- x
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10290 Cevap992184 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     98 [100] 102 103 104 105 106 107      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

685 Mesaj
18 Kasım 2011; 15:07:51 

quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

WM10S461TR modeli işinizi rahatlıkla görecektir.

Bende tavsiye ederim. Evimde kullanıyorum ve gayet memnunum. Özellikle alt katımda sese aşırı duyarlı dedem olmasına rağmen gece 2 de 3 de çalıştırıyoruz hiç şikayet gelmedi :) Özellikle alman üretimi siemens bence.

1090 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:44:17 

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Merhaba hocam öncelikle mesajınıza geç cevap veriyorum kusura bakmayın.
WAY 28760TR geldi cihazın arkasında Made in Germany yazıyor zaten ben daha almadan öncede çağrı merkezini arayıp ürünün hangi ülkede üretildiğini sordum onlarda alman malı olduğunu söylediler gelincede baktım dediğim gibi alman malı

Ürün çok güzel herşeyiyle çok hoşuna gitti yüksek çözünürlüklü lcd ekran çok şık. Kapak kilidi tasarımıda değişmiş kapı kurutma makinelerinin kapısı gibi kapanıyor açarkende sadece kapağı çekiyorsunuz kendinize doğru kapak açılıyor. Birçok özelliği WAS larla aynı

Est. hocam ne demek. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Güle güle kullanırsınız inşallah.

Banada mediamarkt'daki beyaz eşya reyon görevlileri yerli demişlerdi. Hatta sizde beyaz eşya konularındasınız belki görmüşsünüzdür; bir konuda bir üye yeni 8 kg. bosch makinaların yerli üretim olacağını öğrendiğini yazmıştı. Ama değilmiş demekki. Sizi az çok mesajlarınızdan tanıdım, yaş tahtaya basmayacağınız belliydi Yani made in germany tasdikletip öyle almışsınız ki bende olsam öyle yapardım.

Ne kadara mal oldu acaba? Bir de yakışıklının fotolarını paylaşırsanız biz beyaz eşya severleri ihya edersiniz :))

Saygı ve selamlar.

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

453 Mesaj
18 Kasım 2011; 19:56:38 

quote:

WM10S461TR modeli işinizi rahatlıkla görecektir.

teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.peki bu makineyi en uygun fiyata nerde bulabilirim.bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.
birde şu kafama takıldı.hani fırçalı fırçasız motor deniliyor ya. bu iki motor tipi arasında ses yönünden ve ömür olarak çok fark varmıdır acaba?

4512 Mesaj
19 Kasım 2011; 10:00:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ktrv

Merhaba;
AEG'nin bu modelini kullanan oldu mu? Bu fiyata (~1300 tl) almaya değer mi?

http://www.electroworld...l-camasir-makinesi.aspx

Elektronik kontrol
LCD ekran
Inverter motor
Eco Valve Yıkama Sistemi
Köpük önleme sistemi
Yıkama seçenekleri:
- Leke
- Sıcaklık seçme
- Ekstra durulama
- Zaman kontrolü
Program akış göstergesi
Çocuk kilidi
Aqua Control
'Fuzzy Logic' akıllı sistem
Taşma emniyeti
Carboran® kazan

Kapasite (kg) : 7
Sıkma Devri (d/dk) : 1200
Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 49
Enerji Tüketimi (kWh) : 0,91
Enerji Sınıfı : A-%30

MERHABA KTRV:
AEG ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE 1 NUMARA. benim 8 yıllık arçelik 4120F bozulduğunda kapsamlı bir araştırma yapmıştım ve AEG 75270 DE KARAR KILMIŞTIM. neyseki makinemin kömürü ve pompa motoru değişti, şimdilik gittiği yere kadar gidecek, ve bozulunca tek tercihim AEG 75270 OLACAK. FAKAT 1300 TL PAHALI DEĞİLMİ. ELEKTROWORLD 990TL. FİYATLARI 990 İLE 1250 TL ARASINDA .

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

4512 Mesaj
21 Kasım 2011; 11:35:14 

yeni evlendiğimizde yerli malı 4120f , daha iki- üç yıkamada bozuldu, çelik kazan !?! yamulmuş. evet doğru duydunuz çelik kazan yamulmuş. kazan ile kapı arasındaki lastik yırtılmış, servis elemanı : '' halı mı yıkadınız?'' diye sordu. bende: yeni evli olduğumuzu söyledim ve yepyeni halılarımızı göstemiştim, . neticede makine servise gitti garantiden 2-3 hafta da tamir edildi . sonraki arızalarını saymama gerek yok...tek memnuniyetim , yerli üretim olduğu için yedek parça bol ve servis ağı geniş oluyor.

