Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (580. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.631.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

Orijinalden alıntı: chips

ARIZA SORUNU:
    2003 de aldığım ve daha sonra garanti kapsamında 2007 yılında yenisi ile değiştirilen Ariston AVL105 çamaşır makinemiz emeklilik için gün sayıyor :).
    Sorunları: (Her zaman yapmamakla birlikte) Çalışmaya başlayınca kesik kesik su alması, ışıkların abuk subuk yanıp sönmesi, nazlı nazlı çalışmaya başlayıp sonradan normale dönmesi.
    Yetkili servis telefondan kapasitör arızası ise 100 tl, kart arızası ise 225 tl dedi. Diğer özel servisler ise 100-250 arasında tahmini fiyat verdiler. Zaten çok gürültülü bir makine, tamire değer mi değmez mi, düşünüyorum

TAVSİYE TALEBİ:
    Tamir parası yüksek olduğu için yeni makine alacak gibiyim.
    Soru sormadan önce araştırma yaptım ve aşağıdaki şartlara sahip makineler konusunda birkaç model buldum. Ancak önerilen modellerin bazıları tedavilden kalmış, kimisi ise artık tek tük bulunuyor.

Şu şartlarda öneride bulunacak arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var:
    OLMAZSA OLMAZLARIM :)
    Ariston olmayacak
    En az (gerçek) 8kg
    1000-1300 TL fiyatı aralığında
    Isı ayarı konusunda kısıtlı olmayan (örn bazı makinelerde sadece 30-40-60-90°C var deniyor)
    Yaygın ve kaliteli servisi olan (evimde tek parça arçelik olmasına rağmen servisini hep Maşallah beğenmişimdir)

TERCİHEN..
    ...fırçasız motorlu (olmazsa olmazım değil ama sessizliği ve uzun ömrü nedeniyle tercih sebebi)
    ...ücret karşılığı garanti uzatma hizmeti veren; mesela Bosch gibi. (Olmazsa olmazım değil ama tercih sebebi)

Öyle 30-40 programlı olsun diye fantazilerim yok, bana çoğu hikaye gelir. Kasa renk takıntım, dijital ekran takıntım da yok.

Profilo cmg140 dtr" 1400tl
    Muadili bosch 24480tr ?
    1650tl

Bu ikisi arasinda tercih edilebilir.diye dusunuyorum.

Önerdiğiniz iki makinede de arkadaşın olmazsa olmaz diye belirttiği ara dereceler yok ve profiloda hassas durulama da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar,

WM12T480TR siemens için yorumlarınız nedir?
    1699 tl hepsiburada da.

http://www.hepsiburada.com/siemens-wm12t480tr-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTSIEWM12T480TR

veya 1600 1700 tl civarına önerebileceğiniz 9kg 1200 devir makine var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonussimo -- 30 Ekim 2015; 21:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonussimo

merhabalar,

WM12T480TR siemens için yorumlarınız nedir?
    1699 tl hepsiburada da.

http://www.hepsiburada.com/siemens-wm12t480tr-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTSIEWM12T480TR

veya 1600 1700 tl civarına önerebileceğiniz 9kg 1200 devir makine var mıdır?

2000 liraya 1497cdw2 öneririm.
    http://m.akakce.com/p/?5564300

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi akşamlar, bu çeşme ucuna takılan kireç önleyici aparat ne kadar işe yarıyor? Bizim sular çok kireçli, işe yarıyorsa Electrolux'ün ürününü alacağım.
  • Merhaba beyler, hiç bilgim yok bu konuda. Araştırmaya başlayacağım birazdan ama ilk önce Dh ahalisine sorayım dedim

6 kişilik aile, Uzun ömürlü olsun. Servisi iyi olsun. En az 8 kg. Fiyat max 1500. Lütfen max bütçeye göre fiyatlar vermeyin daha aşağısıda olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifakinti -- 9 Kasım 2015; 21:37:47 >
  • electrolux ün 5 yıl ve 7 yıl garanti uzatma fiyatlarını bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

electrolux ün 5 yıl ve 7 yıl garanti uzatma fiyatlarını bilen var mı?

Aeg icin gecen hafta sordum 3+4 yil icin 280 tl dediler, aynidir heralde electrolux de, servisi ayni zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

electrolux ün 5 yıl ve 7 yıl garanti uzatma fiyatlarını bilen var mı?

