Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam peki Beko 2313 CX in kazan hacmi ne kadar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

50 civari oda

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Üçü de iyi makine.
    Yakından inceleyip tercih sizin.
    Sessizlik önemli ise electrolux mantıklı. 51 db.
    Sessizlik den feragat ederseniz uygun fiyata aeg mantıklı, fakat 56 lt kazan.
    Kazan hacmi önemli ise profilo mantıklı. 63 lt kazan.

teşekkürler.electrolux uygun fiyata bulabilirsem almaya çalışayım o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

50 civari oda

Artık çalışırken su pompası zarrrrrr diye ses çıkarıyo galiba gidiyo artık

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Electrolux olabilir.
    Whirlpool'un makinesi altında çekmece olmasa bile standart ölçülerden büyüktür.
    Miele de olabilir.
    LG almatansa daha ucuza Arçelik 8144BJ ve Beko 3018A almak daha mantıklı. Bunların Arçelik ve Beko ile ilgisi yoktur direkt ithal LG üretimidir.
    Siemens'in kullanması çok kolay. Hatta dilerseniz en sık kullandığınız 2 programı kaydedebiliyorsunuz. Bir hamlede çalıştırırsınız makineyi.

tabi arçelik le bekoyla ilgisi yok has LG malı :) ya kardeşim sen kimsin beyaz eşya mühendisi mi? hayat tecrüben ne ? oturduğun bilgisayar sandalyesinden başka ? kimsinde konuşuyosun orda burda üstad deniyor. yazdıklarından çıkarımım Türk malı almayında ne alırsanız alın ! bana 1915-1923 yılındaki ingiliz hayranı olan milli mücadele düşmanı türkler gibi geliyosun onlardan bi farkın yok, dünyada 11 fabrikası bulunan bi markaya(Arçelik) daha nerede fabrikasının olduğunu bilmediğimiz(LG) markaya üretim yaptırıyor diyorsun mantık : 0

• profilo çamaşır makinası var 14 yıl oldu bugüne kadar sadece 1 kez rulman değişimi yapıldı başka bir arıza vermedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Valla ben sizin yerinizde olsaydım parayı biraz daha çıkarır bunu alırdım
    http://www.hepsiburada.com/liste/aeg-l98699fle2-a-9-kg-1600-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtaegl98699fle2&categoryId=155121

Hepsiburada.com sitesinde en çok satılan çamaşır makinesi bu. Yorumlar olumlu. Kliksa'ya sipariş verdim.(849.-tl). 7 yıl dayanır inşallah.

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-arxgd-1291-tk-s-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarxgd1291tks&categoryId=155121#Yorumlar

Cuma Kliksa'ya sipariş verdim, Pazartesi sabahı makine (İzmir'e) geldi, bugün (Salı) servis kurdu 1 saat çalıştırdı. Makine eski makineye göre çok sessiz. Şimdilik çok memnunuz.
    İleriki günlerde olumlu olumsuz yorumlarımı yine yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gewa

quote:

şöyle bir araştırdığım ve forumdan incelediğim kadarıyla kendi bütçem içerisinde 3 model makul görünüyor;

1-ELECTROLUX EWF1476GDW: Mediamarktta fiyatı 1100 lira eğer haftasonu bir kampanya falan olursa belki daha uyguna bile gelebilir(bu fiyata çıkmayı düşünmüyordum fakat motorunun inverter olması cezbetti diyebilirim)

2-AEG L73283FL: Teknosada 900 lira, gürültülü çalışabileceği konusunda kuşkuluyum ama bütçe kısıtlı olunca çok fazla seçenek olmuyor.

3-Profilo CM101K0TR: Akakçeden baktığım kadarıyla 925'e bulunabiliyor.Profilo'da birbirine yakın çok model var seçmek güç.derinlik olarak bu model 6-7cm daha fazla yukarıdakilere göre.bu da banyoda koyacağım yerle alakalı pek işime gelmiyor açıkçası.

1. şık bu haftasonu 900 civarına inmezse 2. şıl olan Aeg şu an için bana en yakın gelen seçenek.bu konuda bilgili olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.yorumlarını esirgemesinler lütfen.benim için önemli olan sorunsuz ve sessiz bir makine olması.

arkadaşlar bir tavsiyeniz şunu al falan diye bir yorumunuz yok mu.yoksa bu fiyatlardaki makinelere yorum yapmıyor musunuz.