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

77 Mesaj
21 Kasım 2011; 21:41:38 

merhabalar

5 sene önce aldığım arçelik marka 5100 Ç çift su girişli makina mı bebek olacağı için (pek kullanışlı olmadığından)
siemens ile değiştirmek istiyorum

wm10e463 /464 tr Bunlardan mi alsam indirimli kampanyalı yoksa
daha iyi bir makine mi baksam çok bilemedim

bu arada siemens 511tr kurutma makinam var
Antalya'da yaşıyorum

12162 Mesaj
21 Kasım 2011; 23:05:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

merhabalar

5 sene önce aldığım arçelik marka 5100 Ç çift su girişli makina mı bebek olacağı için (pek kullanışlı olmadığından)

Antalya'da yaşıyorum

Bence daha iyi bir makine almalısınız.

LG F1248QDP, F1481TD
AEG Lavamat Protex serisi
Gorenje WA65205
Siemens WM12S763TR veya Bosch WAS24461TR modellerine bakabilirsiniz.

77 Mesaj
21 Kasım 2011; 23:34:09 

Siemens WM12S763TR bu ürünü duymustum gercekten tesekkurler

kurutma ile aynı marka olmasi nedeniyle tercih etmem mantıklı olacaktır bence

37 Mesaj
22 Kasım 2011; 0:39:53 

Bizim evimizde de yaklasık 2 yıldır Samsung WF9904RWE model çamaşır makınası var cok memnunuz hem sessız bır makına hemde kısa program da (29 dk) öok iyi sayılır ...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Kasım 2011; 0:48:18 

Candoğan bey, bunlardan hangisini tavsiye edersiniz, uzun yıllar sorunsuz kullanmak için,

http://www.gorenje.com....risi/camasir_makineleri

yeni orbitali çöpe atmış birisine.

yada bunlarda yaramaz şunu al diyebileceğiniz bir model marka var mıdır?

4512 Mesaj
22 Kasım 2011; 7:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

merhabalar

Antalya'da yaşıyorum

kurutma makinesi ile çamaşır makinesi marka olarak uyum sağlamaktansa özellik olarak birbirini tamamlamalı, uyum sağlamalıdır. kurutma makineniz 8 kg neyazıkki B sınıfı imiş, sessiz , enaz 8 kg 1400 devir almanız gerekiyor. çamışır makineniz nekadar yüsek devirde sıkarsa; kurutma makinenizde o derece verimli, kısa zamanda ve daha az elektrik kullanarak kurutma yapacaktır. AEG PROREX PLUS 87480 FL , 0.88 kw, A%40, 1400 dd, 57 lt, NEW JET sistemi.inverter sessiz motor... sizin için biçilmiş kaftan.
illede siemens olacaksa; WAS 28764TR. 0.75kw, A%50,1400 dd, 56 lt, ecosilence drive sessiz motor.

12162 Mesaj
22 Kasım 2011; 7:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: .Hypatia.

Candoğan bey, bunlardan hangisini tavsiye edersiniz, uzun yıllar sorunsuz kullanmak için,

http://www.gorenje.com....risi/camasir_makineleri

yeni orbitali çöpe atmış birisine.

yada bunlarda yaramaz şunu al diyebileceğiniz bir model marka var mıdır?

Kendim WA65205 modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Tek eksisisi fazla doldurulduğunda yükü dengelemek için epey uzun zaman uğraşması, yükü dengelerken pompanın sürekli devrede kalması. Ancak sonunda en iyi dengeyi bulup sessiz ve sarsıntısız sıkıyor. Bu sebepten yük dengeleme süresini de hoşgörüyorum. Diğer çoğu yönüyle kullanışlı bir makine, detaylı bilgi için açtığım inceleme konusunu okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#48927510

İnternette 1400TL'ye kadar bulunabiliyor. Saturn'de de teşhiri 1097TL.

11 Mesaj
22 Kasım 2011; 19:55:31 

7144 sjs makinemizin pompa sorunu ile ilgili servis çağırmadan bizim yapabileceğimiz ne olabilir acaba ? 2 senelik makineye servis eli değdirmek istemiyoruz. su pompası aşırı uğuldama yapmakta.yardımcı olabilmeniz için çalışma esnasında gelen o sesi videoya da kaydettim ancak yüklemeyi bilmiyorum.

1769 Mesaj
23 Kasım 2011; 15:43:13 

quote:

Est. hocam ne demek. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Güle güle kullanırsınız inşallah.

Banada mediamarkt'daki beyaz eşya reyon görevlileri yerli demişlerdi. Hatta sizde beyaz eşya konularındasınız belki görmüşsünüzdür; bir konuda bir üye yeni 8 kg. bosch makinaların yerli üretim olacağını öğrendiğini yazmıştı. Ama değilmiş demekki. Sizi az çok mesajlarınızdan tanıdım, yaş tahtaya basmayacağınız belliydi Yani made in germany tasdikletip öyle almışsınız ki bende olsam öyle yapardım.

