Şimdi Ara

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.591
Cevap
52
Favori
300.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende emin değildim acaba rootlasam mı diyordum ama şuan özgür olmanını keyfi anlatılmaz yaşanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: muyguc

arkadaslar bende usb hata ayıklama modu deaktıf yanı sonuk durumda secılemıo sız de oyle degıl mı??? Ne yaptımsa aktıf degıl ılgınc bı durum sız nasıl cozdunuz bu durumu???

http://www.cinlitablet.com/konu-general-mobile-e-tab-4-usb-debug-acma-ve-root.html

ben bu sitedekilerin aynısını yaptım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyguc

arkadaslar bende usb hata ayıklama modu deaktıf yanı sonuk durumda secılemıo sız de oyle degıl mı??? Ne yaptımsa aktıf degıl ılgınc bı durum sız nasıl cozdunuz bu durumu???

Rootlayip USB Debug uygulaması ile aktiflestirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: ŞeRmeH

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: hakanesnn

Ben önceden zaten kurmuştum wifi direct programı allahtan o duruyo şuan

Bir de root atınca kitleniyomuş söylentisi var bizim okulda bir problem oluyor mu?

Yoo ben zaten root işleminide mobogenie programı ile yaptım. Hiç root etmeden Cihaz Yönetimi isimli uygulamayı kaldırmaya çalıştım program beni cihaz root edilmemiş etmek istermisiniz şeklinde uyardı kabul ettim ve rootladım.

Hiç daha tableti ellemeden Cihaz Yönetimi , MBA SSO ve Güncelleyici isimli uygulamaları kaldırdım. Ardından root'u kaldırdım. Olay bitti.

Tableti yeniden başlattım açılış ayarlarını yaptım isim soy isim gmail falan fıstık o kadar. Verdim kardeşime şimdi mutlu mesut takılıyor

Peki o Uygulamalar Gerektiğinde Okulda Lazım Olduğunda Nasıl Gerİ aLCAN

Edit:Fabrika Ayarları İşE yARARMI

Fabrıka ayarları işe yarar ama o söz konusu uygulamalar okulda gerekmez. Saydığım 3 uygulamanın amacı ayarlara erişimi kısıtlamak , Tabletin PC ile bağlantısını engellemek , MBA nın güncellemelerini almak ve Cihaz yönetimi ile tableti kilitlemek ( yani kısıtlanmamış hesap açılımı engellemek ) okulda ihtiyaç olan yazılım ise MBA nın marketi onu kaldırmadım zaten oradan okulda hocanın istediği uygulamaları alıp kullanabilirsin.

Ayrıca tablet hala gerektiğinde okuldaki akıllı tahta ile senkronize olabilir. Sorun yok yani.

Apklarini yedekledim ben

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim okula verileli 2 hafta oldu tabletin. tablete daha hiç güncelleme gelmedi. kablosuz, bluetooth vs. açık. es dosya, dnset, puffin programları hala duruyor herkeste.(dnset şu şekilde: dnset'i yükledikten sonra otomatik siliniyor ama silindikten sonra dnset google play sayfasına girip etkinleştir'e tıklayıp açıyoruz) ayarların verilerini temizle yöntemiyle ayarların tüm sekmelerini de açtık. ileride güncelleme gelir mi sizce? root atayım mı? zaten bu konuda bayaa tecrübeliyim. galaxy s2 için rom yazıyorum zaten bilgim var yani sıkıntı çıkmaz.
  • Beyler cihaz otg desteklermi acaba ? Kol takip cs aticam :)

• Eninde sonunda güncelleme geliyor kardeş atmanı tavsiye ederim geçekten şuan tablet çok iyi
  • Ben 3 Haftadır Rahatım 37Memo Hayırlı Olsun Bende Eğer Günceleme Gelirse Atıcam Root 37Memo Rootu Kaldırdınmı Meb Uygulamalarını Kaldırdıktan Sonra
  • Bugun bu tabletten verilde kullanici adi sifre diyor hocalar birsey soylemedi bende az once format attim garantisi gidermi bide sifre olayini naptiniz ??

