Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Bugün Annemin Arçelik 4900SJS çamaşır makinesini hurdacıya verip yerine yaza kadar kullansın diye 300TL ye Arçelik 5500E aldım incelediğim kadarıyla Tekmelik kapaklı yani ilk çıktığı zaman alınma, Programları güzel Pamuklu-Sentetik-Yünlü-Beyaz-Renkli olarak programları var.Fonksiyoları bol, 1100 devirli olması ayrı bir güzel yanlız ben ekranda kalan süreyi gösterdiğini zannediyordum ancak sadece anlık ısıyı gösteriyor.İlk yıkamada Beyazlar 60'C ekonomik programda beyazları yıkadı annem çamaşırlar çıktığında ben başka makine istemem dedi.Yanlız Candoğan bey size bir sorum olacak. Kalan Süreyi görmek için ne yapmamız lazım söyleyebilirmisiniz?

arçelik 5500E :) beko karşılığı 3100A olan 11 sene kullandığım ve sadece su damlatıyor diye değiştirip pişman olduğum hatta servisi arayıp makinemi geri getirin diye aradığım makine :)
    ondaki sıcaklık göstergesini zaman ayarını göstermesi için bir hamlede bulunamazsınız.yoksa makinenin sıcaklığını ayarlayamazsınz.
    zamanında en çok hassas yıkamayı kullanırdım (üzerinde yaprak resmi bulunan tuş) birde tam hatırlamıyorum ama pamuklu programında,beyaz seçeneğinde direk sıcaklığı 90 derece öneriyordu.bu yüzden çok sevdiğim beyaz tişörtlerimi çektirdiğim bilirim.program seçiminde sıralaması önemlidir bu makinenin.ilk kumaş seçiminden başlarsınız(pamuklu,sentetik,yünlü)zaten makineyi açar açmaz ilk üç tane ışığı yanıp söner.sonra sırasıyla renkli-beyaz seçimi,seçmek istediğiniz fonksiyonlar(o an ışığı yanıp sönmeyeni seçemezsiniz)ve sıcaklığı seçip makineyi başlatırsınız.
    en çok dikkat edilmesi gereken kapı kilidi sorunu :) (3-4 defa dalgınlıkla kırmıştım zamanında) onun da farkına varmışsınızdır siz zaten. buna çok dikkat edin :)

Annem kapı kilidi açılmıyor bozuk diye kızmıştı bana bende denedim ama açılmadı en sonunda kilit düğmesini gördüm o düğmeye basınca kapı kilidi açılıyor.

• Evet o biraz hata olmuş. Kapı kilit düğmesi ve tutamaklı kapı koyacaklarına direkt kapı düğmesi koysalar daha mantıklı olurmuş.
    5500E'de 2010 model makinelerde olan manyetik kapı kilidi vardır. Ayrıca kasasının içi ısı-ses yalıtımlıdır. Motor işçiliği de iyi olduğundan sesi azdır zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Bugün Annemin Arçelik 4900SJS çamaşır makinesini hurdacıya verip yerine yaza kadar kullansın diye 300TL ye Arçelik 5500E aldım incelediğim kadarıyla Tekmelik kapaklı yani ilk çıktığı zaman alınma, Programları güzel Pamuklu-Sentetik-Yünlü-Beyaz-Renkli olarak programları var.Fonksiyoları bol, 1100 devirli olması ayrı bir güzel yanlız ben ekranda kalan süreyi gösterdiğini zannediyordum ancak sadece anlık ısıyı gösteriyor.İlk yıkamada Beyazlar 60'C ekonomik programda beyazları yıkadı annem çamaşırlar çıktığında ben başka makine istemem dedi.Yanlız Candoğan bey size bir sorum olacak. Kalan Süreyi görmek için ne yapmamız lazım söyleyebilirmisiniz?

Hayırlı olsun, çok güzel bir seçim. Fazla su harcaması dışında çok güzel bir cihazdır. Ekran anlık sıcaklığı gösterir, süreyi sayma imkanınız yoktur.

Teşekkür Ederim.Öncelikle fazla su harcaması benim için dert değil isterse 200Litre su harcasın yeterki güzel yıkasın.Annem çok beğendiği için anneme makinemi vermekten vazgeçtim Yaz bitiminde son bahara doğru çamaşır ve kurutma makinemi satarak Supertronic Çamaşır ve Kurutma makinesi almak istiyorum hem daha ucuza gelir şimdiden talipleri var makinelerin. 5500E, 2100-2200 den sonra Arçeliğin çıkardığı en mükemmel makina. 5500E gibi AEG-Profilo-Bosch-Siemens ve Miele'de de böyle makineler var Arçelikte 5500E den sonra hoşuma giden birde 5900E modeli var ancak İnternette ve Youtube'da gördüğüm Bauknecht veya Priveleg çamaşır makinelerine benziyor onların üretimi olabilir gibime geliyor.Ayrıca 5500E hakkında bir sorum daha olacak Tekmelik kapağı olmayan pompa kapaklı 5500E nin üstünde 100 programlı olduğu yazıyor benim aldığım makinenin üstünde etiket olmadığı için bilmiyorum benim makinemle bir farkları varmıdır yani Tekmelik kapaklı 5500E ile tekmeliksiz sadece pompa kapaklı 5500E arasında bir fark varmıdır?Ayrıca bu 100 program nerden geliyor benim gördüğüm sadece 5 program var biraz açıklayabilirmisiniz? Bir de 5500E nin kullanma kılavuzu elinizde varmı?