Ne kadara mal oldu acaba? Bir de yakışıklının fotolarını paylaşırsanız biz beyaz eşya severleri ihya edersiniz :))

Saygı ve selamlar.

Hocam mesajınıza yine çok geç cevap yazıyorum kusura bakmayın. İyi dilekleriniz için sağolun çok daha iyilerini almayı size nasip etsin Allah

Benim WAS28763TR de küçük bir sorun vardı süper kısa 15' programında çağrı merkeziyle yoğun telefon görüşmeleri sonrası bir üst modelle değişim kararı çıkardılar. WAS28763TR şuan 2023 tl WAY28760TR ise 2083 tl aradaki 60 tl yi karşıladım değişim yapıldı. Bu aşamada emeği geçen herkese buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum

Foto yada video çekemiyorum hocam dijital foto makinem yok. Fotoğraf makinesi alabileceğim bir yakınım şehir dışında bu yüzden foto yada video çekemiyorum kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERCLOCKM@NI@ -- 23 Kasım 2011; 15:45:08 >

12162 Mesaj
23 Kasım 2011; 16:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: erdemdönmez

7144 sjs makinemizin pompa sorunu ile ilgili servis çağırmadan bizim yapabileceğimiz ne olabilir acaba ? 2 senelik makineye servis eli değdirmek istemiyoruz. su pompası aşırı uğuldama yapmakta.yardımcı olabilmeniz için çalışma esnasında gelen o sesi videoya da kaydettim ancak yüklemeyi bilmiyorum.

Youtube'a üye olup ardından upload düğmesine basarak bilgisayarınızdan videoyu seçip yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz youtube linkini buraya kopyalarsanız yorum yapabilirim.

İlk olarak makinenizin tampon kapağını açıp hortumun tapasını çıkararak suyunu boşalttıktan sonra pompa kapağını da açın ve içinde para, toka vb. gibi bir yabancı malzeme var mı kontrol edin. Eğer yoksa pompanız ömrünü doldurmuştur. Servisten yenisini alarak kendiniz de rahatça değiştirebilirsiniz, zor bir işlem değildir. Tarif edebilirim.

11 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:30:51 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Youtube'a üye olup ardından upload düğmesine basarak bilgisayarınızdan videoyu seçip yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz youtube linkini buraya kopyalarsanız yorum yapabilirim.

İlk olarak makinenizin tampon kapağını açıp hortumun tapasını çıkararak suyunu boşalttıktan sonra pompa kapağını da açın ve içinde para, toka vb. gibi bir yabancı malzeme var mı kontrol edin. Eğer yoksa pompanız ömrünü doldurmuştur. Servisten yenisini alarak kendiniz de rahatça değiştirebilirsiniz, zor bir işlem değildir. Tarif edebilirim.

peki.deneyeceğim

makinenin alt kapağını açıp temizledik.boş 90 derecede yıkama da yaptırdık ama ses gitmiyor.videoyu yükleyebilirsem görürsünüz zaten

11 Mesaj
25 Kasım 2011; 1:05:47 

makinenin videosunu youtube ekleyip linkini gönderecektim ancak;(video çok uzun olduğundan kaldırılmıştır)diye uyarı çıktı.
sanırım sorunu görmeden yardımcı olamayacaksınız

285 Mesaj
25 Kasım 2011; 10:01:36 

Merhaba Candoğan Hocam, bir sorum olacaktı, cevaplarsanız memnun olurum. Hocam 1996 senesinde çeyizime Vestel 5610 Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi aldım. 2008 Kasım da evlendim. Eşimin görev yaptığı yerde kullandığı makine açık olduğu için onu kullandık oda Vestel WMS 1200 CLS model ve 1500 TL ye almış yanında 37 ekran Vestel Televizyon hediye etmişler. Onu görev yaptığı doğu hizmetinde kullanmış, Diyarbakır , Zile derken Bursa ya benim yanıma geldi. Makinesi 5 ev gezdi en az 6 kez nakliyesi oldu. Benim makine ise hic kutudan çıkmadı. Ben kendi makinemi kullanmak istiyorum, çünkü reklamında tam kurutma deniyordu asma derdi yok deniyordu. Gerçekten öyle mi bilemem hiç kullanmadığım için. Karda kışta yağmurda iste ipe çamaşır asmak istemiyorum bu soğukta dışarı çıkıp. Gerçekten benim 15 YIL önce ALDIĞIM Vestel 5610 tam kurutmalı reklamı yapılan makine tam kurutur mu çamaşırı ? Elektrik su sarfiyatı nedir ? Sessiz çalışır mı ? Siz olsanız o makineyi alırmıydınız ? Ne yapayım koliyi açayım mı ? Mutfak dolaplarım beyaz, bulaşık makinem ve buzdolabı da beyaz ama kullandığımız Eşimin makinesi ise gri hiç renk olarak uymuyor mutfağa renk olarak gözüme batıyor. Makineyi 2004 te almış 1500-TL ye , makine 5 ev gezdi, bir ara dansediyordu , deterjan gözünden su akıtıyordu, servis geldi yaptı. Hocam eşimin makinesini ikinci el sitelerinde satayım mı? Kaça gider Vestel WMS 1200 CLS gri renkte . Ne dersin hocam? Lütfen bana bir akıl ver. Teşekkürler.

