Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
    Kısa program (tek düğmeyle seçim)
    • enerji tasarrufu programı
    • az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
    uygun
    • yıkama ve durulama süresini kısaltır
    • su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
    • 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
    Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
    .........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
    Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
    gidermek için bu programı çalıştırın.
    Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
    makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
    sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
    Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
    programının etkisini artırır.
    Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
    seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
    ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
    basılı tutulmalıdır.
    Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
    dönüşümlü olarak görüntülenir.
    60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
    olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
    ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

• iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
    ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • BEKO nun 7KG 1000 devirlik bir modeli var tam bilmiyorum numarasını A+ 3 sene garantisi vardı 3 sene bter bitmez makine azer bülbüle özendi. 3 sene sessiz çalışan makina garantisi biter bitmez bozuldu nedense hiç önermiyorum bekoyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimoza25

Araya girmek gibi olacak özür dilerim.Ama Gorenje WA 60089 modelini aldım.17'' dak. kısa programı yok kazan temizleme programı yok.Jetservise sordum.Ürünün eski versiyon dediler.Hızlı al.com dan almıştım.Ya Hızlıal ticaret ahlakına uymadı.Ya Gorenje.Sıfır fiyatına 2010 model araba almış gibi hissettim kendimi.Gorenje'ye de Hızlıal'a da güvenim kalmadı pek.Kimsenin günahını da almayayım.

Kısa 17 dakika ve kazan temizleme programları pano üzerine direkt yazılı değildir. Yukarıda arkadaşımızın açıkladığı şekilde denediniz mi?
    Denemenize rağmen olmuyorsa gerçekten eski versiyon demektir. Bu durumda internetten aldığınız için mesafeli sözleşmeler gereği 1 hafta içinde cayma hakkınızı kullanarak cihazı iade edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
    ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar.
    Üretim yerleri halinde yaptığım açıklama halen geçerlidir.
    A ve E serisi yerli;
    Q serisi şimdilik İspanya;
    S serisi ise Almanya üretimidir.

WM08E262 için sözkonusu fiyat çok fazla, hiç değmez.
    1000TL verecekseniz İspanya üretimi olan Profilo CM1000ETR ile Avrupa'dan ithal AEG Lavamat Protex L75270 modellerinin fiyatını araştırın. Bahsettiğiniz bütçede bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

mimoza25;
    sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
    Kısa program (tek düğmeyle seçim)
    • enerji tasarrufu programı
    • az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
    uygun
    • yıkama ve durulama süresini kısaltır
    • su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
    • 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
    Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
    .........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
    Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
    gidermek için bu programı çalıştırın.
    Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
    makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
    sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
    Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
    programının etkisini artırır.
    Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
    seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
    ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
    basılı tutulmalıdır.
    Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
    dönüşümlü olarak görüntülenir.
    60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
    olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
    ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

Söylediklerinizin aynısını yaptım.Kısa program en düşük 29 dakika gösteriyor.Kazan temizleme programı da dediğiniz gibi 95 dereceye getiriyorum daha yüksek su seviyesi tuşuna basılı tutuyorum ama cln yazısı çıkmıyor.büyük ihtimalle benim makine sıfır diye verilmiş eski versiyon.İlginize teşekkür ederim.

• Orijinalden alıntı: lordford50

Orijinalden alıntı: prima

merhaba,
    camasir makinesi almaya karar verdim,
    2 secenegim var
    LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
    ya da
    LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
    fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla
    ..............................
    F1479FDS: LCD ekran, 9kg kapasite , 68lt su tüketimi , 2100W yıkama, 1100W buhar.
    Buharlı Temizleme Özelliği Var
    Buharlı Tazeleme Var
    Antialerjik Program var.
    ................................
    F1481 TD: LED ekran, 8kg kapasite , 56lt su tüketimi , 2100W yıkama, buhar yok.
    ev kullanımı için 9 kiloya gerek yok, her yıkamada 12 litre su fazladan tüketecek...
    ama ''buharlı temizlemeye ihtiyacım var - olmazsa olmaz'' diyorsan kendi bileceğin bişey,
    12 litre fazla su tüketimini göze alman gerekiyor. karar senin.

Anitalerjik programın olması güzel, ev tozuna karşı alerjim var. Fakat buharlı temizleme özelliğinle ilgili pek bilgim yok, kullananların yorumları önemli.