Şunu da bir inceleyin. Kliksa'da 849.- tl. 9 kilo çamaşır kapasitesi var. Oldukça sessiz.

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-arxgd-1291-tk-s-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarxgd1291tks&categoryId=155121#Yorumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

quote:

quote:

şöyle bir araştırdığım ve forumdan incelediğim kadarıyla kendi bütçem içerisinde 3 model makul görünüyor;

1-ELECTROLUX EWF1476GDW: Mediamarktta fiyatı 1100 lira eğer haftasonu bir kampanya falan olursa belki daha uyguna bile gelebilir(bu fiyata çıkmayı düşünmüyordum fakat motorunun inverter olması cezbetti diyebilirim)

2-AEG L73283FL: Teknosada 900 lira, gürültülü çalışabileceği konusunda kuşkuluyum ama bütçe kısıtlı olunca çok fazla seçenek olmuyor.

3-Profilo CM101K0TR: Akakçeden baktığım kadarıyla 925'e bulunabiliyor.Profilo'da birbirine yakın çok model var seçmek güç.derinlik olarak bu model 6-7cm daha fazla yukarıdakilere göre.bu da banyoda koyacağım yerle alakalı pek işime gelmiyor açıkçası.

1. şık bu haftasonu 900 civarına inmezse 2. şıl olan Aeg şu an için bana en yakın gelen seçenek.bu konuda bilgili olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.yorumlarını esirgemesinler lütfen.benim için önemli olan sorunsuz ve sessiz bir makine olması.

arkadaşlar bir tavsiyeniz şunu al falan diye bir yorumunuz yok mu.yoksa bu fiyatlardaki makinelere yorum yapmıyor musunuz.

Şunu da bir inceleyin. Kliksa'da 849.- tl. 9 kilo çamaşır kapasitesi var. Oldukça sessiz.

ilginize teşekkür ederim ama şu anda kullanılan makine ariston o yüzden bir daha ariston ve indesit almayı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erenforce48

quote:

Electrolux olabilir.
    Miele de olabilir.
    LG almatansa daha ucuza Arçelik 8144BJ ve Beko 3018A almak daha mantıklı. Bunların Arçelik ve Beko ile ilgisi yoktur direkt ithal LG üretimidir.
    Siemens'in kullanması çok kolay. Hatta dilerseniz en sık kullandığınız 2 programı kaydedebiliyorsunuz. Bir hamlede çalıştırırsınız makineyi.

tabi arçelik le bekoyla ilgisi yok has LG malı :) ya kardeşim sen kimsin beyaz eşya mühendisi mi? hayat tecrüben ne ? oturduğun bilgisayar sandalyesinden başka ? kimsinde konuşuyosun orda burda üstad deniyor. yazdıklarından çıkarımım Türk malı almayında ne alırsanız alın ! bana 1915-1923 yılındaki ingiliz hayranı olan milli mücadele düşmanı türkler gibi geliyosun onlardan bi farkın yok, dünyada 11 fabrikası bulunan bi markaya(Arçelik) daha nerede fabrikasının olduğunu bilmediğimiz(LG) markaya üretim yaptırıyor diyorsun mantık : 0

buraya sormak için yazıyorsanız saygılı bir şekilde cevap verene niye kızıyorsunuz. yabancı hayranlığıyla suçladığınız sizi bayi olmakla suçlarsa ne cevap vereceksiniz? cevabı beğenmiyorsan geçer gidersin üslubu bozmaya gerek yok.

• quote:

quote:

Electrolux olabilir.
    Miele de olabilir.

Benim bu ülkeye katkım hakkında yorum yapabilecek kapasiteye sahip olabildiğini sanmıyorum.

Arçelik Çin, Kore ya da bir Alman markası olsa ürünleri hakkında fikrim değişmezdi. Önerdiğim modelleri de var ama sizin gibi okuma özürlüler göremez.

Zaten 8144BJ veya 3018A modelleri hakkında bilgin olmadığını yazından belli ettiğin için seninle beyaz eşya konusunda tartışmaya girmem.

Ben LG'nin nerede fabrikaları olduğunu da biliyorum. Araştırırsan, meraklı olursan sen de öğrenirsin.