Güneşi Batmayan İmparatorluğun Evlatlarıyız ....OSMANLI' NIN .....

251 Mesaj
25 Kasım 2011; 17:51:19 

arkadaşlar 1000 TL ile 1500 TL arasında bir çamaşır makinesi almayı düşünüyorum 7-8 kiloluk engin bilginize ihtiyacım var özellikle candoğan beyin tavsiyelerine önem veriyorum onun tavsiyeleriyle 4-5 tane beyaz eşya aldım ve tavsiye ettim şimdiden tşk ederim iyi akşamlar

4512 Mesaj
25 Kasım 2011; 22:43:48 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaraydin666

arkadaşlar 1000 TL ile 1500 TL arasında bir çamaşır makinesi almayı düşünüyorum 7-8 kiloluk engin bilginize ihtiyacım var özellikle candoğan beyin tavsiyelerine önem veriyorum onun tavsiyeleriyle 4-5 tane beyaz eşya aldım ve tavsiye ettim şimdiden tşk ederim iyi akşamlar

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE DİKKAT EDİLECEK EN ÖNEMLİ NOKTA motorun sessiz ve uzun ömürlü olması için,
eski tip fırçalı motor yerine, yeni tip inverter motor, eco silence drive, direct drive,quide drive gibi
FIRÇASIZ tip motor olmalıdır.
bosch-siemens grubunun bu motor tipine uygun ürünleri WAS kodu ile başlayan modelleridir ve
malesef 8 kilodan aşağısı bulunmamaktadır. 1000DEVİR -Bosch WAS20461TR , Siemens WM10S461TR,
1400 DEVİR AEG Lavamat Protex 87480FL .
tercihiniz 7 kilo olacaksa 1200devir AEG 75270FL iyi bir seçenektir . A%30, 0.91kw, 49lt, inverter motor.

12162 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:44:40 

quote:

makinenin videosunu youtube ekleyip linkini gönderecektim ancak;(video çok uzun olduğundan kaldırılmıştır)diye uyarı çıktı.
sanırım sorunu görmeden yardımcı olamayacaksınız

Videonun 10 dakikadan uzun olmaması gerekiyor.

Bulabileceğiniz en pratik yöntem pompa motorunu yenisiyle değiştirmektir. Çok pahalı bir parça değildir. Arçelik yetkili servisine giderek model kodunu verip su boşaltma pompası istiyorum derseniz parçayı size verirler. Su jeti ile birleşik bir parçadır.

12162 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:48:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Merhaba Candoğan Hocam, bir sorum olacaktı, cevaplarsanız memnun olurum. Hocam 1996 senesinde çeyizime Vestel 5610 Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi aldım. 2008 Kasım da evlendim. Eşimin görev yaptığı yerde kullandığı makine açık olduğu için onu kullandık oda Vestel WMS 1200 CLS model ve 1500 TL ye almış yanında 37 ekran Vestel Televizyon hediye etmişler. Onu görev yaptığı doğu hizmetinde kullanmış, Diyarbakır , Zile derken Bursa ya benim yanıma geldi. Makinesi 5 ev gezdi en az 6 kez nakliyesi oldu. Benim makine ise hic kutudan çıkmadı. Ben kendi makinemi kullanmak istiyorum, çünkü reklamında tam kurutma deniyordu asma derdi yok deniyordu. Gerçekten öyle mi bilemem hiç kullanmadığım için. Karda kışta yağmurda iste ipe çamaşır asmak istemiyorum bu soğukta dışarı çıkıp. Gerçekten benim 15 YIL önce ALDIĞIM Vestel 5610 tam kurutmalı reklamı yapılan makine tam kurutur mu çamaşırı ? Elektrik su sarfiyatı nedir ? Sessiz çalışır mı ? Siz olsanız o makineyi alırmıydınız ? Ne yapayım koliyi açayım mı ? Mutfak dolaplarım beyaz, bulaşık makinem ve buzdolabı da beyaz ama kullandığımız Eşimin makinesi ise gri hiç renk olarak uymuyor mutfağa renk olarak gözüme batıyor. Makineyi 2004 te almış 1500-TL ye , makine 5 ev gezdi, bir ara dansediyordu , deterjan gözünden su akıtıyordu, servis geldi yaptı. Hocam eşimin makinesini ikinci el sitelerinde satayım mı? Kaça gider Vestel WMS 1200 CLS gri renkte . Ne dersin hocam? Lütfen bana bir akıl ver. Teşekkürler.

