Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: ber11

Yukarıdaki yorumunuzda bir makine için D sınıfı demişsiniz yengemlerde Vestel intaraton almışlar etiketinde sıkmada D sınıfı yazıyor şaşırdım.İntaraton WMK serisine göre daha iyi Teyzemde WMK var servisle 40 yıllık ahbap oldular.

Intraton bir nebze daha iyi ama iyi diyemeyeceğim.

Makine D sınıfı demek istemedim, D programından başlatsanız daha iyi olur demek istemiştim.

2200 60'C programda kendi ölçümlerime göre 2.2kw elektrik ve 150lt kadar su harcıyor.

ne kadar yüksek bir değer!!!

• Merhaba arkadaslar..Elbette 2200un harcama degerleri cok yuksek,5,5 kg camasiri yikamak icin 150 L su harciyor,ustelik susuzluk cekilen bir zaman dilimi yasadigimiz dusunulurse,sirf omru uzun,saglam,yok parcalari ucuz mucuz diye suyu ve elektrigi tabir-i caizse somuren bir makineyi israrla kullanmak bence saygisizlik insanliga ve dunyaya..neyse,bu benim yorumum,kullananlar sakin ola hakaret davasi falan acmasinlar :)
    Bu arada arkadasimin Samsung Q1435 model camasir makinasinin karti, sonunda oyle hor kullanmaya dayanamayarak iflas etti, kart tamirine servis 200 TL istemis,acaba cikma kart ya da tamir olayiyla ilgili yorumu olan var mi??? (bence karttaki birkac tup ya da direncin degisimi 200 TL degil anca 20 TL masraf cikartir ama neyse...)
  • quote:

Orjinalden alıntı: makinecialt

Merhaba arkadaslar..Elbette 2200un harcama degerleri cok yuksek,5,5 kg camasiri yikamak icin 150 L su harciyor,ustelik susuzluk cekilen bir zaman dilimi yasadigimiz dusunulurse,sirf omru uzun,saglam,yok parcalari ucuz mucuz diye suyu ve elektrigi tabir-i caizse somuren bir makineyi israrla kullanmak bence saygisizlik insanliga ve dunyaya..neyse,bu benim yorumum,kullananlar sakin ola hakaret davasi falan acmasinlar :)
    Bu arada arkadasimin Samsung Q1435 model camasir makinasinin karti, sonunda oyle hor kullanmaya dayanamayarak iflas etti, kart tamirine servis 200 TL istemis,acaba cikma kart ya da tamir olayiyla ilgili yorumu olan var mi??? (bence karttaki birkac tup ya da direncin degisimi 200 TL degil anca 20 TL masraf cikartir ama neyse...)

Kartı bir TV tamircisine götürsün bence. Samsung da öyle çok satılan bir makine değil, makine de eski değil. Çıkma kart olacağını zannetmiyorum.

• Herkese iyi günler.

candogan62 hocam herkese çok yardımcı olmuşsunuz. Bende Çeyiz olaylarına giriyorum artık. Bi araştırayım dedim bugün spotçulara gittim. Arçelik beko siemens ve bosch marka çamaşır makinalarına baktım. Hepsini gezdim ama Aeg marka beyaz eşya satan satıcı benim aklımı çelmeyi başardı diyebilirim.

Lavamat 74850 olan modelini gösterdi ve çalıştırdı. 1400 de içi boşken makinanın çalıştığını bile duymadım. Çok şaşırdım. Doluyken acaba çok farklı olurmu sesi? Bide programı kendimiz ayarlayabiliyormuşuz. Her türlü programı manuel yada otomatik olarak ayarlayabilme şansımız varmış. açıkçası ben bu makinaya hasta kaldım. İnverter motor,fuzy logic, carboran kazan, 1400 devir/dk

Bu özelliklere 1050 tl fiyat biçtiler belli bi ücret karşılığı 3 yıl olan garanti süresini 7 yıla çıkarabiliyormuşuz.

Siz nedersiniz bu konuda bunun ayarında daha uygun fiyatlı bi çamaşır makinası bulabilirmiyim sizce.

İlginiz için teşekkür ederim.

• Fiyat çok uygun.
    Bu makinenin tek kötü yönü bazen dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkması. Yani dengesiz yük kontrol sistemi zayıf. Amortisörleri de yumuşak hareket etmiyor. Böylece dengesiz yükte rahatsız edici bir tıkırdama sesi yapıyor. Motoru gerçekten sessiz. Yükü dengelerse yine sessiz ama çoğunlukla dengesiz sıkıyor. Bunu da youtube videolarında gördüm.

