumuzdan üst modelini alalım dedik ama, 700-800 lira civarına da aynı/yakın özellikte makina tavsiyelerin olabilir mi? ya da en son işte 1100-1150 civarına kadar tavsiyelerin ne olur?

Şimdiki WAE20462 modeli 60 derece ekonomik programda A++ sınıfıdır ve 5kg kirli çamaşıra özel 1 saatlik hızlı program eklendi. Bunun dışında şu an 700 küsüre satılan Profilo CM1000CTR ile aşağı yukarı aynıdır. Sadece programlama şekilleri değişik. A++ sınıfı ve power programı çok önemli değilse Profilo tercih edilebilir. Profilo A+ sınıfıdır.

1100-1150TL bütçe ile tavsiyem Bosch WAS20361TR veya Profilo CM1000STR olur ama fiyatı iyi araştırmanız lazım, bu fiyata bulunur ama sormak, pazarlık etmek lazım. Hatta bazı yerlerde WAS20761TR bile bulunabilir ki çok güzel bir makinedir.

@epsilon7

Bence düşünülebilir güzel bir model. Sıkmada sessizdir ama pompası gürültülüdür biraz. Programları son derece kullanışlı ve yanında Miele kalitesi var. Yıkamasından memnun kalmayan bir arkadaş vardı ama yıkamasını 150lt su harcayan 22 senelik AEG Lavamat ile karşılaştırarak söylemişti. Onun problemini de msn den su seviyesini artırarak çözdüm. Miele'nin menülerine girerek su seviyesini ve durulama sayısını değiştirebilir, 90 derece kullanımda suyu ılıştırma işlemini yapıp yapmayacağına siz karar verebilirsiniz. Buna özel ayarları mevcut. Ne de olsa Miele, başkası yetinmektir:)
  • 1300 ytl'ye Bosch WAS24761TR alacağınıza, 2 adet 7 kg 1000 devir Profilo CM1000 CTR alın.
    Böylece 14 kg aynı anda yıkayabilirsiniz.
  • Profilonun fiyatları kendi sitesinde çok pahalı neden acaba.
    Mesala CM 1000 CTR profilo sitesinde 1300 tl nette en pahalısı 850 civarı nasıl iş bu yaw.
    BİRDE FİATLARI YENİ REVİZE ETTİLER
  • Siemens alacağım aslında, yabancı forumlarda Bosch'a göre daha kaliteli olduğunu okudum, fiyat olarak da zaten Siemens Bosch'tan daha pahalı yurtdışında, ama Türkiye'de Bosch daha ön planda olduğu için Siemens in fiyatı daha uygun ya da aynı

quote:

Orjinalden alıntı: eteksen

1300 ytl'ye Bosch WAS24761TR alacağınıza, 2 adet 7 kg 1000 devir Profilo CM1000 CTR alın.
    Böylece 14 kg aynı anda yıkayabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ozay

arkadaşlar merhaba,
    bende çamaşır makinası almayı düşünüyorum. 6-8kg., a veya a+ enerjili olacak. seçenek olarak;
    siemens 10e462tr
    siemens 10s361tr
    profilo cm1000ctr
    indesit wixl 101

bu ürünlerden hangisini önerirsiniz? fiyat olarak max. 1000 tl civarı düşünüyorum.

Bana göre tercih sıranız;

Siemens WM10S361TR> Siemens WM10E462TR>Profilo CM1000CTR olmalı.

Aynı bütçede Electrolux EWF10470W veya AEG Lavamat 72650 de olabilir. Indesit'i direkt eleyin.

Siemens WM10E462TR ile Profilo kasa olarak aynıdır ama Siemens A++ sınıfıdır ve 5kg kirli çamaşıra özel 60 dakikalık power hızlı programı vardır.

candoğam hocam teşekkür ederim ilginiz için.
    ben antalya'yada oturuyorum. çift su girişliler tercih edilebilir mi? enerji tasarrufu olayı
  • Merhaba,

Yeni bir çamaşır makinesi almak istiyorum. Evde Bosch WTE84100TR kurutma makinesi var.
    Sorularımı sıralıyorum, fikirlerinizi bekliyorum:

1. Kurutma makinesi de kullanacağım için 1200/1400 devirli almak var kafamda. Acaba hangisini tercih etmeyelim?
    200-300 ytl fark vererek 1200 devir yerine 1400 devirli almak mantıklı mı?

2. Kurutma makinesi 7 kg'lik olduğu için çamaşır makinesini de 7 kg'lık mu tercih etmeyelim?
    Yoksa zaten her yıkamada çamaşır makinesini tam dolduramayabilirim o yüzden 8 kg'luk makine alsam mı?