Aldığınız modeli birebir çıkaramadım, internetten de bakacak vaktim olmadı. Ancak ürününüz büyük ihtimalle İtalyan Philco firmasının ürünüdür.

Eşinizin WMS1200CLS'ye 1500TL vermesine çok üzüldüm, o makine 500TL'yi bile haketmiyor diyebilirim.

Bence 400-350TL'ye ilan verip şansınızı deneyin. 300'e kadar inebilirsiniz. Cihazı satıp Philco'yu kullanın.

Philco üretimi 5610 yıkarken fazla enerji harcamaz; 1200CLS'den kesinlikle daha sessizdir. Kurutmada pek ekonomik değildir, acil durumlarda kullanırsınız.

Kurutmada sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

12162 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:53:02 

quote:

Merhabalar;

Sorduğunuz bütçede Bosch WAS20461TR, Siemens WM10S461TR, LG F1481TD ve AEG Lavamat Protex L75270 modellerini alabilirsiniz.

185 Mesaj
26 Kasım 2011; 17:06:32 

quote:

Merhabalar;

Sorduğunuz bütçede Bosch WAS20461TR, Siemens WM10S461TR, LG F1481TD ve AEG Lavamat Protex L75270 modellerini alabilirsiniz.

ben candoğan beyin tavsiyesiyle bosch was20461tr yi aldım ve çok memnunum süper sessiz calışmakta ve hiç bir sorun yaşamadım bugune kadar..bu modeli alabilirsiniz benim içim rahat makineden yana...

11 Mesaj
26 Kasım 2011; 17:24:43 

quote:

Videonun 10 dakikadan uzun olmaması gerekiyor.

Bulabileceğiniz en pratik yöntem pompa motorunu yenisiyle değiştirmektir. Çok pahalı bir parça değildir. Arçelik yetkili servisine giderek model kodunu verip su boşaltma pompası istiyorum derseniz parçayı size verirler. Su jeti ile birleşik bir parçadır.

anladım.ancak sadece pompa ile sorunum yok.aynı zamanda kazanın hareketi esnasında çat çat sesler de geliyor.

http://www.dailymotion....xml35w_arcelik-7144-sjs

videoyu 11 dakika 20 saniye sonrasında izlemeye devam ederseniz pompa sesi ve kazandan gelen sesi göreceksiniz.yeni bir makinenin sorunlu olması kullanmaktan da soğutuyor insanı.

11 Mesaj
26 Kasım 2011; 17:28:41 

pompayı kendim alıp takacağımı zannetmiyorum beceremem heralde.mecbur servisi çağırıp bir çaresine bakacağız.videoyu yüklememdeki amacım burdaki insanların da marka ve model hakkında fikir edinmeleri.ve beyaz eşya alırken çok kapsamlı bir araştırma yapıp öyle almaları.yoksa sonu benim düştüğüm gibi olabilir

12162 Mesaj
26 Kasım 2011; 18:05:05 

quote:

pompayı kendim alıp takacağımı zannetmiyorum beceremem heralde.mecbur servisi çağırıp bir çaresine bakacağız.videoyu yüklememdeki amacım burdaki insanların da marka ve model hakkında fikir edinmeleri.ve beyaz eşya alırken çok kapsamlı bir araştırma yapıp öyle almaları.yoksa sonu benim düştüğüm gibi olabilir

Videonuzuna erişim engellenmiş, güvenlik ayarından kontrol edin isterseniz. Açtığımda erişim izniniz yok diyor.

Pompa motorunun değişimi kolaydır. Ancak anlattığınıza göre amortisörlerin de değişmesi gerekiyor.

Makinenin sıkmaya hızlanırken kazanı hoplatması, yüksek devirlerde de tıkırdaması Arçelik'te alışılagelmiş bir durumdur.

7 yıl garantiniz varsa garantiden yaptırın. Dediğiniz gibi elverdiği kadar uyarıyorum insanları ama nafile, keşke bu makineyi almadan evvel buradan yazışabilme şansımız olsaydı.

11 Mesaj
26 Kasım 2011; 19:19:29 

quote:

Videonuzuna erişim engellenmiş, güvenlik ayarından kontrol edin isterseniz. Açtığımda erişim izniniz yok diyor.

Pompa motorunun değişimi kolaydır. Ancak anlattığınıza göre amortisörlerin de değişmesi gerekiyor.

Makinenin sıkmaya hızlanırken kazanı hoplatması, yüksek devirlerde de tıkırdaması Arçelik'te alışılagelmiş bir durumdur.