Youtube'u açıp aeg lavamat 76850 yazarak videoları izlerseniz tıkırdama sesini görebilirsiniz.
    Bunun dışında program alternatifleri çok güzel(kirlilere-az kirlilere özel hızlı, yoğun, jeans programları vs), jetsystemli (üstten su püskürtmeli) bir cihaz. Üretimini Electrolux yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 18 Ocak 2009; 2:03:27 >
  • candogan hocam bende çeyiz için çam. mak. alıcamda biraz araştırıyım dedim bir kaç model belirledim kendimce.
    1)samsung un 7 kg yıkayıp 3.5 kg kurutan modeli
    2)aristonun 8 kg yıkayan modeli gri olan(zaten 1 tane gri 8 kg luk var galiba)
    benim hanımın isteği çit kişilik yorganı yıkamak ve sessiz çalışması. foruma biraz göz gezdirdim ama kimse arsitondan bahsetmemiş. özellikle hotpoşntle birleştikten snr baya güzel makineler yapmış gibi duruyo ariston siz ne dersiniz? samsungda da beni çeken;
    1)silver nano
    2)seramik rezistans
    bu seramik rezistans veya bu görevi gören başka parçalar diğer markalarda varmı ve bu silver nano hakkaten işe yarıyomu acaba?yoksa sadece teorik olarak fayda gibi gözüküpte pratik hayatt hiç bir faydası olmayan bişeymi.bunu çok merak ediyorum.
    samsungun silver nano lu modellerinden kullanıpta gözlemlerini paylaşmak isteyenler olursa sevinirim..

• carrefour haftasonu indesit çamaşır makinesini 399 tl ye satacakmış. Indesit önerir misiniz? Ya da fiyatı bu civarlarda olan ne önerebilirsiniz?
  • İşlerden vakit bulup hala gidip alamadım bir makina. Bu hafta sonu inşallah.
    Siemens WIQ'ler çok güzel. Yıkama sürerken çmaşır eklenebiliyor, keşke diğerlerinde de olsa. Ancak değmeyecek kadar pahalı diğerlerine göre ayrıca sanırım satılmıyor/bulunmuyor artık.

Kalanlar arasında benim en çok kafama yatan (sessizliğini de düşününce) AEG Lavamat 84950 Silence. Nerede bulabilirim?
    Bir de internette satış yapan mağazalardan beyazesyam.com binbircesit.com netteenucuz.com bunlar güvenilir mi? Darty de yok. Bunlar da var gibi ama aramak lazım.

Bunlar olmazsa 8144bj'e bakıp Siemens 14 S 761 alabilirim. Bu Siemens bir de diğerleri kadar sessiz olsa çok iyi olacaktı. AEG'yi bulmam lazım. :)
  • En azından bunlarla ilgili görüşü olan var mı? : beyazesyam.com binbircesit.com netteenucuz.com bunlar güvenilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fennezs

İşlerden vakit bulup hala gidip alamadım bir makina. Bu hafta sonu inşallah.
    Siemens WIQ'ler çok güzel. Yıkama sürerken çmaşır eklenebiliyor, keşke diğerlerinde de olsa. Ancak değmeyecek kadar pahalı diğerlerine göre ayrıca sanırım satılmıyor/bulunmuyor artık.

Kalanlar arasında benim en çok kafama yatan (sessizliğini de düşününce) AEG Lavamat 84950 Silence. Nerede bulabilirim?
    Bir de internette satış yapan mağazalardan beyazesyam.com binbircesit.com netteenucuz.com bunlar güvenilir mi? Darty de yok. Bunlar da var gibi ama aramak lazım.

Bunlar olmazsa 8144bj'e bakıp Siemens 14 S 761 alabilirim. Bu Siemens bir de diğerleri kadar sessiz olsa çok iyi olacaktı. AEG'yi bulmam lazım. :)

IQ bazı bayilerde kalmış olabilir ama çok gezip aramak lazım. Çamaşır ekleme çıkarma S serisinde de mevcut aquasensör olduğundan programın akışı değişebiliyor eklenen çamaşıra göre. Diğerlerinde de çamaşır eklersiniz ama akış değişmez.