Telefondan müşteri temsilcisine sorabilirsiniz.
    Electrolux müşteri hizmetleri: 0850 250 35 89 | musteri.hizmetleri@electrolux.com.tr
    http://www.electrolux.com.tr/LocalFiles/Turkey_turkish/Turkey_warranty/Electrolux%20Web%20sitesi%20ek%20garanti%20kart%c4%b1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Kasım 2015; 6:11:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Merhaba beyler, hiç bilgim yok bu konuda. Araştırmaya başlayacağım birazdan ama ilk önce Dh ahalisine sorayım dedim

6 kişilik aile, Uzun ömürlü olsun. Servisi iyi olsun. En az 8 kg. Fiyat max 1500. Lütfen max bütçeye göre fiyatlar vermeyin daha aşağısıda olur

2000 liraya 1497cdw2 öneririm.
    1500 liraya da su jetsiz modelleri alınabilir.
    http://m.akakce.com/p/?5564300
    http://m.akakce.com/p/?870067

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Kasım 2015; 6:18:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

İyi akşamlar, bu çeşme ucuna takılan kireç önleyici aparat ne kadar işe yarıyor? Bizim sular çok kireçli, işe yarıyorsa Electrolux'ün ürününü alacağım.

3 yıl önce aeg çamaşır makinesi için takılmıştı. Bir zararını görmedik. Calgon kullanmıyoruz .
    En azından filtre vazifesi görüyordur. Öneririm. Bimeks de 50 liraydı.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocan electrolux un servisi nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

İyi akşamlar, bu çeşme ucuna takılan kireç önleyici aparat ne kadar işe yarıyor? Bizim sular çok kireçli, işe yarıyorsa Electrolux'ün ürününü alacağım.

3 yıl önce aeg çamaşır makinesi için takılmıştı. Bir zararını görmedik. Calgon kullanmıyoruz .

Bosch'tan çamaşır makinesi aldım, hayırlısıyla bugün kurulacak. Servisin 70-80 liraya sattığı ürünü 30 liraya satan da var onu almak istemiyorum, makinenin kireç bağlamasını da istemediğimden alayım diyorum. Electrolux daha iyi gibi. Bimeks'ten alayım, yanıt için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Bosch'tan çamaşır makinesi aldım, hayırlısıyla bugün kurulacak. Servisin 70-80 liraya sattığı ürünü 30 liraya satan da var onu almak istemiyorum, makinenin kireç bağlamasını da istemediğimden alayım diyorum. Electrolux daha iyi gibi. Bimeks'ten alayım, yanıt için teşekkürler.

Bu aleti kullanan biri yazdı foruma. Kısa sürede tıkanmış kireçten ve makine su alamamaya başlamış. Önce anlamamış neden su almadığını ama sonra farketmiş. Kutusunda da kullanım süresinin 6 ay olduğu yazılı imiş.
    Ben de zaman zaman almayı düşünsem de yaptığı işi bilimsel olarak açıklaması kafama yatmıyor. Calgon da kullanmıyorum. Yerine, 2-3 yıkamada bir 60 gr soda kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

quote:

Bu aleti kullanan biri yazdı foruma. Kısa sürede tıkanmış kireçten ve makine su alamamaya başlamış. Önce anlamamış neden su almadığını ama sonra farketmiş. Kutusunda da kullanım süresinin 6 ay olduğu yazılı imiş.
    Ben de zaman zaman almayı düşünsem de yaptığı işi bilimsel olarak açıklaması kafama yatmıyor. Calgon da kullanmıyorum. Yerine, 2-3 yıkamada bir 60 gr soda kullanıyorum.