3. Kafamda çift su girişli bir makine almak var. Suyu direk kombiden aldıracağım, bu şekilde elektrikten
    tasarruf ederim diye düşünüyorum. Geçen gün konuştuğum bayi çift su girişliye çok da gerek yok, önce sıcak suyu
    alacak sonra biraz soğuk alacak, sıcaklığı ayarlanandan biraz düşük yapıp üstünü biraz kendi ısıtacak falan, çok da
    tasarruf etmiş olmazsın dedi. Acaba gerçekten çift su girişli almaya gerek yok mu?

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus74

Merhaba,

Yeni bir çamaşır makinesi almak istiyorum. Evde Bosch WTE84100TR kurutma makinesi var.
    Sorularımı sıralıyorum, fikirlerinizi bekliyorum:

1. Kurutma makinesi de kullanacağım için 1200/1400 devirli almak var kafamda. Acaba hangisini tercih etmeyelim?
    200-300 ytl fark vererek 1200 devir yerine 1400 devirli almak mantıklı mı?

2. Kurutma makinesi 7 kg'lik olduğu için çamaşır makinesini de 7 kg'lık mu tercih etmeyelim?
    Yoksa zaten her yıkamada çamaşır makinesini tam dolduramayabilirim o yüzden 8 kg'luk makine alsam mı?

3. Kafamda çift su girişli bir makine almak var. Suyu direk kombiden aldıracağım, bu şekilde elektrikten
    tasarruf ederim diye düşünüyorum. Geçen gün konuştuğum bayi çift su girişliye çok da gerek yok, önce sıcak suyu
    alacak sonra biraz soğuk alacak, sıcaklığı ayarlanandan biraz düşük yapıp üstünü biraz kendi ısıtacak falan, çok da
    tasarruf etmiş olmazsın dedi. Acaba gerçekten çift su girişli almaya gerek yok mu?

Şimdiden teşekkürler...

1.Bence 1400 devirli tercih etmelisiniz. 300TL fark yok zaten aradaki fark genelde 150TL kadar oluyor.

2.Bence 8kg daha iyi olur. Çamaşırlar geniş tamburun içinde kırışmadan 7kg makine ile aynı miktarda su ve elektrik ile yıkanırlar.

3.Bayi doğru söylemiş. Ek olarak kombi ile makinenizin musluğu arasında kalmış olan soğuk suyu makineniz ister istemez alacak. Kombideki sıcak su ulaşana kadar belki de makineniz suyun tamamını almış olacak. Zaten gerideki sayfalarda bunun hesaplamasını yapmıştım. Bence de gereksiz. Çift su girişi diye aratma yaparsanız hesaplamamı bulabilirsiniz. Makinenizi her gün 60'C de çalıştırsanız zaten 7,5 TL kadar elektrik faturası ödersiniz ki 40'C de bu tüketim 4TL kadar olur.

Kısacası çift su girişlileri sadece doğalgaz ve güneş enerjisi ile su temin edenlere, sürekli çamaşır kaynatanlara ve çamaşır makinesi su ısıtıcıya yakın yere bağlanmış olanlara önerebilirim. Bunun dışında ihmal edilecek ölçüde az bir tüketim farkı ortaya çıkıyor.

Beko 3018A ve Arçelik 8144BJ modelleri 1400 devirdir ve diğer 1400 devir makineler B sınıfı sıkarken bunlar A sınıfı sıkmaya sahiptir bu modellere öncelik verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 9 Şubat 2009; 23:21:35 >
  • Candoğan Hocam,
    Verdiğin tavsiyeler ile ilgili tam kararımı vermişken bosphorus74 'e verdiğin cevap ile fikirlerim tekrar değişti.
    Sorunlarımız aynı olduğu için olay kafamda netleşti,ancak verdiğin marka ve model tercihleri içinde göremediğim(eğer yazmışsan özür dilerim) 1400 devir,8 kg çamaşır makinası için birkaç marka ve model tavsiyesi alabilirmiyim. Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ironi

Candoğan Hocam,
    Verdiğin tavsiyeler ile ilgili tam kararımı vermişken bosphorus74 'e verdiğin cevap ile fikirlerim tekrar değişti.
    Sorunlarımız aynı olduğu için olay kafamda netleşti,ancak verdiğin marka ve model tercihleri içinde göremediğim(eğer yazmışsan özür dilerim) 1400 devir,8 kg çamaşır makinası için birkaç marka ve model tavsiyesi alabilirmiyim. Teşekkürler.