AEG'nin o modeli yıkamada 49, sıkmada 72dB. Yani değerleri iyi, sadece kasası biraz kaba onun dışında düşünülebilir. Bahsettiğim dengesiz yük hassasiyetinin az olması bu modelde de var. Yük dengesiz olursa tıkırdama yapıyor. Motoru ise oldukça sessiz.

AEG benim gezdiğim Darty'de vardı. (Palladiumdaki Darty) Diğerlerinde ben de görmedim.

beyazesyam.com'dan alışverş yaptığım için güvenilir olduğunu biliyorum. beyazesyaspot.com'a da güvenilir. Ama diğer siteleri bilemiyorum.

Arçelik alacaksanız Beko BKY3018A modelinin fiyatını da araştırın aynı makinedir o da. Genelde Beko Arçelik'ten daha ucuza bulunuyor.

quote:

candogan hocam bende çeyiz için çam. mak. alıcamda biraz araştırıyım dedim bir kaç model belirledim kendimce.
    1)samsung un 7 kg yıkayıp 3.5 kg kurutan modeli
    2)aristonun 8 kg yıkayan modeli gri olan(zaten 1 tane gri 8 kg luk var galiba)
    benim hanımın isteği çit kişilik yorganı yıkamak ve sessiz çalışması. foruma biraz göz gezdirdim ama kimse arsitondan bahsetmemiş. özellikle hotpoşntle birleştikten snr baya güzel makineler yapmış gibi duruyo ariston siz ne dersiniz? samsungda da beni çeken;
    1)silver nano
    2)seramik rezistans
    bu seramik rezistans veya bu görevi gören başka parçalar diğer markalarda varmı ve bu silver nano hakkaten işe yarıyomu acaba?yoksa sadece teorik olarak fayda gibi gözüküpte pratik hayatt hiç bir faydası olmayan bişeymi.bunu çok merak ediyorum.
    samsungun silver nano lu modellerinden kullanıpta gözlemlerini paylaşmak isteyenler olursa sevinirim..

Merhabalar,

1)Samsung'un bu modeli kurutma esnasında D sınıfı verimlilikte. Yani 7kw üzeri elektrik ile hatırladığım kadarıyla 160-180lt su harcıyor. Çok verimsiz bir ürün yani ben olsam almazdım.

2)Ariston sözde sessizdir, kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kalitesi güvenilmez, sadece dış görüntüsü fena değil.

Samsung'un silver nano sistemi sadece çamaşırları sterilize eder ama lekeleri çıkarmaz. Eğer sterilize(mikrop öldürme) işlemine ihtiyaç duyduğunuz kıyafetler çoksa düşünülebilir. Renkli çamaşırları kaynatmadan ve çamaşır suyu kullanmadan mikropları öldürebilirsiniz. İstanbul'daysanız seramik rezistansa gerek yok, çünkü doğru şekilde deterjan kullandıkça kromları da zaten kireç tutmuyor. Calgon reklamlarındaki gibi kireçlenme mümkün değildir eğer kuyu suyu ile çamaşır yıkamıyorsanız:) Zaten çok kireçli yerdeyseniz musluk ucuna takılan manyetik kireç önleyiciyi kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 22 Ocak 2009; 13:33:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: FeLiKS

quote:

Orjinalden alıntı: coyjonquil

bu arada hocam gurcan1 sen beyaz eşyacı falan mısın?merak ettim

olaya benimde gülesim geldi

• Herkese selamlar
    12 yıldır kullandığım Beko çamaşır makinası arıza yaptı ve servisin verdiği bilgiye göre motor ve pulman arızasından dolayı 250 TL masraf var.
    Bu masrafı vermektense biz de yenisini alalım dedik.HAfta içi şehir dışında çalıştığımdan dolayı yarın makinayı almam gerekiyor.
    Bu sitenin ve özellikle Candoğan beyin katkılarıyla bulaşık makinasında Bosch tercih etmiştik ve çok memnunuz.Çamaşır makinasında da Bosch düşünüyorum.
    Candoğan bey sizden ricam hemen yarın alabileceğim bir Bosch modeli önermeniz.
    1.000 TL civarında
    1.000 devir
    6 kg kapasite

şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar
  • Profilo CM1000CTR tavsiye ederim.
  • Candoğan bey teşekkürler,
    Bugünkü incelemem sonunda BOSCH WAE 20462 modelinde karar kıldım.1160 TL civarında.
    Yarın sabahtan alacağım.İnşallah memnun kalırım.