• quote:

Evet o biraz hata olmuş. Kapı kilit düğmesi ve tutamaklı kapı koyacaklarına direkt kapı düğmesi koysalar daha mantıklı olurmuş.
    5500E'de 2010 model makinelerde olan manyetik kapı kilidi vardır. Ayrıca kasasının içi ısı-ses yalıtımlıdır. Motor işçiliği de iyi olduğundan sesi azdır zaten.

5300E ve 5500E modellerinde sessizlik ön planda ikisinin de sıkma seslerini bildiğimden ikiside sıkmada bile sessizler bendeki 5500E de fark ettiğim bir ses var oda motor sesi motor sesi FA2300 ve FA4500 modeliyle aynı biliyorsunuzdur herhalde 2300 modelinin sesi diğer modellerden daha değişiktir bildiğim kadarıyla FA2300 ile aynı sese sahip FA4500 modeli ve 5500E var Arçelik FA2300 modelinde kullandığı motoru FA4500 modelinde de kullanmış 5500E de motor sesleri aynı ancak izolasyon sayesinde sessizleştirilmiş.Ayrıca elinizde 5500E kullanma kılavuzu varsa rica etsem bana gönderebilirmisiniz?

• quote:

quote:

Evet o biraz hata olmuş. Kapı kilit düğmesi ve tutamaklı kapı koyacaklarına direkt kapı düğmesi koysalar daha mantıklı olurmuş.

5300E ve 5500E modellerinde sessizlik ön planda ikisinin de sıkma seslerini bildiğimden ikiside sıkmada bile sessizler bendeki 5500E de fark ettiğim bir ses var oda motor sesi motor sesi FA2300 ve FA4500 modeliyle aynı biliyorsunuzdur herhalde 2300 modelinin sesi diğer modellerden daha değişiktir bildiğim kadarıyla FA2300 ile aynı sese sahip FA4500 modeli ve 5500E var Arçelik FA2300 modelinde kullandığı motoru FA4500 modelinde de kullanmış 5500E de motor sesleri aynı ancak izolasyon sayesinde sessizleştirilmiş.Ayrıca elinizde 5500E kullanma kılavuzu varsa rica etsem bana gönderebilirmisiniz?

bende var 5500E nin kullanma kılavuzu pdf olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 8 Mart 2012; 13:09:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

Bana gönderme şansınız varmı acaba?Link olarak atabilirmisiniz?

• Arkadaşlar aşağıda verdğim linkteki 2 ürün arasında hangisi daha iyidir arasındakı farklar nedir?Yardımcı olursanız sevinirim almayı düşünüyorum

http://www.beyazesyamerkezi.com/LG-F1281TD-8-Kg-camasir-Makinasi-Beyaz-_10505.html#0

http://www.beyazesyamerkezi.com/LG-F1481TD-8-kg-camasir-Makinasi-Beyaz-_10448.html#0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitechh -- 8 Mart 2012; 15:43:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Arkadaşlar aşağıda verdğim linkteki 2 ürün arasında hangisi daha iyidir arasındakı farklar nedir?Yardımcı olursanız sevinirim almayı düşünüyorum

http://www.beyazesyamerkezi.com/LG-F1281TD-8-Kg-camasir-Makinasi-Beyaz-_10505.html#0

http://www.beyazesyamerkezi.com/LG-F1481TD-8-kg-camasir-Makinasi-Beyaz-_10448.html#0

Aralarındaki tek fark sıkma devridir F1281TD 1200, F1481TD 1400 devir. Başka farkları yok.

• 1400 devir olan daha ucuz onun nedeni nedir?Devir sayısı fazla oldugundan daha pahalı olması gerekmez mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

lünk olarak atmayı bilmiyorum kılavuz pc'de yüklü ama msnden gönderebilirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

lünk olarak atmayı bilmiyorum kılavuz pc'de yüklü ama msnden gönderebilirim

Hotfileye kaydolup upload edebilirsiniz.İlk önce kaydolun sonra Gözat yazısına tıklayın ve Pdf dosyasını seçin upload deyin upload ettikten sonra size verilen linki buraya kopyalayın.Yapamazsanız msnden gönderebilirsiniz Msnmi Pm olarak attım size..