Bu hiç aklıma gelmemişti. Alan kişi hangi marka aldı acaba, forumda bir bakayım. Electrolux'un ürün detayında ömrünün 5 yıl olduğu yazıyor, kireç seviyesine göre bu ömür değişir mi bilmiyorum. Cihaz yeni olduğu için almaya niyetlendim yoksa hiç düşünmüyordum. Manyetik kireç önleyici pazarına bakınca işe yaradığını düşünmeye başladım.

www.electrolux-servis.com/servis/Downloads/4055068953_info.pdf

Edit:link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 10 Kasım 2015; 20:33:13 >

• Arkadaşlar anneme yeni bir çamaşır makinesi alacağım. 1500 TL limitim var ama mümkün olduğu kadar uyguna almak istiyorum. Yalnız yaşıyor ve az çamaşır yıkıyor 8kg yeterde artar bile ama almışken uzun ömürlü sıkıntı çıkarmayacak bir makine istiyorum. Forumu araştırdığımda Profilo CMG140DTR ve BOSCH WAT24460TR nin çok tavsiye edildiğini ve beğenildiğini gördüm ve aklımdalar. WAT24460TR'nin WAT24480TR ve CMG140DTR ile farkı olmadığını okudum ama yine de su jetidir inverterdir kararsızım. Aşağıdaki modeller konusunda bilgi verebilen olursa sevinirim özellikle fiyat ve özellikler yönünden AEG'yi ciddi anlamda düşünüyorum. Fiyatları çoğu yerden karşılaştırdım ama Kliksa'dan alacağım çoğu modelde indirim var. Konu açmıştım ama buraya yazmak daha iyi olacak gibi.

AEG L69490VFL
    PROFILO CMG100ETR
    BOSCH WAK20211TR
    ELECTROLUX EWF1284BR

Elektrolux'ün EWF1486GDW2 gibi buharlı modelleri var ama performansı nedir yıkamaya bir etkisi var mıdır? 1600TL'ye değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Hocan electrolux un servisi nasıl?

Allaha şükür 3 yıldır servislik işimiz olmadı.
    montaj ederken, eleman bilgiliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Kasım 2015; 14:28:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL.K

Arkadaşlar anneme yeni bir çamaşır makinesi alacağım. 1500 TL limitim var ama mümkün olduğu kadar uyguna almak istiyorum. Yalnız yaşıyor ve az çamaşır yıkıyor 8kg yeterde artar bile ama almışken uzun ömürlü sıkıntı çıkarmayacak bir makine istiyorum. Forumu araştırdığımda Profilo CMG140DTR ve BOSCH WAT24460TR nin çok tavsiye edildiğini ve beğenildiğini gördüm ve aklımdalar. WAT24460TR'nin WAT24480TR ve CMG140DTR ile farkı olmadığını okudum ama yine de su jetidir inverterdir kararsızım. Aşağıdaki modeller konusunda bilgi verebilen olursa sevinirim özellikle fiyat ve özellikler yönünden AEG'yi ciddi anlamda düşünüyorum. Fiyatları çoğu yerden karşılaştırdım ama Kliksa'dan alacağım çoğu modelde indirim var. Konu açmıştım ama buraya yazmak daha iyi olacak gibi.

AEG L69490VFL
    PROFILO CMG100ETR
    BOSCH WAK20211TR
    ELECTROLUX EWF1284BR

Elektrolux'ün EWF1486GDW2 gibi buharlı modelleri var ama performansı nedir yıkamaya bir etkisi var mıdır? 1600TL'ye değer mi?

tereddütsüz,
    inverter motorlu, 68 lt tamburlu ve 60 cm derinliğindeki aeg alın derim.

• egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen ürünü gelen Electrolux servisi de takmayı önermişti ama 50 TL istemişti.Bende geçen hafta Bimeks'ten 25 TL'ye aldım ve kendim taktım.

Yalnız aşağıdaki linkteki montaj bölümünde okuduklarımda dikkatimi çeken şey şu :

" Makinanızı kullandıktan sonra su musluğunu sürekli kapalı tutun " diye bir ifade var.

http://www.supurgemarket.com/neocal-camasir-makinesi-kirec-onleyici-p-4390.html

Doğruluk payını bilmiyorum ama önemli bir detay bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 10 Kasım 2015; 17:53:38 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Electrolux'un broşüründe o ifadeyi ben de okudum. Tedbir olması için yazmışlardır diye düşünüyorum. Makinam biraz önce kuruldu servise sordum o tür aparatlara gerek olmadığını söyledi, satmak için teklifte bile bulunmadılar. Arasıra Bosch'un temizleme tozunu kullanının dedi. Manyetik kireç önleyiciyi alıp almama konusunda kararsızım doğrusu.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Bosch servisinin de , kendi tozunu tavsiye etmesi gayet normal değil mi ?

• 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.