Sizlere ve bu siteye emeği geçen tüm arkadaşlara selamlar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: esentepe

Candoğan bey teşekkürler,
    Bugünkü incelemem sonunda BOSCH WAE 20462 modelinde karar kıldım.1160 TL civarında.
    Yarın sabahtan alacağım.İnşallah memnun kalırım.

Sizlere ve bu siteye emeği geçen tüm arkadaşlara selamlar,

O da olabilir ama 1160TL yi gözden çıkardıysanız Siemens WM10S361TR ve Bosch WAS20361TR daha güzel tercih olur. Bunlarda 65lt hacimli tambur var ve Alman malı.

Bahsettiğiniz model için biraz daha pazarlık yapabilirsiniz ya da 1000TL ye kadar bulmak mümkün.
    Bu modelin Profilo'dan farkı gömlek, power60, outdoor gibi özel programlar ve A++ olmasıdır. Profilo 1,19, Bosch 1.05 harcar.
  • Candoğan bey,

Siemens WM10S361TR ile Siemens WM10S360TR arasında ne fark var? İkisinden herhangi birini tercih edebilirmiyiz?

• O kadar model yazdım sonunda sanırım Electrolux EWN 14991 W ICON da karar kılıyorum galiba. Gidip gördüm, özellikleri, kalitesi ve dizaynını beğendim. Inverter motor filan da var.

Darty daha önce adını bile duymadığım bir yer. Zira bu konularla filan hiç alakam yok uzun süredir. Palladium'dakine gittim. İnanılmaz yardımcılar ve satıcı havasında değiller. Sormadan adamı rahatsız etmiyorlar. Sorulanın dışındakileri anlatmaya kalkmıyorlar. Fiyatlar biraz pahalı değil mi dedim. Internetten bakarız en ucuzuna yaparız bizim ana politikamız bu dediler. Ancak kastettikleri bayilermiş. Hatta satın alımdan 15 gün sonraya kadar da geçerliymiş. Ucuzluk yapan bir yer olursa hemen fiyat farkını iade ediyoruz bu 15 günde de dediler. Ama dediğim gibi bayilerle mukayese ederek.

Ancak tüm beyaz eşyalarda garip bir şekilde internette çok değişken fiyatlar var. Mesela aynı ürün bir yerde 2000 civarıyken ve diğer yerlerde en ucuz 1600'e varken başka bir yerde 1225 olabilir mi? outlketbeyazesya.com mesela, inanılmaz ucuz fiyatlar. Bu normal mi? Bir bit yeniği mi var? Neyse zaten çok yakında diyor sadece. Gelgel mi yapıyorlar nedir?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fennezs -- 26 Ocak 2009; 16:20:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SpongeBob

Candoğan bey,

Siemens WM10S361TR ile Siemens WM10S360TR arasında ne fark var? İkisinden herhangi birini tercih edebilirmiyiz?

361 modeli A++ sınıfı ve 15 dakikalık süper hızlı program mevcut.

@Fennezs
    İcon serisi güzeldir, ben tasarım olarak beğenmedim ama sağlamlık ve sessizlik konusunda güvenilebilir. Sadece dediğim gibi dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor bu da tıkırtıya neden oluyor. Yükü güzel dengelerse sıkma çok sessiz. Tasarımını da beğendiyseniz güzel.

Verdiğiniz siteyi bilmiyorum ama Darty pahalıdır. Sitelerin güvenirliğini araştırın ona göre tercih edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 26 Ocak 2009; 23:39:20 >
  • merhaba candoğan bey,

yazılarınızı takip ediyorum ve emeğiniz için tşk ediyorum.
    bir sorum olacak 500-1000 ytl arası çamaşır ve buzdolabı tavsiye eder misiniz? çok özellik veya programa ihtiyaç yok, basit ve kullanışlı olmaları yeterli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dereckfun

merhaba candoğan bey,

yazılarınızı takip ediyorum ve emeğiniz için tşk ediyorum.
    bir sorum olacak 500-1000 ytl arası çamaşır ve buzdolabı tavsiye eder misiniz? çok özellik veya programa ihtiyaç yok, basit ve kullanışlı olmaları yeterli.

git ne alırsan,al nasılsa sana ona buna gerek yok diyorsun o paraya makinemi olur.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.