• Orijinalden alıntı: prima

Orijinalden alıntı: lordford50

Orijinalden alıntı: prima

merhaba,
    camasir makinesi almaya karar verdim,
    2 secenegim var
    LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
    ya da
    LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
    fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla
    F1479FDS: LCD ekran, 9kg kapasite , 68lt su tüketimi , 2100W yıkama, 1100W buhar.
    Buharlı Temizleme Özelliği Var
    Buharlı Tazeleme Var
    Antialerjik Program var.
    F1481 TD: LED ekran, 8kg kapasite , 56lt su tüketimi , 2100W yıkama, buhar yok.
    ev kullanımı için 9 kiloya gerek yok, her yıkamada 12 litre su fazladan tüketecek...
    ama ''buharlı temizlemeye ihtiyacım var - olmazsa olmaz'' diyorsan kendi bileceğin bişey,
    12 litre fazla su tüketimini göze alman gerekiyor. karar senin.

Anitalerjik programın olması güzel, ev tozuna karşı alerjim var. Fakat buharlı temizleme özelliğinle ilgili pek bilgim yok, kullananların yorumları önemli.

buharlı temizleme özelliğinin o kadar da gerekli bir özellik olduğunu düşünmüyorum.yine de olsun ama olmaması da pek önemli değil açıkçası.benim makinamda da var buhar jeti özelliği ancak aldığımdan beri 3 yada 4 defa ya kullandım ya kullanmadım

• Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
    8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
    Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
    Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hornet512

Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
    8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
    Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
    Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.

BENDE VESTEL VAR TWİNJETPLUS. 9 KG MEMNUNUM.3 AYDIR KULLANIYORUM.SARSINTI TAKIRTI YOK.ARÇELİKLERDE GÜZEL AMA AMORTİSÖRLERİ PLASTİK KATKILI.BENİM VESTELİ KALDIRIP BAKTIM AMORTİSÖRLERİ DEMİRDEN YAPILMIŞ.ŞAŞIRDIM DOĞRUSU.ESKİ VESTELİN PLASTİKTİ.DAHA ÇABUK DEFORME OLUYOR PLASTIK.BOSCH WAS SERİSİ ÇOK GÜZEL KALİTELİ.VESTEL ONUN KADARDA OLMASA GÜZEL.BOSCHUNDA DEMİR.3TANE.BOSCH PAHALI GELİRSE PROFİLO 8 KG LIKTA GÜZEL.BOSCH L FARKI YOK.CANDOĞAN ÜSTADA SORUN BİDE.:) SAYGILARIMLA....

• HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
    çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Liste/hotpoint-ariston-aqualtis-aq9d-492-x-tk-v-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotaq9d492xt&categoryId=155121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 27 Kasım 2011; 21:39:22 >
  • sayın candoğan bey, çok teşekkürler ilginiz ve emeğiniz için. 6kg dusunuyorum aslında. o yuzden profilo CM0801 BTR var butceme uygun gibi(700 TL) 800 devir oluversin diyorum,ancak bir de aeg L50840 var(6kg,1000devir), aynı fiyat sayılır su an için. hangisini tavsiye edersiniz?.bu iki makine ile ilgili bildiğiniz herhangi bir kötü özellik yoksa birini seçip almayı düşünüyorum.yakın zamanda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NonS

HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
    çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Liste/hotpoint-ariston-aqualtis-aq9d-492-x-tk-v-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotaq9d492xt&categoryId=155121

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ariston mekanik parçaları (rulman, amortisör vb.) son derece dayanıksız, deterjan çekmecesi hatalı (gövdesini çürütüyor) ve sık elektronik kart arızası veren bir cihazdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Merhaba Candoğan Hocam, bir sorum olacaktı, cevaplarsanız memnun olurum. Hocam 1996 senesinde çeyizime Vestel 5610 Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi aldım. 2008 Kasım da evlendim. Eşimin görev yaptığı yerde kullandığı makine açık olduğu için onu kullandık oda Vestel WMS 1200 CLS model ve 1500 TL ye almış yanında 37 ekran Vestel Televizyon hediye etmişler. Onu görev yaptığı doğu hizmetinde kullanmış, Diyarbakır , Zile derken Bursa ya benim yanıma geldi. Makinesi 5 ev gezdi en az 6 kez nakliyesi oldu. Benim makine ise hic kutudan çıkmadı. Ben kendi makinemi kullanmak istiyorum, çünkü reklamında tam kurutma deniyordu asma derdi yok deniyordu. Gerçekten öyle mi bilemem hiç kullanmadığım için. Karda kışta yağmurda iste ipe çamaşır asmak istemiyorum bu soğukta dışarı çıkıp. Gerçekten benim 15 YIL önce ALDIĞIM Vestel 5610 tam kurutmalı reklamı yapılan makine tam kurutur mu çamaşırı ? Elektrik su sarfiyatı nedir ? Sessiz çalışır mı ? Siz olsanız o makineyi alırmıydınız ? Ne yapayım koliyi açayım mı ? Mutfak dolaplarım beyaz, bulaşık makinem ve buzdolabı da beyaz ama kullandığımız Eşimin makinesi ise gri hiç renk olarak uymuyor mutfağa renk olarak gözüme batıyor. Makineyi 2004 te almış 1500-TL ye , makine 5 ev gezdi, bir ara dansediyordu , deterjan gözünden su akıtıyordu, servis geldi yaptı. Hocam eşimin makinesini ikinci el sitelerinde satayım mı? Kaça gider Vestel WMS 1200 CLS gri renkte . Ne dersin hocam? Lütfen bana bir akıl ver. Teşekkürler.