7 yıl garantiniz varsa garantiden yaptırın. Dediğiniz gibi elverdiği kadar uyarıyorum insanları ama nafile, keşke bu makineyi almadan evvel buradan yazışabilme şansımız olsaydı.

dailymotion.com dan 7144 sjs yazınca çıkıyor olması gerek.
makinenin 7 yıl garantisi yok malesef. aldıktan sonra ha bugün yaptırırız ha yarın yaptırırz derken bu güne geldik.
makine çamaşırı yıkamasına güzel yıkıyor ancak kalite açısından koca bir teneke kutu gibi.Eski makinemizin arçelik olmasına güvenerek tercihimizi arçelikten yana kullandık ancak gelen gideni aratır misali bu eskisinden de daha hızlı bir şekilde eskimeye başladı.bu gidişle önümüzdeki 3-4 yıl içinde yeni bir makine alabiliriz.o zaman burdan çoğu kişi gibi size fikir danışırım artık :)

12162 Mesaj
26 Kasım 2011; 20:03:56 

Videoyu aratma yapınca izleyebildim.

Pompa motorunun değişmesi gerekiyor.
Kazan tıkırdaması ise makinenin daha çok dengesiz yük yakalamasındna kaynaklı, yakın zamanda daha da artar. Amortisörlerin değişmesinde fayda vardır.

Sözkonusu video:
http://www.dailymotion....w_arcelik-7144-sjs_tech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 26 Kasım 2011; 20:05:23 >

14644 Mesaj
26 Kasım 2011; 20:09:30 

Arçelik var memnun sayılırız.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

11 Mesaj
26 Kasım 2011; 20:39:19 

quote:

Videoyu aratma yapınca izleyebildim.

Pompa motorunun değişmesi gerekiyor.
Kazan tıkırdaması ise makinenin daha çok dengesiz yük yakalamasındna kaynaklı, yakın zamanda daha da artar. Amortisörlerin değişmesinde fayda vardır.

Sözkonusu video:
http://www.dailymotion....w_arcelik-7144-sjs_tech

yıkama esnasında kazanın sağa sola dönmesi halinde de tıkırdama sesleri geliyor sadece dengesiz yüklerde değil.
amortisörlerinin bozulmasını,makine su boşaltmaya geçtiği zaman kazanın devri birden yükseliyor.bazen yük dağılmadan yükselince pat küt sağa sola çarpıyor.amortisörlerindeki sorun bu nedenle kaynaklanıyor olabilir.ne kadar değişse bile yine aynısı olur.servisi çağırcm.onlar da kesin kullancı hatasına bağlarlar işi.fazla çamaşır atmışsnz gibi..

11 Mesaj
26 Kasım 2011; 21:33:13 

http://www.youtube.com/watch?v=eDHnsDN5Was

yıkama sırasında çektiğim başka bir videosu.

177 Mesaj
26 Kasım 2011; 22:16:56 

5 yıl oldu bosch kullanıyoruz.gidici gibi bu yıl 2 kez servis çağırdık.

42 Mesaj
26 Kasım 2011; 23:08:09 

merhaba,
camasir makinesi almaya karar verdim,
2 secenegim var
LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
ya da
LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prima -- 26 Kasım 2011; 23:11:54 >

Toshiba 46SV685
(Ex)46ZF355DG
PS3
Logitech Z5500

4512 Mesaj
27 Kasım 2011; 0:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: prima

merhaba,
camasir makinesi almaya karar verdim,
2 secenegim var
LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
ya da
LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla
..............................
..............................
F1479FDS: LCD ekran, 9kg kapasite , 68lt su tüketimi , 2100W yıkama, 1100W buhar.
Buharlı Temizleme Özelliği Var
Buharlı Tazeleme Var
Antialerjik Program var.
................................
F1481 TD: LED ekran, 8kg kapasite , 56lt su tüketimi , 2100W yıkama, buhar yok.
................................
ev kullanımı için 9 kiloya gerek yok, her yıkamada 12 litre su fazladan tüketecek...
ama ''buharlı temizlemeye ihtiyacım var - olmazsa olmaz'' diyorsan kendi bileceğin bişey,
12 litre fazla su tüketimini göze alman gerekiyor. karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 27 Kasım 2011; 0:19:25 >

1230 Mesaj
27 Kasım 2011; 0:55:45 

Biz (bir 6 yıl oldu sanırım) Bosch kullanıyoruz, memnunuz.

40 Mesaj
27 Kasım 2011; 2:00:05 

quote:

Kendim WA65205 modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Tek eksisisi fazla doldurulduğunda yükü dengelemek için epey uzun zaman uğraşması, yükü dengelerken pompanın sürekli devrede kalması. Ancak sonunda en iyi dengeyi bulup sessiz ve sarsıntısız sıkıyor. Bu sebepten yük dengeleme süresini de hoşgörüyorum. Diğer çoğu yönüyle kullanışlı bir makine, detaylı bilgi için açtığım inceleme konusunu okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#48927510

İnternette 1400TL'ye kadar bulunabiliyor. Saturn'de de teşhiri 1097TL.