• 2200 kazan ve kasasına sahip 5500E yani benim eski kullandığım makine hatırladığım kadarıyla eski 2200ler kadar camın yarısına kadar su kullanmıyordu. benim eski makine durulamada bile lastiğin üstüne kadar su alır,durulama çevrimine başlayınca çamaşır suyu çektiğinden lastiğin altına kadar iniyordu.hiç dolu dolu su aldığını hatırlamıyorum.ancak eski arçelik kazanı ve küçük pompa kapağına sahip 5500E camın yarısını dolduracak kadar su kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

LG 1247 td ye göre ne farkı var acaba...

LG 1281 1247 ye göre daha yenidir özellikleri yenidir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

LG 1247 td ye göre ne farkı var acaba...

LG 1281 1247 ye göre daha yenidir özellikleri yenidir.

Ben 1247 almıştım gecen yıl ,memnunum da Candogan Bey tavsiye etmişti sagolsun.Benim eve gelenler de soruyorlar fakat yeni modeli hakkında bir şey diyemiyorum,yani tavsiye edip etmeme konusunda yorum yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gardenia59 -- 8 Mart 2012; 20:41:49 >

• quote:

2200 kazan ve kasasına sahip 5500E yani benim eski kullandığım makine hatırladığım kadarıyla eski 2200ler kadar camın yarısına kadar su kullanmıyordu. benim eski makine durulamada bile lastiğin üstüne kadar su alır,durulama çevrimine başlayınca çamaşır suyu çektiğinden lastiğin altına kadar iniyordu.hiç dolu dolu su aldığını hatırlamıyorum.ancak eski arçelik kazanı ve küçük pompa kapağına sahip 5500E camın yarısını dolduracak kadar su kullanıyor.

Annemdeki 5500E nin kazanı çelik bildiğimiz 2200 le aynı, tekmelik kapaklı, gördüğüm kadarıyla durulamalarda camın yarısına kadar su alıyor.Ancak Arçeliğin kendi karışımı olan tekmelik kapaksız sadece pompa kapağı olan modelleri(3200-3300-3320-3340-3400-3450-3500-3550-4100-4300-tekmelik kapaksız4500-4550-5300E-tekmelik kapaksız 5500E) daha az su harcıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 8 Mart 2012; 20:45:52 >

• quote:

quote:

2200 kazan ve kasasına sahip 5500E yani benim eski kullandığım makine hatırladığım kadarıyla eski 2200ler kadar camın yarısına kadar su kullanmıyordu. benim eski makine durulamada bile lastiğin üstüne kadar su alır,durulama çevrimine başlayınca çamaşır suyu çektiğinden lastiğin altına kadar iniyordu.hiç dolu dolu su aldığını hatırlamıyorum.ancak eski arçelik kazanı ve küçük pompa kapağına sahip 5500E camın yarısını dolduracak kadar su kullanıyor.

Annemdeki 5500E nin kazanı çelik bildiğimiz 2200 le aynı, tekmelik kapaklı, gördüğüm kadarıyla durulamalarda camın yarısına kadar su alıyor.Ancak Arçeliğin kendi karışımı olan tekmelik kapaksız sadece pompa kapağı olan modelleri(3200-3300-3320-3340-3400-3450-3500-3550-4100-4300-tekmelik kapaksız4500-4550-5300E-tekmelik kapaksız 5500E) daha az su harcıyor.

bilemicem belki makine 2.el olduğundan zamanında kartı değişmiş o şekilde çalışan makinenin kartı vs takılmış olabilir ancak ben kullanırken durulama adımlarında camın yarısına yükselecek kadar su aldığını hiç hatırlamıyorum.en fazla az çamaşır olduğu zaman lastiğin çok hafif üzerinde su olurdu.

• quote:

quote:

quote:

bilemicem belki makine 2.el olduğundan zamanında kartı değişmiş o şekilde çalışan makinenin kartı vs takılmış olabilir ancak ben kullanırken durulama adımlarında camın yarısına yükselecek kadar su aldığını hiç hatırlamıyorum.en fazla az çamaşır olduğu zaman lastiğin çok hafif üzerinde su olurdu.

5500E suyu otomatikmi alıyor acaba?

• bu makine su almaya başladığı zaman çamaşırı hassas yıkama hareketiyle birkaç defa sağa sola dağıtıp,suyu çamaşıra emdirir.su alması durup normal devirde yıkamaya geçtiği zaman suyun eksik kaldığı yerlerde kademe kademe tamamlayıp yıkamaya devam eder.aynı durumda durulama adımlarında da bu şekilde çalışıyor.
  • quote:

bu makine su almaya başladığı zaman çamaşırı hassas yıkama hareketiyle birkaç defa sağa sola dağıtıp,suyu çamaşıra emdirir.su alması durup normal devirde yıkamaya geçtiği zaman suyun eksik kaldığı yerlerde kademe kademe tamamlayıp yıkamaya devam eder.aynı durumda durulama adımlarında da bu şekilde çalışıyor.

Fuzzy Logic sistemi var demekki bu makinede, annem hassas düğmesine bastığı için çok su aldı herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.