Yaran var ki gocunmuşsun, ama bu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Engelleme butonu mesajın yukarısında işine gelmiyorsa.

• quote:

quote:

Electrolux Inverter motorlu, buharla kırışık giderme ve buharla koku giderme programları var. Dezavantajı içinin küçük olması. Tambur hacmi 50 litredir. Gerçekte 5,5kg çamaşır yıkar.

AEG fırçalı motorlu ve tamburu 52lt. Yani yine küçük. Alacağı kapasite 6 kilodur. Profilo'ya göre avantajı sıkma devri ve tambur dokusunun daha iyi olmasıdır.

Profilo'nun avantajı ise tambur hacmidir. Tamburu 63 litredir. AEG'ye göre artısı tambur büyüklüğüdür.

Üçü de kaliteli cihazdır, ancak ilk iki seçenekte kapasite az. Kısacası sizin için tambur büyüklüğü önemliyse Profilo'yu; yeni nesil sessiz motor, sıkma performansı ve buhar programları önemliyse Electrolux'ü seçin.

• quote:

quote:

quote:

Electrolux Inverter motorlu, buharla kırışık giderme ve buharla koku giderme programları var. Dezavantajı içinin küçük olması. Tambur hacmi 50 litredir. Gerçekte 5,5kg çamaşır yıkar.

AEG fırçalı motorlu ve tamburu 52lt. Yani yine küçük. Alacağı kapasite 6 kilodur. Profilo'ya göre avantajı sıkma devri ve tambur dokusunun daha iyi olmasıdır.

Profilo'nun avantajı ise tambur hacmidir. Tamburu 63 litredir. AEG'ye göre artısı tambur büyüklüğüdür.

Üçü de kaliteli cihazdır, ancak ilk iki seçenekte kapasite az. Kısacası sizin için tambur büyüklüğü önemliyse Profilo'yu; yeni nesil sessiz motor, sıkma performansı ve buhar programları önemliyse Electrolux'ü seçin.

öncelikle değerlendirmeniz ve cevabınız için teşekkür ederim.daha önceden de sizin yönlendirmenizle profilo bulaşık makinesi almıştık,senelerdir problemsiz kullanıyoruz
    çamaşır makinesini banyoda koyacağımız yer biraz küçük olduğu için özellikle derinlik olarak 50-55 cm'i geçmeyecek bir makinayı kullanmak daha kolay olacak.değerlendirmeniz neticesinde electrolux'ü uygun fiyattan bulursam(kargo dahil 1000 liranın altı) almayı yoksa da aeg'yi almayı düşünüyorum.profilo'nun derinliği 60 cm. olduğundan son seçenek olarak düşünüyorum.tekrar teşekkür ederim.

• iyi günler donanımhaber ailesi

Annemin emektar profilo çamaşır makinası 20 yılında motoru yanmış bulunuyor. Yeni bir çamaşır makinası almayı düşünüyorum.
    hotpoint-ariston nasıl bilmiyorum? 1000 liraya kadar bütçeli çok sorun çıkarmayacak bir makina tavsiye edermisiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-wmf-923-eu-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarwmf903eu&categoryId=155121&SKU=MTHOTARWMF903EU

bunu buldum ama, kararsız kaldım. Ayrıca özellik olarak çok fazlai Bu makinayı tam verimli kullanamaz.

yorumlarınızı bekliyorum. özellikle kullanma tecrübesi olan üyelerimiz cevap yazarsa memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pearar

iyi günler donanımhaber ailesi

Annemin emektar profilo çamaşır makinası 20 yılında motoru yanmış bulunuyor. Yeni bir çamaşır makinası almayı düşünüyorum.
    hotpoint-ariston nasıl bilmiyorum? 1000 liraya kadar bütçeli çok sorun çıkarmayacak bir makina tavsiye edermisiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-wmf-923-eu-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarwmf903eu&categoryId=155121&SKU=MTHOTARWMF903EU

bunu buldum ama, kararsız kaldım. Ayrıca özellik olarak çok fazlai Bu makinayı tam verimli kullanamaz.

yorumlarınızı bekliyorum. özellikle kullanma tecrübesi olan üyelerimiz cevap yazarsa memnun olurum.