Araya girmek gibi olacak özür dilerim.Ama Gorenje WA 60089 modelini aldım.17'' dak. kısa programı yok kazan temizleme programı yok.Jetservise sordum.Ürünün eski versiyon dediler.Hızlı al.com dan almıştım.Ya Hızlıal ticaret ahlakına uymadı.Ya Gorenje.Sıfır fiyatına 2010 model araba almış gibi hissettim kendimi.Gorenje'ye de Hızlıal'a da güvenim kalmadı pek.Kimsenin günahını da almayayım.

BİZ YALNIZCA ONA AİTİZ ve ELBETTE VAKTİ GELİNCE TEKRAR ONA DÖNECEĞİZ

4512 Mesaj
27 Kasım 2011; 9:24:11 

mimoza25;
sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
Kısa program (tek düğmeyle seçim)
• enerji tasarrufu programı
• az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
uygun
• yıkama ve durulama süresini kısaltır
• su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
• 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
.........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
gidermek için bu programı çalıştırın.
Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
programının etkisini artırır.
Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
basılı tutulmalıdır.
Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
dönüşümlü olarak görüntülenir.
60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

17 Mesaj
27 Kasım 2011; 10:12:00 

iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

6881 Mesaj
27 Kasım 2011; 12:30:30 

BEKO nun 7KG 1000 devirlik bir modeli var tam bilmiyorum numarasını A+ 3 sene garantisi vardı 3 sene bter bitmez makine azer bülbüle özendi. 3 sene sessiz çalışan makina garantisi biter bitmez bozuldu nedense hiç önermiyorum bekoyu

AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT

12162 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:07:15 

quote:

Orijinalden alıntı: mimoza25

Araya girmek gibi olacak özür dilerim.Ama Gorenje WA 60089 modelini aldım.17'' dak. kısa programı yok kazan temizleme programı yok.Jetservise sordum.Ürünün eski versiyon dediler.Hızlı al.com dan almıştım.Ya Hızlıal ticaret ahlakına uymadı.Ya Gorenje.Sıfır fiyatına 2010 model araba almış gibi hissettim kendimi.Gorenje'ye de Hızlıal'a da güvenim kalmadı pek.Kimsenin günahını da almayayım.

Kısa 17 dakika ve kazan temizleme programları pano üzerine direkt yazılı değildir. Yukarıda arkadaşımızın açıkladığı şekilde denediniz mi?
Denemenize rağmen olmuyorsa gerçekten eski versiyon demektir. Bu durumda internetten aldığınız için mesafeli sözleşmeler gereği 1 hafta içinde cayma hakkınızı kullanarak cihazı iade edebilirsiniz.

12162 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:27:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar.
Üretim yerleri halinde yaptığım açıklama halen geçerlidir.
A ve E serisi yerli;
Q serisi şimdilik İspanya;
S serisi ise Almanya üretimidir.

WM08E262 için sözkonusu fiyat çok fazla, hiç değmez.
1000TL verecekseniz İspanya üretimi olan Profilo CM1000ETR ile Avrupa'dan ithal AEG Lavamat Protex L75270 modellerinin fiyatını araştırın. Bahsettiğiniz bütçede bulabilirsiniz.

40 Mesaj
27 Kasım 2011; 14:01:08 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

mimoza25;
sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
Kısa program (tek düğmeyle seçim)
• enerji tasarrufu programı
• az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
uygun
• yıkama ve durulama süresini kısaltır
• su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
• 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
.........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
gidermek için bu programı çalıştırın.
Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
programının etkisini artırır.
Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
basılı tutulmalıdır.
Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
dönüşümlü olarak görüntülenir.
60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

Söylediklerinizin aynısını yaptım.Kısa program en düşük 29 dakika gösteriyor.Kazan temizleme programı da dediğiniz gibi 95 dereceye getiriyorum daha yüksek su seviyesi tuşuna basılı tutuyorum ama cln yazısı çıkmıyor.büyük ihtimalle benim makine sıfır diye verilmiş eski versiyon.İlginize teşekkür ederim.

BİZ YALNIZCA ONA AİTİZ ve ELBETTE VAKTİ GELİNCE TEKRAR ONA DÖNECEĞİZ

42 Mesaj
27 Kasım 2011; 14:03:11 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Anitalerjik programın olması güzel, ev tozuna karşı alerjim var. Fakat buharlı temizleme özelliğinle ilgili pek bilgim yok, kullananların yorumları önemli.