Aldığınız modeli birebir çıkaramadım, internetten de bakacak vaktim olmadı. Ancak ürününüz büyük ihtimalle İtalyan Philco firmasının ürünüdür.

Eşinizin WMS1200CLS'ye 1500TL vermesine çok üzüldüm, o makine 500TL'yi bile haketmiyor diyebilirim.

Bence 400-350TL'ye ilan verip şansınızı deneyin. 300'e kadar inebilirsiniz. Cihazı satıp Philco'yu kullanın.

Philco üretimi 5610 yıkarken fazla enerji harcamaz; 1200CLS'den kesinlikle daha sessizdir. Kurutmada pek ekonomik değildir, acil durumlarda kullanırsınız.

Kurutmada sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
    Candogan62 ' ye
    Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
    SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasaraydin666

arkadaşlar 1000 TL ile 1500 TL arasında bir çamaşır makinesi almayı düşünüyorum 7-8 kiloluk engin bilginize ihtiyacım var özellikle candoğan beyin tavsiyelerine önem veriyorum onun tavsiyeleriyle 4-5 tane beyaz eşya aldım ve tavsiye ettim şimdiden tşk ederim iyi akşamlar

Merhabalar;

Sorduğunuz bütçede Bosch WAS20461TR, Siemens WM10S461TR, LG F1481TD ve AEG Lavamat Protex L75270 modellerini alabilirsiniz.

candoğan bey ikisi arasında kaldım

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Aldığınız modeli birebir çıkaramadım, internetten de bakacak vaktim olmadı. Ancak ürününüz büyük ihtimalle İtalyan Philco firmasının ürünüdür.

Eşinizin WMS1200CLS'ye 1500TL vermesine çok üzüldüm, o makine 500TL'yi bile haketmiyor diyebilirim.

Bence 400-350TL'ye ilan verip şansınızı deneyin. 300'e kadar inebilirsiniz. Cihazı satıp Philco'yu kullanın.

Philco üretimi 5610 yıkarken fazla enerji harcamaz; 1200CLS'den kesinlikle daha sessizdir. Kurutmada pek ekonomik değildir, acil durumlarda kullanırsınız.

Kurutmada sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
    Candogan62 ' ye
    Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
    SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

Arşive bakacak vaktim olmadı ama bakayım şimdi :) WMS1200CLS'ye 1500TL vermemiş olduğunuza çok sevindim. Allah sizden de razı olsun.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 1000 TL ile 1500 TL arasında bir çamaşır makinesi almayı düşünüyorum 7-8 kiloluk engin bilginize ihtiyacım var özellikle candoğan beyin tavsiyelerine önem veriyorum onun tavsiyeleriyle 4-5 tane beyaz eşya aldım ve tavsiye ettim şimdiden tşk ederim iyi akşamlar

Merhabalar;

Sorduğunuz bütçede Bosch WAS20461TR, Siemens WM10S461TR, LG F1481TD ve AEG Lavamat Protex L75270 modellerini alabilirsiniz.

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
    LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

• Vestel 5610K tahmin ettiğim modelmiş :) Bu ürün daha evvel dediğim gibi Philco üretimi ve oldukça sağlam bir cihazdır. Bence açıp kullanabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar;

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
    LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

candoğan bey çok tşk ederim birşey daha sormak istiyorum peki bu bosch markada çamaşırın ağırlığı kadar deterjan alma sistemi varmı ben göremedimde ?

• ayrıca bu makineyi kullanan arkadaşlar kurutması C sınıfı olduğu için çokmu ıslak bırakıyor yorumlarını alabilirmiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.