20 yıllık profilonun yerini yine bir profilo alır.
    8 kg iyidir.
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1416/PROFILO-CM-1002ETR-CAMASIR-MAKINESI
    http://www.guzelevim.com.tr/Profilo-CM1001ETR-8-Kg-1000-Devir-camasir-Makinesi_3460.html
    http://www.guzelevim.com.tr/Profilo-CM101KOTR-camasir-Makinesi_5313.html

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

Electrolux olabilir.
    Miele de olabilir.

buraya sormak için yazıyorsanız saygılı bir şekilde cevap verene niye kızıyorsunuz. yabancı hayranlığıyla suçladığınız sizi bayi olmakla suçlarsa ne cevap vereceksiniz? cevabı beğenmiyorsan geçer gidersin üslubu bozmaya gerek yok.

keşke büyük bir arçelik bayisi olsaydım :) ama değilim henüz liseye giden aydın bir öğrenciyim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

Electrolux olabilir.
    Miele de olabilir.

keşke büyük bir arçelik bayisi olsaydım :) ama değilim henüz liseye giden aydın bir öğrenciyim

Daha bilgi birikimin yok saygisiz bir üslupla senden yaşça buyuk birisine atip tutuyorsun. LG üretimidir o cihaz üzerine sadece arcelik ve beko ismi basildi satildi zamaninda.İnanmiyorsan cihazi incele derim Kore de üretilmiştir yazar

• arkadaşlar hepinize öncelikle merhaba

yaza düğün var malum ilk iş beyaz eşya ve ilk başvuru yeri tabiki forumdonanım ve değerli üstadlar hepsine selam olsun
    forumu baştan aşağı okudum dün gece. aklımdaki marka bosch ve şu modellerden almayı düşünüyorum;

buzdolabı KGE58AW30Nhttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/low-frost/KGE58AW30N.html?source=search
    bulaşık makinası SMS58N02TRhttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS58N02TR.html?source=search
    çamaşır makinası WAQ20480TR http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAQ20480TR.html?source=search
    ocak fırın HGV74W320T http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HGV74W320T.html

aklımızdaki ürünler bunlar. eşim ve bende matematik öğretmeniyiz haliyle f/p herşeyden önce geliyor. ama ailelerin extra memnuniyeti sebebiyle bosch dan başka bişeyde düşünemiyoruz. özellikle boschun alman grubu ürünleri tavsiye ediliyor forumda bunları seçerken ona dikkat ettik ama ne kadar başarılı olduk bilemiyoruz.birde şehir değiştirme ihtimalimiz olacak ilerde bunlar ordan oraya zarar görürmü ?

1.uzun lafın kısası arkadaşlar bunlar içinde hocam şunda bir üste çıksan yada şunda bi alta inebilirsin misal şu var diyebileceğiniz ürünler varmı ?
    2. birde malum ilk inceleme yerimiz boschun sitesi oldu, farklı sitelerden 100 ile 300 arasında fiyat farkı olanlar var şimdi bi bayiiden mi almalıyız yoksa kargoya güvenip (yukarı çıkarma olayı) hesaplı olanımı tercih etmeliyiz? yada bayiye rest çekp bak internette bu fiyatlara var sende indir mi demeliyiz :D yürü git lan demesinler
    3. birde şehir değiştirme ihtimalimiz olacak ilerde bunlar ordan oraya zarar görürmü ? öle bi sıkıntı olacaksa abm arçelik çalışanı her nekadar önermesede revizyonlu ürünleri çok çok uygun fiyatada dizebiliriz(tabiki kız evine çaktırmadan :D )

şimdiden teşekkürler

• fikom23 F kullanıcısına yanıt
    Internette şu fiyat demek Aeg,electrolux,profilo,vestel gibi mağazalarda ise yarasa da
    Bosch da %10 indirim bile yaptiramazsiniz.
    Arcelikten indirim şansınız varsa fırın, bulaşık(6 program ve üstü), buzdolabı(74cm veya 84 cm kombi) tercih edilebilir.
    Artan para ile inverter motorlu Aeg,electrolux veya bosch,siemens Y serisi çamaşır mak tercih edilebilir.
    Hatta artan paranın 750-800 lirası ile A101 den 100 ekran full hd seg,regal,nexon marka led tv bile alınır,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    ah işte herşey bizim elimizde olsa

teşekkürler ilgi için
  • 
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.