Şimdi Ara

Analiz : iPhone 5c sanılanın aksine pazarda başarılı satışlar yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : iPhone 5c sanılanın aksine pazarda başarılı satışlar yapıyor

Geçen yıl Eylül ayında iPhone 5S amiral gemi modeli ile birlikte tanıtılan iPhone 5C, beklenen ilgiyi görmemiş ve stoklarda kaldığına dair pek çok analiz gündeme gelmişti. Ancak geçen yıl on çeyrek rakamları cihazın aslında başarılı satışlar yaptığını ortaya koyuyor.

Satış kaynaklarından elde edilen rakamlara göre, geçen yılın son çeyreği itibariyle 51 milyon satış yapan iPhone modellerinin 31.9 milyon iPhone 5S, 12.8 milyon iPhone 5C ve 6.4 milyon iPhone 4S şeklinde sıralandığı belirtiliyor. 

iPhone 5C modelinin her ne kadar iPhone 5S modeline göre düşük kaldığı görülse de pazardaki diğer rakiplere göre rakamlar başarılı kabul ediliyor. 

Geçen yıl son çeyreğinde toplam Nokia Lumia satışları 8.2 milyon adet olarak gerçekleşmişti. Samsung'un önceki amiral gemi modeli Galaxy S4 9 milyon satış yaparken, LG G2 modeli de 2.3 milyon satış rakamına ulaştı. BlackBerry ise yine toplamda 6 milyon akıllı telefon satabildi.

Rakamlara bakıldığında iPhone 5C modelinin LG G2'yi 4'e, BlackBerry firmasını ise 2'ye katladığı görülüyor. Yine Galaxy S4 ve Nokia Lumia ailesini açık ara geride bırakıyor. 

Kaynaklar stoklarda 3 milyon iPhone 5C modeli kalsa da tüketicilerin ilgi göstermeye devam ettiğini belirtiyor. Özellikle kış tatili dönemindeki indirim ve 8GB iPhone 5C versiyonu ile yılın ilk çeyreğinde modelin satışlarını 10-12 milyon arasında tutacağı öngörülüyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-5c-rises-from-the-dead-outsells-Android-flagships-Windows-Phone-and-more-in-Q4_id54241

• Sürü psikolojisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz buna plastik diye laf edersiniz o sizin ekosisteminizi katlayarak satış yapar

Edit: işine gelmeyince sürü psikolojisi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 24 Mart 2014; 16:47:40 >
  • Hell yeah. iPhone 5c rocks! Apple the best, we're the best.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Siz buna plastik diye laf edersiniz o sizin ekosisteminizi katlayarak satış yapar

/>

İşine gelmeyince öyle olur tabi siz istediğiniz çirkefliği yapın hep alt sıralarda sürüneceksiniz alpha versiyonu işletim sisteminizle

• Şuana kadar 1 tane bile 5c görmedim. Ama onlarca 5s gördüm. Demek ki sadece bizde alan olmamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne söyleyeyim, ben şu ana kadar 2 tane 5C kullanıcısı gördüm, biri metrobüsteydi, biri de üniversitede tanımadığım birinde.

• quote:

quote:

quote:

Siz buna plastik diye laf edersiniz o sizin ekosisteminizi katlayarak satış yapar

/>

İşine gelmeyince öyle olur tabi siz istediğiniz çirkefliği yapın hep alt sıralarda sürüneceksiniz alpha versiyonu işletim sisteminizle

Senin mantıkla Galaxy S4 One'dan açık ara fazla sattı S4 daha iyi

• quote:

quote:

quote:

quote:

/>

Senin mantıkla Galaxy S4 One'dan açık ara fazla sattı S4 daha iyi

İyi mi dedim ben adamlar plastik de yapsa kaliteli yapıyor kıyaslamaya bak teknoloji cahilliğinin doruk noktası

• Dışarıda bilinçsiz tüketici çok [sadece ülkemizde değil çoğu yerde durum böyle] , sırf daha yeni diye 5 yerine bunu alan çokça insan vardır. Apple'ı da tebrik etmek lazım daha ucuz malı aynı fiyattan ne güzel sattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 24 Mart 2014; 16:59:01 >
  • Bir kişide bile c görmedim. Bu istatistik Türkiye için geçerli değil

• Yav hehe denecek bi haber daha

• Bu veriler çok ilginç. Bugüne dek çevremde 5C alan nerdeyse hiç olmadı. Alanlarda da genelde bir memnuniyetsizlik gözlemledim. Lakin şu veriler ışığında 5C'nin daha ziyade bizde tutmadığını görmüş oldum. Bu durumda da bugüne dek iPhone 5C'ye ÇÖP dediğim her konuya hitaben bu konuda iPhone 5C'ye helal olsun diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna kim inanır?
    Kadir İnanır.
  • quote:

yıl olmuş 2014 hala htc,motorola falan takılan var.
  • fiyatı biraz daha düşük olsa piyasada çok iş yapar, ne yalan söyleyeim bende etrafım hiç 5c kullanan görmedim, artık böyle bi heyecana giriceğinide sanmam apple nın
  • quote:

Orijinalden alıntı: CakirAkinSen

quote:

Rehbere girmekten aciz arayüzü çöken naylon ve kurban derisinden telefon mu kullanalım

• quote:

quote:

quote:

Rehbere girmekten aciz arayüzü çöken naylon ve kurban derisinden telefon mu kullanalım

Nokia kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nokia kullanıyorum.

Zarar ede ede battılar bunları mı savunalım adam olsalardı da 10 senelik işlemcileri oc edip edip 1000 liradan telefon satmasalardı beter olsunlar

• Şu zaman kadar bir şey demiyordum ama şu cihazın komik bir fiyat farkıyla 8gb'lık versiyonunu satışa sundu ya inşallah elinde patlar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.