• Benim Tablete Geliştirici Seçeneklerinin Aktif Olmasına Rağmenve Usb Hata Ayıklayıcısı Açık Ama Pc Görüyor ve Hemen Deaktif oluyor
  • tablet bence gayet iyi. fazla kurcalamazsan sıkıntı yaratmaz
  • quote:

Ben 3 Haftadır Rahatım 37Memo Hayırlı Olsun Bende Eğer Günceleme Gelirse Atıcam Root 37Memo Rootu Kaldırdınmı Meb Uygulamalarını Kaldırdıktan Sonra

Evet uygulamalrı kaldırdıktan sonra unrootladım
  • quote:

Benim Tablete Geliştirici Seçeneklerinin Aktif Olmasına Rağmenve Usb Hata Ayıklayıcısı Açık Ama Pc Görüyor ve Hemen Deaktif oluyor

sıfırladınız mı tableti sıfırlamayınca olmuyor
  • Root atıp meble bağlantıyı kestikten sonra tekrar bi program falan yüklemek için bağlı olması gerekirse bağlayabilir miyiz?
    Ve bu işlemleri yapınca mebin hazır yüklediği şeyler silinmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurturkcan99

Root atıp meble bağlantıyı kestikten sonra tekrar bi program falan yüklemek için bağlı olması gerekirse bağlayabilir miyiz?
    Ve bu işlemleri yapınca mebin hazır yüklediği şeyler silinmiyor mu?

Roottan sonra sen istediğin uygulamaları kaldırırsın sadece.Herşey gitmez.
  • Kablosuz Modem Alıyım Hepsini Yapcam İşallah Saol Memo
  • ARKADAŞLAR süperr 37memo saolasın :)

1.tablet güncel ise fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Bunun için tapletin kapatma tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basıyoruz taki tablet kapanıp general mobile yazısı ekranda gözükene kadar. Yazı gözüktüğü an ellerimi tuşlardan çekiyoruz. Yapamayanlar tekrar tekrar deniyenibilir. Daha sonra reboot system wipe factory settings ve wipe cache data gibi 3 adet şık gelecek. siz ses kapatma tuşu ile önce wipe factory settingse geleceksiniz ve üzerindeyken kapatma tuşuna basacaksınız. daha sonra yine ses kısma tuşu ile yes üzerine geleceksiniz ve kapatma tuşuna basacaksınız. Daha sonra işlem (yaklaşık 10 saniye sürüyor) bittiğinde tekrar reboot sistemi aynı yöntem ile seçeceksiniz. Sonra tablet açılacak general mobile yazısı gittiğinde çok kısa bir süreliğine sağ üstte pil seviyesini göreceksiniz daha sonra aktivasyon için cihaz yönetimi sayfası geliyor. KESİNLİKLE İNTERNETE BAĞLANMAYIN AKTİVASYON YAPMAYIN VE PİLİN KIRMIZI SEVİYEYE GELMESİNİ BEKLEYİN.

2.pilin azalıp uyarı vermesi bekliyeceğiz pil kırmızı seviyeye geldiğinde ki bunu ilk adımı tekrar tekrar yaparak görebiliyoruz pilin seviyesini (çünkü cihaz yönetim sayfasını geçemiyoruz). ilk adımdan yapıldıktan sonra reboot system dendiğinde general mobile yazısı geçince çok kısa bir süreliğine sol üstte pil simgesi gözüküyor. Pilin azalmasını beklerken hangi durumda olduğunu fabrika ayarlarına tekrar tekrar dönerek reboot u seçerek görebiliyoruz. PİL
    SEVİYESİ KIRMIZI OLDUĞUNDA 4. ADIMA GEÇECEĞİZ (pil simgesi kırmızı olduğunda uyarı vermesse şarza çıkarıp takın)

3.Kesinlikle internete bağlanmayacağız güncelleme alırsa 1. adımdan başlatmammız gerekecek

4.pil uyarı verince pil kullanımı seçeneğini seçip ayarlara gireceğiz ordan tablet hakkında bölümüne gelip derleme numarasına 8 kez bastıktan sonra geliştirici seçenekleri açılacaktır ayarlardan bu menüye girip usb hata ayıklama modunu aktif edeceğiz.

5.bilgisayarımıza mobogenie pc ve srs root programları kuracağız

6. srs root ile tableti rootlayıpişlem bitince mobogenieden uninstall stock apps seçip Cihaz Yöneticisi, Güncelleyici, EBA SSO kaldıracağız

7.srs roota gelip unroot apacağız artık tabletiniz tamamen size aittir kısıtlaması yoktur vpn programı olarak DNSet öneririm.

ALINTIDIR. .06.04.2014 Tarihinde denenmiştir bu yöntem kesinlikle çalışmaktadır.

• @muyguc Cihaz yöneticisi dediğiğiniz MDM mi? Çünkü cihaz yönetcisi diye bişey yok bulamadım :)

@muyguc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DELCULLU -- 7 Nisan 2014; 23:41:12 >
  • Adobe flash player'ida mi engellediler video seyredilmiyor programı yukleyince de otomatik siliniyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.