Beko 3018A
    Arçelik 8144BJ
    Siemens WM14S761TR
    Bosch WAS28761TR
    AEG Lavamat 84950

Bunları karşılaştırın hangisi size daha uygun gelirse onu tercih edersiniz. Fiyatları birbirine yakındır. Beko-Arçelik Kore, Siemens-Bosch Almanya, AEG de Avrupa üretimidir.
  • Komik geliyor..

Bilmeyenler 8144 ü Arçelik sanıp Arçelik i övecek, eski 2100-2200-2300 efsanesindeki gibi!
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Komik geliyor..

Bilmeyenler 8144 ü Arçelik sanıp Arçelik i övecek, eski 2100-2200-2300 efsanesindeki gibi!

Cahil çok dünyada,at gözlügü takan.
  • Candoğan hoca benim aldığım Electrolux'ü görmezden geliyor. Tipini beğenmediğinden olsa gerek. Benim fikrime göre ise diğerlerine göre çok daha güzel bir dizayn.
    Modelin tam adı :Electrolux EWN 14991 W Time Manager ICON

8 kgs
    1400 devir
    oldukça sessiz
    ergonomik (kolay dolum için kazan eğimli ve kapağı diğerlerine göre çok çok çok büyük)
    2 adet programlanabilir favori program tuşu var
    her programa müdahale edebiliyor ve sıcaklık, devir ve süreyi değiştirebiliyorsunuz başlatmadan önce
    çok fazla program var ama kafa karıştırıcı değil
    malzeme kalitesi çok yüksek
    çok önemli olmayabilir ama dizaynı bence çok çok güzeli, klasik sıkıcı makinalara benzemiyor
    sesli ikazları var (kapatılabilir), LCD, durum ve zaman göstergesi var
    daha bir sürü özelliği var

Temel olarak galiba AEG Lavamat 84950 ile aynı. Dizaynı beğenmeyen AEG olanı alabilir.

Ben extrapazarlamadan 6 taksit/1630'a aldım. Çok fazla pazarlık etmedim, eden belki bir 50 TL daha düşürebilir.
    Şimdilik çok memnunuz, artık evde o depresif çamaşır yıkama sesi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eminkeskin

Merhaba Candoğan bey...Bu makina hakkındaki fikirlerinizi beyan ederseniz çok memnun olurum...

http://www.sanalmagaza.com.tr/ProductDetails.aspx?Cid=1129&Pid=1119&ProductID=72001

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sailor222

selamlar....evdeki emektar bosch v468 sanırım evlendigimiz günden beri evde değişmeyen 3ncü nesne...hanım ve benden sonra.... defalarca emekli etmeye hazırlandık fakat o inatla calışmaya devam ediyor...son olarak bir arızası cıktı.. motor dönüyor..su alıyor fakat tambur dönmüyor... acaba sebeb ne olabilir...?? anlayan varsa servis cagırmaya degermi ? malum servis geldiginde en az bir servis parası alacak...

1)Motor dönme ses geliyor ama tambur dönmüyorsa kayış kopmuş veya gevşemiştir.
    2)Tambur elle de çevrilemiyorsa kazanla tambur arasına yabancı bir cisim sıkışmıştır.
    3)Motor dönme sesi gelmiyorsa ise;

-Motor kömürleri aşınmış/bitmiştir
    -Motora giden kablolar aşınmıştır veya sarsıntıdan dolayı soket çıkmıştır

Makine bazen sıkabilir ama yıkama yapmaz. Bunun sebebi Bosch'un bu seri makinelerinin Arçelik 2100/2200 gibi 2 tipli motora sahip olmasıdır. Yani makine yıkama yapmıyor ama sıkıyorsa kondansatör değiştirilir, yıkayıp sıkmıyorsa kömürlere bakılır. Kömürler bazen yıkamayı da etkileyebiliyor bildiğim kadarıyla.

Servis çok para ister, eliniz anahtar tutuyorsa ve motorda sorun varsa söküp bobinajcıya götürün o halledecektir.

Belki beyinde de sorun olabilir ama çok düşük ihtimal.

Degerli csndogan62 kardeşim.....

ilk tahmininiz tuttu..kayış kopmuş...10 dakika da kayışı cıkardım... yakındaki servis te bulamadım ama işyerindeki hırdavatcı ertesi gün 12 TL ye temin etti...Bende takdım....emektar çalışmaya devam ediyor...gittiği yere kadar.....yardımların için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor222 -- 10 Şubat 2009; 20:42:14 >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.