Toshiba 46SV685
(Ex)46ZF355DG
PS3
Logitech Z5500

375 Mesaj
27 Kasım 2011; 14:22:23 

quote:

Orijinalden alıntı: prima

buharlı temizleme özelliğinin o kadar da gerekli bir özellik olduğunu düşünmüyorum.yine de olsun ama olmaması da pek önemli değil açıkçası.benim makinamda da var buhar jeti özelliği ancak aldığımdan beri 3 yada 4 defa ya kullandım ya kullanmadım

90 Mesaj
27 Kasım 2011; 17:58:31 

Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.

5670 Mesaj
27 Kasım 2011; 18:59:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hornet512

Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.

BENDE VESTEL VAR TWİNJETPLUS. 9 KG MEMNUNUM.3 AYDIR KULLANIYORUM.SARSINTI TAKIRTI YOK.ARÇELİKLERDE GÜZEL AMA AMORTİSÖRLERİ PLASTİK KATKILI.BENİM VESTELİ KALDIRIP BAKTIM AMORTİSÖRLERİ DEMİRDEN YAPILMIŞ.ŞAŞIRDIM DOĞRUSU.ESKİ VESTELİN PLASTİKTİ.DAHA ÇABUK DEFORME OLUYOR PLASTIK.BOSCH WAS SERİSİ ÇOK GÜZEL KALİTELİ.VESTEL ONUN KADARDA OLMASA GÜZEL.BOSCHUNDA DEMİR.3TANE.BOSCH PAHALI GELİRSE PROFİLO 8 KG LIKTA GÜZEL.BOSCH L FARKI YOK.CANDOĞAN ÜSTADA SORUN BİDE.:) SAYGILARIMLA....

''Vatan savunmasında gereğinden fazla merhamet,
vatana ihanettir..." 👉👉 Mustafa Kemal ATATÜRK

216 Mesaj
27 Kasım 2011; 21:37:31 

HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Lis...492xt&categoryId=155121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NonS -- 27 Kasım 2011; 21:39:22 >

17 Mesaj
27 Kasım 2011; 22:49:38 

sayın candoğan bey, çok teşekkürler ilginiz ve emeğiniz için. 6kg dusunuyorum aslında. o yuzden profilo CM0801 BTR var butceme uygun gibi(700 TL) 800 devir oluversin diyorum,ancak bir de aeg L50840 var(6kg,1000devir), aynı fiyat sayılır su an için. hangisini tavsiye edersiniz?.bu iki makine ile ilgili bildiğiniz herhangi bir kötü özellik yoksa birini seçip almayı düşünüyorum.yakın zamanda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

12162 Mesaj
28 Kasım 2011; 0:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: NonS

HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Lis...492xt&categoryId=155121

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ariston mekanik parçaları (rulman, amortisör vb.) son derece dayanıksız, deterjan çekmecesi hatalı (gövdesini çürütüyor) ve sık elektronik kart arızası veren bir cihazdır.

285 Mesaj
28 Kasım 2011; 8:41:41 

quote:

Aldığınız modeli birebir çıkaramadım, internetten de bakacak vaktim olmadı. Ancak ürününüz büyük ihtimalle İtalyan Philco firmasının ürünüdür.

Eşinizin WMS1200CLS'ye 1500TL vermesine çok üzüldüm, o makine 500TL'yi bile haketmiyor diyebilirim.

Bence 400-350TL'ye ilan verip şansınızı deneyin. 300'e kadar inebilirsiniz. Cihazı satıp Philco'yu kullanın.

Philco üretimi 5610 yıkarken fazla enerji harcamaz; 1200CLS'den kesinlikle daha sessizdir. Kurutmada pek ekonomik değildir, acil durumlarda kullanırsınız.

Kurutmada sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
Candogan62 ' ye
Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

Güneşi Batmayan İmparatorluğun Evlatlarıyız ....OSMANLI' NIN .....

251 Mesaj
28 Kasım 2011; 9:38:06 

quote:

Merhabalar;

candoğan bey ikisi arasında kaldım

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

12162 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

andogan62 ' ye
Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

Arşive bakacak vaktim olmadı ama bakayım şimdi :) WMS1200CLS'ye 1500TL vermemiş olduğunuza çok sevindim. Allah sizden de razı olsun.

12162 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:08:40 

quote:

candoğan bey ikisi arasında kaldım

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

12162 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:12:49 

Vestel 5610K tahmin ettiğim modelmiş :) Bu ürün daha evvel dediğim gibi Philco üretimi ve oldukça sağlam bir cihazdır. Bence açıp kullanabilirsiniz.
0

251 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:52:11 

quote:

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

candoğan bey çok tşk ederim birşey daha sormak istiyorum peki bu bosch markada çamaşırın ağırlığı kadar deterjan alma sistemi varmı ben göremedimde ?

251 Mesaj
28 Kasım 2011; 12:03:17 

ayrıca bu makineyi kullanan arkadaşlar kurutması C sınıfı olduğu için çokmu ıslak bırakıyor yorumlarını alabilirmiyim ?